Darba meklējumi un svešvaloda

 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Sveikas!

Šoreiz šī diskusija vairāk veltīta tām meitenēm,kuras ar krievu valodu ir uz JŪS. Kurām nav īsti tās zināšanas.
Kad jūs meklējāt darbu, jūs nebaidīja tas,ka rakstīts,ka vajag krievu valodu?Jūs tas neatturēja no pieteikšanās?
Vai varbūt kāda meitene šobrīd strādā tādā amatā,kur ir vajadzīga krievu valoda,bet uz to tiek pievērtas acis?
Es kā ieraugu vakancēs,ka vajag krievu valodu (neesmu galīgā nulle,bet runāt nerunāju,saprast daudz maz varu),mani tas attur pieteikties (kā ar bomi pa galvu),lai gan savādāk esmu ar nepieciešamajām prasmēm....
02.08.2013 20:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pirkt grāmatas ar domu, ka pati mācīsies, tiešām nav jēgas. Skaties filmas krieviski ar latv. subtitriem, dziesmas krievu valodā, atkārto kādu vārdus, frāzes, lai ievingrinātos mēle. Nē nu - var jau apgūt standarta frāzes un pāris vārdus nedēļā klāt, bet vislabāk valodu apgūst tieši pielietojot. Arī ar pāris standarta frāzēm var atrast darbu, kur krievu valoda vajadzīga, atkarīgs arī, cik daudz vajadzēs to valodu pielietot.
02.08.2013 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Ja ļoti labi prasīsi citas svešvalodas un mācēsi tās izmantot praksē, krievu valodu nevajadzēs. Protams, var būt kā bonuss, bet ne obligāta prasība.
02.08.2013 22:47 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
grecia, un kads tolks no pardevejas, kura runaa vaciski vai angliski, bet krieviski ni bum bum? Dazreiz krievu valodas zinasanu noliegsana ir tiesam smiekliga
02.08.2013 23:12 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Īpaši nebiedē, ja ar savām svešvalodu zināšanām nobiedēšu darba devēju, viņš tāpat drīz vien no manis atbrīvosies.
02.08.2013 23:19 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Vienu brīdi pētīju vakances uz apkopējas amatu, tur bija gadījumi, kad tika prasīta angļu-krievu-latviešu valoda. Šo es īsti neizpratu.

Tomēr, ja izvēlas strādāt apkalpojošā sfērā, tad ir jārēķinās, ka vairs nevarēs uzstāt uz to, ka te ir Latvija un ir jārunā valsts valodā. Vismaz krievu/latviešu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī ir pilnīgi loģiska prasība.
02.08.2013 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Kāpēc uzreiz noliegšana? Pastāv tikai pārdevēju darbs? Protams, katram darbam sava specifika, bet tāpēc es saku - pilnveidos prasmes, nebūs jāstrādā par pārdevēju.
02.08.2013 23:21 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Pagaidām, kamēr studēju strādāju apkalpojošajā sfērā, krievu valodu - ja godīgi, nezinu. Labi, sākumā nezināju ne vārdu, tagad elementārākās frāzes saprotu, pati māku arī mazliet ko atbildēt, bet vispār pārsvarā atbildu latviski .. tā kā esmu jauka un smaidīga, tad man pretī arī neviens krievu tautības cilvēks nelec ar jautājumu - a ko tu nerunā krieviski? bet mēģina ko pateikt latviski, vai sliktākajā gadījumā - viņš jautā krieviski, es atbildu latviski. Nu, protams, Rīgā varbūt ir citādāk un cilvēki tiešām nav tik saprotoši, piemēram, man šobrīd arī grūti iedomāties kaut ko pašu oficianti, kura nezina krievu valodu - viņai kaut ko palūgs atnest, a ko viņa? Veikalos tad vismaz vēl kā var izlocīties, vismaz apģērbu noteikti :)
02.08.2013 23:32 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Vispār jā .. apģērbu veikalos jau tā krievu valodas zināšana nav tik ļoti nepieciešama .. ja pie kases, tad lūdzu un paldies, ja zālē - lielāks, mazāks izmērs, citā krāsā .. kaut ko citu jau reti jautā :)
02.08.2013 23:34 |
 
Reitings 207
Reģ: 16.08.2012
Man arī ar krievu valodu tā pašvakāk, pašlaik meklēju kādu "vienkāršo" darbu, ko apvienot ar studijām, piemēram, pārdevēja. Gandrīz visur pie nepieciešamajām valodām rakstīta krievu. Saprotu, ka starp diviem līdzīgiem, parastajiem strādnieciņiem izvēlēsies to, kurš zina krievu valodu. To var tikai saprast, bet zinu, ka varētu strādāt arī ar savām salīdzinoši vājajām zināšanām, jo šo to jau māku- pamatus saprotu un elementārās lietās varētu atbildēt, vai arī mācētu saprasties arī tad, ja ko nesaprastu, piedevām lielākoties tomēr LV krievi saprot latviski, tikai vai nu pārliecības, vai tieši dēļ nepārliecinātības par savām prasmēm nerunā latviski, tāpēc kopīgu valodu atrastu. Bet gribēju pajautāt, vai tad, ja norādīta tā krievu valodas nepieciešamība, darba devējs to tiešām pārbauda, vai zini, vai nē? Dažreiz man nav drosmes, šķiet bezjēdzīgi sūtīt savu CV, ja tur godīgi ierakstīts, ka runāt māku krieviski pamatlīmeni. Vai, piemēram, McDonalds vai kādos populārajos apģērbu veikalos pārbauda, kā tu runā krieviski?
03.08.2013 00:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits