ĀRZEMES

 
Reitings 131
Reģ: 14.10.2012
Sveikas! Ceru, ka varēsiet palīdzēt!
Mazā māsa, cik nu mazā, 16 gadi, izdomājusi, ka LV vairs nevēlas mācīties, un vidusskolā vēlas iet ārzemēs!
Mērķi viņai dažādi... gan tuvāki, gan tālāki, proti, vēlas gan Vāciju, gan Spāniju, ka tik prom!
Takā neko daudz par to nezini, vēlējos prasīt, vai viņiem arī ir tādas kopmītnes ( nu tikai labākos apstākļos ) kā šeit Latvijā, kur skolnieki var apmesties?
Vai iespēja ir tikai īrēt kādu dzīvokli?
Prasu vispārināti par jebkuru valsti, izņemot Skandināvu! Varbūt kāda kaut ko varētu pastāstīt!
08.09.2013 11:32 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Bet, protams, vislabāk jau to zina tās, kas nekad nav mācījušās ārzemēs vidusskolā, bet gan kādā kaktu skolā Rīgā. Way to go cosmo, way to go :)
08.09.2013 16:34 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Pause, pēc kā? Pēc zināšanām. Savu viedokli izteicu salīdzinot savu latviešu draugu un savu ārzemju draugu zināšanas, tīri akadēmiski. Salīdzinot zināšanas un mācību programmas.

Kāpēc nespriest pēc diskusijām? Jo cilvēkiem ir tāda tendencē i-netā vairāk diskutēt par negatīvo, nekā pozitīvo. :)

Par attieksmi gan piekrītu. Negribu teikt, ka nav mums skolotāju, kuri mācītu ar pilnu atdevi (ir!!), bet skaitliski salīdzinot mums tādu noteiki ir daudz mazāk. Šajā lauciņā liels plusiņš ārzemju skolām.
08.09.2013 16:36 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Ja meitene tik ļoti grib svaigu gaisu uzelpot, lai mācās Latvijas vidusskolā un uz gadu brauc apmaiņas programmā uz kurieni vien grib - piedāvājums plašs. Viegli nebūs, būs jāmācās gan vietējie priekšmeti, gan Latvijas, toties tam vismaz ir jēga - pabeidz latviešu skolu un tai pat laikā iegūsti pieredzi ārzemēs. Braukt vienkārši uz čuju (bez radiniekiem) uz kaut kādu valsti vidusskolai ir stulbi. Latvijā ir ļoti labas vidusskolas - ja netici, pajautā, kā mācības notiek, piemēram, UK. Man tur izglītības sistēma neliekas normāla.
08.09.2013 16:42 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Rekur, piemēram, meitene apmaiņas programmā Ungārijā raksta savas atsauksmes http://madara-ungarija.blogspot.com/, Tailande http://anniemal-in-bkk.blogspot.com/, Austrālija http://zeltakrasts.blogspot.com/ utt.
08.09.2013 16:45 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Ne par velti latvju bāleliņus UK ceļ savas divas klases augstāk, jo tur līmenis krasi zemāks.
08.09.2013 16:45 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Nevaru nepiekrist tev, lollipop, ārzemju jaunieši patiešām šķiet labāk izglītoti kā latviešu vidusskolnieki. :D :D Joks joks.
Es domāju, ka lielākā atšķirība ir tieši tam, kā tiek pasniegts priekšmets. Ārzemēs vairāk uzsvars tiek likts uz saprašanu un praktisku pielietojumu, nevis atzīmi, ko iegūsti kontroldarbā. Piemēram, Skandināvijā (no pieredzes) skolēni ir iedrošināti diskutēt un dalīties viedokļos, kamēr Latvijā tev kliedz virsū, ja tu sarunājies. Protams, ir kontroldarbi, ieskaites un eksāmeni, bet pēc tam tev tiek dota ne tikai atzīme, bet arī personiska saruna ar konkrēto skolotāju, kur tu vari izpaust savu viedokli un skolotājs tev palīdzuzlabot rezultātus. Viss ir kā pie cilvēkiem.


Nav runa par to par ko diskutē, bet tieši par to KĀ tas tiek darīts te forumā. Cik nav redzēts, ka diskusijas aiziet līdz klajiem apvainojumiem. Tad gribas jautāt, kur prāts? :O
08.09.2013 16:51 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
lollipop, pēc kā tad? Šeit taču apgrozās lielākoties meitenes, kas ir jau pabeigušas vidusskolu un pat mācās universitātē. Viņas taču arī ir daļa no tiem rezultātiem. Vai arī, tu ar to domāji, ka, ja apgrozās cosmo.lv, tad uzreizi ir dumjš kā zābaks un tos nevar ņemt vērā?

Kaut vai tāpēc, ka ļoti reti ir tie gadījumi, kad gudrs cilvēks lielīsies ar savu gudrību forumos. Pirmkārt, tas ir neētiski pret citiem un absolūti lieki (piem, daudzas meitenes ņaud par 5% un pēkšņi viena raksta "haha, man ir 99%, tikai žēl, ka pietrūka tā 1% :("), otrkārt, daudzi labas lietas patur pie sevis, turklāt tieši par sliktajām gribas uzrakstīt, izkratīt sirdi, saņemt atbalstu utt. Tāpēc - kā var spriest pēc diskusijas Cosmo par matemātikas CE, ka LV izglītība ir sūdīga? :D Kā jau te teica, nevis izglītība sūdīga, bet tas faktors, ka ar varu zināšanas neieliesi mutē, turklāt ne katram ir dotības, piemēram, tai pašā matemātikā (kamēr citās jomās var būt).
08.09.2013 16:53 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
IB ir labi atzīta Eiropā un citur pasaulē un sasniedzot labus rezultātus nav grūti iekļūt ļoti labās universitātēs.

LV arī piedāvā IB R1Ģ. Turklāt, ja meitene dzīvo ārpus Rīgas, tad arī pārvākšanās uz Rīgu būs savs piedzīvojums.. Tā kā, ja nu kas, variantu ir ļoti daudz bez 100% braukšanas prom.
08.09.2013 16:57 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Par šo tematu es laikam varētu diskutēt mūžīgi. Palikšu pie tā, ka katrā komentārā jau sava daļa taisnības ir. Ir mums gan savi plusi, gan mīnusi. Tāpat arī ārzemniekiem.
:D
08.09.2013 16:58 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Ko tad te visas kā viena saka, ka - oi, ārzemēs izglītība ir zem katras kritikas, latviešu jaunieši ir akadēmiski gudrāki. ! ? Varbūt ārzemēs arī ar varu zināšanas neieliesi? Matemātikas CE visā valstī bija slikti, ne tikai cosmo.

Es arī nespriežu tikai pēc tiem rezultātiem, bet vispār pēc cilvēkiem. Kāda ir attieksme pret citiem un kā prot sarunāties, pie tam ne tikai cosmo forumā, bet visur. Arī vienkārši pēc jauniešiem ar kuriem gadās saskare.
08.09.2013 17:00 |
 
Reitings 134
Reģ: 10.07.2013
Es vispār nesaprotu kādi ir argumenti šai aizbraukšanai? Meitene grib dzīvi kā filmās?
08.09.2013 17:00 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Un ne par vidusskolu gan, bet tomēr pieminēšu. Kas tas par murgu ar tām darba burnīcām bija šogad? Pierādīja tikai to, ka pat izglītība Latvijā ir pliks bizness, kur pie tam, korupcija sit augstu vilni. Še tev nu bija augstais līmenis.... Ir vēl ļoti ļoti daudz lietu, ko uzlabot un uz ko tiekties.

Par darba burtnīcām biju izveidojusi diskusiju. Pēc tam redzēju vienu rakstu ziņu portālos, kur izteicās skolas direktore, tad vēl vienu, kur IZM, bet vairs arī nerakstīju tur jaunus komentārus. Lieta tajā, ka atkal mediji sagroza vecākiem un pārējiem prātus, kamēr likumā un pati IZM visu skaidro citādi. Piemēram, nebūt nebija teikts, ka skolai jānodrošina db visos priekšmetos, kamēr, šķiet, lielākā daļa vecāku tā uzskata mediju dēļ.
08.09.2013 17:01 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Tā tas ir lollipop, tā tas ir. Tāpēc mums vajag strādāt strādāt un vēlreiz strādāt, lai kādu dienu varētu par visiem 100% teikt, ka esam mēs labāki un protam kaut ko izdarīt labi!
08.09.2013 17:02 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Mg, vecāki jau arī droši vien mācījās vidusskolā Latvijā :D
08.09.2013 17:03 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Mg, vecāki jau arī droši vien mācījās vidusskolā Latvijā

Kāds tavam komentāram sakars šajā situācijā?

Es arī nespriežu tikai pēc tiem rezultātiem, bet vispār pēc cilvēkiem. Kāda ir attieksme pret citiem un kā prot sarunāties, pie tam ne tikai cosmo forumā, bet visur. Arī vienkārši pēc jauniešiem ar kuriem gadās saskare.

Arī šim nesaprotu sakaru. Tu gribi vilkt paralēles akadēmiskām zināšanām ar attieksmi? Var būt ģēnijs matemātikā, bet pret citiem nepieklājīgs un truls mājassēdētājs, var būt totāla nulle matemātikā, bet zinātkārs citās jomās un ļoti pieklājīgs.
Starp citu, palasot tos un citus apmaiņas programmas blogus, gandrīz visas meitenes raksta, ka viņu klasēs (ti, viņa vecuma meitenes) ir ļoti bērnišķīgas.
08.09.2013 17:07 |
 
Reitings 95
Reģ: 17.06.2013
Ļoti liels sakars, jo dzīve nesastāv tikai no punktiem eksāmenā :)
08.09.2013 17:10 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Alise-man taadas domas biezi rodas arii par pieaugusiem cilveekiem,kuri domaa,ka taa pati NY ir kaut kas taads...!Taa ekskursija jau ir interesanta,bet patstaaviigaa dziive ir pavisam kas cits!
Iedomaajos to 16g veco meiteni svesumaa,straadaajot ar maziem beerneliem,kuri izsuuc peedeejo...!Man liekas ,ka taam beernu aukliiteem nemaz tik viegli neiet!Nemot veel veeraa ,ka apkaart visi svesi.Ja es brauktu sajaa vecumaa ,tad tikai taadaa gadijumaa,ja buutu iespeeja dziivot pie radiem,pazinaam-gimenei tuviem cilveekiem!
08.09.2013 17:12 |
 
Reitings 82
Reģ: 28.06.2013
Mg Meiteni, kurai ir blogs par Tailandi, pazīstu personīgi, viņa ļoti mērķtiecīgi gāja, lai tur tiktu, nevis tā vienkārši izdomāja, ka grib prom no mājām un tādēļ dosies, kur acis rāda.
08.09.2013 17:12 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Tici man viņa būs salīdzinoši daudz gudrāka savā vecumā, ja ies LV skolā, par tiem, kuri mācās ārzemēs.
08.09.2013 17:15 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Biju Spānijā vasarā praksē uz 3 mēnešiem un varu tikai vienu teikt - labāk neiesaku tur braukt dzīvot un mācīties. Pirms braukšanas es ar biju gluži kā septītajās debesīs, cik tur labs laiks, cik tur smuki un vispār viss super. Bet tā nepārtrauktā saules spīdēšana un karstums apnika, smukos kalnu skatus redzēju labi ja reizi mēnesī un spāņi nav tā tauta ar ko tu gribētu kopā dzīvot.
Esmu bijusi uz mēnesi Vācijā nedaudz pastrādāt, un tad jau labāk teiktu, lai brauc tur, jo Vācija kaut kā tuvāk tomēr tam mūsu temperamentam un attieksmei pret dzīvi, tāpēc tā aklimatizācija varētu nebūt tik grūta. Pie tam ar izglītības līmenis Vācijā augstāks.
08.09.2013 17:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits