ciemiņi, ciemošanās, dzimšanas dienas

 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kā Jūs uzņemat ciemiņus?atšķiras ēdieni vai no dzimšanas dienām un pasēdēšanas vakariem ar draudzenēm, radu ciemošanos ,vai arī ir apm. tāpat . Gatavo ar vērienu (karbonādes, kartupeļi,salāti, zupas un tml.),vai arī sagatavo uzkodas?

Ja ciemiņi nāk,tad domā kā izklaidēt ar kādām spēlēm ,filmām, vai arī ir labi ar sarunām un nav nepieciešama papildus izklaides izvēle?

Ja Tu vienkārši ej ciemos,tad pērc,kaut ko no dzeramajiem, ēdieniem?

Dzimšanas dienās uzskati,ka pietiek ,ja uzdāvini dāvanu, vai arī papildus ,ko nes ?

Ir bijušas kādas situācija,ka esi jutisies kā nevēlams ciemiņš?

Kādi ir Tavi top ēdieni,dzērieni, uzkodas ciemiņiem?
19.08.2013 09:38 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
uzskatu, ka ja nevar atļauties uzrīkot viesības, tad nevajag tādas rīkot, bet prasīt piemest naudu, man liekas kaut kas absolūti nepieņemams, ņemot vērā faktu, ka liela daļa tāpat dāvina naudu un kā minimums katra jubileja ko es apmeklēju LV, ir dāvana 20 Ls (minimums), ziedi un vīna pudele, ja vēl bērnu ballīte, tad atkal končas un vēl bērnu šampanietis. Bet esmu bijusi tādā jubilejā, kur reāli bija nepietiekams ēdiens jau nerunājot par dzērieniem. Man vispār ir tāds viedoklis, ja nevar atļauties, tad labāk nedarīt. Par cik vienreiz man tāda mācība bija, tad otro reizi tā cilvēka ballīti nemaz apmeklēt negribas, labāk izvairīšos.
Savukārt rīkojot ballītes paturu prātā, ka ir jābūt lielai dažādībai uz galda, lai nav tā, ka kāds neēd zivis, bet man galds ir sagatavots tikai ar zivs un jūras produktiem.
19.08.2013 10:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Parastās ciemošanās reizēs es netaisu vairākus ēdienus. uzskatu,ka pietiek ar vienu:) ja visiem negaršo,tad ir kā ir:D
es tādiem netuviem cilvēkiem kautrējos zvanīt un prasīt,kas garšo:D paļaujos uz veiksmi,ka uztrāpīšu uz īsto ēdienu:)
19.08.2013 10:48 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Ā, nu man arī tas, protams, šķistu ļoti dīvaini- prasīt piemest bez brīdinājuma.
19.08.2013 10:50 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
man jau arī negribas pie viņas braukt ciemos,jo nevar saprast ,ko vispār pirkt un cik pirkt un neērtības sajūta,ka varbūt atkal par maz būšu iztērējusies,lai ciemotos pie viņas:(
19.08.2013 10:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
varbūt atkal par maz būšu iztērējusies,lai ciemotos pie viņas


Nebrauc. Ja tevi ciemojoties pie konkrētās personas uztrauc šādi jautājumi, nevis iepriecina doma patusēties ar viņu, tad nav vērts.
19.08.2013 11:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es gribu noskaidrot kā rīkoties šādās situācijās pareizāk,jo var būt kādreiz dzīvē atkal ,kas tāds atgadīsies:)
nezinu kā ir pieņemts:)
19.08.2013 11:07 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Kādā formā tas vispār ir pasniegts? Nu ka jāņem līdzi sazin kāds ciemakukulis?

Ja ir groziņu vakars, cita lieta. Tad visi ierodas ar groziņiem un nav ne vainas.. Bet nav saprotams, kāda situācija tev tur ir..
19.08.2013 11:13 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu iesākumā ir tā. atkarīgs daudz kas ir no tā, vai tu brauc ciemos uz vienu dienu vai vairākām. ja mēs braucam ciemos uz vairākām dienām, tad obligāti ar ciema kukuli. katrā ziņā noteikti ar šo personu vajadzētu parunāt, tā nejauši pieminēt,'ko man varbūt paķert līdzi?
nereti tomēr ir situācijas, kad cilvēkiem vnk ir kas piemirsies veikalā. domāju, ka pāris lietas nebūtu problēma nopirkt. bet arī ko tādu pajautātu tuviem draugiem, nevis cilvēkam, ko īsti nepazīstu.
ja brauc vnk ciemos, tad mans uzskats ir tāds, ka vairāk kas jānopērk. ja brauc uz dzimeni, tad - kā pieņemts. dāvana + puķes + kāda pudele (parasti).
19.08.2013 11:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Iepriekš netika pieminēts groziņu vakars.
19.08.2013 11:19 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Dzimšanas dienās uzskati,ka pietiek ,ja uzdāvini dāvanu, vai arī papildus ,ko nes ?
dāvana + ziedi+vīns noteikti.

Ja Tu vienkārši ej ciemos,tad pērc,kaut ko no dzeramajiem, ēdieniem?


Protams iet tuksām rokām pat ikdiena ir kauns.
19.08.2013 14:07 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
domā kā izklaidēt ar kādām spēlēm ,filmām, vai arī ir labi ar sarunām un nav nepieciešama papildus izklaides izvēle?


uzlieku mūziku fonā un pie foršām sarunām pavadām vakaru tādā chillīgā gaisotnē! ja rodas vēlme pēc konkrētas izklaides - daram, ko tik sirds kāro, es nekad neesmu pret.

Ja Tu vienkārši ej ciemos,tad pērc,kaut ko no dzeramajiem, ēdieniem?


par to parasti pabrīdina cilvēks, kurš uzņem pie sevis viesus, arī man tā vienmēr ir bijis, bet nu peiklājības pēc es nekad tukšām rokām neeju!

Dzimšanas dienās uzskati,ka pietiek ,ja uzdāvini dāvanu, vai arī papildus ,ko nes ?


pasniedzu dāvaniņu un ziedus!

Ir bijušas kādas situācija,ka esi jutisies kā nevēlams ciemiņš?


nē! parasti ir tāda kompānija, kur visi ir draugi/paziņas vai vismaz +/- zināmi cilvēki,pat, ja ir antipātijas bijušas, tas noteikti nav izrādīts atklāti, lai kādam viesības liktu justies slikti.. būtu dīvaini, ja cilvēki ar izturēšanos tā kādam liktu justies :|
19.08.2013 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man patīk uzņem ciemiņus un pašai gatavot nevis sapirkt kkādus pusfabrikātus un atsildīt vai salikt uz šķīvjiem Maximas kārbiņsalātus. Parasti piedomāju par cilvēkiem, kuri nāks ciemos un taisu ēdienus, kas atbilstu viņu gaumei. Pēdējā laikā cenšos katru reizi kko jaunu uztaisīt, nevis visu laiku vienu un to pašu. Daudz ko nosaka arī tas, kad ir sanākšana - ja ciemiņi nāk vakara pusē, tad taisu uzkodas un kko saldu nevis kkādus piecus ēdienus. Ja nāk kā uz pusdienām, tad taisu vairāk - normālu silto ēdienu, salātiņus utt.
Nekādas pārākās izklaides netaisu, jo pašai riebjas, ja aizeju ciemos un tur viss vakars jāpavada stulbas spēles spēlējot. Man patīk papļāpāt ar viesiem par dažādām tēmām nevis ķēmoties mēmajā šovā vai citās ''izklaidēs''. Man patīk tā pa mierīgo. Izņēmumi ir filmu vakari(bet tad ciemiņi jau iepriekš brīdināti un zin, ka būs filmu skatīšanās) un pikniki(pikniks pats par sevi jau pasaka, ka viss būs savādāk, nekā mājās pie galda).

Ja Tu vienkārši ej ciemos,tad pērc,kaut ko no dzeramajiem, ēdieniem?


Ja nav teikts, ka vajag(tjipa, ''līdzi ņemt kko gardu'', tad nē.

Dzimšanas dienās uzskati,ka pietiek ,ja uzdāvini dāvanu, vai arī papildus ,ko nes ?

Ja pērku vai taisu kko garšīgu, tad tikai kā daļu no dāvanas.

Ir bijušas kādas situācija,ka esi jutisies kā nevēlams ciemiņš?


Nē. Ir bijušas reizes, kad jūtos lieka - vnk visi visus pazīst vai arī izceļas ģimenes kašķis, kuru skatoties ir neērti utt.
19.08.2013 15:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits