Smēķēšana & grūtniecība

 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Sveikas !
Varbūt varat padalīties ar reālu pieredzi par sevi vai apkārtējiem...
Tām kas smēķēja grūtniecības laikā, cik daudz un vai tas atstāja, kādas sekas ... ? Kā Jūsu ārsts pret to attiecās ? Ko par to teica vīrietis ?

Labāk būtu dzirdēt reālu pieredzi neviss , grāmatās un gudrās filmās, lasīto/redzēto ...

Ja, kāda šeit mācās/strādā medicīnas jomā , ar prieku dzirdētu arī viņas viedokli ... :)
27.08.2013 18:36 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ance, bet tā ir..es arī reizēm smēķēju un, ja paliek stāvoklī, tad uzreiz jau var pat nezināt - neapzināti jau kaitē..
27.08.2013 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Kaut gan viens bērns šķielē un ir ar sliktu redzi, bet nezinu vai no tā.
Interesanti, vienas sievietes, ko paziistu un kura piipeeja kaa skurstenis gruutnieciibas laikaa, meitinja arii skielee un ir probleemas ar redzi
27.08.2013 20:35 |
 
Reitings 153
Reģ: 25.07.2010
weee es nezinu ko domāt... es saku, ko novēroju! ;) tas liek aizdomāties, ka dažām labām dzērājām dzimst veseli bērni, bet veseliem vecākiem, kuri ļoti gaida savus bērniņus- nepaveicas! :(
27.08.2013 20:38 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Tā šķielēšana un problēmas ar redzi,ja māte ir pīpējusi,tad drošvien ir tās pašas smēķēšanas sekas. Bet es nicinu tās sievietes,kuras uzdrošinas grūtniecības laikā pīpēt. Ja gribi veselu,normālu bērnu,tad pīpēšana vispār ir jāizbeidz.
27.08.2013 20:40 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Varu teikt tikai to - kura saprātīga māte riskēs un spēlēs šo veselības ruleti?

Nopietni, ja sieviete savu iegribu/atkarību dēļ ir gatava riskēt ar bērna veselību, tad varbūt tomēr vēl nav īstais laiks apaugļoties?


Šie teikumi ir pilnīgi tādi paši kādus es arī vēlējos rakstīt.
Tas ir pretīgi, riebīgi un šausmīgi, ja grūtniece/māte smēķē sava bērna klātbūtnē. Pilnīgi vienalga vai tas izraisīs kādas slimības vai nē. Priekš kam riskēt? Tikai dēļ savas pretīgās atkarības ko nevar kontrolēt?
27.08.2013 20:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nomierināšu ziņkārīgās ... Nē nepīpēju , gandrīz mēnesi kopš uzzināju , ka esmu stāvoklī ... Kas man liek aidomāties , ir daudz un dažāda informācija par smēķēšanas kaitīgumu, pati smēķēju līdz šim 12 gadus un es tiešām ar pārliecību varu teikt, ka man tas netraucē un manu veselību tas nav ietekmējis ne jūtamā veidā, ne arī kaut kādos analīžu rezultātos.
Daudzas no manām paziņām ir smēķējušas gaidību laikā un viņām visām ir dzimuši veseli bērni, faktiski reāli praksē nezinu nevienu, kura būtu savam bērnam nodarījusi kaitējumu.
Kapēc pieminēju starpību starp 3 un 20 , tikai balstoties uz savu paziņu pieredzi, jo neviena no viņām nesmēķēja pacīnu dienā , kas savukārt, atļauj man izdarīt pieņēmumus un secinājumus.

Es esmu tāds cilvēks , ticu un uzticos tikai reālai pieredzei un praksei un pat tad ne visai :)

Ance, manuprāt , (atvaino , ja kļūdos ) Tu jebkuru manis rakstīto tekstu uztver saasināti, rodas sajūta, ka mēģini mani tiesāt , bet tās ir Tavas tiesības ... \/


Labrāt, dzirdētu vēl kādu pieredzi ... :)
27.08.2013 20:58 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Konkŗētāk nezinu, jo neesmu tagad satikusi viņu kad strādājmā kopā tad vairāk zināju, bet zinu ka problēmas ir.
27.08.2013 20:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Meitenes, būtu jauki ja Jūs izteiktu savu vai paziņu/draugu pieredzi neviss savas personīgās domas, es lasīju vecās diskusijas par šo tēmu un "visu" nostāja pa lielam man ir skaidra un saprotama .
27.08.2013 21:00 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Lūk pieredze manu paziņu lokā (par kuru esmu jau šeit rakstījusi, manuprāt)-
meitene agri palika stāvoklī, grūtniecību no vecākiem un pārējās sabiedrības slēpa.
Grūtniecību atklāja kādā 6/7 mēnesī. Visu iepriekšējo laiku meitene pīpēja (pieļauju, ka ne paciņu dienā - jo vecāki nezināja, līdz ar to mājās nesmēķēja), arī dzēra alkoholu.
Tā kā grūtniecību slēpa (vai nepieņēma faktu kā tādu) izpalika ārstu pārbaudes, analīzes, vitamīni,utt.
Rezultāts? No sākuma visi priecājās cik skaits un vesals bērniņš piedzima.
Taču tagad, kad puikam jau tuvojas 5 gadi viņam laikam uzstādīts daunisms (vai kas līdzīgs - kaut kāda nosliece). Nezinu kā tagad, bet līdz 4 gadu vecumam viņš arī nerunāja īsti labi.

Nu katrā ziņā man nepatīk līst citu cilvēku dzīvēs - kas, kā, kāpēc. Bet tu vēlējies pieredzi - lūk pieredze. Jā, es domāju, ka bērnam veselības problēmas ir mātes neapdomības dēļ.

Personīgās domas tu negribēji dzirdēt, tomēr... Vai tiešām cigaretes ir svarīgākas par bērnu?
Vai tu pati cieni šīs sievietes - paziņas, kas esot stāvoklī pīpēja?
Manuprāt, tas nav nekas tāds ar ko lepties, ieteikt citiem , redz - pīpēju, bet bērnam nekas!

Man šķiet, ka māte savam bērnam vēlas to labāko.
27.08.2013 21:09 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Manas paziņas mamma smēķēja grūtniecības laikā. Paziņa izaugusi, nu jau 24 gadi un nav nekādu veselības problēmu. Tas nav nekāds rādītājs, jo zināt kā būs nekad nevar. Man jau kā nesmēķētājai to vispār nesaprast, bet katram savs ;)
27.08.2013 21:27 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Wee, es neko neuztveru vienkārši lasot tavus tekstus manī raisās dažādas pārdomas, kuras arī godīgi paužu.

To pašu varētu teikt par vēl vismaz 15 citiem cilvēkiem ar kuriem es sazinos rakstiski vai mutiski.
27.08.2013 21:49 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
tas ir ļoti individuāls jautājums. viena smēķē kā skurstenis un viņai vesels bēbis, cita ievēro diētsu visu apzināto mūžu, nesmēķē, sporto, bet bērnam problēmas. no citas puses, ja bērns, tiešām (nedod dievs) būs dumjāks par klases biedriem, vai kāda kaislīg'smēķētāja atzīs, ka problēmas ir dēļ viņai kaitīgā ieraduma?
daži linki ar informāciju:
http://www.babycenter.com/0_how-smoking-during-pregnancy-affects-you-and-your-baby_1405720.bc
27.08.2013 21:57 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Smēķēju gadu gadiem pirms grūtniecības. Līdz ar grūtniecību radās jautājums - ko nu? Ginekoloģe apgalvoja, ka svarīgs faktors ir arī 'atkarības' līmenis. Ja nesmēķēšana dzen izmisumā, ta arī māmiņas stress nebūs labs bēbim. Lai vai kā, savu netikumu dēļ nenāca ne pratā riskēt ar sava bērna veselību. Labāk saņeties un atmest smēķēšanu. Pasaudzē gan sevi, gan mazuli, jo ja kaimiņienei bērns vesels, nenozīmē,ka arī Tavs mazulis piedzims ar teicamu veselību.
27.08.2013 22:03 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
http://www.bbc.co.uk/news/health-14104526
vēl arī jāpiebilst, ka es ceru, ka Tu saproti, kas ir statistika? Visi %, ko var atrast internetā ir apkopoti no lielām izlasēm (piemēram 1000 cilvēki, 10000 cilvēki). piemēram 1% nozīmē nevis to, ka konkrētam bērnam ir 1% risks dabūt patoloģiju, bet gan, ka no 1000 cilvēkiem 10 būs patoloģijas (protams, ka 990 būs veseli). bet nedod dievs būt vienam no tiem 10. labāk neizaicināt likteni.
27.08.2013 22:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Я не такая, я жду трамвая..

Visas zin, kā ir pareizi. Cik no jums spēj atzīties sev, ka tiešām ir atmetušas smēķēšanu, ieraugot tās divas strīpiņas?
Es tiešām censtos. Pati esmu skursteņotājas bērns, šķiet vienīgais, kas manī nav lāgā, pati nespēju tikt no smēķēšanas vaļā, lai gan sāku salīdzinoši vēlu - man bija 19. Pāris gadus tā nodzīvoju, nolēmu atmest. Laikam par maz motivācijas pašlaik...
Ar koncentrēšanos un visu pārējo viss kārtībā.
Ceru, ka dienā, kad pati ieraudzīšu tās strīpiņas, tā būs gana spēcīga motivācija tikt no niķa vaļā...
27.08.2013 22:12 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Draudzene tikko ieraudzīja 2 svītriņas, tā uzreiz atmeta, atsāka 'tad, kad beidza bērnu barot un tad pakāpeniski.

Nav man savienojama grūtniecība ar smēķēšanu un alkoholu, jo bērnam smēķējot tiek atņemts skābeklis, dzerot tiek noārdīta placenta un tas viss veicina gan priekšlaicīgas dzemdības, gan citas problēmas, tāpat alko un cigaretes palielina pēkšņās nāves sindroma iespējamību. Nesaprotu, kāpēc ar to jāriskē.
27.08.2013 22:17 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Kad es skatījos raidījumu par grūtniecēm - atkarībniecēm, tur tā ārste sievietēm rādīja, ka smēķēt tas ir tas pats, kas spiest ciet nabassaiti mazajam. T.i., mazulis saņem mazāk skābekli, nemaz nerunājot par tām kaitīgajām vielām no cigaretēm, kuras uzņem arī bērniņš vēderā.
Es personīgi uzskatu, ka ir ļoti muļķīgi skatīties riņķī un spriest par smēķētāju bērniem, jo tas, ka bērniņš ir piedzimis ŠĶIETAMI vesels un smuks, nenozīmē, ka viņam kādā vēlākā laika posmā nesāksies problēmas. Tā kā citas meitenes jau minēja, tad jau māte vairs nenorakstīs to uz smēķēšanas rēķina.
27.08.2013 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 1481
Reģ: 17.01.2013
Mammas māsa smēķēja, gaidot mazo- Piedzima 7. mēnesī, problēmas ar plaušām- astma, vai kas tāds, un ar vienu aci šķielē, nezinu gan, vai tas no smēķēšanas.
Viņam tagad 13 gadi- ļoti gudrs puika.
27.08.2013 23:04 |
 
Reitings 203
Reģ: 16.07.2013
Es uzskatu, ka tas nav būtiski, kas ir atļauts un kas nav, savam mazulim ir jāsniedz tikai tas labākais un nedomāju, ka nikotīns būtu risinājums!
27.08.2013 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Es pati smēķēšanu atmetu 2. mēnešus pirms neplānoti paliku stāvoklī.
Bet runājot par sekām - vīra māte smēķēja grūtniecības laikā un vīram ir nu tik šausmīgi slikta atmiņa! Skolā arī nespēja neko iemācīties, knapi pavilka mācības.
27.08.2013 23:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits