Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veseliigi eest nenoziimee negarsiigi!

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es ieskatiijos teemaa par baudu eedot un par to ,ka tiesi par spiiti vajadzeetu dariit to un to un aizdomaajos,kaapeec kaadam jaadara kaut kas par spiiti,ja runaajam par savu labsajuutu un kermeni.Eedot neveseliigi,mees tacu nodaram paari tikai sev.Kaapeec veel taads uzskats, eest veseliigi noziimee-negarsiigi!
Vai viena mirkla bauda ir to veerta,lai justos slikti veelaak?
06.07.2013 17:02 |
 
Reitings 665
Reģ: 29.01.2009
Jā :D
Bet nu ja tā nedaudz nopietnāk.. Esmu sākusi ēst veselīgi jau kādu laiciņu.. Taisu arī garšīgas lietiņas, bet nu.. Nevaru atteikties no saldumiem,tie ir mana vājība.. Saldumi, kurus var ēst, piem. tumšā šokolāde, marmelāde,zefīrs nu nekad,NEKAD neaizstās treknas siera vai šokolādes kūkas gabalu! :D Diemžēl tā ir.
06.07.2013 17:09 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Nezinu, mani kaut kā netraucē tas pusfabrikāts vai tas, ka ēdiens nav ūber veselīgs. Ēšana ir reāli vienīgā joma, kas man nav sakārtota, jo nemīlu stāvēt pie plīts un eksperimentēt. Varbūt kādreiz mainīšu savus uzskatus, laikam neesmu tam gatava vēl. Nejūtu to pāridarījumu, ja ir vēlme to bulciņu ēst, tad tik ēdu nost.
06.07.2013 17:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
True-es atceros pati sevi .Ieveeroju taadu interesantu lietu!Maajaas bija pilniigi viss-rieksti,sokolaade,cepumi uttProtams ,viirs nekad neko nepirka,kur ir loti liels cukura daudzums,bet izveele bija!Man vairs neprasiijaas nekas daudz tiesi taapeec,ka bija acu prieksaa!Ieveeroju taadu interesantu lietu,ja kaut kas ir aizliegtais auglis un tiek sleepts,zemapzinaa iestaajas reakcija-man to vajag!Tiesi taapat ir ar alkoholu!
No visiem saldumiem es izveelos melno sokolaadi-75% vai 85% -taa ir loti speeciiga,pat mazliet ruugta,bet arii loti saatiiga.Apeedu vienu mazu gabalinu ar baudu izgarsoju -pilniigi pietiek!
06.07.2013 17:16 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Riot-es arii eedu smalkmaiziites "Maartina bekerejaa"-man teica,ka tur neliekot ieksaa nekaadas sinteetikas.Es parasti paneemu vienu un leeni izgarsoju !Es domaaju,ka liela noziime ir arii tam,kaa eedam-aatri aprijam ,vai leeni ar baudu izgarsojam!
Vakar vakarinas uztaisiiju paaris minuutees-taisiiju savu kaarteejo saknu sacepumu.Katru reizi lieku citas saknes-varieeju.Viirs veel nosmeejaas,ka garso loti labi,jo izskats ir kaa smalkaa restoraanaa!Tas arii noteikti no svara-izskats un smarza!
06.07.2013 17:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kaapeec veel taads uzskats, eest veseliigi noziimee-negarsiigi!


Jo tā ir :D noņem ēdienam treknumu/saldumu/sāļumu, neliec klāt visādas mērces, tā vietā lai ceptu uz pannas, izsautē tvaikā, vai arī kaut vai cep pannā bez eļļas, ok, pie tāda ēdiena var pierast un tas neliksies negaršīgs, bet trekns/sāļš/salds/cepts/kūpināts/marinēts ir daaaudz garšīgāks :D protams, ir arī garšīgas veselīgās lietas, kā, piemēram, augļi, bet garšīgākie augļi ir tie, kuros ir visvairāk cukura, pilnpiens ir daudz garšīgāks par zilgano beztauku suslu, ko sauc par 0,5% pienu, trekna gaļa ir daudz garšīgāka par liesu, jo sulīgāka utt.

melnā šoko vairāk par 70%, turklāt ir visādas dietiskās bez cukura, fuuu, tur ir tikai rūgtums, nekāds saldums tas nav.
06.07.2013 17:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Donata-mans viirs laikam pareizi teica, cilveeks ir pieradis pie taam garsaam ,ko sauc par garsiigaam un mainiit,sajust to garsu,ja taisa eedienu citaadi ,ir loti gruuti!
Es cepu savus daarzenus oliivellaa.Lieku klaat loti daudz zalumus,visur kiploki,siipoli,tad pa virsu veel pistacio rieksti .Nesen mums vakarinaas bija lasis-viirs pilniigi neko citu lasim neliek klaat,jo taa garsa jau ir tik specifiska-kaapeec notuseet to ?Mazliet kiploks,pipari virsuu mazliet citrona sulina un cep tikai paaris minuutes,lai buutu suliigs.
Vakar apeedu vienu "asinaino apelsiinu"-loti suliiga apelsiina skirne-man pietika ar vienu apelsiinu pilniigi ,lai izbaudiitu to garsu!
Lasu tagad graamatu-"Francuuzietes visos gadalaikos"-loti patiik kaa autore kritizee amerikaanus par aatro eesanu.Taa ir tik liela taisniiba...Loti patiik autores kritika ,kura veersta uz amerikaaniem.
06.07.2013 17:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
mans viirs laikam pareizi teica, cilveeks ir pieradis pie taam garsaam ,ko sauc par garsiigaam un mainiit,sajust to garsu,ja taisa eedienu citaadi ,ir loti gruuti!


nu, es neteiktu, ka tas ir ļoti grūti, ar laiku pierod, ja, piemēram, atsakās saldināt tēju, tad sāk novērtēt pašas tējas garšu, vai sālīt zupu, liekot tai klāt vairāk garšaugu. bet nav jābrīnās, ja kāds atnāk ciemos un sāk spļaudīties no tās nesālītās zupas :D
06.07.2013 17:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
bet nav jābrīnās, ja kāds atnāk ciemos un sāk spļaudīties no tās nesālītās zupas


+++, par manu zupu tauta tiešām spļaudas :)

Bet mans novērojums ir, ka veselīgi + garšīgi = dārgi :( Jo nu pliki sautēti dārzeņi tiešām nav baisi garšīgi, bet visādi tur laši, avokado, rieksti, tur jau cipars summā cits.
06.07.2013 18:16 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
57days, kas ir Tava zupa?
06.07.2013 18:23 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
57 days-es domaaju taa,ja cilveeks grib labi izskatiities un buut veseliigs arii pie taa viena,tad var izdomaat,kas buus veertiigaak-nopirkt tos riekstus kuukas vietaa,nopirkt mazaak no apgeerba,vienu kurpju paari mazaak(atceros veel kaa sodiemn,ka te bija diskusija,cik katrai kurpju paari maajas-atceros paaris meitenes,kuraam bija 50 +) ,nemaz nerunaajot par nagu lakaam,smarzu kvantumiem,lieliem kosmeetikas daudzumiem un nevajadziigiem kreemu daudzumiem,neskaitaamaam dusus zelejaam utt-mees runaajam par vecumu-20+++,kad veel puse no siim lietaam vispaar nav vajadziiga!
Es varu atlauties visu augsaa mineeto un man pilniigi puse no taa visa neinteresee,nav maajaa ...!.Man ir noteikti svariigaak buut veselai ,justies labi,izskatiities labi arii bez taas kosmeetikas...!
06.07.2013 18:24 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Emmanuellei :) man ir tieši tā pat
06.07.2013 18:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es daarzenus neasauteeju-man viss veel ir zalaa kraasaa!:)Mazliet pavaaru tikai burkaanus un zalaas pupinas!
Tomeer piekritiisu tam,ka tas ir dziives veids-piedomaat,ko liekam veederaa!
06.07.2013 18:27 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Kopumā apgalvojumam piekrītu, tikai pastāstiet gudrinieces, kādā noformējumā iedabūt sevī iekšā seleriju, ja tās garša un smarža riepjas jau pa gabalu?
06.07.2013 18:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kad sāku ēst veselīgāk, man arī bija uzskats - viss neveslīgais ir garšīgs!

Bet ar laiku.. meklējot iedvesmu, atklāju jaunas, veselīgākas receptes.. dažādas garšu kombinācijas, kuras man šķiet tīkamākas par picu vai snickers :D

Veselīgi ēdot arī organisms pierod pie labām lietām.. neprasās ēst konservus, čipšus un tml lietas :)
06.07.2013 18:29 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Bet daudzas garšas, man šķiet, tieši ļoti labi izceļās kopā ar taukiem - piemēram, gaileņu mērce - pavisam bez taukiem, vismaz man, tā negaršo kā vajadzētu. Ok, var gatavot zupā vienīgi, bet es šodien uztaisīju ar saldo krējumu(10%) un uzreiz ir tā garša(varbūt bērnības?) Un saldējums.. nekad neprikšu kaut kādu TIO vēsmu tikai tāpēc, ka tā ir liesa, labāk kārtīgu Ekselenci, trekns, bet labāk tad mazāk nekā negaršīgs.
06.07.2013 18:31 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kopumā apgalvojumam piekrītu, tikai pastāstiet gudrinieces, kādā noformējumā iedabūt sevī iekšā seleriju, ja tās garša un smarža riepjas jau pa gabalu?


Need, ja negaršo.. nav jau vienīgais zaļums :) Es selerijas sakni izmantoju bieži vien kā garšvielu.. lieku buljonā, sautējumos. Svaigs, zaļš kāts mani arī neuzrunā... tikai, ja ir samiksēts ar kaut ko salātos :)
06.07.2013 18:31 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
kāpēc jāēd selerija, ja negaršo? Vai pasaulē trūkst dārzeņu?
06.07.2013 18:32 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Ir jāēd tā kā patīk un var atļauties vienkāršā valodā runājot. Ja negaršo dārzeņi svaigi, vārīti nu tad ēdiet eļļā fritētus un esiet laimīgas. Tas ir dzīves veids un viss.
Es gan vairāk biju sapratusi, ka doma ir tajā, ka lielākā daļa domā, ja ēst veselīgi, tātad negaršīgi, kas būtībā nemaz nav patiesi. Ja organisms ir pieradis pie ķimijas (pusfabrikātiem), tad to būs grūti pieradināt pie dabiskajām garšām. Un ja bērns nav radināts no mazotnes ēst zupas un dārzeņus un sezonas augļus, tad arī tas savu mantojumu atstāj nāktonē uz veselīgu un pareizu uzturu... nevajag iet galējības par krējumiem utt ir jāpaskatās uz ikdienas lietām ledusskapī.
06.07.2013 18:39 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
DIO-taa graamata ir briiniskiiga!Paldies par ieteikumu!:)Tur ir tik daudz patiesiibas-mums laikam daudz ir jaamaacaas no francuuzieteem:)
06.07.2013 18:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits