Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vēlos iemācīties jāt uz zirga

 
Reitings 134
Reģ: 12.01.2013
Sveikas meitenes,

man ir doma, ka vēlētos iemācīties jāt. Tās kuras pārzin šo tēmu, kas sākumā nepieciešams ( no aprīkojuma, apģērba)? Esmu apzvanījusi vietu, kas atrodas tuvu mājām, daudz man neko pa telefonu nevarēja pastāstīt.. Neesmu sevišķi sportiska, bet vēlētos izmēģināt sevi šajā jomā (ne, protams, profesionāli). Kā notiek apmācība? Esmu lasījusi, ka sākumā jāmēģina stāties kājās esot zirga mugurā, tas mani nedaudz biedē, jo līdzsvara izjūta nav no manām stiprākajām pusēm :D Cik ilgs laiks nepieciešams, lai iemācītos?
20.07.2013 19:49 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Uzreiz nevajag visu censties sagādāt. :D Dārgi var sanākt. Svarīgi ir ērti jāšanas zābaki, stulmi (ja ir vēlme), bikses. Viss. augšā velc, ko gribi. Skrāpis, suka un nagu ķeksis gan jau, ka tiks pirmajā reizē iedots, bet, ja vēlies regulāri nodarboties ar šo sporta veidu, tad ir daudz patīkamāk, ja ir savi rīki. Kaska - ja gribi uzreiz pirkt- pērc.
Laiks atkarīgs no tevis pašas.
Uz kuriem staļļiem domā doties?
20.07.2013 20:06 |
 
Reitings 31
Reģ: 20.03.2013
Uzdāvini sev dāvanu karti uz jāšanas apmācību :)
18.12.2013 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 1318
Reģ: 30.06.2013
Savulaik nodarbojos ar jāšanas sportu. Sākumā iesaku tam pievērsties pēc ziemas, jo ir grūti, kad zirgam slīd kājas vai kad rokās vairs nejūti pavadu dēļ sala.
Man sākumā mācīja riksi pie kordas, pēc tam bez kordas, brīvos un nebrīvos, tas ir (ar segliem vai bez) Stāvēšanu zirga mugurā apguvu pēc laika, kad sāku uzticēties zirgam. Tālāk sekoja lēkši un lēkšana pār barjerām.
18.12.2013 13:15 |
 
Reitings 464
Reģ: 24.02.2011
es kā jātniece ar stāžu varu pateikt to, ka sākumā nav obligāti jāpērk viss profesionālais apģērbs un inventārs. Uz pirmo nodarbību vari iet legingos, ērtos zābakos (kurus var gadīties nosmērēt) un augšā vari vilkt jebko. Kad jau saproti, vai gribi ar to nodarboties vai nē, vari domāt par personīgā inventāra iepirkšanu - bikses, zābaki, stulmi, ķivere, veste utt. Parasti jau visos staļļos ir uz vietas skrāpji, sukas u.c. lietas zirgu apkopšanai, bet nu, tas ir atkarīgs no staļļa uz kuru ej.
Pirmajā nodarbībā tev visticamāk parādīs kā jātīra zirgs, iemācīs uzseglot, izstāstīs elementārās lietas, ko drīkst, ko nedrīkst darīt zirga klātbūtnē un uz zirga, mācīs uzkāpt/nokāpt, pielāgot kāpšļus, kā turēt pavadas, kā kontrolēt zirgu. Ja labi ies, tad tiksi arī līdz rikšiem. Varbūt tevi ņems hordā, varbūt ļaus pašai pa laukumu - atkarīgs no staļļa. Ja ir neskaidrības, droši raksti. ;)
18.12.2013 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 1318
Reģ: 30.06.2013
Stālli uz kuru es gāju, inventārs bija jau uz vietas. Deva gan zābakus, gan ķiveres, gan visu pārējo, iespējams, pašai nebūs nemaz par to jādomā.
18.12.2013 13:33 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es gāju ar treniņbiksēm un botām, nooormāli :) Ķiveri iedod. Bet nu jāšana beidzās pēc kādām 7 reizēm, kad zirgs mani nometa baigi sāpīgi un nokritu uz muguras, ķivere pa gaisu, ballīte beidzās :D
18.12.2013 13:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits