Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Patiesība par Turību

 
Reitings 53
Reģ: 01.07.2013
Šis diskusijas temats jau droši vien visiem ir apnicis, atvainojos par to, bet es esmu izvēles situācijā un cenšos uzzināt jebko, kas tad īsti ir ar to Turību. Es biju izlēmusi studēt tur sabiedriskās attiecības, biju atvērto durvju dienā, tur viss ir skaists un jauks un iespaids man palika patiesi labs. Iepriekš biju, protams, pārmeklējusi visu internetu krustu šķērsu, cenšoties saprast kāpēc Turībai ir tik slikta reputācija, bet nekur neatradu tiešus pierādījumus, visi tikai runā, bet neko konkrētu nevar pateikt.
Nu lūk, un tagad mani vecāki parunāja ar saviem paziņām un liek man apšaubīt, kas īsti tajā Turībā notiek. Tur bijusī pasniedzēja esot teikusi, ka skola darbojas tikai tāpēc, lai gūtu peļņu, tā vietā, lai students būtu prioritāte. Mammas paziņa teica, ka viņas māsas meita arī studējot Turībā un esot gribējusi doties ERASMUS programmā, bet galu galā to nedarīja, jo par to esot tikusi prasīta samaksa. Būtībā, tur viss notiekot tikai ar naudu.
Un es nezinu, ko tagad domāt. Manuprāt, visur ja negribi mācīties, atzīmes gan jau spēsi nopirkt. Tagad man ir šaubas par to, vai iet uz Turību, lai gan studiju programma bija mana primārā izvēle.
Kā tur īsti ir? Budžetu un atlaides ir grūti dabūt? Viss notiek tikai tad, ja ir nauda? Es nezinu, bet es tam negribu ticēt, jo nekur citur negribu iet studēt. Man patiešām Turība jau paspēja iepatikties. :D
01.07.2013 23:30 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tur bijusī pasniedzēja esot teikusi, ka skola darbojas tikai tāpēc, lai gūtu peļņu, tā vietā, lai students būtu prioritāte.

Pasaki man, kurā skolā tā nenotiek. :D Tu zini - šāda naudas kāšanas sistēma ir visur. Es te nerunāju par atzīmju pirkšanu, bet tieši to, ka viss darbojas peļņas dēļ. Par atzīmju pirkšanu neko nespēju pateikt, tomēr tikko bija raksti medijos par LU pirktajiem diplomiem. Bet būtu ļoti naivi domāt, ka, ja kaut kas tāds notiek, tad tikai Turībā vai tajā LU fakultātē. Ja šāda prakse pastāv, tad tā pastāv visur.
01.07.2013 23:35 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Gan jau bijusī pasniedzēja ir pasperta no darba pirms paspēja aploksi paķert, tādēļ tāda neapmierinātība. Labāk piesakies EIHSEBA rukšu konkursam un ej mācīties tur, vismaz nebūs jālauza galva, kas un kā, jo skaidri zināsi - nekā.
01.07.2013 23:36 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Mammas paziņa teica, ka viņas māsas meita arī studējot Turībā un esot gribējusi doties ERASMUS programmā,

Turklāt - klausi vien vairāk mammas paziņas māsas meitas. :D Nu reāli - jādomā ar savu galvu. Ja tu tikko pabeidzi 12. klasi, tad varēji iet uz atvērtajām dienām, uz jauno profesionāļu skolu utt., tev rastos kaut kāds iespaids un priekšstats, tieši uz tā tev arī vajag balstīt savu izvēli, nevis kaut kādu apšaubāmu personu izteikumiem.

Es nestudēju Turībā, bet man par Turību ir labas domas. Pasniedzēji, ko pazīstu, forši, studenti apmierināti.
01.07.2013 23:37 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
uz citu izglitibas iestazu atvertajam durvju dienam esi bijusi>? ir tev iespeja salidzinat!?

es neapsvertu nemaz iespeju iet studet augstskola, kurai ir slikta slava(kaut vai pat , ja ta butu nepatiesa). ir latvija pietiekosi daudz a-skolu, kuras piedava lidzigas vai tadas pasas studiju programmas. pietam nav jalauza galva par kaut kadam tur pirksanam utt.
01.07.2013 23:38 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Marta, tu labprātāk vispār iztiktu ar 9 klašu izglītību, ja mutere ar koku skolā netriektu.
01.07.2013 23:39 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Man arī it ka nav pretenziju pret to skolu, bet pati tur studēt nekad neietu. :D
01.07.2013 23:41 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Piekritīšu Pievakarei, ka tagad ne tikai Turība ir uz peļņu vērsta augstskola. ;) Varbūt valsts augstskolās students ir prioritāte gadījumos, kad viņš ir izcils - līdz ar to topošais pasniedzējs, pētījumu centros un laboratorijās strādājošais utt.

Budžetā nav grūti tikt, ja tev ir labi līmeņi (A, varbūt B), kā vairumā augstskolu.
Par Erasmusu nemācēšu teikt.
01.07.2013 23:43 |
 
Reitings 35
Reģ: 01.07.2013
Māsa beidza Juristus Turibā, neko nesudzējās. Taj pat laikā viņas draudzene centās no Turības nopirkt jurista papīru - neizdevās. Toties LU gan parakstījās uz Diploma notirgošanu.
01.07.2013 23:44 |
 
10 gadi
Reitings 3199
Reģ: 29.01.2009
Mammas paziņa teica, ka viņas māsas meita arī studējot Turībā un esot gribējusi doties ERASMUS programmā, bet galu galā to nedarīja, jo par to esot tikusi prasīta samaksa


Tas ir kā? Viņa netika piešķirta stipendija un piedāvāja braukt par savu naudu? Jo tā arī var darīt, un ne tikai Turībā, bet arī, piemēram, LU. Neizturi konkursu, vari braukt par savu naudu, tikai ERASMUS iespēju nevarēsi izmanotot ar stipendiju vēlāk. Vismaz pāris gadus atpakaļ tāda iespēja bija arī LU.

Bet kopumā.. Kāda starpība, ja patīk programma, ej un mācies! Idioti mācās visās augstskolās. Un diemžēl, bet nu jau pabeidzot maģistrus (esmu mācījusies 3 dažādās programmās, ieskaitot programmu Turībā), studentu zināšanas un vēlmes reti kurā ir prioritāte. Bet tieši par Turību varu teikt, ka tomēr tajā bija visvairāk uz studentu vērsta attieksme. Un neiet runa par kaut kādu atzīmju pirkšanu vai tamlīdzīgām muļķībām. Ja tev bakalauros ir jāpērk atzīmes, tad augstākā izglītība nav Tev.
01.07.2013 23:47 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
man viens paziņa lasa lekcijas Turībā un atklāti pateica,ka tur ir bardaks,boss savāc naudui un nevienam algas nemaksā.tā kā labāk prom no tādas vietas.
01.07.2013 23:48 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Nupat pabeidzu Turībā sabiedriskās attiecības bakalauru. Sabiedrībā valda uzskats ka Turība ir bagāto vecāku bērnu skola, kur viņi var viegli iegūt attiecīgo dokumentu, bet tā nu īsti nav.
Turībā studē dažādi cilvēki un ar dažādu finansiālo stāvokli
Mācības nebūt nav vieglas, bet nav arī ļoti grūtas, ja visu dari laicīgi un seko līdzi
Arī mani vecāki no sākuma bija pret Turību, bet tagad esot tur izlaidumā un redzot kā tas viss notiek domas ir nedaudz mainījuši
Par ERASMUS domāju, ka tev ir sastāstījuši pasakas, no mana kursa aizbrauca 3 studenti uz trīm dažādām valstīm, protams, es nezinu, vai viņi ko maksāja vai nē, bet būt bija ir cik esmu runājusi par šo laiku visi ir apmierināti un priecīgi, ka aizbrauca un izmantoja iespēju.
Atlaidi studiju maksai var dabūt diezgan vienkārši ir ģimenes atlaides, ir publicitātes, sekmes , sporta un studējošo pārvalde utt., tas gan nenozīmē, ka piemēram, iestājoties studējošo pārvaldē būs uzreiz atlaide, tas nozīmē, ka būs jāiesaistās tās darbībā un tad būs šī atlaide.
Par pašu programmu, man likās diezgan ok, bija gan priekšmeti, kurus varēja apvienot vai neatkārtot citā gadā, jo bija ļoti līdzīgi, bet tādi bija 2 laikam. Pārējais +/- ok ar lekcijām, pasniedzēji liela daļa ir ļoti labi, paši darbojas jomā ko pasniedz. Diezgan liela daļa ir arī praktiskās nodarbības, ja skolai piedāvā kādi uzņēmumi prakses vietas vai darba vietas Turības studentiem, tad par to paziņo katedras sekretāre.
Nu vienīgais man ne pārāk studiju maksa, jo bija jāmaksā pēdējā gadā kā par pilnu gadu, lai gan pēdējos 4 mēnešus mēs rakstījām diplomdarbu un uz skolu nācām tikai, lai konsultētos ar darba vadītājiem un sameklētu atbilstošu zinātnisko literatūru.
Kopumā esmu priecīga, ka atnācu uz šo skolu :)
01.07.2013 23:49 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.06.2013
Dari visu laikaa un neko nevajadzees pirkt!!
01.07.2013 23:51 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Mācos Sabiedriskās attiecības Turībā - varu teikt tikai to labāko, turklāt programma ir atzīta par labāko Latvijā. Studijas ir ļoti labas, daudz praktiskā, ļoti labi pasniedzēji, kuriem studenti tiešām rūp (nav tā, ka neliekas ne zinis, kā bieži ir dzirdēts par citāmaugstskolām).
Neiesaku klausīties tajos, kas tikai ir kaut ko saklausījušies, tas visvairāk kaitina... Atzīmju un diplomu pirkšana ir sen noiets etaps, bet citi vēl savos uzskatos dzīvo 10 gadus atpakaļ, kad tiešām reputācija nebija no spīdošajām, ko atzīst arī tagadējie darbinieki.
Tas tā... Pašai augstskola patīk kā tāda, patīk principā viss :)
02.07.2013 00:08 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
Studēju Turībā, nenožēloju, par kukuļiem/atzīmju pirkšanu neko nezinu un neesmu dzirdējusi. Tieši savādāk, komisija mūs ņem priekšā tā (studiju darbu aizstāvēšanā), ka maz neliekas un nav tā, ka visiem izliek to 4 minimums, liek uzreiz 3 vai 2, ja tas ir atbilstoši zināšanām.
Vidusskolu pabeidzu ar izcilību. Skolotāji šausminājās, par manu izvēli, kāpēc ne LU? Man jau apnika atbildēt uz jautājumiem un mēģināt pierādīt, ka Turība nav tāda par kādu viņu dēvē. Ja kāds vēlēsies studēt Turībā - studēs, ja kāds vēlēsies studēt LU, RSU utt. - studēs. Dzīve un cilvēka spējas parādīs vietu darba tirgū. Par savu darba vietu jau studiju gados (3.atlases posmos iegūtu) - nesūdzos, par manām zināšanām vēl neviens nav sūdzējies, bet tas tāpēc, ka cīnos, mācos un strādāju, ja sēdētu un mēģinātu izvilkt uz 4, par Makdonaldu nekas labāks nespīdētu. Jebkas, kas balstīts uz "kaimiņš teica.. " neskaitās, visam vajag pierādījumus, ja pierādījumu nav, tātad tā nav taisnība, jo sieviete vai nu ir stāvoklī vai nu nav, pa vidu nemēdz būt. Tāpēc vai nu ir pierādījumi, vai nu to nav, un tālāk viss ir atkarīgs no paša cilvēka.
02.07.2013 01:16 |
 
Reitings 192
Reģ: 15.06.2013
Enigma, ar izciliibu jau gruuti buutu bijis pabeigt, ja tik nepareizi liek komatus, etc.

P.S. Taa tikai taada personiiga nepatika pret sashkjobiitu izciliibas izpratni :)
02.07.2013 01:21 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es mācījos Turībā, man ļoti patika, neviena slikta vārda nevaru pateikt, man ļoti patika, citā skolā nemaz negribētu mācīties!
02.07.2013 08:56 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
2x man ļoti patika :D
02.07.2013 08:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mācos Turībā. Viss patīk, neko neesmu nopirkusi un neesmu dzirdējusi, ka tas ir iespējams. Studiju darbu aizstāvēšanā ņēma priekšā tā, ka nevaru iedomāties, kā viņu var aizstāvēt, ja pats nepārzini tēmu un neatceries kādā krāsā grāmatas esi ņēmis :D
Paziņas, kuri mācās tūrismā, braukuši ERASMUSā un ir pārlaimīgi. Nekādu naudu par to nepiemaksāja.
Darbs arī ir tieši saistīts ar izvēlēto fakultāti. Darba devējam nekādu aizspriedumu nebija.
02.07.2013 10:08 |
 
Reitings 59
Reģ: 14.02.2011
Lasīju kad Ražots Baltijā interviju ar Turības direktoru. Augstskola ir tīri orientēta kā bizness uz peļņu, līdz ar to pasnedzējiem maksā vismazāko algu - daudz mazāk kā citās augstskolās, utt...tas nozīmē, ka arī nekādi labie pasniedzēji nav, līdz ar to arī zemais limenis sabiedrības acīs..
02.07.2013 10:28 |
 
Reitings 59
Reģ: 14.02.2011
Erasmusā neviens nekādu naudu nepiemaksā Selīna :) Vismaz neesmu dzirdējusi...
02.07.2013 10:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits