Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suns grauž, ko darīt?

 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Man ir vajadzīgi jebkādi ieteikumi, lai ierobežotu mana 5 mēnešus vecā suņa graušanu. Galvenā problēma ir tāda, ka viņš grauž sienas stūrus. Laiks kad viņš to dara ir nakts, līdz ar to pieķert nesanāk. Graušana ir pašsaprotama viņam mainās zobi. Ir sapirktas gan graužamās mantas, gan kauli, gan koka gabali no meža atstiepti. Bet tomēr sienām klāt laist negribu. Ierobežoju viņu naktī atstājot virtuvē, koridorā ( virtuve ir kopā ar koridoru), tur sanāk 3 stūri. Vakar ar līmlenti līmēju uz stūriem biezu avīzes kārtu, bet tapetēm tas materiāls atgrūž līmlenti. Sastūmu priekšā krēslus, bet tas ir īss variants, jo tiek tāpat klāt.
Dalieties pieredzē, kā jums gājis ar šo periodu. Ko darīt, lai saprastu, ka tieši sienas ir tā vieta ko nedrīkst.?
19.06.2013 10:37 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Man laikam ir ļoti paveicies :D Manai sunenei arī mainās zobiņi, drīz jau visi būs nomainijušies un neko nav sagrauzusi man! Grauž tikai to ko es viņai iedodu.
19.06.2013 10:40 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Vai tad tev suns naktī neguļ? Manējā visu nakti noguļ, man liekas, ka vispār nepamostas.
19.06.2013 10:42 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Guļ, bet atrod brīdi, lai ko paspētu sagrēkot.
19.06.2013 10:43 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.07.2010
blank,varbut tapec ari grauz pa naktim,ka ir atstata viena pati virtuve,koridora! varbut pa naktim nem lidzi uz istabu,tad tu busi blakus un sis tik traki neuzvedisies,plus vel dzirdesi,ja saks uzdarboties! mani suni ari uzdzivoja uz urraaa,kad palika vieni pasi,cik reizes nav interneta vads pargrauzts,vajprats :D :D :D vienreiz siko taksi atstajam uz pus dienu vannas istaba,jo sai mode visur ganit bija,mamma atnaca majas ,visi dvieli norauti,apkakati un vel durvju stendere apgrauzta bija! vislabak musu suni jutas ,ja var uztureties mums blakus,un parlaist nakti vai nu istaba kopa ar kadu no mums, vai veeel labak blakus gulta :D
19.06.2013 11:00 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Apsmērē kaktus ar sinepēm :D
19.06.2013 11:03 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Tu pietiekami daudz ar viņu darbojies? Varbūt vajag vairāk "nokausēt", lai saldāks miedziņš? :)

Pamēģini varbūt uzlikt/uzsmidzināt uz tām sienām kaut ko tādu, kas suņiem nepatīk (paprasi zooveikalā), bet tas ne vienmēr palīdz. Avīze jau nu noteikti tas nav, to jau tieši gribēs nograuzt, vismaz manējais arī pieaudzis, ja ir atstāts mājās ar avīzi/žurnālu, kas ir nevis smuki nolikts, bet kaut kur mētājas uz grīdas, saplēsīs to mazos, smalkos gabaliņos. :D

Un vēl - it kā jau saka, ka suņus var sabārt tikai neilgi pēc sliktā darbiņa, bet varbūt pamēģini, parādi uz tiem stūriem, saki, ka tā nedrīkst, fuu, slikti (viņš ir sācis mācīties vārdu "nedrīkst"?) utt., varbūt sapratīs. Ja vien viņš to nedara par spīti. Un saki, kāds viņš malacis, kad grauž savus kauliņus un mantiņas. :) Es esmu par to, ka ar suni vajag runāties...varbūt viņš arī neko nesaprot, bet emocijas un izteiksmes veidu jau uztver un kaut ko saprot.
19.06.2013 11:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Metāla apdare.
19.06.2013 11:05 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Kika! - negribu radināt dzīvniekus gulēt guļamistabā.

Kad suns bija pavisam maziņš, ļāvām viņam gulēt pie mums, bet tad naktī viņam uznāk lielās mīlestības izrādīšanas un tiek iztraucēts miegs mums, pamazām pieradinājām gulēt pašam, jo arī dienas laikā guļ koridorā, tur viņam ir sava gultiņa, mantas utt.. Tā pat paliek spalvas, kas man ļoti nepatīk,ja ir guļamistabā. Un ja viņam ir ļauts piekļūt visās istabās, tad viņš rauj zemē visu ko redz, grauž visu, kas gadās. Tieši guļamistaba ir tā vieta, kur negribu laist suni.

Lielā sāpe ir tās sienas.
19.06.2013 11:07 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.07.2010
ņam ņam,es atkal esmu dzirdejusi,ka sunukus jabar ir uzreiz pec izdarita nozieguma,savadak vini nabagi nesaprot pec tam,par ko tiek rati!
ja,bet piekritu tam,ka iespejams vajag panakt,lai visu savu energiju vins izliek dienas laika! mes savejos izvedam ture uz mezu,un tad uz kadu pusdienu majas klusums,visi noplisusi!
19.06.2013 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
ņam ņam - visu dienu esmu ar viņu mājās, ejam pastaigāties, runājos, spēlējos. Tā pat ir kaķis, ar ko viņam patīk dauzīties. It kā liekas, ka tik mazam sunim aktivitātes ir pietiekami daudz.

Vārdu nedrīkst viņš ļoti labi zin, esmu jau rādīju viņam sagrauzto stūri, redzu, ka saprot, bet vienalga, no rītiem parādās jaunas grauzuma pēdas. :(

Man tas ir pirmais suns,līdz ar to brīžiem liekās ka esmu sprukās un nejēdzu audzināt to mazo žiperi.
19.06.2013 11:13 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Kika!, bet es taču tieši tā arī rakstīju - daudzi saka, ka jāsarāj uzreiz pēc nedarba. Es tā nedaru, pasaku, ka nav labi darīts, arī vēlāk (piem, atnāku mājās un nezinu, cik ilgs laiks ir pagājis kopš nedarba), man jau izskatās, ka viņš tāpat ļoti labi visu saprot. :)

blank, nu, tad izmēģini to pūšamo. Man iepriekšējam sunim bija šitas pats niķis, nograuza virtuves tapeti stūrim, toreiz kaut kur lasīju, ka vajag zobu pastu uzsmērēt, nezinu, vai viņam bija apnicis grauzt vai tā zobu pasta līdzēja, bet vairs neblēņojās.
19.06.2013 11:20 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nu, sunim vajadzeja ieradit vinja vietu uzreiz kaa nonaca majas un tur ari pavadit naktis, tagad bus gruti tikt gala ar vinja nikjiem :D es savukart saku domat kaa 2men jaunam kucenam iemacit negrauzt rokas. un vislabakais ir tiesham nokauset suni pirms miega, lai knapi uz majam velkas, gules visu nakti
19.06.2013 11:28 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Mans suns grauza VISU, bet tad man ieteica svarīgākās lietas apsmērēt ar to līdzekli, ko bērniem liek uz nagiem, lai negrauž - tas ir ļoti rūgts, ja pareizi atceros. Nu principā labāk patiešām kļuva, bet visu ar līdzekli jau neapsmērēsi, tāpēc gana daudz kas vēl tika sagrauzts, bet nu tas jau ir saprotami :) Un par bāršanu - drīkst bārt tikai pieķerot suni nozieguma brīdī, jo pēc tam suns vairs nesaprot, ko ir izdarījis un viņa bāršana ir ne tikai nederīga, bet arī var izraisīt sunī vēlmi klausīt mazāk - saimnieks nekonsekvents, bar mani par neko, es arī reizēm varu neklausīt un nedarīt, būt nekonsekvents - protams, ka tādas domas sunī neraisās :D bet tas ir līdzģii kā ar bērniem - ja vecāki reizēm kaut ko atļauj, bet reizēm nē, tātad es arī reizēm kaut ko varu atļauties izdarīt. Suņiem gan tas protams ir citā līmenī :) Tā bāršana atnākot mājās - suns, protams, paliek ''bēdīgs'', bet viņam jau sen vairs nav nejausmas, par ko viņš tiek bārts :)
19.06.2013 11:38 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
nu, sunim vajadzeja ieradit vinja vietu uzreiz kaa nonaca majas un tur ari pavadit naktis, tagad bus gruti tikt gala ar vinja nikjiem


mēs arī bijām tikpat kareivīgi sākumā noskaņoti. atnāca mazais spalvu kamoliņš ar žēlām acīm vai smilkstēja viens pats stūrītī, un visa iecere vējā. :D
19.06.2013 11:46 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Hone, es nedomāju, ka par to pareizi būtu teikt "drīkst" darīt tā vai "nedrīkst" darīt tā, nav jau tie suņi visi vienādi, jā, ar lielāko daļu gan jau tā būtu, bet redzi, es tā daru, bet manējais neuzvedas, kā Tu tur tālāk mini, viņš tieši pēc tam ļoti ilgi neko tādu nedara (kaut gan kas tad no manis par bargo kundzi :D). Kad bija kucēns, viņš kaut kādā veidā bija dabūjis no dzelzs durvīm to uzlīmi, sācis plēst nost, es domāju, ka, ja viņam nebūtu pastāstīts, ka tā nevar darīt, viņš nākamās reizes būtu turpinājis un man paliktu ļoti skaistas durvis. Taču pēc parunāšanās ar viņu, tās durvis vispār vairs neaiztika. Un arī, ja Tu nevari viņu pieķert, kad viņš to blēņu dara, nu, kā tad Tu viņam vari pateikt un kā viņš var zināt, kas ir un kas nav labi? :)

Es, protams, nesaku, ka tā ir jādara arī visiem citiem, ar to es gribēju tikai pateikt, ka nav visi suņi identiski, un nav noteikumi, kā drīkst un kā nedrīkst. Cilvēkbērnus tak arī audzina dažādi ne pēc viena standarta, bet izaug par normāliem cilvēkiem :)
19.06.2013 11:56 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
ņam ņam es vados pēc kinoloģijas principiem (tētis ir treneris) nevis personīgās pieredzes vai kāda cita, un tur, protams, nekādas individuālās īpašības (tikai pa šķirnēm) netiek ievērotas - un treniņos protams, ka pastāv ''drīkst'' un ''nedrīkst'', bet ja tev ar tavu sunīti viss iet kā vajag, tad tam nav nekādas nozīmes :) tikai jāatceras, ka ir liela atsķirība starp bērnu un suni - suns nav cilvēks un neuztver vārdus, teikumus, domas. Suns uztver tikai toni - pozitīvi vērsts vai negatīvi vērsts, tā arī ir visa parunāšanās atslēga, nevis tas, ka sunim skaidro, ka tas ko viņš izdarīja ir slikti
19.06.2013 12:15 |
 
Reitings 259
Reģ: 16.07.2009
ja vins grauz tieši sienas stūrurs ,nevis citām mebelēm stūrus,tad iespejams vinam trūkst kādi vitamīni,kaļķis vai vēl kas tamlīdzīgs-jo smejies vai nesmejies,bet manai mammai bija aizvēries,kad taisijam remontu vina saka grauzt apmetumu,nu lauza gabaliņus un grauza,jo viņa teica,ka viņai pilnīgi prasās kautkas no tā ,kas tur,un tad ātst uzreiz pateica,ka trūkst vitamini,pirmkārt kaļķis... piedavā viņam kaļķa tabletes-aptiekās kapeikas maksā...
19.06.2013 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Ir kaut kādi pūšamie līdzeļi, ko pūš uz puķēm lai suņi/kaķi negrauztu, varbūt derēs arī uz sienām. :)

Man atkal radās jautājums - mans kastrētais suns pēdējā laikā ir sācis līst pie suņu meitenes pāroties. Tad nu sāku aizdomāties vai viņam tur visu nogrieza, ko vajadzēja nogriezt?
19.06.2013 12:19 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Pagājušo vasaru man arī tāda problēma bija. Es pat nezinu, kā mēs viņu "atradinājām". Pa nakti viņa gulēja, tāpēc tā graušana parasti notika pa dienu. Kā redzēju, tā aizrādīju. Pati ar laiku sapratu. Tā zobu niezēšana nebija ilgs laiks. Tas vienkārši ir jāpārdzīvo. Protams, ir traki, ka visi stūri nograuzti, manējā pamatīgi tapetes saplēsa, bet nu aizrādīju un kaut kā sapratu. Šad tad vietās, kur viņa plēsa tapetes, pieliku kaut ko priekšā, tā lai viņa vienkārši tur netiek.
19.06.2013 12:21 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Ja suns ir dikti mazs un jauns, tad tiešām varbūt ņem uz istabu līdzi, lai guļ. Vēlāk paaugsies, pieradināsi gulēt virtuvē. Mans suns arī guļ istabā, bet pagājušo rudeni, kad man atsākās skola, atstājām viņu virtuvē ( mājās ir cilvēks, kurš izved pa dienu laukā) , ar laiku pierada. Saprata, ka tas ir laiks, kad jāpaliek tur, nevis pa istabām. Suņi aug, gudrāki paliek. Viņiem jau vajag sajust tik cilvēku un tad viņiem miers iestājas. :)
19.06.2013 12:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits