Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Projektu vadība.

 
Reitings 206
Reģ: 26.06.2013
Sveikas, meitenes!

Pēc ilgām pārdomām esmu izlēmusi studēt to, kas sirdij tuvāks un padodas, nevis to kas varbūt būtu labāk pelnošs vai prestižāks. Ticu, ka arī tādā darbā var "izsisties" ja ir gribasspēks un spējas! :)

Kā Jums liekas- kur vislabāk būtu studēt projektu vadību?
Realitātē- Kā ir ar budžeta vietām? Viegli/ grūti iegūt?

Tagad uzsākšu mācības 12.klasē, tādēļ jau laicīgi jāsaprot, kuros priekšmetos likt papildus eksāmenus un kuros priekšmetos būtu "jāpieslīpē" zināšanas.
17.08.2013 15:42 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Teikšu godīgi - projektu vadība kā specialitāte ir nekas! Izmācoties par projektu vadītāju, tu nebūsi nekas!
Es 2 gadus nostrādāju uzņēmumā, kas nodarbojas ar projektu vadību vienā konkrētā nozarē. Neviens no projektu vadītājiem nebija mācījies projektu vadību, viņi visi bija vienkārši savas nozares speciālisti. Jo kā tu vari vadīt da jebkādu projektu, nepārzinot konkrēto sfēru? Tu domā, ka tevi kāds iemācīs, lai tu varētu vienlīdz veiksmīgi vadīt projektu asfalta izturības palielināšanai un govju auglības vairošanai?
Projektu vadību ir vērts piemācīties klāt tad, kad tev jau ir izglītība kādā nozarē, pieredze un tad nu vajag iemaņas tikai konkrētajā lietā. Ja tu iesi uz jebkādu uzņēmumu kā vienkārši projektu vadītājs, tevi nekur neņems, bez zināšanām un iemaņām konkrētā sfērā.
17.08.2013 15:49 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Pilnībā piekrītu Libra!
17.08.2013 15:55 |
 
Reitings 206
Reģ: 26.06.2013
Libra- pilnībā piekrītu.
Mana mamma strādā šajā sfērā un šo visu jau esam izrunājušas. Ir jau iepriekšeja pieredze savos 18 gados, tādēļ vēlos to apgūt "papīra dēļ". Pēc tam, plānoju studēt tālāk- iespējams tad būšu izlēmusi, ko vēl vēlos studēt. Pašlaik tā ir alternatīva man pašai.


Bet jebkurā gadījumā- ko Jūs man ieteiktu studēt?
Sabiedriskās attiecības arī ir ar "atzaru" uz projektu vadību, bet nezinu vai tas būtu risinājums..
17.08.2013 15:57 |
 
Reitings 206
Reģ: 26.06.2013
Pašlaik esmu diezgan izmisusi, jo neuzskatu, ka būtu jāstudē to kas nepatīk, lai tikai būtu papīrs un darbs..


Drīz arī jāizvēlas, kur likt eksāmenus un kur iet uz papildus konsultācijām..patiešām nezinu.
Ar prātu saprotu to, ko saka par projektu vadību, bet kāds tad būtu risinājums?
17.08.2013 16:00 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Manuprāt, plikai projektu vadībai pat nav studiju programmu. Projektu vadību var apgūt kursos dažādos mācību centros. Vai kā papildus priekšmetu dažādas citās studiju programmās.
17.08.2013 16:00 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Cik esmu pati pētījusi, bakalaura studijās nav nemaz atsevišķas projektu vadības programmas. Tā ir pieejama tikai maģistriem.
17.08.2013 16:03 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ieteiktu izzīlēt kāda nozare interesē(mode,celtniecība,elektronika utt) un tajā izstudēt arī un strādāt par projektu vadītāju.
17.08.2013 16:03 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Projektus taču var vadīt dažnedažādākajās jomās! Būtu skaidri jāapzinās, kurā tad īsti vēlas strādāt. Arī mans mērķis ir projektu vadība, taču līdz tam jāiegūst izglītība, kas šo sfēru ļauj izzināt un pārzināt, iegūt pieredzi. Tātad - jābūt lielai interesei kādā jomā un uz to tad ari jāiet.
17.08.2013 16:06 |
 
Reitings 206
Reģ: 26.06.2013
Cheryl , Ir.
Turībā- zem Tūrisma fakultātes ir Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadība.

Itkā vilinoši, bet vai tajam papīram vai vispār būs kāda vērtība?!
17.08.2013 22:13 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tev vēl ir vesels gads, lai izdomātu. Vari apmeklēt augstskolu atvērtās durvis, kad tādas būs, pasākumu "Skola" utt. Nekur nav jāsteidzas, pat ar šo:
Drīz arī jāizvēlas, kur likt eksāmenus un kur iet uz papildus konsultācijām..patiešām nezinu.

man, piemēram, bija jāizvēlas tikai 2. semestrī, turklāt tāpat reti kurai studiju programmai ir kādu īpašu, noteiktu eksāmenu jāliek (nāk prātā tikai kaut kas ar medicīnu vai tml. saistīts).
17.08.2013 22:19 |
 
Reitings 206
Reģ: 26.06.2013
Margo , izstade "Skola" esmu pabijusi jau diezgan daudz reizes.. sogad atkal noteikti iesu. Ironiski.. Mana mamma tiesi strada uznemuma, kas to organize, bet tad kad gaju, nebija isti vel tada nopietna interese par studijam.

Ka ari pati esmu uzrakstijusi rokassgramatu (eiropas projekta), kuras nosaukums ir "Studies in the Baltic Countries". :D

Laikam jau vaina mani pasa, ka nevaru izlemt, kas pasai butu labak un sapratigak. Laikam jaiet cauri visam studiju programmam un jasaliek + un -.

Ps. Atvainojos, ka bez garumzimem. Kaut kas ar klaviaturas taustinu noticis.
18.08.2013 11:01 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
dumja kas dumja.
piekrīt librai, bet to pašu sūdu stumj tālāk.
ja ir iekšās par tādu kļūt, tad arī kļūsi par tādu.
ir jāapgūst kkāda nozare, lai spētu vadīt projektus tur.
18.08.2013 11:11 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Vispār jau es Librai īsti nepiekrītu, bet lai jau...
Un šis
asfalta izturības palielināšanai
bija kas tiešām stulbs:)
Ja gribi studēt projektu vadību, dodies uz ārzemēm. Ja tomēr interesē Latvija, tad "spied" uz valodām. Labākie projektu vadītāji, ko esmu satikusi, studējuši filologos angļu/vācu valodu vai arī uzņēmējdarbību. Ir ļoti maz jomu, kurās projektus vada tie, kuri tieši šajā jomā arī ir eksperti. Man pašai tagad, kad esmu darba meklējumos, Vācijā piedāvāja vadīt plūdu monitoringa projektu, lai gan es par to zinu gaužām maz+vācu valoda sen kā aizmirsusies.
Zinu, piemēram, ļoti daudzus pieprasītus IT projektu vadītājus, kuri studējuši vēsturi, bioloģiju un tieslietas.
18.08.2013 11:39 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
libras salīdzinājumi ir precīzi. tādās jomās nevar bez zināšanām vadīt neko.
18.08.2013 11:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits