Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas cilvēkiem ar garīga rakstura novirzēm

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kādas brīvdienu sarunas iespaidā aizdomājos par šādu tēmu.
Vai jums studējot ir bijusi saskarsme ar studentiem ar dažādiem garīga rakstura traucējumiem? Droši vien cilvēki ar nopietnām garīgām slimībām mācīties nespēj un par studēšanu nemaz nav ko domāt, bet ir arī tādi cilvēki, kuri spēj mācīties un pat ļoti labi mācīties - zinu gadījumus, kur šādam cilvēkam perfekti padodas māksla, tāpat arī cilvēku, kuram perfekti padodas matemātika. Domāju, ka pats grūtākais ir tieši patstāvība un atbildība, ar ko šādiem cilvēkiem studējot mēdz būt grūtības.

Kāda ir/būtu jūsu attieksme, ja kursā būtu kāds students ar garīga rakstura traucējumiem, tomēr mācīties spējīgs? Varbūt kādam ir personiska pieredze?
22.07.2013 21:57 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
pāris imbecīlus esmu saticis.
22.07.2013 21:59 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
viņiem padevās litrabols.
22.07.2013 22:03 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
zinu vienu puisi. nav nekas tāds pārāk smags, bet koncentrēties un nesatrakoties, nepamest visu, ja ar pirmo reizi nesanāk viņam ir grūti.
es gan nepiekrītu piemēram, jo studēt mākslu un būt labam māksliniekam ir 2 dažādas lietas. studējot tā pat ņem vērā vidusskolas atzīmes lai iestātos un ir ļoti daudz teorijas, gan lietderīgas, gan vispārīgas.
22.07.2013 22:03 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ja jau cacas spēj iegūt augstāko izglītību, tad jāsecina, ka personas ar garīgās attīstības traucējumiem ļoti bieži sastopamas augstskolu gaiteņos un auditorijās.
22.07.2013 22:03 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Klusais smaid, cerams, ka tavai cacai augstskolā veiksies. Nu, bijušajai. Bāc, vismaz savu profilu būtu uztaisījis.
22.07.2013 22:05 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Es vidusskolā mācījos ar vienu tādu puisi, brīžiem viss ok, brīžiem izdara kaut ko jocīgu.
Vienreiz ar grāmatu izsita logu, vienreiz iekoda manai draudzenei plecā, nevis ākstoties, bet ar zobiem un asinīm un teica- tu esi garšīga- tas likās jocīgi, :D bet viņš bij ļoti gudrs, matemātika padevās un aizgāja uz 1.ģimnāziju mācīties.
22.07.2013 22:11 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ja.man ir nacies saskarties studiju laikos ar cilveku, kuram ir problemas ar galvu. nu ko-pasniedzeji vilka, vilka, deva vinam atlaides, bet beigas tapat nepabeidza, jo gala darbu komisija neieskaitija. un ja tadu darbu butu ieskaitijusi, tas butu loti nekrietni pret parejiem studentiem.

uzskatu, ka sadiem cilvekiem piemerotas profesijas ir maksla, galdnieciba, darznieciba vai kads darbs tada veida darbs.
22.07.2013 22:13 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
nifnif, manā paziņu lokā arī ir līdzīgs cilvēks - standarta situācijās izdarīs visu kā nākas, bet nestandarta situācijās ir grūti sakoncentrēties un nesatrakoties. Cilvēks ar ļoti labām sekmēm pabeidza vidusskolu un arī ļoti veiksmīgi iestājās augstskolā un tika budžetā, bet par pašu studiju procesu līdzcilvēkiem ir bažas un spēju arī saprast.
Bažas ir par pārējo studentu un pasniedzēju attieksmi brīžos, kad cilvēks pārāk sastresojas un vairs neko nevar izdarīt..

Manā kursā arī bija puisis, nedaudz dīvains, liels individuālists, bet nevienu brīdi nekā šo cilvēku neaizvainoju, neapsaukāju, ja cilvēks jautāja, atbildēju, iespēju robežās palīdzēju. Tomēr ne visi studenti pret viņu attiecās labvēlīgi..
22.07.2013 22:15 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Ja jau te par cacām ieminējās es arī pakomentēšu.
Pēc jūsu rakstītā jāsaprot, ka tie kas izkrituši aukgstskolas 1. kursā neskaitās ar garīga rakstura novirzēm. Un tiem kam ir ar garīga rakstura novirzēm - pabeiguši studijas. Nu sviesc kkāds. :D
22.07.2013 23:22 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
Es esmu saskārusies ar cilvēkiem ,kuriem ir ļoti smagi garīgās attīstības traucējumi, un kuri diemžēl nespētu mācīties augstskolā. Esmu dzirdējusi, ka autisti/tie, kam ir aspergera sindroms, bieži vien ir ļoti gudri un apdāvināti, bet viņi īpaši nekomunicē ar citiem un viņiem ir ļoti svarīgi strikti pieturēties pie sava dienas režīma. Es domāju, ka augstskolās vairāk ir tādu studentu, kuriem ir kāda fiziskā invaliditāte (es pati esmu šāds cilvēks), nevis garīgie traucējumi. Ja cilvēks ir spējīgs apgūt attiecīgo mācību vielu, neapdraud citus, kontrolē savu rīcību un uzvedību, tad viņam ir tiesības iegūt augstāko izglītību, ja viņš pats to vēlas.
22.07.2013 23:42 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
jaa, esmu saskaarusies, cilveekam padodas matematika, bet loti gruuti iet ar komunikaaciju ar citiem cilveekiem.
23.07.2013 00:36 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Uzskatu, ka ne visiem ir vieta augstskolā. Tā jau to studentiņu ir pārāk daudz, ka daļa būs ilglaicīgi bezdarbnieki, bet nē, iet uz augstskolām cilvēki, kuri fiziski nevar mācīties (jo uzvedas neadekvāti pret sevi un citiem), un tad saņem atlaides.
23.07.2013 08:00 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
mācījos privātskolā, esmu tur satikusi cilvēkus ar garīgām slimībām, katram no viņiem bija īpašs talants - viens, piemēram, zināja visu skolēnu un skolotāju telefona numurus un dzimšanas dienu datumus no galvas...

domāju, ka privātajās iestādēs šie cilvēki mierīgi var mācīties, tur arī no citu bērnu puses parasti nav izsmiešanas etc.
23.07.2013 08:07 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Augstskolā nav gadījies sastapt tādus cilvēkus, taču vidusskolā bija viens puisis, kurš pēc meningīta izslimošanas kļuva nedaudz savāds. Viņš gan nedarīja neko dīvainu, tikai bija lēnāks, klusāks, reizēm pat šķita tāds kā apātisks. Balss tembrs viņam bija citādāks. Klasē neviens, paldies dievam, viņu neaiztika, neapvainoja, lika mierā, bet man vispār tādu cilvēku ir ārkārtīgi žēl, es klusībā bieži vien pārdzīvoju par viņu. Atzīmes viņam matemātikā bija labas, citur tā pa vidam.
Pamatskolā arī bija viens čalis, bet tam tiešām bija nervu problēmas. Viņš mēdza ļoti sadusmoties, ja kāds viņu ķircināja, vienreiz ar krēslu metās virsū klasesbiedram. Bija tāds nelīdzsvarots diezgan. Cik atceros, nekādu sevišķo talantu mācībās un ārpusklases dzīvē viņam nebija.
Ja kāds slims cilvēks būtu manā kursā, man galvenais būtu pret viņu saglabāt maksimāli cilvēcīgu attieksmi un cik iespējams palīdzēt viņam.
23.07.2013 09:38 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
tik gudri spriedelē ka vēmiens, pašas pat nevarat iemācīties
zināja visu skolēnu un skolotāju telefona numurus un dzimšanas dienu datumus no galvas
:D
23.07.2013 14:22 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Lancaster-atceros ,kad maaciijos nedaudz psihiatriju Zviedrijaa-aarsti psihiatri uzsveera,ka vislabaakais psihiatrs buus tiesi tas,kurs pats slimo ar sizofreeniju...labaak sapratiis slimnieku uttMees toreiz tik loti briiniijaamies,jo Latvijaa toreiz ,cik atceros, nevareeja maaciities par aarstu ...ja bija kaada psihiska slimiiba!Tas gadiijums man loti palicis praataa!
Protams, slimnieks ar oligofreeniju nebuus loti erudiits,bet slimnieks ,kurs slimo ar sizofreniju var buut geenijs.Slimnieks ,kuram MDP maniakaalaa stadijaa var paraadiit sevi no loti labas puse,bet parasti nepabeidz iesaakto...Taa var uzskaitiit daudz un dikti.Sabiedriibaa ir daudz paziistamu cilveeku,kuriem ir kaada psihoneirologiska slimiiba - talantiigi un speeciigi cilveeki...!Ne visi protams!
23.07.2013 17:57 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Garīga rakstura novirzes var būt ļoti dažādas! Visi no viņiem nav liekami namā ar polsterētām sienām. Aptuveni katram 100tajam ir kādi uztveres traucējumi, kas, manuprāt, ir diezgan liels cipars. Protams, ka šie cilvēki var studēt un dzīvot tādu pašu dzīvi kā mēs (atkarīgs no slimības pakāpes)!
23.07.2013 18:03 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Interesanti zināt, vai šiem cilvēkiem ir par brīvu studijas? Respektīvi, ja ir uzstādīta diagnoze?
23.07.2013 18:09 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Gemini, kāpēc lai būtu par brīvu?
23.07.2013 18:12 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
cruel, tas ienāca prātā, jo zinu puisi (laikam pareizāk sacīt būtu - vīrieti,jo gadi jau pietiekami, kopā notika lekcijas ar viņa kursu), kurš nomainījis jau kādas 4 augstskolas un programmas. Zinu, ka viņam ir mentālas problēmas (diagnoze nē, tas uz mani neattiecas). Pati uzjautāt to nepaspēju, jo viņš jau atkal izdomāja nomainīt programmu (respektīvi, viņa veselības dēļ intelektuālā un emocionālā sfēra nepanes slodzi, cik saprotu un tāpēc arī katru gadu iestājas citā augstskolā vai programmā). Finansiāli neizskatījās, ka viņš to spētu atļauties (šis, protams, ir ļoti subjektīvs vērtējums, bet nu tas ir no tā, ko uzzināju par viņu). Un tad aizdomājos, kā to var atļauties.. Jo iestāties viņš iestājas. Vai kāds dotu tik daudz kredītus? Šaubos.
23.07.2013 18:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)