Uzņēmēji Latvijā ir idioti !

 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Šobrīd pašai darbs ir , paralēli studēju, bet gribēju pagaudot par jauniešu iespējām darba tirgū. Studēju šobrīd grāmatvedību un es sāku aizdomāties par to , kas mani gaida nākotnē pēc studiju beigšana, vai es spēšu dabūt darbu savā izvēlētā profesijā.

Jo piemēram mans brālis 3gadi atpakaļ izmācījās par elektriķi Latvijā nekur viņu neņēma darbā, jo nebija pieredzes. Bet no kurienes pašiem tiem uzņēmējiem pieredze ? No iepriekšējām dzīvēm ? Visiem ir tikai prasības, sava mašīna, savs kapitāls, min 2-5 gadi pieredze, tādi un šitādi sertifikāti.


Brālis gadu Latvijā pastrādāja ( ne savā profesijā) sakrāja naudu un aizbrauca uz Dāniju, 6 mēnēši strādāja melno darbu līdz viņam deva iespēju pastrādāt pa savā izvēlētā profesijā. Darba devējs uzreiz piedāvāja mašīnu, darbam portatīvo datoru, telefons, degviela, kursi viss darbam nepieciešamais sagādāts un apmaksāts.

Bet Latvijā visi tikai gaida jau gatavu produktu jauniešos uzņēmēji ieguldīt negrib, palīdzēt neviens negrib neies jau ražot sev konkurentus. Un kāda velna pēc viņam vajadzētu tagad braukt atpakaļ uz Latviju jau ar pieredzi un zināšanām, ja šeit visiem par viņu bija nospļauties ? Turklāt tur viņam maksā vairākas reizes lielāku algu nekā šeit.
Man ir tādas aizdomas, ka mani gaida tāds pats liktenis.

Jo Latvijā visos vadošos amatos izskatās ka ir aizsēdējušies pensiju pumpētāji, kuriem tikai notīties pensijā ar lielo piķi padzīvot šiki, un kad atstieps galus, kāda starpība, kas notiks pēc viņiem nospļauties, ar kādām problēmām jāsastopas jaunākām paaudzēm ka tik pašiem silti un labi, šeit un tagad uz citu nākotni pajāt.
27.06.2013 21:34 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012

cupcake2
Tak nemācaties augstkolās un viss. Kur problēma?

Augstskolas ir jaizvelas tas kuras tiesam iedod vajadzigu profesiju ne tikai diplomu un vislabak arzemes, tikai par to ir jadoma agrak par 12 klasi un kadreiz japiemacas vel kada valoda.
Savukart vecakiem butu jaizdara spiediens uz IZM lai arodskolam celtu limeni, jo sorry bet augstskolas nav vajadzigas visiem; un celtu pamatskolu un vidusskolu kvalitati nevis biditu uz prieksu un atpakalu un pakalu nevienam nevajadzigus prieksmetus, pie augstskolu programam ari ir ko stradat.
28.06.2013 23:36 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
kas ir ar tiem kas kā pamesti suņi ir aizdzīti uz UK, un tur vēl pamanās paši uzņēmumu nodibināt un nodrošināt citiem darba vietas? Viņiem tur lielā atklāsme uznāca ? Vai viņus tā vide iedrošināja par tādiem kļūt?


Vide iedvesmo. Tapat ka LV skolas nesekmigie berni UK skolas peksni klust par teicamniekiem. :D Bernu paslave par sikumu, iedod uzlimiti un berns sak vairak censties un neizpaliek rezultati. Kas notiek LV. "Janit, tev 10 kontroldarba un 8 starpsemestri. Vareji jau nu labak pacensties. "
Un protams jau piemineta iespejas dosana cilvekam.
Ne, UK nav viss perfekti, bet labak noteikti ir.
28.06.2013 23:44 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Atļaušos mazu piebildi pat to "tūkstošus vērto augstāko izglītību", pēc kuras ļaunie uzņēmēji negrib ņemt darbā.

Es esmu daudz saskārusies ar šodienas studējošo jaunatni, kuri saņēmušies kredītus un maksā tos 1,200+ latus gadā par izglītību, vai arī kuru vecāki maksā. Un es neteiktu, ka šie "tūkstošu vērtās izglītības" ieguvēji masveidā mācas. Jā, ir daļa, kas cenšas, nāk regulāri uz lekcijām, paši raksta studiju darbus, eksāmeniem gatavojas, nešpiko. Bet diemžēl lielākā daļa no maniem paziņām (un, spriežot pēc cosmo diskusijām, ne viņi vien) domā tikai par to, lai vieglāk izbrauktu.

Un tad beigās lielais izbrīns - ak vai, es, baigos tūkstošus samaksāju, darba nav, vainīgi ļaunie uzņēmēji, un vēl gan jau ka arī valsts vainīga, un valdība vainīga, un universitāte vainīga, un ...

Kā tādos apstākļos var prasīt no augstskolām baigo līmeni? Maģistratūra, referāts. Copy-paste no interneta. Uz lappusēm 10-12 viena(!) atsauce, kurā rakstīts: "dati ņemti no interneta" (???). Ja pusei grupas tāda līmeņa referāti, tad ko darīt? Mest visus ārā, un tiem, kas mācās, nedot iespēju turpināt, jo tik mazu grupu noteikumi neļauj organizēt? Lūk jums tūkstošiem vērtā izglītība.


Bet jā, iespēju dot ir labi, ja uzņēmums spēj atrast praktikantam pielietojumu, ir gatavs ziedot savu citu darbinieku laiku praktikanta apmācībai, un tamlīdzīgi. Bet ne visi "tūkstošiem vērtās augstākās izglītības" ieguvēji šādu iespēju ir pelnījuši.
28.06.2013 23:51 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Esmu tikai par jaunu cilveeku apmaaciisanu un atbalstiisanu. Piemeram, sava biroja esmu pienemusi darba 19 gadus jaunu meiteni, pirmkursnieci, kas palidz veikt darijumus ar klientiem, paliidz pardosanas lietas, utt. Bet tomer uzskatu, ka ir profesijas, kuras gruti uzticeties cilvekam bez pieredzes. Neticu, ka jaunietis bez pieredzes viens pats tiktu galaa ar mana uznemuma gramatvedibu it ipasi tapec, ka tur ir daudz sarezgitu darijumu ar aazemem un ir arii dazaadi specialie likumi, kas jaazina specifiskam precu grupaam. Tomer sadam jaunietim butu jagust pieredze uznemuma, kuraa vins varetu kadu laiku stradat zinosa gramatveza tuvumaa un guut pieredzi. Un ir arii citas profesijas, piem, praataa ienaca stulbs piemers- nevar tak otrkursnieku, kas stude medicinu, ielikt lauku poliklinikaa kaa vieniigo dakteri.
Savukart man ka uznemejam, kas sobrid var algot tikai 1 gramatvedi, vajag cilveku ar pieredzi, kuram es varu prasit padomu, nevis kurs nezina, kaa ko izdarit. Taada ir Latvijas mazo uznemumu (1-3 darbinieki) reaalaa situaacija.
28.06.2013 23:52 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Te atkal, kaapeec pedagogam censties par algu, kura nav alga, bet izsmiekls? Reaali par taadu algu tik staaveet klases priekshaa un lasiit graamatu. Protams, ir pedagogi, kuri nav taadi, bet tomeer to var saprast. Darba motivaacijas piramiida? Kas ir, ja ne 1. vietaa, tad 2. gan? Alga! apburtais loks...
28.06.2013 23:53 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
57days, a kursh pie taa ir vainiigs, ka copy - paste? Students varbuut? Ja apstaaklji ir taadi, tad domaaju, ka tas ir normaali, ka tas tiek izmantots. Agraak bija taadi konkursi, lai tiktu konkreetajaa studiju programmaa vispaar iekshaa, bet tagad? Nu tak pikji vajag! Ja izkriiti, tad izkriiti, nee, bet, ja tev ir nauda, tad tu vari visus 4 gadus neko nedariit, bet peedeejaa gadaa burtiski nopirkt tos krediitpunktus, uzrakstot vienu eksaamenu. Nerunaajot par taam studiju programmaam, kur 4. kursaa ir tuksha prakse, nu par ko tur maksaat? Par ko?! Taapat arii kaadas ir lekcijas? Vairums studiju programmu ir 2 - 4 lekcijas dienaa, un veel piektdiena briiva, un taads grafiks visu gadu. To visu jau sen vareeja saspiest iisaakaa laika posmaa. Kaa jau Morgan teica un tie ir zelta vaardi - augstaakaa izgliitiiba NAV VISIEM! Mees esam par daudz, sen jau par daudz paarizgliitoti!!!!
28.06.2013 23:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Savukart man ka uznemejam, kas sobrid var algot tikai 1 gramatvedi, vajag cilveku ar pieredzi, kuram es varu prasit padomu, nevis kurs nezina, kaa ko izdarit. Taada ir Latvijas mazo uznemumu (1-3 darbinieki) reaalaa situaacija.


Tieši tā. Uzņēmējam nav jābūt cilvēkam, kas visu var, zin, prot un dara pats. Tāpēc jau tiek algoti darbinieki, speciālisti savā jomā, lai izdarītu to, ko uzņēmējs NEPROT un NEVAR pats. Teiksim, mārketinga speciālists, datorgrafiķis, tas pats grāmatvedis.
29.06.2013 00:00 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Es esmu daudz saskārusies ar šodienas studējošo jaunatni, kuri saņēmušies kredītus un maksā tos 1,200+ latus gadā par izglītību, vai arī kuru vecāki maksā. Un es neteiktu, ka šie "tūkstošu vērtās izglītības" ieguvēji masveidā mācas. Jā, ir daļa, kas cenšas, nāk regulāri uz lekcijām, paši raksta studiju darbus, eksāmeniem gatavojas, nešpiko. Bet diemžēl lielākā daļa no maniem paziņām (un, spriežot pēc cosmo diskusijām, ne viņi vien) domā tikai par to, lai vieglāk izbrauktu.

Un tad beigās lielais izbrīns - ak vai, es, baigos tūkstošus samaksāju, darba nav, vainīgi ļaunie uzņēmēji, un vēl gan jau ka arī valsts vainīga, un valdība vainīga, un universitāte vainīga, un ...

Kā tādos apstākļos var prasīt no augstskolām baigo līmeni? Maģistratūra, referāts. Copy-paste no interneta. Uz lappusēm 10-12 viena(!) atsauce, kurā rakstīts: "dati ņemti no interneta" (???). Ja pusei grupas tāda līmeņa referāti, tad ko darīt? Mest visus ārā, un tiem, kas mācās, nedot iespēju turpināt, jo tik mazu grupu noteikumi neļauj organizēt? Lūk jums tūkstošiem vērtā izglītība.


Tadiem ir domatas arodskolas un ja AS musu valsti butu tada limeni, ka varetu dabut cilvecigi apmaksatu darbu, vini ietu uz arodenem nevis augstakajam macibu iestadem. Tapec jau es saku- augstskolas visiem nav vajadzigas.
P.S. Savus studiju darbus vienmer rakstiju pati. Mocijos ar akademisko literaturu anglu un krievu valodas tulkojot katru treso vardu, bet dariju PATI! Jo stdudeju prieks sevis, nevis slucu cauri del diploma.
29.06.2013 00:01 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Mees esam par daudz, sen jau par daudz paarizgliitoti!!!!

Piekritu. Educated beyond intelligence. Izglitiba un zinasanas ir bet ko ar tam iesakt prata par maz. Galvenais ka ir augstakas izglitibas prestizs, kas nu jau vairs nav nekads prestizs bet lets shir potrebs.
29.06.2013 00:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tu vari visus 4 gadus neko nedariit, bet peedeejaa gadaa burtiski nopirkt tos krediitpunktus, uzrakstot vienu eksaamenu. Nerunaajot par taam studiju programmaam, kur 4. kursaa ir tuksha prakse, nu par ko tur maksaat? Par ko?! Taapat arii kaadas ir lekcijas? Vairums studiju programmu ir 2 - 4 lekcijas dienaa, un veel piektdiena briiva, un taads grafiks visu gadu.


Jā, tu vari. Tu vari nopirkt papīrīti par izglītību.

Bet tu vari arī apmeklēt tās 2-4 lekcijas dienā, pasēdēt mājās pie datora, pati uzrakstīt visus referātus, un pat kaut ko iemācīties!


Tur jau ir tas idiotisms, ka jā, tiešām, ir daudz programmu, kur NAV par ko maksā tos tūkstošus. Bet cilvēki SAMAKSĀ, un pat to mazumiņu, ko viņiem pasniedzēji cenšas iemacīt, pat to nevīžo atnākt un apgūt.
29.06.2013 00:06 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Uzņēmējam ir gan jāprot un jāzina darīt gandrīz viss,varbūt ne līdz galam sīki un smalki,bet tomēr ir jāzina un jāprot,lai saprastu kā vispār darbojas uzņēmums kā arī tāpēc,lai nevarētu viņu apšmaukt.
Cilvēks,kuram(piemēram)pieder maizes ceptuve,bet nesaprot kā tā tiek gatavota un no cipariem,kas apgrozās ik dienas viņa paša biznesā zina tik cik melns aiz naga,nav pelnījis savu amatu.
Tieši tāpēc ne visi ir dzimuši lai kļūtu par vadītājiem.
Protams,cilvēki dara darbu viņa vietā,bet kas gan tas par priekšnieku,kurš nesaprot kā vispār darbojas bizness.
29.06.2013 00:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
57days, a kursh pie taa ir vainiigs, ka copy - paste? Students varbuut?


Tas ir āķīgais jautājums, vai?

Protams, ka students! Students spieda copy-paste, students uz tā copy-paste uzdrukāja savu vārdu un iesniedza pasniedzējam. Pasniedzējs labprāt saņemtu oriģināldarbu :)
29.06.2013 00:08 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Nepiekriitu. Viss jau pashaa saknee ir aizgaajis galiigi shkjeersaam. Ja buutu prakse, ka taadus darbus lidinaatu miskastee un pa taisno no augstskolas aaraa, tad neviens to nedariitu. Kaapeec taada prakse nav? Jo nav svariigi, kaada ir izgliitiibas kvalitaate, bet svariigi ir tas, cik daudz studentu tai konkreetajai augstskolai izpeld cauri - kvantitaate.
29.06.2013 00:12 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Naziit, ne jau kaa vispar darbojas bizness,- to jau saprot daudzi. Gribetos ta, lai es reizi menesi varu aplukot labi sastaditu finansu atskaiti, vai aizbraukt uz 2ned komandejuma un but100% parliecinata,ka tas cilveks, kas paliek, zina ko dara. Vai uzdot jaut saistiba ar kadu dariijumu un guut atbildi, kaa tas finansiali kartojams. Nevis rakaties pati pa internetu un meklet, kadi kuraa valstii ir likumi, lai var to darijumu noslegt.
29.06.2013 00:14 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Kaapeec taada prakse nav? Jo nav svariigi, kaada ir izgliitiibas kvalitaate, bet svariigi ir tas, cik daudz studentu tai konkreetajai augstskolai izpeld cauri - kvantitaate.

Ir tada prakse. Vismaz LU fakultate, kur es studeju pasniedzeji plagita uzkersanas gadijuma draudeja izmest no studiju programas. Zinu studentus kuri parstradaja interneta atrastos darbus un pec tam raustijas vai neuzkers, bet brutalus copy paste gadijumus nezinu. Cik noveroju, saja fakultate studenti vairak darbus rakstija pasi.
29.06.2013 00:18 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Lasiijaat rakstu, ka LU JF atklaajaas vairaaki, iespeejams, nopirktie bakalaura un magjistra diplomi? Protams, tas taa smiekliigi, ka peekshnji it kaa tika kaut kas atklaats, lai gan noteikti taada prakse pastaav visur un vienmeer.
29.06.2013 00:27 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
piekriitu daleji, man visi darbi naakusi bez pieredzes, ja es pacenstos, varbut ari satradatu tagad izveletaja profesija, bet man lv riebaas, ka mazo galdinju urbeeji sadomajusies nez ko (tas par maniem prieksniekiem), kuriem iet sudigi, bet vienalga dirsinaja mani :D tadu lopu deel es nepaliku lv, man tagad ir forsh boss un viss kuul..
daudz uznemumos lv nem bez pieredzes, ja intervijaa iepatikas personiba, nevis tikai diploms un cv, tad medz ari tadus nemt.. viss atkarigs no domasanas un pasniegsanas..
es nedabuju savu sapnu darbu, jo sastridejos ar sava kursa darba vaditaju, kura bija tajaa uznemumaa darbiniece, tikai vinas deel... darba intervijaa mani dievinaja tas darbinieces, bet ta piizda mani ieraudzija, kad es gaju araa no biroja un man viss bija skaidrs :D

bet kas pacensas, tas atrod.. ir jau smagi, nevar noliegt..
29.06.2013 00:29 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
57days, a kursh pie taa ir vainiigs, ka copy - paste? Students varbuut


Ir tāds pasaules slavens zinātnieks Michio Kaku un viņš teica, ka tu nevari likt cilvēkam mācīties to ko pasniedz kā kaut ko garlaicīgu un neinteresantu.

Cilvēkam ir jābūt degsmei mācīties ar varu iekšā neibāzīsi. Tikai ja pasniedzēji kā te tika pieminēts jau pašā sākumā pasaka ka 70% no iemācītā nebūs nekur izmantojams nu tad arī rezultāts, ka tas nav vajadzīgs un cilvēks to nemācās un cenšās visādi muhļīt.

Uztaisi semināru kurā tu cilvēkiem 100% iemācīsi kā pelnīt naudu un kur tieši, cilvēki viens otram pāri līdīs lai dzirdētu kas tev ir sakāms.


Tas kad bērni negrib mācīties tas tikai liecina, ka izglītības sistēma ir sapuvusi un viņi neredzot tam lietderīgu pielietojumu nemaz necenšās mācīties '' jo viņi tam neredz jēgu ''

http://youtu.be/e9yUXVzs0Qw
29.06.2013 00:31 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Nazīc, sorry, bet neticu, ka Tu super grāmatvede biji no tā, ka Tev 1x parādīja, kā kaut ko izdarīt. Jā, ja veic grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā vai ir mazs uzņēmums ar 3 veida transakcijām, tad iespējams, nekādu pieredzi arī nevajag. Standarta rēķinus arī katrs muļķis var sagrāmatot sistēmā, bet normālos uzņēmumos grāmatvedim ir ļoti daudz jāzina - ne tikai debets un kredīts, bet normatīvie akti, nodokļi utt. Gada pārskatu māki sastādīt? Normālas grāmatvedības politikas māki uzrakstīt? Ja vien neesi pārcilvēks, tad no vienas reizes to visu iemācīties nevar, bet, ja Tu saki, ka tik ātri visu apgūsti, Tu jau sen būtu miljonāre un diez vai sēdētu šajā portālā.
29.06.2013 06:11 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Ja vien neesi pārcilvēks, tad no vienas reizes to visu iemācīties nevar, bet, ja Tu saki, ka tik ātri visu apgūsti, Tu jau sen būtu miljonāre un diez vai sēdētu šajā portālā.


Es dažreiz fascinējos par šī foruma dažu stulbumu ! Tāda sajūta ka runātu ar kaut kādiem jēliem naiviem tīņiem nevis pieaugušiem cilvēkiem !
29.06.2013 09:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits