Vienlīdzība - veiksmīgu attiecību atslēga?

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ietekmējoties no vairākās citās diskusijās paustajiem viedokļiem, vēlējos izveidot atsevišķu, kas veltīta tieši nosaukumā minētajai tēmai. Uzreiz vēlos piebilst, ka trulo cacu-zeltraču viedokļi man diez vai būs interesanti, kaut gan varat droši tos paust, lai vismaz es varētu pasmieties.

Vienlīdzību attiecībās vēlētos aplūkot vairākos aspektos:
1) emocionālā vienlīdzība - vai abu partneru jūtas vienam pret otru ir līdzīgas;
2) intelektuālā vienlīdzība - vai jūsu abu izglītība, zināšanas, erudīcija ir līdzīga;
3) materiālā vienlīdzība - vai jūsu ienākumu līmenis ir līdzīgs;
4) lemttiesību vienlīdzība - vai esat vienlīdzīgi, pieņemot lēmumus par jautājumiem, kas skar jūsu personīgo, pāra kopīgo, vai otra partnera dzīvi;
5) praktiskā vienlīdzība - vai sadzīvē darbus, pienākumus dalāt vienlīdzīgas daļās;
6) rūpju, uzmanības vienlīdzība - nezināju, kā precīzāk definē šo punktu, taču pamatdoma, domāju, jums ir skaidra;
7) izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Personīgi man šķiet, ka ideālās attiecībās vērojama vienlīdzība visos iepriekšminētajos aspektos. Protams, dzīve nav tikai melna un balta, tādēļ pilnībā apzinos, ka iespējamas veiksmīgas attiecības, kurās ne tuvu nepastāv vienlīdzība starp abiem partneriem. Piemēram, es domāju, ka spētu veidot stabilas, nopietnas attiecības ar sievieti, kura, iespējams, 2. aspektā ir pārāka par mani, izglītotāka, zinošāka - man tas nekādā veidā nebūtu šķērslis. Turklāt ne visa gudrība saistīta ar analītisko prātu – cilvēks, iespējams, nav tik spēcīgs finansēs vai tiesību zinātnēs, taču viņam piemīt izteikta sirds gudrība. Arī 3. aspekts man šķiet absolūti nebūtisks - nav svarīgi, vai potenciālā partnere ir uzņēmēja, turīga politiķa vai uzņēmēja meita, vidusmēra sieviete vai vienkārša studente no laukiem, manās acīs tas neko nemainītu. Uzskatu, ka visa attiecību veiksmes atslēga saistīta ar 1., 4., 6 un 7. aspektu:
jūtām jābūt līdzīgām, pretējā gadījumā viens no partneriem izjutīs emocionālu diskomfortu, tukšumu attiecībās;
abiem nepieciešamas vienādas tiesības pieņemt lēmumus, citādi drīz vien viens no partneriem kļūs par tirānu;
rūpes un uzmanība - šis aspekts, manuprāt, ir pašsaprotams;
visi izdevumu dalāmi vienādās daļās, pretējā gadījumā tas vairs nebūs veselīgs, bet gan saimnieka-parazīta attiecību modelis.

Priecāšos lasīt jūsu viedokļus, dalīšanos personīgajā pieredzē un konstruktīvu opozīciju. Gadījumā, ja jautāsiet, kādēļ jau no agra rīta esmu ielogojies Cosmo.lv, tad atbildēšu, ka šobrīd esmu spiests piedalīties neizsakāmi garlaicīgā uzņēmuma vadības sēdē, klausīties tehniskās daļas atskaiti par paveikto, tādēļ gluži vienkārši īsinu šeit laiku.
22.07.2013 09:06 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Vispār ļoti kaitinošs vīrieša tips- skops un paštaisns , lai jau Dievs dod atrast sievieti, kuram šāds būs pa prātam, laikam ļoti vīlies sievietēs, ja uzskata visas par stulbām cacām un zeltracēm..
22.07.2013 13:30 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Klusais smaid, racionalitāte ir brīnišķīga lieta! Taču manas radošās smadzenes nesaprot, kā tad tā māte maksā pusi īres, kamēr nestrādā?
22.07.2013 13:31 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Un tagad tu vēlies sastādīt shēmu kurā sievietei jāiekļaujas? Es ieteiktu apdomāties un tomēr atteikties no šiem prāta diktētajiem noteikumiem. Es jau nezinu kā tev dzīvē ir gājis, bet nu gimenē nevar visu sashēmot.
22.07.2013 13:32 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
_paris, šaja gadījumā droši vien sieviete paliks vinam parādā:)
22.07.2013 13:36 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Un ko tad , ja sieviete vēlas vairākus gadus mājās audzināt savu bērnu? Laikam tādai nav pa ceļam ar tevi?
22.07.2013 13:36 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
_paris, manuprāt, tas ir neliels pārspīlējums. Protams, kamēr sieviete atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, ir saprotams, ka vīrietis par viņu parūpēsies, taču tas ir īpašs gadījums; ikdienā kopdzīves tēriņi abiem, manuprāt, jādala uz pusēm.

Sesilla, ne reizi neesmu rakstījis, ka uzskatītu visas sievietes par cacām vai zeltracēm. Protams, tādas ir daudzas, taču ne visas.
22.07.2013 13:39 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Un saki, kādēļ sieviete nevar ilgi sēdēt ar bērnu mājās, kādēļ iespejami ātrāk jāatgriežas darbā un bērns jāpamet audzināšanai citiem cilvekiem?
22.07.2013 13:41 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Daudzas vēlas dzīvoties pa māju, neko nedarīt arī kopdzīves sākumā, kad par bērniem vēl neviens domu nav apsvēris - tādām sievietēm es smejos tieši sejā.
Atbildot uz jautājumu par bērna audzināšanu mājās, es domāju, ka sievietei svarīgi atsākt darbu iespējami ātri, lai nezaudētu savas prasmes, kvalifikāciju, kā arī vienkārši "neiestrēgtu" mājās. Es personīgi uzskatu, ka ilgstoša dzīve, nedarot neko lietišķu, tomēr nedaudz degradē personību.
22.07.2013 13:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nu beidz, kura sieviete vēlas neko nedarīt? Man patīk nauda, patīk, ja vīrietis ir dāsns(:D), bet tomēr nīkt mājās - to nemaz tik daudzas negrib. Pat pēc šī foruma diskusijām par tēmu - reti, kura grib dzīvot pa mājām. Tas tiešām ir liels regress personibai.
22.07.2013 13:57 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Nu katram jau savs tas dzīves redzējums..
22.07.2013 13:58 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.06.2013
Man uzreiz nāk prātā geju attiecības - tad varbūt arī ir iespējama vienlīdzība pēc šiem- nosauktajiem - punktiem.
Savādāk - sievietei būtu jābūt savām "stiprajam" pusēm, vīrietim - savām.
22.07.2013 14:01 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
_paris, iepirkšanās, izklaides ar draudzenēm, klubi un ballītes manās acīs neskaitās darbs, bet tā pati sēdēšana mājās. Ar "darīt" es saprotu strādāt algotu darbu, studēt, nodarboties ar uzņēmējdarbību.
22.07.2013 14:10 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Dzīvē pierādās, ka tie lielie vienlīdzības pieprasītāji ir pliki kā baznīcas žurkas - gan emocionāli, gan mantiski.. jo mazāk skaita savu ieguldījumu, bet vairāk dod, jo vairāk saņem arī pretīm. Diemžēl uz skaitļotājiem tas ir reti attiecināms.
22.07.2013 14:40 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Klusais Smaids - really?! :D Un, tavuprāt, es domāju, ko citu? Atbilde ir nē - tā arī biju domājusi, ka pārsvarā(arī man zināmās) sievietes grib attīstīt sevi ARĪ karejerā. Nezinu, tu acīmredzot tādas muļķes piesaisti, ja jau tik slikta pieredz - vismaz pēc taviem komentāriem.
22.07.2013 14:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man iešāvās prātā šāda situācija:
Puisis iemīlas inteliģentā sievietē (un otrādi), kurai ir augstākā izglītība. Viņa nopelna 300Ls mēnesī, bet puisis 700. Nu ko.. dalīt komunālos uz pusēm? Pārtiku pirkt uz pusēm? :D
22.07.2013 14:46 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
jo mazāk skaita savu ieguldījumu, bet vairāk dod, jo vairāk saņem arī pretīm.

DIO, ar nepacietīšu gaidīšu, kad sievietes sāks ievērot šo principu attiecībās un kopdzīvē.
22.07.2013 14:47 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Smaid, tev ieguldījums ir tikai naudas izteiksmē?
22.07.2013 14:48 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
no klusais smaids komentāriem lien ārā reti pretīgs nicinājums un attieksme. zinu, ka vairums sieviešu tas atbaida, personīgi man zosāda iet pāri pret tādiem vīriešiem, kā tu. ;)
kā jau minēja _paris - acīmredzot tādas muļķes piesaisti, ja jau tik slikta pieredz - vismaz pēc taviem komentāriem.
22.07.2013 14:52 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
DIO, ar nepacietīšu gaidīšu, kad sievietes sāks ievērot šo principu attiecībās un kopdzīvē.


ņemot vērā ierakstus, ko esmu lasījusi no tavas puses, var gadīties visai pagrūti ko tādu sagaidīt, Tev liekas ir tāda siena uzmūrēta, ka arī tad, ja būs pareizā meitene, kas gribēs Tev sniegt visu sevi, Tu to nepamanīsi. Neuztver ļauni, Tu raksti protams skaisti, apraksti modernos rietumus, modernu pasauli kā UK, taču tādas īstas jūtas, emocijas nav jūtama nevienā komentārā, auksts aprēķins gan.
22.07.2013 14:56 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Vai ziniet, kas mani patiesi izjautrināja? Ka no visiem 7 aspektiem diskusija lielā mērā reducējusies tikai uz vienu - pašu pēdējo. Kādēļ dāmas tik ļoti satraucas par uzdevumu dalīšanu uz pusi kopdzīvē un attiecībās? Kādēļ reti kura raksta par jūtu, emociju līdzvērtību? Manuprāt, secinājums var būt tikai viens - vairumam svarīgākais ir materiālais ieguvums attiecībās un iespēja baudīt dzīvi, pašām naudu nepelnot. Protams, man pašam tas jau sen vairs nav nekāds pārsteigums. Ziniet, es jutos daudz pārsteigtāks, ja kāda mani uzaicinātu uz satikšanos, uzsaucot pusdienas. Lūk, tas patiesi būtu pārsteigums.


no klusais smaids komentāriem lien ārā reti pretīgs nicinājums un attieksme. zinu, ka vairums sieviešu tas atbaida, personīgi man zosāda iet pāri pret tādiem vīriešiem, kā tu.


Nekad neesmu slēpis, ka nicinu zeltraces un trulas cacas - mani uzskati, acīmredzot, tādām sievietēm rada zosādu…
22.07.2013 15:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits