Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai Latvijā ir zemākais dzīves līmenis starp Baltijas valstīm?

 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Nesen man izvērtās "interesanta" diskusija ar vienu ārzemnieku, kurš bija apceļojis Baltijas valstis. Tik daudz kritikas attiecībā uz Latviju sen nebiju dzirdējusi - gan par šausmīgo "sovjetisko" (apbūves ziņā) Rīgu, agresīvo satiksmi un neizbraucamajiem ceļiem, drausmīgo apkalpošanu un "jocīgo" vietējo ēdienu, gan arī par drūmajiem cilvēkiem. Kā arī viņš apgalvoja, ka ir ļoti jūtama atšķirība starp trim Baltijas valstīm - Latvija ir visatpalikusī. Viņš teica, lai sasniegtu Igaunijas līmeni Latvijai smagi jāstrādā kā minimums 15 gadus! Starp Latviju un Lietuvu nav tik krasa atšķīrība, taču arī jūtams, ka Lietuvā dzīves līmenis ir augstāks. Viņa secinājumi mani riktīgi nokaitināja, bet varbūt nav par ko dusmoties, jo "tam" ārzemniekam ir taisnība! Kadas ir jūsu domas par šo tēmu?
12.06.2013 22:31 |
 
Reitings 519
Reģ: 10.02.2009
Pilnigi piekritu!!!!!!!!!!
Apbuwes zina wecas majas, kas ir Rigas Centra, protams, ir skaistas, bet dziwojamie rajoni, nu, jaa... Satiksme wiennozimigi agresiwa, trakak laikam ir tikai Turcija un Indija :D Celi.. nu, labak nekomentesu...apkalposana naw salidzinama ar rietumeiropas apkalposanu. Un ediens jau gan ir gaumes jautajums. Cilweki ir drumi patiesam, nedziwoju Latvija, tapec ir ar ko salidzinat :D Bet mes jau esam pieradusi pie musu Latvijas, tapec ari pasiem skiet sawadak...
12.06.2013 22:35 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
man šķiet, ka Lietuvā ir gandrīz tāpat. nesen runāju ar vienu lietuvieti, kurš galīgi nebija sajūsmā
12.06.2013 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es domāju to, ka Tu un Tavs ārzemnieks var iet ieskrieties!
Jaaaaaaaaaaaaaaaa, starp LV un LT vienkārši taaaa var just atšķirību.....kādu atšķirību??
un kas mums ēdienos tik ļoti atšķiras no pārējām Baltijas valstīm??
pārējās valstīs nav kartupeļu un karbonādes????
12.06.2013 22:47 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
šausmīgo "sovjetisko" (apbūves ziņā) Rīgu, agresīvo satiksmi (..) drausmīgo apkalpošanu un "jocīgo" vietējo ēdienu, gan arī par drūmajiem cilvēkiem.


Tas ir tāds tipisks šaurā redzesloka domāšanas tips. Jebkurā citā valstī būs savādāka satiksme un braukšanas veids, jebkurā Eiropas pilsētā būs visdažādākā veida arhitektūra, cilvēku mentalitātes arī tomēr atšķiras cita no citas (kādam var būt nepierasti skaļie spāņi un itāļi, citam noslēgtie latvieši utt.) un ēdieni vispār ir katras valsts kultūras sastāvdaļa (ja vien viņš nesalīdzināja McDonaldus Baltijas valstīs), par kuru pasakot, ka tas ir drausmīgs, tavs paziņa daudz precīzāk raksturo pats savu "līmeni". ;)
12.06.2013 22:48 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Varbūt viņš pats tāds īdzīgs? Jo pirms gada uzņēmām Vācu ražotājus, viņiem LV ļoti patika, teica, ka ceļi ir perfekti, ja salīdzina ar Rumāniju, tikai brīnijās, ko tik daudz alu dzeram? :D (Bijām Lido alus pagrabā.)
12.06.2013 22:49 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man liekas, ka LT ir daudz agresīvāka satiksme nekā pie mums. Un esmu bijusi LT ļoti daudz reizes. Šausmas, kas tur notiek. Arī zemes ceļi LT ir kādas 10x sliktāki nekā pie mums.

Igaunija, jā, ir attīstītāka, kā nekā tik tuvu Somija, bet es neteiktu, ka Lietuva ir attīstītāka.
12.06.2013 22:50 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Tā ir taisnība, ka Latvijā ir visgrūtāk. Lietuvā tikai mazliet labāk, bet tur cilvēki ir ar mazāku pacietības mēru un procentuāli bēg no valsts vēl vairāk nekā mēs. Vispār tas taču nav nekāds jaunums, ja kādreiz ieskatās ziņu portālos :)
12.06.2013 22:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nu, nav jau daudz starp ko izvēlēties. :) Igaunijā, pavisam pašsaprotami, ka ir labāk...par Lietuvu strīdīgi. Šur tur Lietuva ir priekšā, šur tur tomēr Latvija priekšā Lietuvai. Ļoti līdzīgi.
Ar Igauniju nav vērts salīdzināt, tiešām nav, jo atšķirība acīmredzama. :)
12.06.2013 22:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ā, vienīgi vienmēr brīnos, cik daudz ir Latvijā ir uzņēmumu, kuri nāk no Lietuvas. Nemaz nerunājot par visādām tur Maximām, bet ir vēl daudz, daudz citu veikalu/kafejnīcu tīklu. Es protams, nezinu, bet kaut kā neticās, ka Lietuvā ir vismaz uz pusi tik daudz latviešu vadītu uzņēmumu. :D Šajā ziņā, jā, teju var likties, ka Lietuvā kaut kā vairāk veiksmīgu biznesu, bet nez, tikai tāda doma ienāca prātā.
12.06.2013 22:54 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Pat maniem ārzemju draugiem augstskolās, kad ir lekcija par Baltijas reģionu, tiek mācīts, ka Latvija ir nabadzīgākā no šīm trim valstīm.
12.06.2013 22:56 |
 
Reitings 231
Reģ: 03.05.2012
Piekrītu!
Igaunija viennozīmīgi ir augstāka par mums, bet Lietuva gandrīz līdzvērtīgi.
12.06.2013 22:59 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Es domāju to, ka Tu un Tavs ārzemnieks var iet ieskrieties!

Pirmkart, iemācies civilizēti diskutēt. Otrkārt, šim negatīvajam ārzemnieka viedoklim nepiekrītu (tāpēc ari mani tas tik ļoti sakaitināja). Treškārt, ja tas bija mājiens, ka ārzemnieks ir mans loverboy, tad teikšu tā - esmu +/- laimīgi precējusies ar latviešu puisi.
Nedaudz paskaidrošu, šis ārzemnieks ir no Zviedrijas un vīra sadarbības partnera paziņa or smth like that! Viņš ar draugiem apceļoja Baltijas valstis dažus gadus atpakaļ.

Par to jocīgo ēdienu - viņš stāstija, ka vienā latviešu krogā palūdza tipisku latviešu ēdienu, un viņam pasniedza asins desu ar piedevām... nezinu kādā sakarā, bet viņam paskaidroju, ka tas nav latviešu nacionālais ēdiens..

Par Lietuvu jau rakstīju, ka viņš teica - atšķirība nav tik krasa kā ar Igauniju, bet tomēr viņš juta, ka dzīves līmenis ir nedaudz augstāks nekā Latvijā.
12.06.2013 23:11 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Au, atvainojos, biju domājusi:

Es domāju to, ka Tu un Tavs ārzemnieks var iet ieskrieties!
12.06.2013 23:12 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
13.06.2013 00:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tas, ka Latvijaa dziivo vissliktaak ir patiesiba. Un ne jau ka kafejnica iebaroja tiitenjus :) taa tas vnk ir un lai mes no shiis kriizes izietu mums vajag 7 gadus!!!
13.06.2013 02:49 |
 
Reitings 606
Reģ: 31.01.2013
Es domāju to, ka Tu un Tavs ārzemnieks var iet ieskrieties!
Jaaaaaaaaaaaaaaaa, starp LV un LT vienkārši taaaa var just atšķirību.....kādu atšķirību??
un kas mums ēdienos tik ļoti atšķiras no pārējām Baltijas valstīm??
pārējās valstīs nav kartupeļu un karbonādes????

Piparene tev šodien smaga diena vai kā?
Kurā vietā autore teica, ka piekrīt šim viedoklim? Un ja arī piekristu - katram tiesības izteikt viedokli, kas galu galā nav nemaz tālu no patiesības. Un Lietuva tika pielīdzināta kā aptuveni līdzvērtīga (tas tā,jo skatos, ka neesi kārtīgi izlasījusi). Un Igaunijā, jau sen zināms, ka ir augstāks dzīves līmenis nekā mūsu Latvijā. Tā ka pirms raksti stulbus nepamatotus komentārus labāk 3x apdomā.
13.06.2013 03:24 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Džeku kāds izčakarēja tāpēc tāds viedoklis, jo es Igaunijā tiesa gan neesmu bijusi daudz reižu, taču Lietuvā gan, Polijā arī, Polijai ir cits līmenis, bet soc celtņu ļoooti daudz, tāpat dienvidrietumvācijā šādu līdzīgu celtņu netrūkst, tātad tās ir visur. Salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju mums ir lielākā un vēsturiski bagātākā galvaspilsēta, ēdiens kvalitatīvs, apkalpošana arī laba, piemēram, Itālijā attieksme vienaldzīga, viņi atstrādā savu darbu, tāda man bija sajūta esot tajā pusē. Daudzās valstīs vispār angļu valodu personāls nemāk, tas mani izbrīnija, jo pie mums tam jābūt kā likumam :D. Vārdu sakot, nekam ko viņš saka nepiekrītu. Ziemas beigās Lietuvā, pirms LV robežas uznāca sals, redzam ar draugu ka ceļš paliek kā spogulis, dīvains, samazinājām ātrumu, viens dānis mūs protams apdzina un gandrīz aizgāja taisni uz lauka, nu ko tur, ja cilvēks neuzmanīgi brauc tad nav ko vainot valsti, tāpat ceļa kvalitāte, uz tā paša E67 Baltijas ceļa Polijā ir ekstrēms, bez riepām var palikt, Igauņiem ir labāk ceļi jo pieejami labāki, lētāki resursi kā mums.
Bet paši cilvēki, jau savu valsti grib padarīt sliktāku kā ir ar savu pesimismu, bet zinu, ka tādi neesam, un ja kāds sāk kritizēt, tad ar to saruna cauri, jo vai tad viņa valstī viss ir tik ideāli?
13.06.2013 07:39 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Ir daudz būts gan Lietuvā, gan Igaunijā, abās dzīvots pietiekoši daudz, lai redzētu vairāk par to, ko parasti tūristi pamana. Jā, LV un EE Latviju noteikti apsteidz, bet ne jau ēkās vai ēdienā to jāvērtē, bet darbībās, likumos un attieksmē pret savu darbu/valsti. Man sāp, ka lietuvieši cītīgi siltina daudzdzīvokļu ēkas, ko LV nedara, taču mums pats process šajā gadījumā atšķiras. Man sāp, ka viņu zemnieki dzīvo labāk, ka ceļi tur ir daudz labāki, ka nodokļi viņiem pārdomātāki, bet es zinu, ka no šīs salīdzināšanas man labāk nepaliek. Ak, pat tad, ja salīdzinātu asfalta sastāvu vai bedrīšu "lāpīšanas" tehnikas Igaunijā un Lietuvā, saprastu, kuri tad mēs esam TOPā:)
13.06.2013 07:49 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Diemzaal, bet jaapriekriit vien tavam sarunu biedran. Pati patstaaviigi Latvijaa nedziivoju, bet uz Riigu lidoju ljoti, ljoti biezi un tagad daudz vairaak pamanu negatiivas lietas, ka dziivojot Latvijaa neieveeroju, jo apkaart visi taadi biji. Kaa vienu piemeeru varu mineet, ka Riigaa pat no sabiedriskaa transporta tev neljauj izkaapt. Cilveeku siena sastaajusies un tad nu vicinies ar elkonjiem vai somu, vai jebko citu, lai tiktu cauri. Cilveekiem, beizi vien, truukst elementaaras pieklaajiibas. Ja es paturu durvis jaunajam mammai ar ratiem, vinja pat man paldies var nepateikt. Kur es tagad dziivoju, nekas taads nenotiek. Cilveeki mazliet vairaak pie eers uzmaniibu tam, kas vinjiem apkaart notiek, nevis tikai ieraujaas sevii un akli dur kur acis raada. Visaar beediigi, ka ir arii tik daudz druumu cilveeku, seviski ziemaa, bet tas arii saprotams - ja tu rukaa par minimaalo, visu laiku uztraucies, kaa galus kopaa savilkt, priecaaties tiesaam ir maz par ko... Saapiigi, ka zeme, kuraa es esmu uzaugusi, ir taada mazliet niikulojosa un cilveeki ruupju nomaakti..
13.06.2013 08:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Domāju ka Latvija un Lietuva ir līdzīgi, Igaunija par 5% labāk. Jau daudzus gadus ir bijusi saskare ar abām kaimiņvalstīm gan darba jautājumos, gan atpūtas ziņā.
Par Igauniju- Tartu centrā nekaunīgi nomīzušies bomži nāk klāt un kļančī naudu, Narvā tas pats.
Tallinā visi brīdina par zaglēniem kuri rauj makus un somiņas no rokām, tas tur ir ļoti izpaltīts.
Salīdzinājunmā ar LV - neesmu to manījis.
Sanāca padzīvot Tallinā dažas dienas "Pohja Tallinn" rajonā, netālu no centra, pie pludmales.
Pludmela bija drausmīga - soliņi, salauzti, pārģērbšanās kabīnes salauztas, smiltis ar stikliem. Bomži un pļēguri gulšņā pa krūmiem, piemēslots pamatīgi.
Lietuvā viss apmēram tāpat kā Latvijā, arī tur ir daudz graustu, daudz padomju palieku u.t.t
Par satiksmi - domāju ka Rīgā tā ir normāja (varbūt esmu pieradis) Tallinu ar Viņu nevar salīdzināt ar Rīgu satiksmes ziņā.
Daudzi Igauņi ir nedaudz pasisti un viņu " mums viss ir labāk" nevajag ņemt galvā, tā ir tukša iedomība.
Lietuvieši ir atvētāki un sirsnīgāki un daudzi neuzskata ka viņi izrāvušies Latvijai priekšā.
Daudzi Latvieši ir mazohisti kuriem patīk apgalvot ka "pie mums viss ir sliktāk" un paši pat pirkstu nepakustinās lai būtu labāk.
13.06.2013 08:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits