Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Administratores darba pārrunas.

 
Reitings 624
Reģ: 08.11.2011
Labvakar. :)
Esmu satraukusies.
Nākamnedēļ ir pirmās darba pārrunas manā mūžā, došos runāt par viesu nama administratores amatu.
Vēlos zināt apmēram uz ko man ir jāsagatavojas un kas jāvelk uz šādām darba pārrunām?
Paldies jau iepriekš. :)
09.08.2013 22:26 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man visas darba paarunas ir jautajushi kadas ir manas stipras puses un kadas vajas. Ar tam vajajam vienmer japiedoma un japaskaidro kapec ta ir un kads labums vai sliktums kompanijai no ta varetu but.

Nu piemeram mana slikta puse ir nepacietiba - laba puse - ;ietas tiek kartotas atri, slikta - atruma tiek pielautas kludas.
09.08.2013 23:00 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es jau te iepriekš kaut kur skaidroju, bet laikam jau būs jāatkārtojas.
1) Sagatavo atbildi uz jautājumu, kāpēc vēlies šo darbu, kā arī uz jautājumu, kāpēc Tev šķiet, ka esi tam piemērota. Ja teiksi, ka labi padodas komunikācija ar cilvēkiem un spēj ātri reaģēt kritiskās situācijās, tas Tev nāks par labu.
2) Sagatavojies tam, ka jautājumi liks Tev justies pazemotai - labs intervētājs tieši tā arī darīs, jo gribēs paskatīties, cik izturīga esi pret visādiem kretīniem, kuru tādā darbā ne mazums arī būs. Uz tādiem jautājumiem atbildi izvairīgi, bet vienlaikus pārliecinoši - tā lai vilks paēdis un kaza arī dzīva. Ja nespēj to, Tev tiešām nav ko tajā darbā meklēt, jo apkalpojošais personāls (administrators skaitās pie apkalpojošā - zinu bariņu, kas tā nedomā), saņem lielāko devu neapmierinātības par firmas darbību, kas tiek vērsts uz konkrēto darbinieku vienpersoniski. Nespēj turēt tādu spriedzi, nelien tur. Viegli nebūs, to jau tagad varu pateikt.
3) Neko sliktu nesaki par iepriekšējām darbavietām, kolektīviem un priekšniekiem. Tas liek domāt, ka esi kašķīga un neviens darbadevējs negribēs savā kolektīvā kašķīgo. Ja agrāk neesi nekur strādājusi, saki, ka patika strādāt grupās studiju/skolas laikā. Tas būs pluss.
4) Būs jautājums par algu. Nezinu, cik tādi administratori saņem, bet iesaku noskaidrot. Saki, ka, ņemot vērā savu (cik saprotu neesošo) darba pieredzi un ekonomisko situāciju kopumā, vēlies saņemt , bet ar laiku labprāt attīstītos un saņemtu vairāk.
5) Izrādi iniciatīvu, saki, ka gribi mācīties un iegūt jaunu pieredzi. Saki, ka viņu uzņēmums šķitis piemērotākais, jo piedāvā darbiniekiespēju attīstīties. Ja tāda piedāvājumā nav bijusi, saki, ka tas ir optimālākais variants starp to, ko vēlies (Tev jārada iespaids, ka tiešām vēlies būt administratore) un piedāvātājām vakancēm. Neatstāj iespaidu, ka Tev nav kur citur likties, bet neliec arī justies tā, itkā viņiem būtu jābūt pateicīgiem, ka vispār atnāci. Tev jārada iespaids, ka tiešām vēlies konkrēto amatu un ka Tev patīk viņu uzņēmums, bet neatstāj izmisuša cilvēka iespaidu. Izmisušos neņem, jo viņiem svarīgi ir dabūt algu, nevis darīt darbu.
6) Nekad nemelo par savu pieredzi - nesaki, ka proti vienu vai citu lietu, ja neproti. Iegaumē, ka intervētājam ir tiesības Tev jebkurā brīdī likt kaut ko darīt un tad var sanākt dikti nesmuki. Ja Tev jautā kaut ko, ko neproti, tad saki, ka šobrīd vēl neproti, bet ātri mācies.

Ja atcerēšos vēl kaut ko, pierakstīšu.
10.08.2013 09:04 |
 
Reitings 624
Reģ: 08.11.2011
Paldies Alexxa , kas būtu jāvelk ejot uz šādām pārrunām?
10.08.2013 10:56 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kostīmu. Labāk bikškostīmu, bet ja ir tikai ar svārkiem, tad svārki nedrīkst būt īsāki kā 10cm virs ceļa. Krāsa vēlama tumša, tikai ne zila - zilā ir ofisu tantēm, Tu plāno strādāt sabiedrībā.
Ja kostīma nav, nav jāskrien uz lielveikalu uzreiz pirkt. Var kleitu vai svārkus un blūzi. Dažas lietas, ko der zināt par apģērbu tādos gadījumos:
1) Nosedz savu dekoltē. Ar krūtīm kārdini savu puisi, intervētājam tas drīzāk liksies lēti.
2) Ja velc svārkus, tad nekādā gadījumā ne kuplus un ne īsākus par 10cm virs ceļa. Apģērba gabalus izvēlies vienkrāsainus un ne košās krāsās. Ja liekas, ka viss izskatās garlaicīgs, vienīgais, kas Tevi var glābt - kāda šallīte, tās drīkst būt košas.
3) Nekādu milzīgu rotaslietu. Vispār labāk no tām atturēties. Laulības gredzenu, ja tāds ir, drīksti paturēt, auskarus pēc iespējas mazākus. Riņķīši līdz ar ausi, vai kaut kas ar smalkiem akmentiņiem. Ja ir akmentiņi, tie ir balti, tas nav apspriežams.
4) Nagus vai nu franču, vai arī gaišos toņos - bēšus, maigi rozā vai kaut kā tā. Nekādus sarkanus, dzeltenus vai violetus.
5) Kurpēm papēži nedrīkst būt augstāki par 8cm, tāpat arī vienmēr jābūt ar slēgto purngalu - te daudzas grēko. Nogalināt jau par to nenogalina, bet etiķete saka, ka zandales nav biznesa jautājumiem paredzētas.
10.08.2013 14:48 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Vai zini, Alexxa, ja es meklētu biroja administratori un Tu ierastos uz darba pārrunām, domāju, ka pieņemtu Tevi darbā - ļoti patīkami lasīt, ka cilvēks pārzina lietišķo etiķeti, psiholoģiju, spēj tik konkrēti formulēt savas domas. Manuprāt, Latvijā ir maz tādu cilvēku. Manas cieņas apliecinājumi Tev.
10.08.2013 14:57 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Oponeshu KS un teikshu,ka manuprat lielaakaa dalja sievieshu domaa tapat kaa alexxxa un parzin visas taadas lietas...bet varbut kljudos..jo man tas viss liekas pashsaprotami,ko vinja raksta :)
10.08.2013 15:10 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Vai patiesi, buuuuu? Darba intervijās esmu pieredzējis gan spicus, spilgti sarkanus nagus, gan pieguļošus džinsus, gladiatoru sandales, nemaz nerunājot par redzamām krūštura lencītēm un pat stringu maliņu - jā, tie ir paši kolorītākie gadījumi.
Ja runājam par intervijas procesu, dažas pretendentes ir jau pašās tās sākumā apjautājušās par atalgojumu un atzinušas, ka viņu iepriekšējā darbā samaksa bija augstāka. Vienreiz radās traģikomiska situācija, kad kāda meitene apgalvoja, ka pilnībā pārvaldot krievu valodu. Mēs viņai palūdzām uzrakstīt dažus teikumus krieviski, taču viņa neprata pārslēgt tastatūras izkārtojumu uz kirilicu. :)
Manuprāt, lietišķi eleganti, bet atturīgi ģērbties prot tikai reta meitene vai jauna sieviete, nemaz nerunājot par izturēšanos intervijā, valodu un stāju.
10.08.2013 15:22 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vienreiz radās traģikomiska situācija, kad kāda meitene apgalvoja, ka pilnībā pārvaldot krievu valodu. Mēs viņai palūdzām uzrakstīt dažus teikumus krieviski, taču viņa neprata pārslēgt tastatūras izkārtojumu uz kirilicu.

Šis te nenorāda uz valodas nezināšanu. Meitene neprata apieties ar datoru, taču tas nemazina viņas valodas zināšanas.
10.08.2013 15:38 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
Interesanti, kur Klusā Smaida pieņēma darbinieces ? Bordelī ? Pēc apraksta sriežot, tā izskatās :)
Man arī liekas pašsaprotamas Alexxas uzskaitītās lietas.
Bet dažiem nē :D Malacīte Alexxa, ka uzrakstīji, ka uz darba interviju nav vēlams ierasties "izkarinot" apskatei krūtis u.t.t...., ģeniāli padomi :D
10.08.2013 15:39 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
..es arī no sevis piemetināšu dažus padomus -
Nedrīkst darba intervijas laikā "palaist balodīšus", tas, meitenes, ir nekulturāli, vēlams, ja ir tāda vajadzība, to izdarīt iepriekš...
Ja vēl gribat saņemt kādus padomus, jautājiet privāti...
10.08.2013 15:42 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Alexxa, taisnība, taču, ja pretendents savā CV minējis, ka prot strādāt ar datortehniku "labā līmenī", tad, manuprāt, pārslēgt tastatūras izkārtojums ir jāprot.
10.08.2013 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Pārslēgt klaviatūras valodu nav problēmu, bet pateikt, ka meitene neprot vai nepārzin krievu valodu tādēļ, ka neprot uz klaviatūras drukāt kirilicā - pilnīgs absurds. :D
10.08.2013 15:57 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Bet vai tā meitene teica ka prot rakstīt uz datora? Es arī pārzinu krievu valodu saprotu ko runā un protu pati runāt, bet kad apsēžos pie datora lai kko uzrakstītu, varu ļoti lēni kko uzrakstīt. Nepārzinu rakstītos burtus uz klaviatūras, ja kkas jāraksta, un tiesi tas pats ka ar roku rakstito nesaprotu.
ka pilnībā pārvaldot krievu valodu. Mēs viņai palūdzām uzrakstīt dažus teikumus krieviski, taču viņa neprata pārslēgt tastatūras izkārtojumu uz kirilicu.

ja pats apsēdīsies pie sveša datora, paprasīs tev kko atrast, domāju ka ļoti lēni to izdarīsi.

Pārslēgt es māku krievu valodu uz datora, bet ja uz klaviatūŗas man nav krievu burti tikai latviešu, nemācēšu neko uzrakstīt.
10.08.2013 15:57 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
un uzttraukumā man var kko pašu vieglāko aizmirst, bet tas kā man kko ne tā pasaka, varu arī pašu vieglāko aizmirst. :D
10.08.2013 15:58 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
aij kā es sarakstīju murgaini sory. :D
10.08.2013 15:59 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Atkārtošos - ja pretendents savā CV minējis, ka prot strādāt ar datortehniku "labā līmenī", tad, manuprāt, pārslēgt tastatūras izkārtojums ir jāprot.
10.08.2013 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
KS, to pat skolā nemāca. :D Pēc skolas standartiem ir labs līmenis! Tā jau skaitās nevajadzīga ekstra, ko ikdienā neizmanto.
10.08.2013 16:04 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
Vienreiz radās traģikomiska situācija.....viņa neprata pārslēgt tastatūras izkārtojumu uz kirilicu

Tiešām TRAĢIKOMISKI ! ĀRPRĀTS !
Es arī zinu vienu TRAĢIKOMISKU situāciju. Viens homītis neprot savā datorā noņemt "labotāju", kā dēļ viņš pieļauj pareizrakstības kļūdas. Traģikomiska situācija ne ? Bez maz vai kā tā dura, kura neprata pārslēgt tastatūras izkārtojumu uz kirlicu :D
10.08.2013 16:05 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
skolā daudz ko nemāca
, vai kāds skolā ir mācījies rakstīt uz datora krievu valodā šaubos. :D un ne visu skolā parāda. Vari viskaut kur izzmeklēties info, visliktākajā gadījumā ieies cosmo forumā un pajautās šeit, kāto te dara dažas meitenes.
10.08.2013 16:16 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Winterra, uzskatu, ka pretendentam ir gan jāprot pārsegt tastatūras izkārtojumu, ja tas apgalvo, ka "labā līmenī" pārzina datortehniku un prot rakstīt arī krievu valodā.

Al Capone uzskatu par visnotaļ neinteliģentu un vulgāru cilvēku, tādēļ šī dalībnieka rakstīto pat nepūlos lasīt.
10.08.2013 16:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!