Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Uhh, man liekas, nekad vēl nebiju tik garu diskusiju cosmo izlasījusi līdz galam. Es laikam varētu katrā lappusē kaut ko iekomentēt, bet tas nav vajadzīgs, jo lielais vairākums jau par šādu situāciju manas domas ir pateicis.
Sēnes ir žēl tik, cik nu var būt žēl cilvēka, kuram kaut kādā brīdī ir notikušas neplānotas, nekomfortablas pārmaiņas un sāp par ģimeni.
Nazīc un vēl vienai meitenei gan nepiekritīšu par domu, ka te sēž un māca tās, kam dzīvē viss ir. Cik nu varēja saprast, kādiem 80% šeit ir/ir bijušas līdzīgas bērnības/studiju gadu situācijas ar baltmaizi, auksto ūdeni, strādāšanu pēc skolas un lekcijām, humpalu drēbēm utt. Citai ciešamāk, citai smagāk. Man arī (ne tas smagākais variants un par to es liktenim esmu pateicīga). Protams, tad ir grūti just empātiju pret Sēni. Tāpat kā viņai, nekad nepiedzīvojušai trūkumu vai reālu pieticību, doma, ka jāiet strādāt uz citu pilsētu un vispār jāstrādā tad, kad mācies, ir traģiska.
Es pilnīgi piekrītu par to, ka viņas mammai par tik garām darba stundām būtu jāsaņem adekvātāka alga. Viennozīmīgi. Tāpat kā viņai, ja viņa tomēr izlemtu aiziet šausminošajā darba dzīvē un strādāt Rimčikā. Tāda algu un cenu situācija nav pieņemama.
Bet pasaulē daudz kas nav pieņemams. Tas, ka citur notiek karš un citur cilvēki strādā par 1 dolāru dienā. Tas, ka citur sievietēm nav tiesību strādāt pat tad, ja viņas ļoti vēlētos. Tas, ka tiek tirgoti cilvēki. Bet mana pārliecība ir, ka, ja vien tev šajā brīdī nestāv neviens ar pistoli pie galvas un tev nav, kur bēgt, tu esi atbildīgs pats par savu dzīvi. Par to, kurā valstī dzīvo, kā piedalies tās politikā, kādas ir tavas zināšanas un prasmes, vai, kā un kur tu strādā, cik laimīgs jūties, ko pērc un kam taupi, vai un cik bērnus dzemdē, kas ir tavas prioritātes utt utjpr. Šo atbildību limitē vienīgi smagas slimības un invaliditāte, bet ne tādi īslaicīgi apstākļi kā mājas zaudēšana un naudas trūkums.
29.05.2013 19:05 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
becky, nu man viss skaidrs par Tevi un Tavu attieksmi, vari necensties turpināt. :)
29.05.2013 19:05 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Es laikam arī neesmu Latvijas patriote. Tavā vietā brauktu prom. Man no septembra jāsāk atmaksāt skolas kredīts, es nevaru iedomāties KAAA es to paveikšu 10 gadus..
29.05.2013 19:08 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
hila, man pēc studijām, studentu kredīts mēnesī būs padsmit lati, cik Tev?
29.05.2013 19:12 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Ārprāts.. Es atkal šokējos! Tik daudz neiejūtīgu sieviešu šajā forumā. Gluži kā odzes metas virsū diskusijas autorei. Protams, vienmēr jau ir vieglāk pateikt "paši vainīgi, strādā, nečīksti utt.", bet gribētu redzēt, kā jūs pašas justos, ja pēkšņi viss dzīvē apgrieztos kājām gaisā, nezinātu, ko grābt, ko ķert, kā pareizāk rīkoties. Man kauns jūsu vietā. Tiešām! Nedod Dievs jums piedzīvot tādas situācijas. Tad gribēšu redzēt, cik optimistiski jūs skatīsieties uz valsti, uz pasauli, uz iespējām.. Domājat, ka autore un viņas ģimene necenšas? Varu derēt, ka viņi to dara 100x vairāk kā jūs.
Un ieteikums par atbrīvošanos no suņiem.. man vispār trūkst vārdu.. Gan dzīve šitos "gudro" padomu devējus izmācīs pati. Pretīgi vispār lasīt kaut ko tādu un apzināties, ka tādi cilvēki veido mūsu tautu.

Autorei no sirds iesaku cīnīties, atrast darbiņu! Lai tev un tavai ģimenei viss izdodas un veicas atrast atkal dzīvesprieku, stabilu zemi zem kājām! Neklausies šajās pārgudrajās spriedelētājās, kas tāpat nav to piedzīvojušas un nesaprot tavu izmisumu (arī es neesmu, bet manī vecāki un līdzcilvēki ieaudzinājuši empātijas spējas un vēlmi uzmundrināt tos, kuriem neiet tik gludi, nevis tikai pārmest, pārmest un vēlreiz pārmest).
29.05.2013 19:13 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Un tās, kuras dalās pieredzē ar līdzīgiem stāstiem, sakot, ka ir iespējams izķepuroties, padomājiet, vai tad, kad jūsu tuvinieki nonāca līdzīgā situācijā, viņi nebija apstulbuši, izmisuši? Protams, bija! Un tāda pašlaik ir arī šīs diskusijas autore. Loģiski, ka viņi cenšas, un es ticu, ka pēc laika viss nokārtosies, bet smagi ir tāpat.
29.05.2013 19:17 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
kas tāpat nav to piedzīvojušas un nesaprot tavu izmisumu


Tur Tu maldies, esmu pabijusi vēl bēdīgākā situācija, bet par to publiski nevēlos runāt. Lai arī kā - no daudz kā atteicos, cīnījos, negaidīju, kad valsts visu uz paplātes pienesīs.
29.05.2013 19:18 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Protams, ka cilvēki ir apstulbuši, bet te jau neviens nežēlojas par situāciju, bet gan meklē vainīgo kaut kur citur visai rupjā veidā noliekot :)
29.05.2013 19:19 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
pēkšņi viss dzīvē apgrieztos kājām gaisā


Pirmkārt, šaubos, ka nu gluži VISS Sēnes ģimenei apgriežas kājām gaisā. Pēc izdevumu apraksta tā nešķiet. Otrkārt, tas nenotika pēkšņi. Pēkšņa nelaime ir, ja māja nodeg, nevis, ja tiek kavēti kredītmaksājumi un tāda situācija ir paredzama jau pusgadu/gadu iepriekš.
29.05.2013 19:19 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
man patika krīze.
29.05.2013 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Pirmkārt, šaubos, ka nu gluži VISS Sēnes ģimenei apgriežas kājām gaisā.


Nu bļāviens, kā tad to nosaukt? Kā nosaukt to, ka pēkšņi atlaiž no darba, nepietiek naudas visu rēķinu nomaksai un dzīvošanai? Arī tas, ka izmet no mājas, jau nav nekas negaidīts, vai ne?
Piedzīvo pati kaut daļu no šīm lietām (nedod Dievs vienlaicīgi) un tad gudri spriedelē.
29.05.2013 19:22 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Sēne, tā ir Tava īstā bilde?
29.05.2013 19:22 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man arī Sēnes ir cilvēcīgi žēl, bet es arī neuskatu , ka valsts pie kaut kā ir vainīga. Man nevienā brīdī neienāk prātā domāt, ka valsts ir man kaut ko parādā. Tā ir mūsu dzīve, mēs paši to veidojam, cik noprotu Tavi vecāki strādāja privātajā sektorā , ne valsts !?
Runājot par izglītību, tā ir Tava brīva izvēle. Augstskola Tev negarantē darbu, augstskola pilnveido Tevi un attīsta, kas primāri ir Tavas interesēs ( Tu taču mācies priekš sevis, neviss priekš citiem !? )

Vienmēr, liekas, ka tur kur mūsu nav dzīve ir labāka, zāle zaļāka un saule spīd spožāk...
Tu vari mācīties no šīs pieredzes un savā turpmākajā dzīvē nepieļaut tādu situāciju, kāda ir tagad.
29.05.2013 19:23 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Cik nu varēja saprast, kādiem 80% šeit ir/ir bijušas līdzīgas bērnības/studiju gadu situācijas ar baltmaizi, auksto ūdeni, strādāšanu pēc skolas un lekcijām, humpalu drēbēm utt

________

Tieši tā. Es vidusskolā zināju, ka man OBLIGĀTI jāmācās tā, lai es iekļūtu budžetā, jo vecāki nevarēs maksāt par mācībām. Mammai vispār nebija darba. Un pirmajā kursā man bija tikai viens pāris kurpju, bet neienāca prātā, ka pie tā būtu jāvaino valsts.
29.05.2013 19:25 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Tiesas lēmums nāca tikai vakar. Līdz tam viss bija procesā. Kā jau minēju - mēs pierādījām maksātspēju, iesniedzām tiesā pierādījumus, ka nākotnē mūs gaida mantojums, Mēs cerējām, mēs tiešām cerējām. Jurists teica, ka ir pozitīvas prognozes, bet redzi, nebija gan! Trīs bērni, divi suņi uz ielas. Tā ir dzīve ar kājām gaisā! :(
29.05.2013 19:26 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Sēne, ja nav noslēpums cik Tev gadu ?
29.05.2013 19:28 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
weee, viņa jau teica, ka 19
29.05.2013 19:29 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Ziemā palika 19.
29.05.2013 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
sunshine28 - jā, atlaišana no darba ir negaidītas pārmaiņas (un jā, es esmu to piedzīvojusi, turklāt būdama citā valstī), taču Sēnes mammai jau ir jauns darbs. Tas, ka nepietiek naudas dzīvošanai ir Tavs pārspīlējums, jo rēķinus nomaksāt var un izdevumus, kādi tika uzskaitīti, var samazināt. Turklāt tās nav negaidītas pārmaiņas. Negaidītas pārmaiņas būtu rēķinu un produktu cenu krass pieaugums. Un arī tas, ka mājas īpašnieki tiek izlikti no īpašuma, par kuru neregulāri maksāts, nav negaidītas pārmaiņas.
Es absolūti neuzskatu, ka Sēne būtu jaukā situācijā un ka tādā ir patīkami nonākt. Tikai oponēju Taviem pārspīlējumiem.
29.05.2013 19:32 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
:)
es atvainojos, es nelasīju visu diskusiju.

Bet kapēc Tu nemeklē iespējas strādāt paralēli studijām ? Te pat mums forumā bija meitene , kas vispār negribēja strādāt un atrada darbu veikalā uz 1/2 slodzi ... :D :D
Darbs jau nav spīdoš, bet ja Tev tik spiedīgi apstākļi , varbūt ir vērs mēģināt ... !?
29.05.2013 19:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits