Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobs,dr. Pinka, anestēzija

 
Reitings 232
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Lieta tāda, 14.augustā biju pie Dr. Pinkas. Pavisam cits zobs bija caurs, kurš man nesagādāja problēmas, tika izurbts. Anestēzija bija spēcīga,bet urbjot arī man sāpēja, veselu nedēļu pēc tam man vēl sāpēja gan mēle, gan kakls+biju sakodusi gan mēli, gan lūpu. tagad it kā ir ok, bet problēma tāda, ka tas saplombētais zobs sāp. Ne jau uz ēdieniem, bet tieši dzerot gan aukstu, gan siltu. Vakaros īpaši sāp. Daktere teica, ka varētu būt jūtīgs, jo tuvu nervam, bet it kā visu saplombēja, lai nesāpētu. Bet tagad reāli nezinu ko darīt, summa jau samaksāta, bet problēmas tikai lielākas.
Zinu, ka jāzvana dakterei, jārunā, bet pašlaik burtiski nav naudas un ar laiku arī ir kā ir, kā arī, viņai pieraksts pilns.
Un kanāla tīrīšana gjau ir dārgāka. Iznāk, ka salaboju zobu, kurš man netraucēja, bet uztaisīju lielākas problēmas. :(
23.08.2013 21:59 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
ja salabots zobiņš, kur 'caurums' bijis dziļš un tuvu nervam, būs jūtīgs kādu laiku. Dod nedēļu tam, ja vēl nav mazinājies - dodies pe zobarsta. Papildus ta - vienmēr vari piezvanīt un apjautāties par par esošajām sāpēm.

Gadījumā, ja šķiet, ka daktere kaut ko ne tā izdarīja, t.i., veselu zobu laboja, tad gan - Veselības inspekcija.
24.08.2013 00:18 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Ja salabo zobu, bet turpina sāpēt - ej pie Pinkas un saki, lai skatās, kas par vainu.


Tev par to nav jāmaksā. Nekavējies un ej!
24.08.2013 00:20 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Ja vakaros sāp + vēl uz aukstu, karstu, tad 99.9 % ka būs jāveic kanālu ārstēšana! Dodies pēc ārsta cik drīz vien vari. Darbs nav iemesls, lai ciestu sāpes. Ja gaidīsi ilgāk iekaisums tikai pastiprināsies, palielināsies risks, ka anestezija nepilnīgi iedarbojas. :(
Ja netiec pie savas dakteres ir arī klīnikas, kur strādā dežūrārsti, kas var ielikt zāles un tālāk turpināsi pie savas zobārstes.
24.08.2013 00:29 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
Ja tā ir kanālu tīrīšana, bet daktere laboja, rodas jautājums, kādēļ kanāli netika tīrīti uzreiz. Vai Tev RTG taisīja?
24.08.2013 00:34 |
 
Reitings 232
Reģ: 29.01.2009
RTG netaisīja. Tikai noteica, ka tuvu nervam, bet viņa tur aiztaisījusi tā, lai nebūtu problēmu. Nez.
Būs vien 1dien jāzvana dakterei. Jo vakaros tiešām tās sāpes ir diezgan neciešamas. Pa dienu vēl ok, bet kā nāk vakars tā viss.
Plus, man ir nedaudz bail no tās anestēzijas. Nekad nav bijuši tādi blakus efekti kā bija pēc dr. Pinkas špricētās anestēzijas. Un, ja atkal būs mocības nedēļas garumā. Mēle sāp, ieēst nevar, siekalas norīt sāpīgi, kur nu vēl skūpstīt draugu.
24.08.2013 10:53 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man tieši tajā pašā klīnikā bija šāds gadījums, mazu caurumu izurba par lielu, tuvu nervam, kas beidzās ar kanālu tīrīšanu.
24.08.2013 11:16 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Ej pie dakteres! Man bija līdzīga situācija - biju pie dakteres, salaboja zobu, kurš man nemaz nesāpēja, bet izradījās, ka ir caurs. Pēc anestēzijas iziešanas drusku sāpēja - domāju, ka pie vainas anestēzija un gaidīju, kad pāries. Pēc vairākām dienām sāpes nepārgāja, palika tikai stiprākas. Man sanāca diezgan ilgi novilcināt aiziešanu pie zobārsta (ko galu galā ļoti nožēloju). Pie zobārsta tiku tikai tad, kad sāpes jau bija neizturamas un pie katras sāpju lēkmes bezmaz vai bira asaras.
Protams, izrādījās, ka jātīra kanāli. Mani sašpricēja, bet drusku sāpes vēl bija jūtamas. Urba, viss ok, līdz brīdim kad bija šausmīgas sāpes.. tādas, ka krēslā pat palēcos. Tad tika špricēts pa taisno iekšā, kas, protams, arī sāpēja, bet vismaz pēc tam sāpju vairs nebija. Daktere man kanālus tīrīja bez maksas, tajā reizē man vispār nekas nebija jāmaksā. Nākamajā reizē maksāju tikai par plombi, ta kā pārāk dārgi tas viss nebija.

Tā kā silti iesaku nevilcināties ar sāpēm un iet pie ārsta.

Ā, un par rentgenu - man likās pilnīgi normāli, ka pirmajā reizē man netaisīja - kāpēc lai taisītu rentgenu zobam, kas man nemaz nesāp un nekādi citādi neliek par sevi manīt? Var jau būt, ka es neko daudz nesaprotu par zobārstniecību, bet man tas likās pilnīgi normāli.
Pie tam nevainoju dakteri šajā situācijā.
24.08.2013 11:19 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Hmm, kādas vēl atsauksmes par to Pinku? Tieši pierakstījos pie viņas pēc 2 nedēļām. Tagad domāju varbūt atcelt šo lasot :D
24.08.2013 11:57 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man nebija Pinka, bet Lāce.
24.08.2013 12:01 |
 
Reitings 232
Reģ: 29.01.2009
Kampanella - tieši labo atsauksmju dēļ pierakstījos pie dr. Pinkas. Daktere forša, jauka, jautra. Bet, mana pieredze kaut kā nav pārāk laba. Bet es kaut kā zobārstiem vispār neuzticos. Jo, pagājšgad laboja man 2 zobus cita daktere, citā pilsētā, un pie dr. Pinkas gāju tieši ar šo 2 zobu sāpēm, kuri ir svaigi saplombēti, jo vnk sāpēja ēdot. Bet caurs bija cits zobs.
Lullaby - jā, man arī, kad urba, vēl sāpēja, un tad vēl špricēja anestēziju.
Ļoti nepatīk visas padarīšanas ar zobiem.
24.08.2013 13:18 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Piebildīšu gan, ka tā bija cita zobārste.
24.08.2013 19:05 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.01.2010
par dr. Pinku man pagaidām tikai labas atsauksmes! Pieraksts gan pie viņas ilgs, bet ir tā vērts!
Visu laiku bija bail no zobārstiem, ka rokas un kājas trīcēja, bet pie viņas ejot ir tikai neliels uztraukums, kas ar katru reizi mazinās!
26.08.2013 23:25 |
 
Reitings 836
Reģ: 27.10.2009
Tas, ka zobs Tev netraucēja, nenozīmē, ka tur nebija problēmu. Hronisks nerva iekaisums nesāp!
Un tā arī var būt, ka urbjot viss ok, nervs nav sasniegts, bet ir tuvu tam, bet tik un tā pēc tam notik procesa uzliesmošana un pāriešana akūtā formā.
Negribu attaisnot dakteri, jo mana pieredze pie viņas nebija tā labākā, bet gribu pateikt tikai to, ka tā var būt.
26.08.2013 23:38 |
 
Reitings 836
Reģ: 27.10.2009
Runājot par anestēziju (saprotu, ka Tev apakšžoklī laboja zobu)- apakšžoklī ir sarežģīti veikt anestēziju un tā ir traumatiskāka par parasto variantu, turās ilgāk utt, tāpēc arī ēst nav ieteicams, kamēr nav izgājsi, lai nesavainotos (kā notika Tavā gadījumā).
Reizēm tā gadās (ok, ne vienmēr), taču nevar izslēgt šādu variantu, kā bija Tev.
26.08.2013 23:43 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
esmu sākusi iet pie Pinkas.. tikai pateicoties jūsu ieteikumiem. Ja agrāk man bija fobija, tad tagad es krēslā sēžu tikpat kā nesastingusi :D Viņa ir superīga. tikai diez kā ar kvalitāti?
Man lielajam dzeroklim tīrīja kanālu - 15 minūtes, 35 ls un tiekamies pēc nedēļas!
26.08.2013 23:43 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Negribu attaisnot dakteri, jo mana pieredze pie viņas nebija tā labākā


Oi, es arī tagad stipri sāku pārdomāt par to Pinku un viņas darbu kvalitāti un vēl jo īpaši pēc Ogas komentāra, kas pati, ja nemaldos, strādā zobārstniecībā ... Tas, ka forša neko nenozīmē...
26.08.2013 23:53 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Man burtiski nedēļu atpakaļ bija līdzīgs stāsts- arī laboja zobu, tuvu nervam, zobārsts teica, ka iespējams būs jātīra kanāls, ja sāpēs un kkas tur (nezinu, par ko gāja runa) mainīs krāsu. Krč kaut ko viņš tur skatījās, bet beigās sataisīja bez tīrīšanas. 1 dienu bija jūtīgs, bet tagad viss ok :D
Bet man ir tīrīti kanāli. Vienu reizi tas bija zobam, kas vispār nesāpēja, tā kā ne vienmēr tas ir rādītājs.
27.08.2013 00:05 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
ko citu varat ieteikt? (t) Lai ir saprotoša un galvenais - pieredzējusi, profesionāla un ar atbildības sajūtu par savu darbu!
27.08.2013 00:06 |
 
Reitings 836
Reģ: 27.10.2009
Ishi gadījumā nospīdēja un viss ok, bet, kā jau teicu, iznākumi var būt dažādi, tāpēc nevajadzētu domāt, ka visa vaina ir zobārstā. ;)
27.08.2013 00:10 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
ko citu varat ieteikt?


Biju pie Ingrīdas Krastas, Sanadent, iespaidojoties no atsauksmem internetā. Zobus, kur bija caurumi, sataisīja labi. Tomēr: pirmkārt, zobārste strādā butāli, ļoti pavirši un neņemot vērā pacienta komfortu, otrkārt, tika identificēti vēl 2 citi caurumi, man iepriekš nezināmi, kurus nepapēju sataisīt. Aizgāju uz pārbaudi Zviedrijā, uztaisīja RTG visam mutes dobumam un no 2 caurumiem atrada tikai vienu. Par to man, protams, prieks, bet tas liek domāt par paviršu vai gluži pretēji - pārlieku centīgu darbu, kur pelēkums, kas vēl nav kļuvis par cavity, tiek plombēts, nevis novērsts ar atbilstošu zobu pastu un specializēto skalošanas līdzekli.
27.08.2013 00:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits