Ietekmējoties no diskusijas par vīriešu veselību, nolēmu izveidot savējo, kas veltīta seksuāli transmisīvajām slimībām jeb STS. Nav nekāds noslēpums, ka ļoti daudz jaunu cilvēku mūsdienās ir inficēti ar ureaplazmu, gardinerellām (gardnerelloze), trihomonām (trihomoniāze), hlamīdijām (hlamidioze) un gonokokiem (gonoreja). Tiesa, kaut arī nepatīkamas, visas iepriekšminētās STS ir pilnīgi izārstējamas.
Pēdējos 15 gados arvien lielāku izplatību gūst cilvēka papilomas vīrus jeb CPV. Šīs slimības īpatnībā ir tāda, ka CPV gļotādās veido mazas kārpiņas jeb kondilomas, kuras arī pēc vīrusa izzušanas pašas neizzūd, bet jālikvidē ar ķirurģiskām vai ķīmiski-fizikālām metodēm (piemēram, piesaldēšana) - tas nudien nav patīkami. Šī STS īpaši bīstama ir sievietēm, jo CPV vīruss strauji izraisa izmaiņas dzemdes gļotādas šūnās, kas rada augstu ļaundabīgo audzēju saslimšanas risku. Apmeklējiet ginekologu vismaz reizi gadā un pieprasiet, lai jums tiktu paņemta dzemdes kakla onkocitoloģiskā uztriepe!
Saprotams, ka paši bīstamākie vīrusi ir visiem zināmas vīrushepatīts un HIV; lai arī tikai HIV tiek uzskatīts par neārstējamu, tomēr praksē arī vīrushepatīts ļoti grūti padodas ārstēšanai.
Interesanti, ka sifiliss gan kļūst mazāk populārs mūsdienās.
Diskusijas tēmas sakarā vēlētos veikt mazu aptauju.
Sakiet, cienījamās dāmas, kāda ir jūsu pieredze STS aspektā?
Vai esat pašas bijuša inficētas ar kādu slimību? Vai varbūt jūsu partneris?
Vai izvēlaties drošu seksu gadījuma sakaros vai ar mazāk pazīstamu pastāvīgo partneri?
Vai Jūs un jūsu partneris regulāri veic STS pārbaudes?
Atbildēšu uz saviem uzdotajiem jautājumiem.
Pats nekad neesmu bijis inficēts ar kādu no STS, bet, cik zinu, tad vienai manai partnerei bijusi ureaplazma. Protams, piekopām drošu seksu, tādēļ izvairījos no inficēšanās.
Esmu viennozīmīgs droša seksa atbalstītājs. Jūs iedomāties nespējat, no kādām problēmām un pārdzīvojumiem jūs spēj pasargāt mazais gumijas izstrādājums! Šobrīd intīmas attiecības neesmu veidojis jau ilgāku laiku, taču uzskatu, ka tas būtu tikai saprotami, ja abi partneri, uzsākot kopdzīvi, pārbaudītu savu reproduktīvo veselību.
Cienīsim paši savu un savu partneru veselību un rūpēsimies par to!