Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Teksts par atbrīvošanos no suņiem vispār ir pērle.

Saprotu, ka var smagi iet, it īpaši meklējot darbu bez pieredzes. Tajā pašā McDonaldā ir darbinieku atlase 3 kārtās. Ņemot vērā, ka meitene nedzīvo Rīgā, tad tās ir papildus izmaksas un, visticamāk, beigās sanāks ar to algu segt savus dzīvošanas izdevumus, nevis palīdzēt vecākiem. Protams, ir jāiet un jādara, tomēr viss nav TIK vienkārši.
29.05.2013 01:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Daudzaam gjimeneem sanaak daudz mazaak nekaa 1300 lati meenesii, un vinjiem ir piedevaam mazi beerni. Reaali taviem vecaakiem ir jaaparuupeejaas tikai par tavu maasu - vidusskolnieci, bet nu pieaugushi cilveeki lai tomeer protaas un uztur sevi pashi. Lv diemzjeel tas ir lukss, kad vecaaki sponsoree beernus - studentus, visiem paareejiem naakas straadaat studiju laikaa. Ir diezgan nekauniigi pienjemt naudu no vecaakiem zinot to, ka vinjus liek aaraa no maajaam un piedevaam veel gausties.
29.05.2013 01:43 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Protams, ja zinātu, ka tā sanāks, nekad to māju nebūtu cēluši. Māja ir vērtība. Tā ir pašu celta, sens ģimenes sapnis, kurš kā reiz bija piepildījies. Būs sāpīgi atvadīties, redzēt, ka kāds cits šeit dzīvo. Ja tu to domāju naudiskā ziņā, tad atšķirības jau nekādas nebūs. Pat, ja māja mums būs atņemta, mums pilnā mājas summa šā vai tā būs jāatmaksā. Un esošais mājas īpašnieks visticamāk to nopirks par 3 reizes zemāku summu, kamēr mēs maksāsim pilno summu par sev nepiederošu īpašumu.
29.05.2013 01:43 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Man kursā strādā tikai daži, ir ļoti grūti apvienot mācības ar darbu. Bet nu sapratu jau jūsu viedokli par to, ka bērni ir vainīgi. Nav jāatkārto!
29.05.2013 01:45 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Maacies medikjos? Tad pameklee darbu kaa sanitaars.
29.05.2013 01:49 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nezinu.. Es teiktu, ka Tev ir tieksme pārspīlēt. Es kaut kā parēķināju un man liekas, ka tur kaut kas nav lāgā.. Ja Tavam sencim ienākumi ir, pieņemsim 1000 un muterei vēl 300. Tad kopā ir 1300.

Atņemam 600 par māju. Paliek 700. Atņemam 100 par komunālajiem, paliek 600.
Atņemam 200 par ēšanu(ieskaitot suņus), paliek 400.

Tad atņemam 200 par transportu(benzīns, vilciens un vēl kas nu tur, kur Jūs dzīvojat)

Paliek 200. Un tas tad ir tas, ko Jūs varat notriekt.

Ja Jūs būtu 4 mazi knēveļi, tad varētu raudāt, bet Jums ir liela ģimene- ne stulbi, ne atpalikuši un ne bezdarbnieki.

Nezinu- Man liekas, ka Tu vienkārši esi satraukusies, ka tagad vairs nesanāk braukt 2x gadā uz Ēģipti un tas arī viss..

Man jau liekas, ka tas ir tikai normāli- savilkt jostas. Tev ir vēl ĻOTI labs gadījums, salīdzinot ar citiem stāstiem Latvijā..
29.05.2013 01:55 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Banka ir ļoti strikta iestāde, tātad tas ir skaidrs, ka jāievēro termiņi un to kavēšana var atstāt sekas, kā piemēram tas, kas notiek šobrīd ar taviem vecākiem. Noteikumi paliek noteikumi un tie ir jāievēro un valsts pie tā nav vainīga. Tu saki, ka no vecāku nopelnītajiem 1300 latiem 600 aiziet kredītam, pāri paliek 700. Saki, ka vecākiem būtu jāapmaksā tavs telefona rēķins? Situācija ir mainījusies un finansiāli jūsu ģimenei palicis grūtāk, tā kā pašai vien jāatrotī piedurknes un jāsāk rukāt, vismaz telefona rēķinam, tas nedaudz atvieglotu tavu vecāku dzīvi. Neviens pie tā nav vainīgs, vienkārši situācijas un laiki mainās, bet sabiedrība tik ātri tam visam nespēj piemēroties. Starp citu dzīvojat kojās - arī strādājot var to turpināt, līdz ar to īres nauda būs daudz mazāka. Ja nepatīk valsts, tad taču ir plašas iespējas to nomainīt un par brīnumu atklāsiet, ka nekur nav rožu lauks, katrā vietā ir savas pozitīvās un arī negatīvās puses.
29.05.2013 01:58 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Excite, goda vārds, besī tie gudrie spriedelētāji! Kā vari vispār kaut kādus tādus apgalvojumus izteikt? Es jau gadu tīri priekš sevis neko neesmu nopirkusi. Vecākiem vispār naudu neprasu ne izklaidēm, nekam. Man ir lietas, piemēram, zāles, kuras vajag nopirkt, bet iztieku bez tām, jo vienkārši nav naudas. Un nevajag līst svešos makos! Ne jūs zināt mūsu izdevumus, ne ienākumus, lai varētu izteikt viedokli par to! Par abiem suņiem jau vien mēnesī aiziet 80ls suņu barībai. Protams, tūlīt atkal sekos pārmetumu jūra.
29.05.2013 02:02 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
"Savilkt jostu", mīļais meitēn- tas ir tāds latviešu izteiciens, kas nozīmē atteikties no lietām, kuras var aizvietot un, kas patiesībā nav dzīvības un nāves jautājums..

Man kādreiz(kad biju mazs), arī bija liels suns. Toreiz gan vēl Chappi un visi citi brīnumi nebija tik populāri- bet, vai zinies, suns badā nenomira! Mēs varījām putras, devām kaulus un nevajadzēja nekādus ne 80mit, ne 40mit latus!

Tavā vecumā zāles? NU izbeidz..


Un neviens nelien svešā makā.. Tikai izmanto faktus, ko Tu pati pasniedzi.. :)
29.05.2013 02:06 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Tavā vecumā zāles? NU izbeidz..


Sviests, goda vārds. :D
29.05.2013 02:09 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Un nevajag līst svešos makos!

TU JAU PATI PA FORUMU IZRĀDĪJI!
29.05.2013 02:09 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ne jūs zināt mūsu izdevumus, ne ienākumus, lai varētu izteikt viedokli par to! Par abiem suņiem jau vien mēnesī aiziet 80ls suņu barībai. Protams, tūlīt atkal sekos pārmetumu jūra.

Tak pati publiceeji nupat ienaakumus un izdevumus. Un jaa, no kaut kaa dziivee ir jaatsakaas, ir vairaakaas jomaas jaasavelk josta, ja ienaakumi saruuk, bet liekaas ka juus negrasaaties ne no kaa atteikties, taapeec arii liidz kaut kam taadam nonaacaat. Mashiinas var nomainiit pret leetaakaam, varbuut pat no vienas atteikties, sunjiem sarunaat kaulus pa leetaaku cenu un vaariit putras, uz laiku saspiesties vienaa maajas kaktaa un iziireet kaadu istabu, pashai meeginaat piehaltuureet, visu laiku aktiivi likt sludinaajumus, ka meklee darbu, tulkot darbus utt. Dziive aarpus Riigas ir leetaaka, ir noteikti kaut kur nauda paaraak viegli izskjeerdeeta, vajag tik acis atveert.
29.05.2013 02:16 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Bankas jau arī savas saistības nepilda. Piemēram, pēkšņi bankrotē. :D Latvijā tās algas tiešām ir pilnīgs izsmiekls. Te jau pārsvarā ir rīdzinieces vai labi situētas dāmas, bet, piemēram, es - strādaju pa minimālo. Ja jau man ēdienam cenas vai pa īri cenas būtu tikpat proporcionāli minimālas, kā algai, es nesūdzētos, bet vai tad tā ir!
29.05.2013 02:18 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Krista, suņiem kaulus dot nevar, tas tā!!! :D
Es, kā knapi galus velkošs students, kaut emocionāli saprotu autori! Nu tās dusmas pret valsti. Netaisnīgi jau ir, bet kā ir, tā jādzīvo!
29.05.2013 02:20 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Meitēn, nesmīdini tautu. Manai mammai bez manis ir vēl 4 (!) mazi (!) bērni vecumā zem 12 gadiem - 1 skolā, 3 bērnu dārzā, viens no tiem invalīds un ar parkinsonu slima ome bonusā. Viņiem uz ģimeni sanāk aptuveni puse no tā, ko tava ģimene nopelna (ja ticam taviem cipariem), vai pat stipri mazāk. Medikamentiem omei un brālim aiziet 60 Ls/mēnesī, nemaz nerunāsim par pārējo.

Vai es te sēžu un čīkstu, ka valsts vainīga? Vai to dara mana mamma? Nē. Pati sēž un sevi vaino, ka bijusi tik neapdomīga. Bet es viņai bieži saku, ka nav, ko kavēties atmiņās - jādzīvo uz priekšu. Tā arī dzīvojam. Es palīdzu, viņi uzsākuši savu mazo maizes cepšanas biznesiņu savos laukos. Viņiem ir viena mašīna un tas pats lūznis tūliņ atdos galus mammai par šausmām, jo tad vairs nebūs ar ko maizi izvadāt un pazudīs lielākais ienākumu avots. Patēvs tagad uz vasaru arī raujas kā nelabais arī citās haltūrās, bet pāri nekas nepaliek. Reizēm viņiem vakariņu nav. Kopš es strādāju, tādas reizes ir retākas, bet dažreiz gribas raudāt, kad piezvanu mammai un prasu, kas jauns un viņa saka - šodien slikti maizi pirka vai Jānis aizbrauca uz Jelgavu logus mazgāt, bet tur atteica, brauc mājās ar stopiem.

Bet, jā, tiešām, ieturēšu klusuma mirkli par tavu īmeni, kurā aug 4 jau pieauguši bērni, kas joprojām sēž uz kakla vecākiem.
29.05.2013 02:28 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
ieturēšu klusuma mirkli par tavu īmeni, kurā aug 4 jau pieauguši bērni, kas joprojām sēž uz kakla vecākiem.

* ieturēšu klusuma mirkli par tavu ģimeni, kurā aug 4 jau pieauguši bērni, kas joprojām sēž uz kakla vecākiem.
29.05.2013 02:30 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Nu, kaut kas tajā stāstā tiešām neklapē. 80 latu suņu pārtikai ir, bet meitenes zālēm nav. Ja vecāki to pieļauj, tad tur notiek kaut kas ļoti dīvains.
Gadu tūkstošiem ilgi visi suņi ēda putras un kaulus un tomēr izdzīvoja līdz mūsdienām.
29.05.2013 02:32 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Lasīt iemācies. Viens no bērniem strādā, otrs strādā tik daudz, cik studijas atļauj. Es arī nevaru apvienot mācības ar darbu, un vidusskolniece ne tik! Mūsu pilsētā grūti atrast darbu! Nevajag visas ģimenes mērīt pēc Tavas ģimenes mērauklas, kurai tiešām, salīdzinot ar mums, iet grūti. un man žēl par to! Un viedoklis no meitenes, kuras ģimenē pat nav, ko ēst, un kurai uz savām kājām visticamāk vajadzēja nostāties jau 16 gados būs tāds, kā Tev. Tas nav nekas pārsteidzošs, bet tāpēc nevajag mētāties ar sarkastiskiem apvainojumiem!
29.05.2013 02:34 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Jā, kādu laiku, starp citu, arī manai mammai bija suns, taču to nācās iemidzināt. Nu, nezinu, ar ko jūs suņus barojiet, bet 80 Ls uz diviem suņiem ir tā kā par daudz, kad tu "jau 2 gadus neko jaunu sev neesi nopirkusi".
29.05.2013 02:34 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Sēne, tas nebija nekāds apvainojums. Ja tu manā komentārā nesaskati arī neko pamācošu, man skumji par tevi.
29.05.2013 02:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits