Studentu darbs Rīgā

 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Jautājums ir tieši studentēm, vidusskolniecēm jeb tajā vecumā esošajām meitenēm, kuras strādā vai meklē darbu. Pēc kādiem kritērijiem izvēlaties vai atsakiet darba piedāvājumam. Nevis ss.lv sludinājumos, bet gan jau tad, kad esiet bijusi uz interviju, un darba devējs teicis, ka grib Jūs savā kolektīvā?
Kur Jūs pelnat naudiņu? Protams, es neprasu konkrētu adresi, bet piem. ja strādājat čili picā, narvesen, rimi, tas jau daudz, ko pasaka un nav svarīgi kur. Bet, ja kādā nezināmākā vietiņā, tad noraksturojiet nepieminot nosaukumu.
Es šobrīd meklēju darbu, jau divus mēnešus, Rīgā darbu atrast ir viegli, bet man tomēr ir svarīgi, lai nebūtu minimālā likme, tiecos virs 1.50ls/h, jo pirmā pieredze ir bijusi. Un arī šo likmi nav nemaz tik grūti atrast. Un tad tagad domāju, kā lai saprot, kas man patiktu, negribu strādāt darbu, kas nepatīk, bet vai tiešām ir kas tāds, kas varētu patikt strādājot par kasieri, pārdevēju, preču izkrāvēju veikala plauktos?
Konkrētāk, esmu bijusi uz pārrunām dažādās vietās, Narvesenā esmu strādājusi, tagad meklēju citu vietu. Šobrīd man jāizvēlas starp hesburgeru lielveikalā vai rimi, jaunu veikalu ar jaunu kolektīvu, kas man šķiet patīkami. Protams, abi darbu fiziski smagi, taču hesburgers man biedē ar tām eļļām, ēdiena smaku, karstumu, taču tur ir lielāka alga, par 0.20ls/h vairāk, itkā nieks, bet tomēr.
Gribētu, lai savu viedokli izsaka tieši šādus darbus strādājošās, jo saprotu, ka te ir arī sievietes, kas ir savos karjeras augstumos un darīt ko šādu kādai šķiet nepieņemami.
27.06.2013 18:44 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Bet man tracina tāda lieta, kā krievu valoda.
Mani tik daudzās foršās, apmaksātās vietās neņem, jo redz jārunā valodā, kādā runā klients.
Kādas jūsu domas?
Valsts valoda- latviešu, starptautiskā-angļu.
Tas nav pareizi.
Es jau gan esmu sadzīvojusi, saprotu, ka nevajag domāt par to tik naidīgi. Vēl viena valoda ir tikai pluss tev kā darbiniekam, un vispār. Taču tas ir tik nejauki un uzspiesti. To nevar prasīt kā obligāto prasību, taču var jau atrunāt to kā priekšrocību, un ja ir gribētāji, tad paņem gan to ar krievu valodas zināšanām.
27.06.2013 23:08 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
beatt -
pirms divām nedēļām aizgāju no Mcdonalda.
Stundā ir 2,10
Ar atvilktiem nodokļiem 1,20 paliek


kā tas nākas, ka tajā vietā, kur es strādāju (nekādi makdonaldi,nekas tamlīdzīgs,arī pārdevēja neesmu) man arī maksā 2,10 ls/h pirms nodokļiem, bet pēc nodokļiem - 1,42 ls/h? kāpēc tev tikai 1,20 ls/h?
28.06.2013 00:50 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
Laimes meita-
un kā tu iedomājies apkalpot klientus no Krievijas? runāsi ar viņiem latviešu valodā? :D
28.06.2013 00:51 |
 
Reitings 47
Reģ: 19.06.2009
Interesanti, ka dažās diskusijās sūdzas, ka nav iespējams atrast darbu, bet citās, ka nevar izvēlēties :D
28.06.2013 00:55 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bet man tracina tāda lieta, kā krievu valoda.
Mani tik daudzās foršās, apmaksātās vietās neņem, jo redz jārunā valodā, kādā runā klients.
Kādas jūsu domas?
Valsts valoda- latviešu, starptautiskā-angļu.
Tas nav pareizi.
Es jau gan esmu sadzīvojusi, saprotu, ka nevajag domāt par to tik naidīgi. Vēl viena valoda ir tikai pluss tev kā darbiniekam, un vispār. Taču tas ir tik nejauki un uzspiesti. To nevar prasīt kā obligāto prasību, taču var jau atrunāt to kā priekšrocību, un ja ir gribētāji, tad paņem gan to ar krievu valodas zināšanām.

Varu derēt, ka tev šīs domas nāk prātā vienīgi tāpēc, ka pašai ir grūtības ar krievu valodu. Tātad risinājums ir uzlabot savas prasmes un būs viss kārtībā.
Manas domas - manuprāt, strādājot apkalpošanas jomā Latvijā krievu valoda ir daudz svarīgāka par angļu. Pati nestrādāju, taču redzu, kas notiek apkārt. Tā tas ir un to jāpieņem, daudzi cilvēki, kuri pārvalda abas valodas, par šo lietu nestreso.
28.06.2013 00:59 |
 
10 gadi
Reitings 1955
Reģ: 31.01.2012
Winterra, neteikšu, ka hesburgerā diena paskrien nemanot. Jā, varbūt, ja maiņa ir 8 - 16, tad piekrītu, bet jauniņajam būs tas grūtākais 12 - 20/21. Līdz 12 laiks paskrien ātri, vēlāk gan nē. Saku no pieredzes. Tā ir vieta, kur neiesaku iet strādāt. Reti kurais noturas, tāpēc arī ņem visus pēc kārtas.
Man galvenais bija darba laiks, maiņās vairs nevēlos strādāt. Atradu darbu, kur alga atkarīga no tā, kā pati strādāšu, darbs nav fiziski grūts, darba laiks darbadienās 9 - 16, ideāli, un nopelnīt var tik pat, cik tajā pašā hesburgerā. Ok, neesmu vēl sākusi strādāt, bet domāju, ka man sanāks.
28.06.2013 01:06 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
cupcake2, ja tu no pieredzes, tad protams, es tik tā spriedelējot. Man par 10h darbu ar 2, 3 cilvēkiem dienas laikā un minimālo algu gribas dažreiz segu aizvilkt uz darbu un diendusu pagulēt. Tādēļ es tā iedomājos, ka, ja jāapkalpo un ir daudz cilvēku, tā diena paskrietu ātrāk. :D
28.06.2013 15:30 |
 
Reitings 944
Reģ: 12.03.2013
Cupcake2 nu tas maińas no 12-20 toć nav viss grùtákás.. grùtákàs ir vakara maińas , kad paliec pilnigi viens.. skrien uz visam pusem un vèl pluss viss jáiztìra...
Bet ja forśs kolektìvs tad diena paskrien átri.. jo pats visu dienu skrien :D
Laimes meita, ko izvèlèjies?
29.06.2013 20:50 |
 
10 gadi
Reitings 1955
Reģ: 31.01.2012
Nu, tā visa tīrīšana tiešām ir šausmīga. Vienreiz bija līdz pašai hesīša aizvēršanai. Nu, šausmīgi. Bet tāpat arī no 12 līdz 21 strādāt nepatīkami. Vismaz, ja tev ir mīļotais cilvēks. Kad piecēlies, viņš jau prom, kad viņš atnāk mājās, tevis vēl kādu laiku nebūs. 5dienās vakaros vai brīvdienās neko neieplānosi, jo jāstrādā visbiežāk nedēļas nogalē, bet brīvdiena darba dienā, kad mīļotais darbā. Māju arī nesakārtosi īsti, ēst nesataisīsi, jo pirms darba taču neko nesāksi darīt, bet pēc darba jau vēls. Vispār grafiks tāds nekāds. Man ļoti, ļoti nepatika. Bet, kam patīk, lai jau.
29.06.2013 21:09 |
 
Reitings 944
Reģ: 12.03.2013
Tur tev gan taisnìba..
29.06.2013 21:16 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Zii, Vai tad Krievijas krievi ir tik tupi, ka vienu valodu vien māk?
Pievakare, Jā, es krievu valodu nemāku, bet man ir bijušas iespējas to mācīties. Protams, valodas vienmēr noder, bet manuprāt problēma rodas tieši tajos latviešos, kas māk krievu valodu un arī ar latviešu krieviem sarunājas viņu valodā. Tā kā es nemāku, tad nevaru teikt, ka man ir princips un nerunāšu, es nerunāju, jo neprotu, tā ir vieglāk noturēt savu patriotisko nostāju. Kā var nemācēt valsts valodu, kurā dzīvo, un tik viegli tikt cauri, runājot savējā? (giggle)
solve_eiga, tā tiešām ir. es nesaprotu tos cilvēkus, kas sūdzās par darba neatrašanu. izvēle, vismaz Rīgā, patiešām ir.
Babuuna, šķiet, ka izvēlējos Rimi. Ne reizi nepajautāja, kādas un vai vispār man ir, krievu valodas zināšanas, kas tikai priecē. Vismaz nebūšu sasolījusi zilos brīnumus, un ar visiem Latvijas krieviem runāšu latviski. Jupii..
02.07.2013 21:09 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Pievakare, Jā, es krievu valodu nemāku, bet man ir bijušas iespējas to mācīties. Protams, valodas vienmēr noder, bet manuprāt problēma rodas tieši tajos latviešos, kas māk krievu valodu un arī ar latviešu krieviem sarunājas viņu valodā. Tā kā es nemāku, tad nevaru teikt, ka man ir princips un nerunāšu, es nerunāju, jo neprotu, tā ir vieglāk noturēt savu patriotisko nostāju. Kā var nemācēt valsts valodu, kurā dzīvo, un tik viegli tikt cauri, runājot savējā? (giggle)

Reāla situācija ir tāda - cilvēks, kurš prot gan latviešu, gan krievu valodu, labi un ērti jūtas visos apstākļos, bet tev, lūk, jāmeklē darbs, kur intervijā neprasīs runāt krievu valodā. Izvēle jau ir tikai tavās rokās un, ja tas tevi apmierina, tad, protams, nemācies.
02.07.2013 21:42 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Pievakare, reālā situācija ir tāda, ka ja būs trīs cilvēki un viens no tiem krievu tautības latvietis, bariņš runās krieviski. Un, protams, var nekasīties un runāt krieviski, bet ja tomēr sāc domāt pat to, tad man tas nešķiet patīkami.
02.07.2013 22:33 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tas ir domāts tā - tu esi pārdevēja, tev ir 2 krievu klienti, bet tu runāsi ar viņiem latviski? :D Domāju, ka darba devējs ātri atbrīvosies no tāda darba ņēmēja..
03.07.2013 14:38 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Pievakare, es teicu, ka viens ir krievs.
04.07.2013 23:19 |
 
Reitings 944
Reģ: 12.03.2013
nu zini nav jau tā ja nesaproti krievu valodu ta nevari strādat.. man arī nav diez go spīdošas valodas prasmes.. bet zinot pamatfrāzes vienmēr tieku forši galā.. un tie kas redz , ka tu kaut ko nesaproti sāk jau runāt arī par latviiski.. protams ja tie ir cilveki , kas nedzīvo LV to nesak darīt, bet ir atsaucīgi un vienmēr tiekam gala :) arī ir gadijumi, ka viņs pa krieviski, bet es pa latviski un apmierina abus... :)
04.07.2013 23:31 |
 
Reitings 944
Reģ: 12.03.2013
un mana priekšniecība nekad nav aizrādijusi ka es nerunāju krievu valodā..
Protams es jau cenšos, bet ir kad nesanak :D
04.07.2013 23:32 |
 
Reitings 740
Reģ: 10.01.2013
Varbūt kāda, kas strādājusi vai strādā Rimi , kā ir ar grafiku? var izvēleties, kad strādāt(kurās dienās)?
04.07.2013 23:46 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Varu derēt, ka tev šīs domas nāk prātā vienīgi tāpēc, ka pašai ir grūtības ar krievu valodu. Tātad risinājums ir uzlabot savas prasmes un būs viss kārtībā.


Man ar krievu valodu nav grūtību prasmju ziņā, man ir "grūtības" tādēļ, ka es neuzskatu, ka man ar šiem cilvēkiem, kas, Latvijā dzīvojot, nav papūlējušies iemācīties valsts valodu, būtu jārunā tā, kā viņiem patīk. Par laimi, man tas arī nav nepieciešams.
05.07.2013 00:01 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Par valodu - meitene pilnīgi nemākot runāt krieviski, aizgāja uz hesīša tipa iestādi, neatceros, kā sauc. Sākumā tos nosaukumus un sastāvdaļas burtoja, vēlāk jau ļoti labi prata un vairākas frāzes iemācījās dažu nedēļu laikā.
Nav jākaunas no tā, ka nemāki. Jākaunas tad, ja negribi mācēt. :)
Aizej, pamēģini vienu darbu, otru. Filozofējot un klausoties svešas pieredzes nevari gūt savu pieredzi un novērtēt kas ir kas.
05.07.2013 00:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits