Nekas slikts nav dzirdeets par to
Nu, nu....
Visbiežāk sastopamais mākslīgais saldinātājs ir r aspartāms. Tas ir metila esteris, ko sintezē no dabīgas aminoskābes. Ļoti skābā vai sārmainā vidē, piemēram, saldinātajos gāzētajos dzērienos, rodas metanols jeb koka spirts, kas ir indīgs un var izraisīt aklumu. Ilgstoši uzglabājot vai produktam sasilstot, aspartāms pārveidojas toksiskās sastāvdaļās, kas izraisa smadzeņu bojājumus.
Pārējie mākslīgie saldinātāji – saharīns (E954), sorbīts (E420), ksilīts (E967), kālija acesulfāms (E950) arī nav nekas organismam vēlams, jo ir ziņas par to kancerogēnajām īpašībām, spēju izraisīt ilgstošu caureju, kas noved pie organisma dehidrēšanās, nelabvēlīgu ietekmi uz nervu sistēmu.
Daudzi pētījumi vēsta, ka mākslīgie saldinātāji var būt vainojami pie galvassāpēm, depresijas, atviļņa, Krona slimības un citu slimību parādīšanās. Nesens pētījumu apskats gan liecina, ka mākslīgie saldinātāji varot būt noderīga diētas sastāvdaļa pie svara samazināšanas, bet joprojām trūkstot ilgstošu pētījumu rezultātu. Tur arī ir atbilde, kāpēc daži pētījumi saka, ka mākslīgie saldinātāji palīdz nomest svaru. Jā, var atbrīvoties no liekajiem kilogramiem īstermiņā, bet ilgstoši lietojot var parādīties daudz veselības problēmu, kas neatsver īslaicīgu svara samazināšanu.
Karoče- sagūūglē, būsi uz pakaļas, ko tas nodara organismam !!!