Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Pārskrēju komentāriem pa diagonāli.
Iekrita acīs – kāpēc daudzbērnu ģimenēm nav atlaides augstskolās? Ir! Tikai neviens jau neies un ar karotīti nebāzīs mutate – ej uz dekanātu, painteresējies. Ja ģimenē ir vismaz 3 bērni, RTU var dabūt pat bezmaksas studijas.
Attiecībā uz studiju & studējošo kredītiem – tur tiešām ir niecīgi procenti un atmaksa nepieciešama tikai pēc studiju beigšanas.
Par darbu – es jau otrā kursa vasarā un pēc tam vakaros BEZ pieredzes sāku strādāt dažādos darbos – pētījumu uzņēmumos, telepārdošanā, kafejnīcās.. un 3.kursā sāku apvienot studijas ar darbu loģistikā (kaut kas minēja, ka tur ir baigi smagas studijas – haha :D – man gan nebija tieši loģistika, bet ar to saistītas studijas). Ja grib, tas tiešām var censties un var atrast darbu. Turklāt, ja dzīvo kojās, tad ar 200ls algu vasarā vajadzētu pietikt kaut primāro vajadzību segšanai. Kaut kādās kafejnīcās vasarā vispār val pelnīt ap 500 ls ar visām tējasnaudām.
30.05.2013 09:40 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Vulpes

mammas drudzenei pieder māja. Dzīvo viņa, trīs pieaugušie bērni un vīrs. Vīrs mājās ir reizi nedēļā uz 2 dienām, bērni strāda. Mājai par ūdeni un elektrību sanāk ap 200Ls.
30.05.2013 11:33 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
es nezinu, ka mājai, ja tā ir privatizēta/nopirkta, var būt tik lieli komunālie maksājumi. mums par māju ir ap 100 ls, bet tur iekšā ir visa elektrība (plīts, siltās grīdas, arī viss apkures katls darbojas ar elektrību, arī ūdenssūknis priekš akas ūdens, āra garāža utt.) un ūdens. nedaudz nereāli cipari, piekrītu Vulpes.
30.05.2013 14:09 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Vulpes, ko tu te tukši tvarī gaisu? Ja esi tāda manas dzīves eksperte, tad noteikti izlasīji arī to, ka mana mamma negribēja, lai es strādāju, nebija nekāds spiediens no vecāku puses, lai es eju un strādāju. Zini, ja Tu vai Tavi draugi ir 1. kursā strādājuši, nenozīmē, ka visi dzīvo pēc tāda modeļa. Interesanti no kurienes tā statistika, ka katrs 4. jaunietis strādā, bet pārējie nestrādā - nevar atrast darbu, nevar apvienot ar studijām. Un ne Tev spriest, ko es pēc studijām daru vai nedaru, cik daudz laika veltu mācībām, lai varētu tā lepni paziņot - laiks Tev ir atliektiem galiem. Smieklīgi Tu un Tavi izteikumi, kuri balstīti uz neko vairāk, kā emocijām par to, ka Tev personīgi nepatīk jaunieši, kur, redz, dzīvo vecākiem uz kakla. Te jau pavisam cita saruna aizietu, jo es pateiktu visu, ko domāju par to teicienu "dzīvot uz kakla". Ne visi ir tādās domās, kā Tu, nevajag uztver to par pareizu esam, ka 19 gadīga studente, kas pati nepelna uzreiz ir parazīts, jo Tā domā Tu.
Paldies Oriental, citādāk es tiešām domāju, ka esmu no citas zemeslodes nokritusi. Paldies par sapratni! :)
30.05.2013 14:14 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Mums ir siltumsūknis, gudrā Vulpes.
30.05.2013 14:15 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Rene, nu mums vidēji arī 100Ls. Nesaprotu par ko Tu runā. :)
30.05.2013 14:20 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
es nezinu, ka mājai, ja tā ir privatizēta/nopirkta, var būt tik lieli komunālie maksājumi. mums par māju ir ap 100 ls, bet tur iekšā ir visa elektrība (plīts, siltās grīdas, arī viss apkures katls darbojas ar elektrību, arī ūdenssūknis priekš akas ūdens, āra garāža utt.) un ūdens. nedaudz nereāli cipari, piekrītu Vulpes.


Forša tev māja! Man izmaksā 300 Ls mēnesī, tā, ka autores minētie maksājumi par māju man liekas diezgan lēti.
30.05.2013 14:23 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es atbalstu Vulpes viedokli kopumā, bet par komunālajiem mājai nepiekritīšu. Mēs jau nezinām, cik tā māja liela. Manam radiniekam ir māja, kur komunālajos vien 1 000 ls mēnesī aiziet, tā ka es ticu, ka var būt lieli cipari
30.05.2013 14:28 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
150Ls par lielu māju ir daudz? :o Cik Jūs par 2ist., 3ist. dzīvokli maksājiet? Nebrīnīšos, ja tāpat un pat vēl vairāk. Te tādas pērles var izlasīt.
30.05.2013 14:30 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Ūdens+elektrība tai mājai vairāk par 50Ls nevarētu sanākt.


Dienas pērle. Jāpastāsta tētim. :D
30.05.2013 14:32 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
te pat Rīgā bija pētījums, ka komunālie pat blakus mājās var atšķirties par ievērojamiem cipariem...

Man vienai šķiet, ka autores attieksme ir graujoša ... !?
30.05.2013 14:34 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
weee, nē, kā redzi, visiem šķiet, ka esmu izlaists skuķis. Ja mani apvaino, es neklusēšu. :)
30.05.2013 14:36 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Un lieta tāda, ka nevienu te neesmu apvainojusi personīgi, bet pret mani gandrīz katrā komentārā ir kāds personīga rakstura apvainojums.
30.05.2013 14:38 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es nedomāju, ka esi izlaists skuķis, man vienkārši, nav saprotama Tava attieksme, bet mēs katras esam ar saviem tarakāniem galvā :D :D
30.05.2013 14:39 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Draudzenei ar viru ir maja un gazes apkure 180kv.m. aukstakaja laikaa 250ls, komunalie ar elektribu, internetu, apsardzi ap 300ls, vasaraa viss ap 80ls, bet vel nak nodoklis par ipasumu. cipari reali
30.05.2013 14:41 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
weee, kāda tad ir mana attieksme? Piekrītu, ka ne-racionāli spēju domāt, bet tomēr, kāpēc man būtu jāpacieš tas, ka citas mani apvaino? Jā, atzīšos, ka pati ne savā dzīvē, ne sev apkārtējo cilvēku dzīvē neesmu pieredzējusi tādu modeli, ka skolas (11., 12. klase, varbūt 1. kurss) laikā strādā melnu muti, lai varētu izdzīvot (nerunāju par vasaras brīvlaiku), tāpēc es raugos uz to ar neizpratni un skepsi, kāpēc mani apvaino (pati varēji lasīt, ne tiem maigākajiem un glaimojošākajiem vārdiem) par to, ka neesmu 1. kursā strādājusi, pieminot, ka man tikai pirms pus gada palika 19, un, ka visas vasaras esmu atradusi kādu darbiņu. Tā, kura sāka ar publiskiem apvainojumiem mētāties bija Ance, kura pati atzinās, ka sākusi strādāt tikai 18 gados, un, cik sapratu no tālāk esošajiem komentāriem, ka to darbu mamma piedāvāja, nevis pati atrada. Es to sāku darīt jau krietni agrāk, un pati meklēju, jo nebija neviens pazīstamais, kas varēja iekārtot darbā. Tāpat Pievakare mani sauc par izlaistu un izlutinātu, bet pati nerakstīja, ka būtu atradusi kādu darbu, cik sapratu tikai studijas biedrenes.
30.05.2013 14:48 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Un lieta tāda, ka nevienu te neesmu apvainojusi personīgi

Latviju esi.
30.05.2013 14:53 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tāpat Pievakare mani sauc par izlaistu un izlutinātu, bet pati nerakstīja, ka būtu atradusi kādu darbu, cik sapratu tikai studijas biedrenes.

Par manu nodarbinātību vari neuztraukties.
30.05.2013 14:54 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Jā, Latvija kā institūciju, nevis savu dzimto zemi, kas ir lasāms jau virsrakstā. Tiešām nezinu, kāpēc tautai būtu jāceļas un jākrīt par Latviju, ja valsts to nedara pret mums?
30.05.2013 14:54 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Pievakare, atvaino, ja esmu pāpratusi, un Tu strādā, bet tā varēja noprast, tāpēc arī nesapratu, kādas tiesības Tev aizkart mani, ja pati esi tādā pašā situācijā, kā es.
30.05.2013 14:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits