Uzņēmēji Latvijā ir idioti !

 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Šobrīd pašai darbs ir , paralēli studēju, bet gribēju pagaudot par jauniešu iespējām darba tirgū. Studēju šobrīd grāmatvedību un es sāku aizdomāties par to , kas mani gaida nākotnē pēc studiju beigšana, vai es spēšu dabūt darbu savā izvēlētā profesijā.

Jo piemēram mans brālis 3gadi atpakaļ izmācījās par elektriķi Latvijā nekur viņu neņēma darbā, jo nebija pieredzes. Bet no kurienes pašiem tiem uzņēmējiem pieredze ? No iepriekšējām dzīvēm ? Visiem ir tikai prasības, sava mašīna, savs kapitāls, min 2-5 gadi pieredze, tādi un šitādi sertifikāti.


Brālis gadu Latvijā pastrādāja ( ne savā profesijā) sakrāja naudu un aizbrauca uz Dāniju, 6 mēnēši strādāja melno darbu līdz viņam deva iespēju pastrādāt pa savā izvēlētā profesijā. Darba devējs uzreiz piedāvāja mašīnu, darbam portatīvo datoru, telefons, degviela, kursi viss darbam nepieciešamais sagādāts un apmaksāts.

Bet Latvijā visi tikai gaida jau gatavu produktu jauniešos uzņēmēji ieguldīt negrib, palīdzēt neviens negrib neies jau ražot sev konkurentus. Un kāda velna pēc viņam vajadzētu tagad braukt atpakaļ uz Latviju jau ar pieredzi un zināšanām, ja šeit visiem par viņu bija nospļauties ? Turklāt tur viņam maksā vairākas reizes lielāku algu nekā šeit.
Man ir tādas aizdomas, ka mani gaida tāds pats liktenis.

Jo Latvijā visos vadošos amatos izskatās ka ir aizsēdējušies pensiju pumpētāji, kuriem tikai notīties pensijā ar lielo piķi padzīvot šiki, un kad atstieps galus, kāda starpība, kas notiks pēc viņiem nospļauties, ar kādām problēmām jāsastopas jaunākām paaudzēm ka tik pašiem silti un labi, šeit un tagad uz citu nākotni pajāt.
27.06.2013 21:34 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tie, kas izsitušies - idioti, tie, kuriem vecāki palīdzējuši - nelieši, tās, kurām turīgi vīri - stulbas parazītes. Man tas izskatās vienkārši pēc aizvainojuma par to, ka izsisties neizdodas, senči palīdzēt nevar, turīga vīra arī nav, tad nu nomētāsim tagad ar akmeņiem tos, kuriem paveicies vairāk.

Kļūsti pati par uzņēmēju un parādi visiem labo piemēru - maksā lielas algas, piedāvā mašīnas, īrē dzīvokļus un tā tālāk. ;) Citādi, kaut kā jocīgi mācīt darīt citam, pašai neko nedarot.
27.06.2013 21:54 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
nu nav jau tik traki kaa juus staastat. juus tad pashas sevi nepareizi nostaadat. Gan jau aizejat uz vienu , divaam vietaam , jums atsaka un tad bljaujat cik latvija slikta. jaaiet un jaameklee, tad ar 30 reizi arii patraapiisies darbs.
man arii bija gruuti atrast darbu, bet es gaaju straadaaju ko piedaavaaja un paraleeli mekleeju kko citu, piemaacijos sho to klaat un beigaas arii atradu normaals vietas par labu samaksu. turklaat kur tik es neesmu straadaajusi, tagad pieredze visdazaadaakajaas jomaas :D
27.06.2013 21:55 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Eseldy, tie, kuri gribees un dariis, izsitiisies, tie, kuri gribees tikai chiiksteet, tur arii paliks. Elementaari.


Jā jā es nevaru atrast NEVIENU sludiājumu kur būtu nepieciešams kvalificēts darba spēks, bez pieredzes uzņēmēji nepiedāvā apmācības iespējas.

Tavi teksti ir tukši jēli banāli un jau atklausīti !
27.06.2013 21:56 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
+ Librai

čīkstēt ir vieglāk nekā darīt.

Jau stāstīju par draudzeni, kas strādā par minimālo un visu laiku čīkst, ka priekšnieks ir lohs, darbs ir tizls utt. es viņai atradu vairākus darba piedāvājumus, kur viņu ņemtu sākumā par 500 LVL uz rokas, bet viņa atteicās. pirms mēneša viņai vēl vienu piedāvāju, viņa joprojām tur nav piezvanījusi. bet čīkst tālāk...

kas grib kaut ko sasniegt un centīsies, tas lielākoties arī sasniegs. Arī neesmu no krutās ģimenes un vīrieša man nav vispār - bet es daudz strādāju un esmu ļoti apmierināta gan ar darba vietu, gan atalgojumu, arī prēmijas mums maksā, un darba mašīnas ir.
27.06.2013 21:58 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Eseldy,
manā darbā ņem bez pieredzes, bet tādus cilvēkus, kas ir kā sūkļi un kam ir liela vēlme augt un mācīties.
27.06.2013 21:59 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Kļūsti pati par uzņēmēju un redzēsi, kāda dzīve uzņēmējiem ir medusmaize... ;) Var nojaust, ka tev par to pat nav ne jausmas. Protams, daudzi ir negodīgi, labajos laikos papumpējuši valsti... bet nu par tiem nerunāsim. Parastais godīgais uzņēmējs - nu ne jau aiz ļaunuma viņš maksā maz vai nedod auto vai ko citu. Arī viņam ir jāizdzīvo. Un ne tikai pašam un ģimenei, bet pašam biznesam kā tādam.
27.06.2013 21:59 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es nesaprotu, kāda starpība, kurā gadā es esmu piedzimusi, es atceros gan kā bija 90.tajos, gan kā bija krīzē. Un es vēlreiz atkārtoju, ir stulbi saukt veiksmīgus cilvēkus par idiotiem, tikai par to, ka viņi ir veiksmīgi, tātad acīmredzami nemaz nav tik lieli idioti.

Un jā, esmu sākusi ar grīdu mazgāšanu! Nekas traks!

Kā arī nevajag gaidīt, ka kāds to pašu darba sludinājumu tev uz paplātes pasniegs, cik reizies tu pati pieteicies vizītē uz uzņēmumu, cki CV aiznesi, lūdzu!
27.06.2013 21:59 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
es sāku ar vakariņu gatavošanu uzņēmējam. daudz gāju bezmaksas praksēs, par ko mani nosodīja vīrieši, kas savulaik bija blakus. toties tagad pelnu vairāk nekā viņi abi divi kopā
27.06.2013 22:03 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Nav tā. Es pirms 4 gadiem sāku strādāt Rīgā. Ne paziņu, ne ietekmīgu vecāku, taču iļoti noderīgi ir nesākt ar lielām ambīcijām, pierādīt sevi arī ne pārāk augsti kojējošās profesijās un iepazīties ar noderīgiem cilvēkiem. Sāku strādāt par parastu viesmīli. Biju bez jebkādas pieredzes, bet lai sāktu strādāt, uzrakstīju fake darba vietu cv un mani pieņēma par viesmīli. Rāvos 18 stundas diennaktī un... kļuvu ļoti laba viesmīle. Pamazām mainīju darba vietas uz labāku un labāku bāru/ restorānu, kamēr man piedāvāja vienlaicīgi gan bijušajā gan esošajā darba vietā maiņas vecākā/administratora vietu ar ļoti ievērojamu augstāku algu. strādājot viesmīlībā, sadraudzējos ar pavisam parastu kolēģi. Sākām runāt ar viņu, ka man sfērā, kas ir daudz nopietnāka par viesmīlību, vajag praksi, jo gribēju iefīrēties savā nozarē, kas ar speciālistiem jau ir pārbāzta. kolēģis man ieteica kādu viņam pazīstamu cilvēku, kas mani pieņēma praksē un drīz vien pieņēma darbā. Pāris mēnešu laikā dubultoja algu. Lai gan es vēl nepelnu tik daudz, cik es pelnītu, ja strādāju vesmīlībā par administratori, taču tā bija mana izvēle un jūtos laimīga ar savu izvēli.
Rezultātā = ja nebūtu sākusi ar kaut ko necilu, nebūtu satikusi kolēģi, kas mani neiepazīstinātu ar manu nākošo priekšnieku.
27.06.2013 22:07 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
palasi labaak diskusiju kas paraleeli iet "studentu darbs riga" ,tur nezkapeec meitenes nechiikst un saprot,ka jaasaak ar mazuminju
27.06.2013 22:07 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
mani pēc bakalaura paņēma pilnīgi bez pieredzes konkrētajā jomā, jo bija labs diploms & liela ieinteresētība.

brālis tikko bakalaurā pabeidza 1. kursu un ļoti specifiskā/tehniskā jomā dabūja sev vasaras darbu par savu tēmu bez mazākās pieredzes, jo pats visus uzņēmumus apzvanīja/e.pastus izsūtīja/CV iznēsāja.

veiksmīgi piemēri nav tālu jāmeklē. vajag uzņēmību un darbspējas.

savukārt čīkstēšana nekad nevienam nav palīdzējusi. labāk būtu uztaisījusi diskusiju par savām spējām un interesi - pastāstījusi, ko meklē un ko vari piedāvāt. varbūt kāds Tev varētu ko ieteikt!
27.06.2013 22:10 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
autorei varu daļēji piekrist, lai gan tas izteikšanās veids ir gana bērnišķīgs un vienpusīgs.
ja iztēlotos sevi uzņēmēja ādā (cik nu tas ir vsp iespējams), redzētu, cik grūti ir ar darbiniekiem bez pieredzes, bez attieksmes, kas grib darba telefonu, mašīnu, algu, bet neatmaksājas to visu uzturēt no produktivitātes ko šis darbinieks nes.
ā un mans viedoklis ir viedoklis no meitenes, kas pati sevi uztur, strādā mazā kompānijā un ir mierā (nevis rados) ar darba devēju.
27.06.2013 22:12 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
, bet lai sāktu strādāt, uzrakstīju fake darba vietu cv un mani pieņēma par viesmīli.


Rātad lai Latvijā vispār sāktu strādāt ir jāmelo ? Un ja nebūtu melojusi un izslidinājusies cauri ar meliem būtu nosprāgusi badā.

Ā nu man viss ir skaidrs jā paldies.
27.06.2013 22:13 |
 
Reitings 237
Reģ: 30.01.2010
Nu klausies meitenīt! Visi slikti, tikai Tu un brālītis labs? PAr kādu algu viņš bez pieredzes bija gatavs strādāt?
Es pirms GADA (lai nepiesietos, ka pagājušajā gadsimtā) pabeidzu studijas. Bez jebkādām pazīšanām atradu darbu (tas patiešām nebija viegli, bet ar uzcītību var atrast). Pirmajā mēnesī saņēmu 100!!! Ls, nākamajos trijos 250Ls. Gada laikā ar savu darbu panācu 3 algas paaugstinājumus. Jā, pa mazdrusciņai, jā ne visu uzreiz, nē man nav ne darba mašīna, ne telefons. Bet es zinu, ka savā darba vietā varu daudz ko iemācīties savā jomā. Protams, nav jēga pieteikties vakancei, ja uzņēmumā tūlīt pat, steidzami nepieciešams vadītājs vai pieredzējis darbinieks, jo darbs ir steidzams un nepieciešama pieredze, lai laicīgi to paveiktu. Jāpretendē uz palīgu amatiem un jārēķinās, ka bez pieredzes atalgojums nebūs astronomisks!
Padoms - raksti tām firmām, kur sevi redzi nākotnē un piesakies kaut vai uz visnecilākajām vakancēm, nevis meklē sludinājumos, kur firmas jau izmisumā meklē kādu profesionāli ar pieredzi.
27.06.2013 22:15 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ir tādi, kas pīkst, ir tādi, kas pelna.
27.06.2013 22:15 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
Ir tādi, kas pīkst, ir tādi, kas pelna.
27.06.2013 22:17 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Arī uzņēmēji ir cilvēki, nu nav tā, ka viņiem viss no gaisa krīt un naudu, ekstras var tā vienkārši dāļāt. Protams, ir problēma ar jauniešu bezdarbu LV, bet tagad jau ir dažādas programmas, kurās var iesaistīties caur NVA. Bet daudzi jaunieši, kuriem nav pieredzes, nāk ar lielām ambīcijām, grib uzreiz pelnīt lielo piķi. Manā darbā, piemēram, ir tā, ka principā, vadāmies pēc tā, ka augam kopā ar uzņēmumu, nevis gaidām, kad nu tik dos prēmijas un algas pielikumus. Un viss, kas man ir, ir smaga darba rezultāts, nav man turīgi senči vai bagāts vīrs. Pirmais darbs man bija pārdevējas darbs, smags, fizisks darbs, bet pakāpeniski, krājot pieredzi, bagātinot CV, esmu nonākusi pie tā, ka strādāju sev tīkamu darbu lieliskā uzņēmumā. :) tā kā, pacietību! :)
27.06.2013 22:18 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Protams, ir problēma ar jauniešu bezdarbu LV, bet tagad jau ir dažādas programmas, kurās var iesaistīties caur NVA.


NVA apmāca Ezotēriķus un Roku zīlniekus.

redzētu, cik grūti ir ar darbiniekiem bez pieredzes, bez attieksmes, kas grib darba telefonu, mašīnu, algu, bet neatmaksājas to visu uzturēt no


Nu ja, ja darbinieks neiet +++ plusos jau ar pirmo darba dienu neies taču viņā ieguldīt, pfe !
27.06.2013 22:22 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Eseldy
Ar tādu attieksmi kā Tev, es kā darba devējs, neņemtu Tevi darbā pat ar 5 augstākajām izglītībām un lielu pieredzi.
27.06.2013 22:26 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
Nu ja, ja darbinieks neiet +++ plusos jau ar pirmo darba dienu neies taču viņā ieguldīt, pfe

darba devēji ir pieredzējuši ar cilvēkiem, redz ko devusi pieredze, redz arī potenciālu, piemērotību amatam un mācīšanās ātrumu.

bet tu te esi nākusi pārspīlēt un kasīties, nevis diskutēt, tāpēc turpini vien vārīties savā sulā.
27.06.2013 22:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits