Vienlīdzība - veiksmīgu attiecību atslēga?

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ietekmējoties no vairākās citās diskusijās paustajiem viedokļiem, vēlējos izveidot atsevišķu, kas veltīta tieši nosaukumā minētajai tēmai. Uzreiz vēlos piebilst, ka trulo cacu-zeltraču viedokļi man diez vai būs interesanti, kaut gan varat droši tos paust, lai vismaz es varētu pasmieties.

Vienlīdzību attiecībās vēlētos aplūkot vairākos aspektos:
1) emocionālā vienlīdzība - vai abu partneru jūtas vienam pret otru ir līdzīgas;
2) intelektuālā vienlīdzība - vai jūsu abu izglītība, zināšanas, erudīcija ir līdzīga;
3) materiālā vienlīdzība - vai jūsu ienākumu līmenis ir līdzīgs;
4) lemttiesību vienlīdzība - vai esat vienlīdzīgi, pieņemot lēmumus par jautājumiem, kas skar jūsu personīgo, pāra kopīgo, vai otra partnera dzīvi;
5) praktiskā vienlīdzība - vai sadzīvē darbus, pienākumus dalāt vienlīdzīgas daļās;
6) rūpju, uzmanības vienlīdzība - nezināju, kā precīzāk definē šo punktu, taču pamatdoma, domāju, jums ir skaidra;
7) izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Personīgi man šķiet, ka ideālās attiecībās vērojama vienlīdzība visos iepriekšminētajos aspektos. Protams, dzīve nav tikai melna un balta, tādēļ pilnībā apzinos, ka iespējamas veiksmīgas attiecības, kurās ne tuvu nepastāv vienlīdzība starp abiem partneriem. Piemēram, es domāju, ka spētu veidot stabilas, nopietnas attiecības ar sievieti, kura, iespējams, 2. aspektā ir pārāka par mani, izglītotāka, zinošāka - man tas nekādā veidā nebūtu šķērslis. Turklāt ne visa gudrība saistīta ar analītisko prātu – cilvēks, iespējams, nav tik spēcīgs finansēs vai tiesību zinātnēs, taču viņam piemīt izteikta sirds gudrība. Arī 3. aspekts man šķiet absolūti nebūtisks - nav svarīgi, vai potenciālā partnere ir uzņēmēja, turīga politiķa vai uzņēmēja meita, vidusmēra sieviete vai vienkārša studente no laukiem, manās acīs tas neko nemainītu. Uzskatu, ka visa attiecību veiksmes atslēga saistīta ar 1., 4., 6 un 7. aspektu:
jūtām jābūt līdzīgām, pretējā gadījumā viens no partneriem izjutīs emocionālu diskomfortu, tukšumu attiecībās;
abiem nepieciešamas vienādas tiesības pieņemt lēmumus, citādi drīz vien viens no partneriem kļūs par tirānu;
rūpes un uzmanība - šis aspekts, manuprāt, ir pašsaprotams;
visi izdevumu dalāmi vienādās daļās, pretējā gadījumā tas vairs nebūs veselīgs, bet gan saimnieka-parazīta attiecību modelis.

Priecāšos lasīt jūsu viedokļus, dalīšanos personīgajā pieredzē un konstruktīvu opozīciju. Gadījumā, ja jautāsiet, kādēļ jau no agra rīta esmu ielogojies Cosmo.lv, tad atbildēšu, ka šobrīd esmu spiests piedalīties neizsakāmi garlaicīgā uzņēmuma vadības sēdē, klausīties tehniskās daļas atskaiti par paveikto, tādēļ gluži vienkārši īsinu šeit laiku.
22.07.2013 09:06 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Oi, kur palikuši tie laiki, kad vīrietis rūpes par sievieti un ģimeni uzskatīja par goda un cieņas lietu....
22.07.2013 15:03 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Smaid, patiesībā redukcija ir notikusi, jo pārējos aspektos tika izteikta piekrišana, kāpēc tad vāvuļot vēl pa tukšo? Šeit tiek izteikts pretējs viedoklis par vienu aspektu, jo par citiem 6 varam vienoties, ne tā, gudriniek?
22.07.2013 15:07 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ka no visiem 7 aspektiem diskusija lielā mērā reducējusies tikai uz vienu - pašu pēdējo.

Tāpēc, ka mīlestībai un rūpēm nav izveidoti normatīvi.. kā saprast, kurš mīl/rūpējas un aplido vairāk. Tur cilvēki vadās pēc pašsajūtas (droši vien).
7. punktu jau var analizēt ar matemātisku precizitāti.
Un.. klusais smaids.. mani joprojām interesē Tavs viedoklis iepriekš minētajā situācijā :)
Puisis iemīlas inteliģentā sievietē (un otrādi), kurai ir augstākā izglītība. Viņa nopelna 300Ls mēnesī, bet puisis 700. Nu ko.. dalīt komunālos uz pusēm? Pārtiku pirkt uz pusēm?
22.07.2013 15:08 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Klusais smaids, man arī Tavi uzskati rada zosādu. Neskatoties uz to, ka pati sevi nodrošinu un uz vīrieša maku nepaļaujos.
22.07.2013 15:08 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Cormeum, atvaino, ka neatbildēju! Centīšos izskaidrot savu pozīciju ar paša pieredzi.
Kad apprecējos, vēl studēju un strādāju, taču atalgojums nebija tas lielākais. Mana nākamā sieva arī bija studente un iesākumā atrast darbu nevarēja. Saprotams, ka es nepieprasīju no viņas naudu, kad uzsākām kopdzīvi. Taču palīdzēju viņai atrast pirmo darbiņu, viņa sāka patstāvīgi pelnīt, tad arī varēja uzsākt segt pusi no kopdzīves izmaksām. Saprotams, ka dzīvojām visai pieticīgi.
22.07.2013 15:34 |
 
Reitings 413
Reģ: 12.04.2010
Klusais smaids,
Tavu nostāju jau sen visas dāmas ir sapratušas, ko Tu vari malt vienu un to pašu jau kuro reizi? Jā, skaidrs - Tev nepatīk zeltraces, jā te visas(!) domā tikai par naudu, jā te garīgās vērtības tiek pielīdzinātas 0, jā jā jā! Pārspīlēti? Ha!
Ja paveiksies, atradīsi sev patiesi inteliģentu, pašpietiekamu un visādā citādā ziņā brīnīšķīgu dāmu, kurai no Tevis materiāli neko nevajadzēs, kura pilnīgi noteikti spēs sevi nodrošināt, pat neiedomājoties, ka viņai kaut kas no Tevis būtu jāpieprasa. Protams, jums būs emocionāli viss tuvu pilnībai, un jūs viens otru garīgi papildināsiet tā, ka spēsiet ieraudzīt jaunus dzīves apvāršņus.
BET - maz ticams, ka patiesi gudrai sievietei būs nepieciešams tāds tips kā Tu! Veiksmi!
22.07.2013 15:50 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
jā te visas(!) domā tikai par naudu, jā te garīgās vērtības tiek pielīdzinātas 0, jā jā jā! Pārspīlēti? Ha!

Pat ļoti pārspīlēti, jo nekad neesmu apgalvojis, ka visas Cosmo.lv foruma dalībnieces interesētu tikai materiālie labumi; vairumu, manuprāt, arī interesē, taču ne visas. Ja kādai nav pieņemams mans viedoklis, nespiežu to lasīt.
22.07.2013 16:05 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Šobrīd mans ieņemamais amats būtībā ir saistīts ar darbību kāda valsts uzņēmuma valdē. Saprotams, ka par uzņēmuma darbības procesiem rūpējas tehniskā nodaļa, grāmatvedība utt., bet es esmu tikai politiski iecelta figūra, tādēļ vienīgais man darbs pienākums šeit ir būt - fiziski atrasties savā kabinetā, ko arī, protams, rūpīgi pildu. Darba laikā nesteidzīgi malkoju kafiju, paskatos filmas, padiskutēju Cosmo.lv un vēl citos portālos, jo brīvā laika man ir ļoti daudz. Saprotams, ka pagūstu arī nokārtot visas savas privātās lietas, kā arī ar savu personisko uzņēmumu saistītos jautājumus.


Manuprāt, lai nu kam, bet šādam cilvēkam, kas vistiešākajā nozīmē parazitē, turklāt vēl valsts uzņēmumā, vismazāk vajadzētu aizrādīt kādam par "savas daļas nemaksāšanu".
22.07.2013 16:18 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Interesanti kāds ir autora viedoklis gadījumā, ja pāris itin labi ir dzīvojuši kādu laiku, ir mīlestība un viss no tā izrietošais, bet kādas nelaimes gadījumā viens no pāra zaudē darbaspējas un iespēju sevi pats nodrošināt ilgā laika periodā vai pat uz visu mūžu.
22.07.2013 16:24 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Manuprāt, lai nu kam, bet šādam cilvēkam, kas vistiešākajā nozīmē parazitē, turklāt vēl valsts uzņēmumā, vismazāk vajadzētu aizrādīt kādam par "savas daļas nemaksāšanu".


+++
22.07.2013 16:29 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Man ļoti patīk Vegas jautājums - kā jūs rīkotos, ja piemēram, jūsu vīrs vai draugs, krītot no motocikla, traumētu kakla skriemeļus un paliktu ratiņkrēslā? Kāda daļa no jums paliktu kopā, nepamestu, bet cik liels būtu to skaits, kas ātri vien sameklētu ieganstus, lai šķirtos?

Mans amats nav īpaši stabils; rēķinos, ka drīz vien tas būs jāatstāj, tādēļ jau būvēju sev platformu nākotnei.
22.07.2013 16:43 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Bet kā Tu rīkotos, ja kaut kas līdzīgs notiktu ar Tavu sievu vai draudzeni?
22.07.2013 16:49 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Par manu attieksmi pret otru pusīti visās veiksmēs un neveiksmēs - man patīk viens izteikums (ar humoru un zemtekstu, protams), ko pasen kaut kur lasīju:

Ja vīrs pārnāk mājās nosvīdis un nobijies un saka sievai:
Bija nesaskaņas ar darba kolēģi, ņēmu un nositu viņu!
Sievai jāatbild: Kur lāpsta? Kur raksim? :)
22.07.2013 16:54 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Man liekas, ka Klusajam Smaidam nevajadzētu brīnīties, ka saņem šādu reakciju no sievietēm. Neatceros nevienu diskusiju par tēmu, kurā būtu uzsvērts, cik brīnišķīgas sievietes ir mūsu vidū.

Tā vietā regulāri tiek minētas "trulas cacas, zeltraces, nenobriedušas meitenītes".

Ne velti saka, ka cilvēka dzīvē notiek tieši tas, uz ko viņš pats koncentrē savu uzmanību.
22.07.2013 16:56 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja pāris būs visos šajos punktos ir vienlīdzīgs.. tad patiesībā sieviete ir pārāka par vīrieti. Jo sievietei nāk vēl papildus uzdevums - iznēsāt un dzemdēt bērnu..


Ar šādu domāšanu nav jābrīnās, ka ir problēmas attiecībās. Bērns, tā ir laime. Sievietei grūtniecības laikā ir saudzīgāks režīms, nekā ikdienā, līdz ar to, tajā laikā vīrietis vairāk gādā par to, lai būtu viss pārējais. Sieviete šajā laikā gādā vairāk par savu un gaidāmā mazuļa veselību un labsajūtu, vīrietis par to, lai viņa šo laiku varētu pavadīt mierīgi. Un viss atkal ir vienlīdzīgi.

Bērniņa iznēsāšana un dzemdēšana ir dabisks process. Gribu gan redzēt, kā jūs, līdztiesībnieces apsēstās, domājat piespiest dzemdēt vīrieti? Viņš taču tīri anatomiski to nespēj. Ja bērniņa iznēsāšanu un dzemdēšanu uztverat kā savu personīgo varoņdarbu, nevis vienkārši priecīgu notikumu ģimenē, varbūt jums nemaz nav vajadzīga ģimene? Tāda sajūta, ka jūs plānojat to bērniņu dzemdēt viņam un pienākuma pēc, nevis tāpēc, ka vēlaties kopīgus bērnus ar viņu. Slimi. Kad sāksiet kaukt, ka nav vienlīdzības, jo jums ir mēnešreizes, bet viņiem nav?
22.07.2013 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 2702
Reģ: 29.01.2009
Tu vēlies lai sieviete maksā pusi īres maksas vai komunālos?



Sesilla, kas tur ir slikts? Es ar draugu maksājam uz pusēm visu: gan komunālos, gan internetu un TVgan dzīvokļa apdrošināšanu, gan ēdienu. Atsevišķi maksājam katrs par savām lietām- degvielām, telefona rēķiniem, tamponiem, žurnāliem u.c. tamlīdzīgām lietām.

Ja abi strādā, tad tieši ideālais variants,ka visu dala uz 2.
22.07.2013 17:55 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Skolotāj, cik tev gadi? 30? Un kāpēc vēl aizvien esi viens? Varbūt jāpamaina skatījums uz dzīvi un sievietēm.
22.07.2013 17:58 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Starp citu, kādam nolūkam izmantoji mazgadīgo skolnieci? Seksam vai jautri pavadīt brīvo laiku, jo nedomāju, ka jebko viņa spētu dot no tā, ko meklē sievietē.
22.07.2013 18:00 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Vega, centīšos atbildēt iespējami godīgi uz jautājumu, kā rīkotos, ja man sieva kļūtu par, piemēram, cilvēku ar kustību traucējumiem. Manuprāt, daudz kas būtu atkarīgs no tā, cik es būtu vecs, cik ilga būtu bijusi laulība, kāda būtu viņas attieksme pašai pret sevi un mani. Ja laulībā mums būtu dzimuši kopīgi bērni, būtu dzīvojuši kopā jau ilgāku laiku un sieva spētu pieņemt jauno situāciju, tad es domāju, ka saglabātu attiecības. Taču, ja viņa sāktu vainot visus pie savas nelaimes, pārmest veselajiem cilvēkiem u.tml., tad gan laikam es aizietu. Bet šeit ir fundamentāla atšķirība - mani nevadītu materiālā izdevīguma motīvi, kā tas ir daudzām cacām.

ligavina, ar dažām no Cosmo.lv lietotājām sarakstos privāti, un man viņās šķiet tik tiešām interesantas personības un patīkami cilvēki.

Dāmas, ja sevi neuzskatāt par cacām, zeltracēm, tad kādēļ tik saasināti uztverat manis rakstīto?
22.07.2013 18:03 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Klusais smaids, tāpēc, ka tu atgādini paštaisnu tipiņu, kurš pametīs sievu pie pirmā celulīta uz ciskām vai pirmās pēcdzemdību depresijas. Tādi vīrieši tracina!!! Zem vīrieša - mamuta slēpjas daaaudz kas vairāk, ne tikai plika naudas nešana mājās. Tās ir rūpes, atbildība, cieņa pret sievieti, sevis kā vīrieša apzināšanās! Tāpat, ja viss jādala uz pusēm, tad tāpat tas "pa lielam" ir netaisni, jo sievietēm ir mazākas algas un ne tik labi ieņemamie amati, bet, ja ir, tad tas ir sasniegts ar 100x lielākiem pūliņiem, nekā vīrietim! Paskaidro, lūdzu, kas ir tās cacas un zeltraces?! Īsti, ja godīgi nedalec. Smagi ticu, ka tā kategorija par kuru tu te tik skaisti izsakies ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas!
22.07.2013 18:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits