Veselīgs dzīvesveids - dārgs dzīvesveids?

 
Reitings 492
Reģ: 05.07.2013
Sveikas :)
Vēlējos vienkārši padiskutēt, kā jums liekas? Kāpēc?
10.09.2013 15:45 |
 
Reitings 30
Reģ: 30.09.2013
sabalanseti pareizi est nereti bus pat letaak neka est vius pec kartas ... entas reizes parbaudita lieta
30.09.2013 10:25 |
 
10 gadi
Reitings 305
Reģ: 31.10.2011
piparene:
tāpt arī gaļa-ja negribas ēst antibiotiku pilnos Ķekavas broilerus, var jau pirkt eko gaļu, bet vispirms tā ir jāatrod.
Var pie manis atrast. Pirms Jāņiem būs, arī kūpinājumi. Man ir arī lauku vistu, pērļu vistu un paipalu olas(Barību gatavoju uz vietas saimniecībā. Pērļu vistu olās 2x vairāk vitamīnu nekā vistu olās, ledusskapī stāv gadu, ola čaumala daudz reižu stiprāka nekā vistas olai, paipalu olās vairākas reizes vairāk vitamīnu nekā vistas olā, no tām nav alerģijas, droši var dot bērniem.).

Piegāde uz Rīgu un citām vietām pēc vienošanās. Nodarbojos vairākus gadus ar bioloģiski audzētu dārzeņu audzēšanu, audzēju arbūzus, melones, saldo kukurūzu, kartupeļus, sīpolus utt. PVD reģ. nr. 063302 Ja ir interese, rakstiet tagad uz profilu(lai zinātu, ko audzēt vairāk, ko mazāk). :-)
11.03.2015 19:16 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Es tā neteiktu. Ja augļus un dārzeņus nepērk lielveikalos, bet tirgū, var ietaupīt daudz naudas, jo cenas bieži vien ir nesalīdzināmas. Preces, kas skaitās labākas, ir arī dārgākas, piem. brūnie pilngraudu makaroni parasto kviešu makaronu vietā.
11.03.2015 19:25 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
pievienojos demoiselles uztverei par veselīgu dzīves veidu un arī 6graudi ir interesants skatījums, kas arī pieskaitāms pie veselīga dzīves veida. Būtībā ir jāiemācās atšķirt dabīga pārtika, bez etiķetēm.. to var panākt, ja nav notrulinātas garšas kārpiņas.
Un nē veselīgi dzīvot, ēst nav dārgi.
11.03.2015 19:34 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Pat lētāk sanāk, īpaši jau vasarā,kad augļi un vairums dārzeņi lētāki.

Taisot dažadus dārzeņu sautējumus un zupas no kauliem (pašas labākās) vai zivim sanāk lētāk kā neveselīgi ēdot.
11.03.2015 19:42 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Šodien pusdienās taisīju kartupeļu-burkānu- zaļo zirnīšu sautējumu ar sviestu. Kopējās izmaksas 2,5eur lielam katlam trīs ēdienreizēm vienai personai.Ļoti garšīgi.
11.03.2015 19:44 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Ir dārgi. Vismaz Latvijā un dzīvojot pilsētā. Ja tu pārcelies uz ciemu pie robežas un pats audzē tās salātlapas un iemaini tās pret kaimiņa burkāniem, tad varbūt nav dārgi. Vēl nav dārgi, ja esi biezā un vari svaidīties ar naudu.
Taču, ja es ar savu vidējo, parasto algu pievērstos tādam dzīvesveidam un pirktu tikai eko pārtiku, kosmētiku, mājas tīrīšanas līdzekļus, apģērbu un pārējo - es to nevarētu pavilkt, jo tas ir dārgi. Eko kosmētika vien ir redzami dārgāka par parasto.
Un visu dievinātajā tirgū tāpat tirgo ļoti daudz sazin no kurienes savāktus dārzeņus, stāstot, ka tie ir eko šmeko un vietējie. Un tauta tic - jo tirgus taču ir tik daudzas reizes labāks par briesmīgajiem, melīgajiem veikaliem. Par to man nāk smiekli.
11.03.2015 19:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man noteikti nav tas daargi,jo es daudzas lietas audzeeju savaa daarzaa.Mees varbuut ietaupam arii uz to ,ka gandriiz neeedam nekaadus saldumus ,kuukas uttNetaisam neko loti daudz ,un neko gandriiz nemetam aaraa-viss tiek apeests ,kas uztaisiits.Vairaak turamies pie daarzeniem,sakneem,augliem-pilniigi pietiekosi sanemu savu cukura tiesu ar tiem.
Daargaakaa lieta varbuut ir gala arii pie mums .Noteikti mums nauda ietaupaas arii uz to,ka praktiski nelietojam nekaadus kreemus,loti reti-maz lietoju kosmeetiku,bet arii tas ,ko lietoju ir organic(luupu kraasa un acu tusa).
Es dziivoju peec modela-labaak viss mazaak,bet kvalitatiivs.
11.03.2015 19:57 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Veselīgs dzīvesveids jau automātiski nenozīmē eko. Pamatlietas, kas veselīgam dzīvesveidam nepieciešamas var būt pat ļoti lētas vai par brīvu - 2-3 litri ūdens dienā, 8 stundu miegs, pastaigas svaigā gaisā, sports (skriešana, joga, body weight gandrīz nekādus materiālos ieguldījumus neprasa). Runājot par uzturu, man šķiet, ka lielākais traucēklis ir nevis nauda, bet nevarēšana/negribēšana meklēt zināšanas un radošuma trūkums. Vieglāk taču nopirkt paku ar vegetu, nevis vārīt buljonu no vistas cepeša pāri palikušā skeleta, vieglāk nopirkt kaut kādus kraukšķus, nevis pašiem cept pilngraudu cepumus utt Bet īsta ēdiena gatavošana un ēšana var but arī prieks un bauda un, pat ja tas ir aizdarīts ar 3 karotēm sviesta, tik un tā būs veselīgāks par mcdonalda brīnumiem.
11.03.2015 20:50 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
bio, eko nepērku, bet būt veģetārietim ir lētāk
11.03.2015 20:54 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Katram sava izpratne par "veselīgs dzīvesveids". Parasti sliecos pie tiem, kas uzskata, ka tā ir lētāk, bet tieši šodien kaut kā ne ļoti. Jaunas botiņas skriešanai nopirku - 150 EUR.
Tā jau ir, kvalitatīvas lietas attiecīgi arī maksā, bet bez tām neiztikt, ja grib kaut ko darīt vairāk kā pirmajā saulainajā pavasara svētdienā.
Ja runā par mājas kopšanu ar eko līdzekļiem - man nav pa kabatai un gaumei. Zinu, ka videi kaitīgs, bet pērku fairy - jo cik neesmu mēģinājusi visus tos eko šmeko trauku mazgājamos - neko neputo, pēc kkā cepšanas pannu izmazgāt nevar, jēgas nekādas. Tas pats attiecas, piemēram, uz cauruļu tīrītāju. Nu būsim reāli - tiret to lietu izdara ātrāk un efektīvāk nekā jebkurš eko līdzeklis, kam sastāvā ir ūdens ar citronu sulu. Bet katram savi uzskati.
11.03.2015 21:20 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
kā uz to skatās un kā to pienjem.... ja partiek tikai no visadiem bio, spec apstradatiem utt partikas tad loti dargs.... ja veseligs dzivesveids aprobezojas ar regularu sportosanu un vienkarsu atlasiitu produktu esanu tad nav dargi... - otraja variantaa manuprat smekesana vai regul;aar iedzersana ir dargaka
12.03.2015 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
taipasa laika daudzi domaa ka piemeram est lasi vai visytas fileju katru dienu ir nenormali šerpi un dargi.. bet realitate tas nav neko ipasi dargak ka ikdiena izest lielo cipsu paku... protams ja pie si lasha vai vistas klat ed ari velkautko
12.03.2015 13:42 |
 
Reitings 129
Reģ: 20.11.2014
Kā jau daudzi te teica - ko kurš ēd, tik arī maksā. Arī baigi neskatos uz tiem bio un eko, bet gan sastāvu, izcelsmi. Dažādas pārslas - auzu, griķu utt., tāpat graudaugi - nu neko nemaksā! Veselīgi, sāta sajūta ilgu laiku un piedevas var variēt. No laukiem mamma dod dārzeņus - burkānus, bietes, kartupeļus, kāpostus, kabačus, ķirbjus. Paši audzējam garšaugus, tomātus, gurķus. Āboli gan pašiem, gan radiem. Grūtāk ar labu gaļu, jo tiešām baigi jāmeklē, kur dabūt, bet var atrast. Samaksāsi varāk, bet, ja ņem vērā pārējo, tad izdevumi nemaz nav tik gigantiski. Arī kosmētiku var pats veidot, nav nemaz tik grūti :) Grūāk laikam to visu ir sākt un atradināt sevi no ierastajām ķīmiķotajām smaržām (visādas ķīmiskās zemenītes, kokosi utt, pie kosmētikas), bet, kad pierod - ir tā vērts :) Arī sports - ikdienā staigāt, paskriet, pavingrot - var. Protams, būs ik pa laikam janopērk apģērbs sportam un apavi, bet tas ir ieguldījums ilgtermiņam un jāpēŗk tā vai tā, ja arī ej uz zāli.
12.03.2015 13:54 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Jā.

Daudz lētāk ir sapirkt desas, kuras ir piestūķētas ar nezināmas izcelsmes produktiem un vielām, nekā atrast mājražotājus, kuri piegādā savā sētā vai saimniecībā audzētu gaļu. Cik zinu, Rīgā tirgū mājas olas ir divreiz vai pat trīsreiz dārgākas, taču mums kaimiņi tirgo gandrīz par tādu pašu cenu kā veikalā).

Eko kosmētika gan sanāk lielāks pirkums, kad sarodas daudz kas nepieciešams. Turklāt ir jāmāk atšķirt sastāvs, lai zinātu, vai produkts tiešām ir ekoloģisks, nevis tikai dabīgs un nesanāktu ļauties apmānam.

BET - pašai vākt un lietot tējas, tecināt bērzu sulas, iet sēņot un ogot, blenderēt kefīra-nātru/virzas/gārsu/pieneņu lapu kokteiļus nav dārgi. Tāpat, ja ir iespēja audzēt kaut ko savā dārzā. Arī tas būs ļoti veselīgi, bet jābūt arī attiecīgām zināšanām. Tikai, protams, laikietilpīgi, jo vieglāk ir nopirkt gatavus produktus, turklāt ne visiem ir iespēja (piemēram, Rīgas centrā) iziet pļavā vai dārzā un saplūkt svaigus zaļumus uzturam vai pavasarī no rīta aiziet pakaļ uz mežu bērzu sulai.
12.03.2015 14:22 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es nekādi nesaistu veselīgu dzīvesveidu ar EKO šampūniem vai fairy.
Turklāt Latvijā audzētie tomāti ir Latvijā audzētie tomāti un tie nav veselīgāki kā Spānijā vai Polijā, jo praktiski viņi visi audzēti pēc vienas tehnoloģijas, es runāju par tiem tomātiem kas nonāk Maxima un Rimi plauktos, nevis par mazdārziņu audzētajiem, vai citiem.
Man veselīgs dzīvesveids asociējas ar kvalitatīvu pārtiku un iztikšanu bez fast food utm. ātrajām uzkodām + fiziskās aktivitātes, vienalga vai tās ir ikdienas garas pastaigas mežā, nūjošana, skriešana, peldēšana, riteņbraukšana.
Pārējais nesaistās ar veselīgu dzīvesveidu.
12.03.2015 14:47 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Veselīgs dzīvesveids varētu būt arī ikdienā braukšana uz darbu ar velosipēdu, gan labi pašam, gan gaisam :-) un tas noteikti ir lētāk kā auto :-)
12.03.2015 14:50 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Neteiktu, ka TIK dārgi, ka to var atļauties tikai izredzētie, bet, manuprāt, iepērkoties veselīgām vakariņām tiek iztērēts daudz vairāk naudas.
12.03.2015 14:53 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Tas pats attiecas, piemēram, uz cauruļu tīrītāju.

Caurules var iztīrīt arī savādāk. Protams, ka tas ir "čakarīgs" un laikietilpīgāks process.
Mana mamma lietos amway produktus. Visu var nomazgāt, izmazgāt. Viss ir videi draudzīgs.
12.03.2015 14:58 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.03.2015
demoiselle - PVD ļoti stingri regulē "Bio, eko, ekoloģisks" vārdu izmantošanu, tas nav mārketinga triks, tam visam ir reāls pamatojums;
12.03.2015 15:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits