Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nelūgtā viešņa - veģetatīvā distonija

 
Reitings 5
Reģ: 16.06.2013
Sveikas meitenes...
vēlējos uzklausīt kādu, kam ir tāda pati pieredze, kāda man.
Gadu atpakaļ sākās problēmas ar vēderu un līdz ar to arī stress katru reizi ejot ārā no mājas, jo bija bail, ka nepaliks slikti. Ģim.ārsts nosūtīja pie gastrologa, tur gan čūska rīta, gan pa otru galu viss pārbaudīts, nekas nopietns netika atklāts. Papildus tam dažreiz sirdī iedūrās, dažreiz rokas svīda no uztraukuma. Mēnesi atpakaļ devos komandējumā uz otru LV galu un tur pēkšņi ne no kā palika pavisam slikti, vēders sajuka prātā, sirds stājās, sākās neizsakāmi krampji un trīcēšana. Tā tas turpinājās veselu diennakti no vieta, līdz brīdim, kad tiku mājās. Mājās es jūtos labi, šeit man nav nekādu problēmu, bet pēc tās organisma nojūgšanās gandrīz vai baidos iziet no mājas, jo ja nu atkal sākas viss tas pats.
Ārsts mani pārbaudot atkārtoti konstatēja, ka fiziska vainas nav un nostādīja fakta priekšā - veģetatīvā distonija. Izrakstīja man lexotanil un grandaxin, dzeru jau vairākas dienas, bet īsti vēl bailes nepazūd, kā arī joprojām izejot ārā metas nelabi.
Pastāstiet, lūdzu, arī jūs savu pieredzi, es nevēlos justies viena. Kā tikāt ar to galā? Vai tā maz pāriet?
16.06.2013 19:15 |
 
Reitings 53
Reģ: 08.06.2013
Sveika!
Šajā lapā vari palasīt un iegūt informāciju. Vari arī palasīt kā no tās atbrīvoties vai arī sadzīvot!

http://www.vegdist.lv/lv/page/kas-ir-vegetativa-distonija

Vispārībā man pašai arī viņa ir jau kādus 2 gadus. Man vairāk ir panikas lēkmes, kuras uzrodas diezgan liela stresa laikā. Bet parasti cenšos sevi neuztraukt!
16.06.2013 19:36 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Aiiiij, te ir tiiiiiik daudz diskusijas bijušas, ka man pilnīgi apnicis rakstīt to pašu! :p
16.06.2013 19:39 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.06.2013
Esmu izrakusi internetu visur cauri, arī šī mājaslapa nav man sveša, bet kā dzīvot ar to ikdienā? Mani vivairāk satrauc tas, ka tā panika man izpaužas caurejā un nelabā dūšā. Un kad man uznāk tā panika, es nevaru savākties, man pavisam noteikti ir jāskrien uz WC. :(
16.06.2013 19:41 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
 
Reitings 85
Reģ: 17.05.2013
vaii... ar šo cīnos pus otru gadu, man gan nepiemeklē slikta dūša, bet gan panikas lēkmes, sajūta, ka nomiršu, trīcēšana, galva griežas. Vienmēr parādās ne no šā, ne no tā, kaut vai ēdot pusdienas, vienkāŗsi ar draudzeni ejot pa ielu, braucot māšīa, nu vārdu sakot - pēķšņi. Sākumā biju pārbijusies, tagad jau esmu iemācījusies ar to cīnīties, bet zālēm. Ja jūtu, ka kaut kas tāds tuvojas - mēģinu sevi tā teikt ieprogrammēt uz kko citu, par to nedomāt, aizmirst. Jo jo vairāk par to domāju, kad sākas tās lēkmes, jo trakāk paliek.

Ceru, ka Tev izdosies ar to sadzīvot!
16.06.2013 19:48 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.06.2013
Jana,
vai Tu lieto kādas zāles arī?
16.06.2013 19:55 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es jau cīnos kādus 5/6 gadus. Ir palicis nedaudz labāk, skatoties uz to kā bija sākumā, bet pilnīgi izārstējusi VD es neesmu. Drīzāk esmu apradusi.
16.06.2013 19:56 |
 
Reitings 85
Reģ: 17.05.2013
Vaiii, tikai tagad pamanīju, cik kļūdaini steigā esmu uzrakstījūsi visu :)
Nē, vairs nelietoju zāles, pašā sākumā dzēru baldrijāņu tabletes (bet dienā kādas 6 uzreiz, tas īsti nepalīdzēja, laikam pārāk vājas), tad asinszāļu tēju, bet no tās ļoti miegs nāca, varēja dzert tikai pirms gulētiešanas, un visbeidzot padzēru Nervo Strong, bet arī īsti nelīdzēja. Bet šobrīd esmu iemācījusies ar to sadzīvot, ja jūtu, ka kaut kas tāds nāk virsū, mēģinu mainīt domas, pievērsties kam citam. Jo vairāk par to domāju, jo lielāka panikā uznāk.

Atceros pirmo reizi, kad mani piemeklēja panikas lēkme, pilsētā uz ielas, gāju kopā ar mammu un pēkšņi liekas, ka sirds lēkme sākusies, trūkst elpas, breismīgi pārbijos, nobiedēju mammu un jau gandrīz izsaucu ātros.

Bet esmu kopš tās reizes arī esmu ļoti mainījusi savu dzīvi, atbrīvojusies no tā, kas bija galvenais iemesls maniem tā laika pārdzīvojumiem. Bet nu pilnībā ar to neesm no tā tikusi vaļā, savu reizi vēl uznāk.
16.06.2013 20:03 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.06.2013
Jā, es arī sāku ar baldriānu tabletēm, bet man no tām tieši otrādi - nenāca miegs, kaut arī lietoju tās vakarā. Naktīs augšā neceļos, guļu ļoti labi, bet mani pārsteidza, kāpēc daktere man tādus trankvilizatorus sarakstījusi. Necentīšos tos nepadzert, jo tuvākajos mēnešos man ļoti daudz svarīgu darbu priekšā, nevaru padoties stresam, kā arī dakterei uzticos.
Man pat šķiet, ka man nevis ķermenis izraisa panikas lēkmes, no kurām sametas slikta dūša un caureja, bet tieši otrādi - šī caureja manī ir iedzinusi panikas lēkmes - ja nu nepaspēšu uz WC, ja nu tuvumā nebūs, ko tad?!
16.06.2013 20:09 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man arī izrakstīja zāles, bet es pat nepūlējos iet uz aptieku! Nedzeru! Jāmācās kontrolēt ar prātu, nevis stūķēt zāles!
16.06.2013 20:14 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.06.2013
Anii,
neuztver to tagad personīgi, bet MANĀ skatījumā, ja man sāktos stresainas sirdsklauves autobusā, vai svīstu rokas, ar to es arī varētu tikt galā "kontrolējot prātu", bet ja uznāk strauja caureja un, kā zināms, sab.transp. nav WC, tad ko? Aizšūt ciet vai vilkt bikses nost un nodarīt to lietu turpat? Tāpēc arī uzsvēru šo savas kaites simptomu, jo mani interesēja, kā rīkojas tie, kam vēders taureņo tad, kad nāk panika.
16.06.2013 20:18 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Lasīji to linku, kuru augstāk iedevu?
16.06.2013 20:24 |
 
Reitings 2
Reģ: 20.05.2015
Sveiki,

Distonija ir ļoti nepatīkama lieta. Starp citu, var sākt ar pašiedvesmu un vieglākos gadījumos tas palīdz. Par to papildus ir rakstīts šeit: http://edakteris.lv/lv/enciklopedija/psihologiskie-traucejumi/vegetativa-distonija

E
20.05.2015 15:57 |
 
Reitings 1979
Reģ: 24.10.2013
Man tāda nerodas- jo labi/sabalanseti ēdu- daru mīļoto darbu- pārāk nevienu galvā neņemu - bieži esmu dabā - un nedaru nevienam pāri.
20.05.2015 15:59 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Neesmu tā arī nekad ar to tikusi galā. Tā tikai vai nu ir mazāk vai vairāk. Es pat vairs nezinu kā būtu dzīvot bez tās,nu jau tā ir daļa manis.:-D:-D:-D Vistrakāk ir,kad uznāk lēkmes nepiemērotos brīžos,bet sen tas nav bijis,labi,ka tā. Man jau ir saprotams,kas notiek,bet apkārt cilvēki nobīstas. :-D
20.05.2015 16:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits