ĀRZEMES

 
Reitings 131
Reģ: 14.10.2012
Sveikas! Ceru, ka varēsiet palīdzēt!
Mazā māsa, cik nu mazā, 16 gadi, izdomājusi, ka LV vairs nevēlas mācīties, un vidusskolā vēlas iet ārzemēs!
Mērķi viņai dažādi... gan tuvāki, gan tālāki, proti, vēlas gan Vāciju, gan Spāniju, ka tik prom!
Takā neko daudz par to nezini, vēlējos prasīt, vai viņiem arī ir tādas kopmītnes ( nu tikai labākos apstākļos ) kā šeit Latvijā, kur skolnieki var apmesties?
Vai iespēja ir tikai īrēt kādu dzīvokli?
Prasu vispārināti par jebkuru valsti, izņemot Skandināvu! Varbūt kāda kaut ko varētu pastāstīt!
08.09.2013 11:32 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
pēdējā laikā visiem tā spānija baigi pievelk, domāju ka arī ir tā ilūzija ka nu tik tur būtu foršā dzīve, silts, daba skaista utt, paceļot ir viens, dzīvot tur patstāvīgi jau ir kaut kas cits....
08.09.2013 17:26 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Es biju Spānijā ar EBD, tur viss tāds čills :D Un tas ir normāli 2h kavēties, jo pa ceļam ar visiem jāpapļāpā. Viņiem tāds temperaments. Siesta un fiesta visa gada garumā.
08.09.2013 17:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Peekaboo-dziivot jau ir skaisti labos apstaaklos,skaista daba apkaart,bet tas viss ir skaisti tikai tad,ja kaads par tevi gaadaa,ja ir nauda...Es iedomaajos so meiteni ,kurai ir tikai 16g.Kas par vinu gaadaas?
08.09.2013 17:29 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Mg Meiteni, kurai ir blogs par Tailandi, pazīstu personīgi, viņa ļoti mērķtiecīgi gāja, lai tur tiktu, nevis tā vienkārši izdomāja, ka grib prom no mājām un tādēļ dosies, kur acis rāda.

Vai tad es kaut ko negatīvu teicu par to meiteni? Man tieši viņas blogs ļoti patika, interesanta valsts. :)

Autores situācijā pieminētajai meitenei taču arī ir visas iespējas mērķtiecīgi iet pretī apmaiņas programmai.
08.09.2013 17:32 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Tās ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas - doties ekskursijā uz kādu valsti vai tur dzīvot/mācīties/strādāt. Tā laikam bija lielākā mācība, kuru ieguvu šajā vasarā.
Tiešām tur neietektu doties, jo attieksme pret mani bija diezgan slikta, kaut arī strādāju ļoti labi un tiešām daudz, beigās vēl uzrakstīja tādu novērtējumu, it kā es būtu katru dienu kavējusi un cūcīgi strādājusi... Nevēlos, lai vēl kāds aizbrauktu tur ar lielām cerībām, kuras ļoti ātri noplaktu...
08.09.2013 17:35 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Ok, gadaa jaamaksaa paaris tuukstoshi, bet tevi baro, izgulda, ieliek skolaa, nokaarto vajadziigos dokumentus, nopeerk lidmashiinas biljetes turp/atpakalj utt. Vareetu sanaakt varbuut tikai nedaudz daargaak nekaa, ja pats iiree dziivokli, kojas vai kaut ko taadu + veel paartika. Turklaat var doties jebkur bez valodas priekshzinaashanaam
08.09.2013 17:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja kaut kur iesaak, tad tur arii labaak pabeigt. Katraa valstii maaca atskjiriigi un ko lv maaca pastiprinaati, to citur gandriiz pat nemaaca. Dazaas valstiis var izveeleeties prieksmetus, dazaas nee. Ja piemeeram, izdomaas pamaaciities vienaa vietaa, apniks, gribees atpakalj uz lv peec gada, buus gruuti, jo kaut kas buus noteikti iekaveets par gadu. Turklaat ne visur maacaas vidusskolaa 3 gadus, ir valstis, kuraas maacaas 4 gadus.
08.09.2013 17:49 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Iedomaajos to 16g veco meiteni svesumaa,straadaajot ar maziem beerneliem,kuri izsuuc peedeejo...!Man liekas ,ka taam beernu aukliiteem nemaz tik viegli neiet!Nemot veel veeraa ,ka apkaart visi svesi.


Nemācēšu spriest kā ir tām, kas brauc par auklēm strādāt (kārtīgs darbs), bet, ja runa ir par manis pieminēto Au Pair programmu, tad grūti nav. Meitenes mācās valodu, iepazīstas ar jauniem cilvēkiem, ceļo un papildus tam pāris stundas dienā pieskata mazos. Tiku uzņemta kā ģimenes loceklis un tā arī jutos.
08.09.2013 18:02 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Lollipop-man aerobikaa ir viena meiteniite no Meksikas-Au Pair-sapratu,ka te arii kaut ko maacaas pati,jo pasai 17g-teica,ka japieskata 3 beerni,tuuliit buus ceturtais-vinai prieks ,ka var atnaakt uz aerobiku,citam nekam daudz laika nepaliek,kur veel celosana?Es pienemu ,ja beernu vecaaki daudz celo un nem to aukliiti visur liidz,tad jaa-tad tev noteikti taisniiba-tas vareetu buut interesanti!
08.09.2013 18:11 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Emmanuelle , tad gan skumīgi. Jo pārsvarā jau meitenes brauc ar domu labi laiku pavadīt.
Manējie ceļoja un mani ņēma līdzi. Bet arī pašai gana daudz laika saviem ceļojumiem atlika. Ik pa laikam iedeva pa nedēļai brīvu. Arī visam citam laika atlika, pati ģimene man sporta zāli un skolu apmaksāja, tā, lai būtu ko darīt un nebūtu mājās jāsēž. Grūti iedomāties kā būtu, ja būtu citādi. : (
08.09.2013 18:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits