TIEVĒTĀJAS II

 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Turpinam tievēt. Jauna disksuija, iespējams dos jaunu sparu tievēt. Kādai :D
Nākam, dalamies, tievējam.
02.07.2013 11:13 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Užas, man arī brīvdienas bija drausmīgas. Bija mājas ballīte piektdien, visi draugi saveda dažādas uzkodas, visu , protams, neapēdām un tad nu vakar un aizvakar pārtikām no visiem tiem ne pārāk veselīgajiem gardumiem + vīns katru vakaru ... Šorīt neriskēju kāpt uz svariem.

Pagājušajā nedēļā nopirku pulsometru. Sapratu, ka man patiešām ir ļoti švaka sirds :( nopirku, lai beidzot sāktu skriet, bet man ir ĻOTI grūti noturēt tauku degšanas pulsu, jo , pat lēni skrienot, pulss ir pie 160... Reāli ņēmu un eksperimentēju , mēģinot atrast īsto tempu skriešanai. Draugs gāja staigāt ar suni , es blakus "skrēju" tādā pašā tempā kā viņš gāja (Endomondo rādīja 6,5km/h) un pat tad mans pulss bija virs vēlamā- ap 145.. :( Kā lai trenē to izturību sirdij? Man kaut kā intuitīvi šķiet, ka varbūt intervālu skriešana varētu uztrenēt sirdi un dot tai zināmu šoku... Bet nezinu, cik tas ir pareizi? Varbūt kāda ir informētāka?
Plus jautājums - vai nav kaut kādi vitamīni, kas stiprinātu sirdi?
25.08.2014 10:04 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
surli chaaaaauuuuuuu :) nekjer krenjkji,ka padzivoji nedelju valjigi :D.. Tev vismaz ir gribasspeeks sanjemties :D... es dzivoju valjigi jau 2meneshus un jau saaku sevi ienist :D..stipri pa daudz nevajadzigie ogh manaa kjermenii gaazhas un saakas kraties ap manu nabu :D.... un katru dienu apsolu sev sanjemties!!!! UN NEVARU!!! :D gadu "gaaju" uz skaistu vederu un skatos,ka esmu to iznicinajusi 2 meneshu laikaa...mans eshanas rezhims ir drausmigs...visu laiku mute kust :D
25.08.2014 10:15 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Feline,man tas pats.... man progress ir,kad skrienu ar 150 lidz 160 sitieniem... a parasti ir ap 170... nekrit man lejaa,lai cik ilgi censtos to nostabilizet.... jutos labi skrienot, bet gribu tiesham normalu pulsu skrienot :( uzstadiju brivdienaas savu skrieshanas rekordu ar tiem pashiem 160, jutos izcili pec skrejiena,bet nu ....
25.08.2014 10:18 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Feline, es Tev varu ieteikt to pašu, kas man vislabāk derēja! Agrāk pēc 100 m skriešanas jau biju aizelsusies, nemaz nerunājot par to, kā sirds sitās. (Izklausās it kā man būtu 100kg) Sāku ar garām pastaigām! Pavisam neapzināti tas izrādījās visefektīvākais. Pēc laiciņa, kad biju sākusi daudz staigāt ar kājām, skriešana pēkšņi likās pavisam normāla un pirmajā reizē 3km noskrēju, kas iepriekš būtu licies kosmoss. :D
25.08.2014 10:18 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Felina, vnk ir jāskrien... Nav tiesa, ka visu laiku jātur pulss aerobajā zonā... ir jābūt gan sacensību režīma skrējieniem, gan mierīgiem... Svarīgākā ir ziema, daudz garu skrējienu mierīgā solī. Protams intervāli nav mazsvarīgi, bet nu tas nav nekas baudāms :D
Mans pulss ir mistika reizē, bet es cenšos nelaist augstāk par 160, tur arī man beidzas zona, un pēc pašsajūtas varu teikt, ka no 165 sitieniem man izdalās pienskābes un nākamajā dienā sāp muskuļi, bet ne tik traki... Līdz 160 pilnīga komforta zona. Apzināti skriet ar 130 - 145 ir grūti, jo tas ir lēns skrējiens 8 - 9 km/h. Maksimālais pulss man bijis kādi 184 , maksimālais vidējais ap 180 un tās bija zem 5min/km
25.08.2014 10:21 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Tur jau tā lieta, ka es pie tiem 160 sitieniem nemaz nejūtos komfortabli, ir grūti, esmu aizelsusies un daudz noskriet nevaru, kur nu vēl izslavētā skriešana tā, lai var komfortabli sarunāties... Bet es pieturos pie uzskata, ka sportam ir jābūt komfortablam un patīkamam, nevis mokpilnam! Piebildīšu, ka nekad neesmu skrējusi un tāpēc es vēl tikai "taustos" un meklēju savu tempu... Pagaidām nesanāk :( Citi kardio man nav diža problēma, varu gan braukt ar riteni 60km, gan zālē uz eliptiskā "noslēpot" divas stundas no vietas, lasot žurnālu, bet tieši skriet- nesanāk! :(
25.08.2014 10:36 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Felina, katram ir savādāka sirsniņa, man ir zināma meitene, kas skrien visu laiku virs 163 - 165, bieži treniņi ap 170, no sākuma biju pārsteigta, un nodomāju, ka fiksi vien nokapās sevi, bet viņai paaugstināts pulss, tā saka, un tas esot normāls sirdsritms, lai gan es teiktu, ka jāsamazina temps, jo nav jau arī gliemežātrums pie tāda pulsa :D
Pašsajūtai jābūt labai, pēc treniņa nedrīkst sāpēt muskuļiem, tas ir svarīgākais rādītājs tam vai esi skrējis anaeirobā zonā vai nē.
Mans novērojums skrienot pa centru, turu savus 150 - 153, man pašaujas pilnīgi slapji cilvēki ar smagām elsām, okey, kāds tempo, intervāli - normāli, bet tāāādu tik daudz, kamēr es pat neesmu lāga iesvīdusi un sejā izskatās, ka man ir pastaiga :D , īsti nav pareizi, bet visu laiku skriet vienmērīgi ar nav labi, vnk nebūs rezultāta sacensībās tāda.
25.08.2014 10:44 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Un man pirmais skriešanas mēnesis bija ar tāds pasmags, nevarēju šad tad noskriet lāga, 10km sacensības mani nokāva :D , bet tas bija sākums, tikai mērķtiecīgi skrienot un saņemot sevi rokās, man ir labi. cita varianta nav, neviens nav tāds kas iekāp kedās un 1x noskrien 20km, vismaz nezinu tādu, ja viņš iepriekš ar sportu uz Jūs.
25.08.2014 10:46 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Gurri, es pat nevaru sapņot pagaidām par 10 km, kur nu vēl lielākām distancēm... Realitāte diemžēl rāda, ka man pat km bez apstāšanās pieveikt ir grūti, tiešām.. Esmu ņuņņa laikam. :D
Tu jau vispār man, un domāju, ka arī daudzām citām, esi tāds kā sporta etalons . Es bieži esmu skrienot domājusi - nu kā tā Gurri var šito procesu izbaudīt, tās taču ir mokas :) Acīmredzot Tu dari to pareizi!
25.08.2014 11:22 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Feline, es gandriz gadu skreeju ar mokaam, isti nepatika tas process un ne lidz galam izbaudiju,bet nu gaaju un dariju... tagad beidzot to izbaudu... bet saaku ar to,ka pat 100m nevareju noskriet... un ir pagajis jau gandriz gads un neesmu dabujusi savu pulsu zemak par 150sitieniem skrienot.. saaku pienjemt,ka taa ir jabut :D jo juutos tiesham labi, skrienot ar saviem 160.... un, ja vari mities tik daudz bez puuleem, ar laiku aizies arii skrieshana :) ritenjbraukshana stabilizee pulsu un sirdsdarbibu kaa taadu :) un jaa-gaaaaaras pastaigas kaa Parfait mineja;).. pagajushaa gadaa gandriz katru dienu staigaju pa 10 un vairak km un shopavasar katru dienu braucu 20km..un rezultaataa beidzot baudu skrieshanu :)
25.08.2014 11:35 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Feline, tā ir psiholoģija, viss ir galvā. Es teikšu no sevis, ka skriešana mani ir izvilkusi laukā parunāties ar sevi, ieklausīties sevī, jau esmu par to rakstījusi, ka daudzas problēmas savā galvā esmu tieši tā atrisinājusi, un guvusi mīlestību pret dabu, lietām, kas agrāk nešķita uzmanības vērtas.
Ja nav ķēriens, nav ko, tik daudz citi sporta veidi, ja spētu sevi sadalīt un būtu atbilstošs finansējums, haha, es darītu tik daudz :D ui... Piemēram vasarā SUP, orientēšanās, distanču slēpošana, pārgājieni, airēšana - jā man gribētos :D , un otrs dārgāks sporta veids ir burāšana, iepazinos ar vienu sievieti, kas nodarbojas ar to, un man tas šķita wow, ļoti interesanti un sievišķīgi :)
25.08.2014 11:35 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Jā, Gurri ir mūsu- cosmo sporta etalons :D
Feline, laipni lūgta manā klubiņā :D Es tāpat mokos ar pulsu, kā nopirku pulsometru, tā sākās manas problēmas :D Esmu sapratusi, ka man komfortablais temps ir ar 160 pulsu, ātrums ļoti mazs. Varu noskriet 15km tādā un vispār nejust, ka kaut ko esmu darījusi. Ja skrienu (velkos) ar pulsu 140, tad man vnk pēc kādas stundas apnīk, bet šķiet tādā pašsajūtā varētu skriet visu dienu un nepiekust. Ceru uz Gurri padomu- ka daudz garu lēnu skrējienu dos progresu.
25.08.2014 11:36 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Gurri, a Tu joprojam lido?:) bish ne pa teemu :P ;)
25.08.2014 11:37 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
buuuu, esmu puslīdz piezemējusies :D, bet to varam pārrunāt privāti, jo es tā baigi negribu publiski atklāties :) .
Ceru, ka Tev viss labi :) , man ir atnākusi tā apskaidrība ko es vēlos, kādas attiecības, iepriekš taustījos, nesapratu ko gribu, kā gribu, tagad man ir pārliecība :)
25.08.2014 12:06 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Labi, viss, paldies par padomiem, šovakar vilkšos skriet :D Un vēl izdomaju, ka jāatsāk sevi disciplinēt, liekot apēsto un nosportoto iekšā myfitnesspal, jo citādi jau liekas- ehh, kas tad ir tas biezpiena sieriņš vai cepumiņš , bet reāli visu saskaitot kopā, sanāk krietni pārsniegt vēlamās kalorijas, plus neko labu tas biezpiena sieriņš vai cepums nedod :) Un drīz atsākšu iet uz zālīti, vienīgi man gribas nopirkt savu auto, citādi viss jāpielāgo vīrieša grafikam, besī vnk! :D
25.08.2014 12:06 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Meitenes, ir jāsāk ar bāzes pulsa trenēšanu! Sākumā, Feline, sāc ar pastaigām, skaties, kāds pulss būs tad, visticamāk būs tie 120 aptuveni, bet būtu labi, ja sāktu ar aptuveni 100 sitieniem/min (ja neesi iepriekš veikusi zemas intensitātes aerobos treniņus regulāri un nav bāzes pulss trenēts) - ilgas zemas intensitātes pastaigas! Un tikai pēc tam vari sākt skriet un trenēt sirdi, turot aptuveni 130-140 sitienus/ min., bet vari, protams, arī citus aerobo treniņu veidus, piemēram, velotrenažieris, eliptiskais trenažieris, utt.
Noteikti nekādā gadījumā nesāc skriet, ja pulss nekrīt zemāk par 160, tas ir galīgi nepareizi iesācējiem. Gurri sirds ir trenēta, no viņas piemēru nevajag ņemt :)
25.08.2014 12:44 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Nav sākumā jātaisa intervāla treniņi, kamēr sirds vēl nav uztrenēta un skriet uz 170 nav prāta darbs.! Jāsāk ar pamatu.. pamazām uztrenēsi sirdi ar zemas intensitātes aerobajiem treniņiem, kaut sākumā ar pastaigām un tikai pēc tam ar skriešanu, kad pulss lēnā skrējienā būs aerobajā zonā. Kāda tur sirds trenēšana skrienot ar pulsu 150-170 iesācējam??? Vēlāk, kad sirds kaut cik jau būs uztrenēta, tad, protams, var gan intervāla treniņus taisīt, gan arī skriet ar 75 % intensitāti .. sākumā aptuveni ar 60 % intensitāti aerobos treniņus jātaisa (60% no maksimālā pulsa).
25.08.2014 12:53 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Lee, paldies , ļoti novērtēju tavu padomu. Es vienu tikai nesaprotu- kā tas var būt, ka sirds vienam kardio veidam ir trenēta labi, bet citu pilnīgi nevar pavilkt..? Nu kā tas iespējams, ka es ar to pašu velo vai eliptisko varu daudz, ilgi un spēju arī noturēt pulsu vienmērīgu, kamēr skrienot tas lec debesīs un liek man justies slikti. Nesaprotami.. Iesācēja es esmu, ja runājam tieši par skriešanu, citādi sports man nav svešs un sagatavotība tomēr kaut kāda ir. Varbūt vienkārši visiem nav lemts skriet? :)
25.08.2014 13:32 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Feline, tā var būt, skriešana nav tik viegla (patērē arī vairāk kaloriju), nekā, piemēram velotrenažieris vai eliptiskais. Man arī skrienot ir augstāks pulss, nekā minoties uz velotrenažiera mājās.. tss ir normāli.. vnk skriet vajag lēnākā tempā, kaut sākt ar pastaigām, lai pēc tam skrienot nelektu pulss debesīs :)
25.08.2014 14:09 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Ņemšu vērā! Paldies, Lee ;)
25.08.2014 14:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)