Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

attiecības ar mammu

 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Vēlos saprast kā esošo situāciju uztver cilvēki no malas, cik tajā ir manas vainas, cik mammas. Būšu ļoti pateicīga par konstruktīvu kritiku un vērtējumu!
Situācija ir šāda: dzīvoju ar vecākiem (mamma, tētis- abi pensionāri, nekādu romantisku jūtu savā starpā nav, dzīvo kā kaimiņi, nestrādā, dzīvojas pa mājām), man tūlīt būs 22, tikko pabeidzu bakalaura studijas, stāšos maģistros, tikko sāku strādāt. Ir patstāvīgs draugs gandrīz 3 gadus, reiz pa reizei paliek pie mums (dzīvojam diezgan palielā privātmājā, neviens nevienam netraucē), palīdz dārza darbos, atnes pārtiku, gatavo ēst utt. Sanāca tā, ka maģistros netiku budžetā, kas mammai šķiet kaut kas briesmīgs. Jāņem kredīts, galvotāju esmu sarunājusi, no mammas nekādi ieguldījumi netiek prasīti. Viņasprāt, esmu savu dzīvi norakusi, kļuvusi kā mans draugs (viņš augstskolā paņēma 1 gadu akadēmisko, kā laikā strādāja): slinka, bez mērķa utt. Es paliku 3. aiz svītras, daudz netrūka :( Turklāt, var jau ierotēt. Draugu uzskata vainīgu pie tā, teica, lai viņš nerādās mūsu mājā. Piebildīšu, ka draugs strādā pie mana brāļa. Pēc mammas uzstājīgajiem lūgumiem, n-tajiem zvaniem dienā, viņš draugam samazināja algu, jo mammai tas likās par daudz (20 ls dienā- daudz??). Draugs esot vainīgs pie tā, ka saplīsa zālespļāvējs, kad viņš pļāva. Bet viņš ir vienīgais, kas pļauj to milzīgo platību, asmens varēja noplīst jebkuram! Draugs saka, ka salabos, bet tāpat- mamma uzskata, ka viņš ir slaists, visu tikai lauž. Ar mašīnu nemākam braukt ne viņš, ne es (tāpēc man vairs neļauj braukt ar ģimenes auto, lai gan tētim ir 80 gadi, viņš vairs nav nekāds braucējs, bet mamma nekad nav mācējusi braukt). Tā mašīna stāv garāžā.
Jau kopš bērnības mamma mani ir kontrolējusi kā cietumā. Ar citiem bērniem spēlēties nevarēju, jo viņi no sliktām ģimenēm, pastulbi, slikti mani ietekmēs. Uz skolu, pulciņiem mani pavadīja turp, atpakaļ, nepārspīlēju, līdz kādai 6. klasei, lai gan nedzīvojam gluži Maskačkā, bet mierīgā mazpilsētā. Arī tagad es nevaru vienkārši iziet no mājas, nepaskaidrojot, kur es iešu, ar ko, cikos būšu atpakaļ. Un pēc tam vēl seko telefona zvani- kur esi, cikos būsi, es uztraucos, kartupeļi jau silti utt.. :D Tētis vienmēr pavada ar jaunākajām ziņām no kriminālhronikām. Ja kaut kur braucu ar mašīnu parasti nosaka: "Cerams, ka netiekamies pēdējo reizi". Bērnībā uz mani daudz kliedza, vēl tagad esmu nervoza, bīstos no trokšņiem..
Nekad nekas nav bijis pietiekami labi, ko daru. Mācījos labi (varēji vēl labāk), atradu darbu (varēja atrast labāk atalgotu), nopirku kleitu (kaimiņu Kate gan māk labāk ģērbties), mani draugi arī padibenes..
No vienas puses, mammas ir žēl, jo viņas dzīve nebija pārāk forša- agri apprecējās, pārticības īsti nebija.. tad piedzimu es, kad viņai jau bija 40 gadi, un bija spiesta palikt ar manu tēti. Gribu normālas attiecības ar mammu, bet nevaru izturēt, ka uz mani katru dienu kliedz un noniecina! Esmu nogurusi no strīdiem. Man ir tādi kompleksi! Gribētos vairāk pašpaļāvības.
Tāda nu ir situācija. Jūtu, ja jūku prātā šeit dzīvojot. Pēc iespējas ātrāk gribu tikt projām, pagaidām, kas mani kavē, ir nauda- pelnu 200 ls mēnesī, un nezinu, vai varēšu par šo summu sevi uzturēt Rīgā. Mamma pieprasa 50 ls, kas man liekas ok, vismaz palīdzu kaut kā. Citu darbu nezinu, vai ir jēga meklēt, jo jācenšās apvienot ar skolu rudenī. Kā jūs redzat šo situāciju? Kā jūs rīkotos, lai saglabātu attiecības gan ar mammu, gan nenojūgtos? :D
Iespējams, pēc situācijas apraksta kāds mani atpazīs, bet man vienalga. Vismaz izliekot visu, tā teikt, uz papīra, palika vieglāk.. :)
P.S. gribēju īsāk uzrakstīt, bet nesanāca
18.07.2013 13:36 |
 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Paceļu!
18.07.2013 13:40 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Ak dies, un tu vēl neesi izvākusies? Piedod, bet izklausās pēc elles. Es tā nedzīvotu.
18.07.2013 13:40 |
 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Es domāju šogad pārvākties uz kojām.:) Ceru vienīgi, ka man pietiks naudiņas, ko pelnu. Kad to teicu mammai, viņa teica: "Tu mums te nedraudi ar tām kojām!" :D Arī sapratotu, ka vairāk tā turpināt nevaru.
18.07.2013 13:42 |
 
10 gadi
Reitings 6245
Reģ: 01.04.2009
Ja ļoti apdomīgi pārdomāsi savus pirkumus, tad ar 200 Ls varēsi iztikt. Par kojām jau nebūs jāmaksā daudz.
18.07.2013 13:43 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Es Tev silti iesaku izvācies! Izklausās,ka mamma uz Tevi grib izgāzt savu neizdevušos dzīvi.Izskatās,ka esi gudra un pilnīgi normāla meitene.Lieciet kopā ar draugu naudiņas un ejiet paši dzīvot.Mazpilsētā par mazu mājīgu dzīvoklīti daudz neprasa.Mamma nomierināsies. :) Vai nopērc mammai suni vai lai auklē mazbērnus,citādāk kā uzēdusies uz Tevis!
ja gribi parunāties,droši vari uzrakstīt vēstuli. :)
18.07.2013 13:44 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Jēzus Marija :D Es no savējiem uzreiz pēc videnes aizgāju un dzīvoju kopā ar draugu! Mums ir labas attiecības no attāluma un tajās retajās reizēs, kad dodos ciemos, bet kopdzīvē mani arī vecāki kontrolēja, bet ne tik ļoti kā tevi!
Vecākiem tādos gados arī neko neiestāstīsi un diez vai tavas domas tiks ņemtas vērā, izvācies un dzīvo savu dzīvi!!!
18.07.2013 13:45 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Bet ja jau tev ir bakalaurs, tad jau jāatrdo labs darbs, paralēli studijas maģistros un dzīvoklim arī jāsanāk. Es arī [abeidzu bakalaurus, uzturu dzīvokli, maksāju divus kredītus, viss okei :)
18.07.2013 13:47 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bēdz no tās smadzeņu skalošanas. Nāk prātā mani vecāki, brrr, vēl tagad paliek nelabi atceroties.
18.07.2013 13:48 |
 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Man liekas, viņa mani pārmērīgi mīl. Un vēlas, lai es piepildu viņas neizdevušos sapņus, lai man ir ideāla dzīve (viņasprāt ideāla). Liekas, ka viņa pati uzskata, ka dara man tikai labu, atbalsta..Kad netiku budžetā, jau tā viss bija slikti, jutos bēdīgi.. Un viņa tā arī pateica, ka biju stulba, nemācījos pietiekami, vazājos apkārt, maukojos.. No ģimenes parasti gribās sagaidīt atbalstu, nevis nopēlumu. :(
Ar citiem ģimenes locekļiem viņa ir sakašķējusies, sen neviens pie mums nebrauc ciemos (tikai brālis reizēm). Brāļa meitas vedekla neuztic :D Dzīvnieki viņai nepatīk.
Es domāju, ka vislabāk mums ar draugu būtu atrast istabiņu Rīgā, jo tāpat abi mācāmies tur. Tagad atrodamies apmēram 30- 40 km attālumā no Rīgas. Tikai draugam jāatrod darbs, ko savienot ar skolu. Pagaidām viņam ziemas mēnešos mamma sūta naudu (viņa strādā ne LV).
18.07.2013 13:49 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nezināju,ka vīrietis 60 gados vēl ir spējīgs bērnu uztaisīt.

Iesaku tev izvākties! Tak jau sen esi pieaugusi sieviete! Dzīvo savu dzīvi. Cik tad ilgi karāsies vecākiem brunčos? Ja jau strādā, tad meklē sev dzīvokli. Varbūt puisis grib uzsākt kopdzīvi ?
18.07.2013 13:49 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Tavi vecāki ir ļoti, tā teikt, pieauguši. Un uz vecumu cilvēka dzīves un apkārtnes uztere mainās. Spriežu pēc savas omes, kurai nu jau 84 gadi, un, liekot roku uz sirds, ir grūti izturēt viņas kontrolēšanu ilgāk par 10min. Līdz ar to izeja ir viena - izvākties uz sākt savu dzīvi, tā ierobežojot vecāku kontroli, arī attiecības uzlabosies.
18.07.2013 13:49 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
nu tev mamma ir ar putniem galva. pats cilveks nav aomierinats ar savu dzivi un tevi ari saskata visu ko. ar draugu kopa nevari sakt dzivot?abi kopa varetu samaksat iri.
18.07.2013 13:50 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Marta, manuprāt, tas jau ir vecums! ;)

Es vakar biju pie omes, lūk, ko es uzzināju:
1. Mana melnā mašīna ir pārāk melna, līdz ar to uz ceļa ir slikti manāma, kā rezultātā bīstama.
2. Māsīca nevar aizbraukt līdz veikalam ar manu mašīnu, jo viņai nemākot ar tieši šādu braukt.

un tas ir tikai sākums...
18.07.2013 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 4129
Reģ: 02.01.2011
meitenes pareizi saka- izvācies, attiecības, visticamāk, tad arī uzlabosies :)
18.07.2013 13:54 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Jā, ja cilvēkam ir tieksme pamācīt un kontrolēt , tad uz vecumu tas viss tikai paspilgtinās.No vienas puses jau nebūtu slikti dzīvot privātmājā ar viņiem, ja visiem ir vietas, bet nu šādā situācijā tu nejūties labi, tad laikam būs vien jāiet prom.
18.07.2013 13:55 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Nu redzi, visi sakašķējušies, jo viņi tādi ir, tikai tu esi pārāk... nezinu, mīksta? Saņemies, sāc savu dzīvi, nu ir jāspēj tā nabassaite pāraut.
18.07.2013 13:56 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es vakar biju pie omes, lūk, ko es uzzināju:
1. Mana melnā mašīna ir pārāk melna, līdz ar to uz ceļa ir slikti manāma, kā rezultātā bīstama.
2. Māsīca nevar aizbraukt līdz veikalam ar manu mašīnu, jo viņai nemākot ar tieši šādu braukt.

:D :D
18.07.2013 13:56 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Re, Kokars uztaisīja :D
18.07.2013 13:57 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
becky, jāiejūdz pelēcīti un jābrauc ar pajūgu uz bodi. :D
18.07.2013 13:57 |
 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Draugs dzīvo lauku mājā, kurā nav pat ūdens, kas ir 50 km no Rīgas un 5 km vēl no tās pilsētas stacijas :D Tur dzīvot noteikti nevēlos.
Kā jau teicu, draugam vajag atrast darbu skolas periodā, lai varētu dzīvot kopā Rīgā. Pagaidām es apsveru koju variantu pašai sākot ar rudeni:)
Es tiešām gribu saprast mammu, uzturēt ar viņu labas attiecības, bet nezinu kā. Reizēm man ir žēl viņas, bet visbiežāk- žēl pašai sevis.
Marilyn, kā Tu domā karāties vecākiem brunčos? Kamēr studēju, es saviem tēriņiem (transports, ēšana skolā, izklaide) pelnīju pati, no vecākiem saņēmu tikai pajumti, ēdienu. Protams, uzreiz pēc vidusskolas neaizgāju prom, bet kā gan es to būtu varējusi? Skola man bija visas 5 dienas, strādāt bija neiespējami.
18.07.2013 13:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits