Cerībā, ka te ir kāda no Dobeles puses, vēlos jautāt - kur iet un ko darīt, ja situācija ir tāda, ka Dobelē jāpavada 4 stundas, tā teikt, kā 'nosist laiku' (paziņu, draugu tur nav, pilsētu arī nepazīstu)?!
Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pilsdrupas
Adrese Dobele
Telefons 63721309
E-pasts [email protected]
Piedāvājums Ceļotāju grupām piedāvā ekskursiju pilsdrupās pilsdāmu pavadībā. Pieteikt pa tālruni 63721309.
Apraksts Mūra pils ir senākā celtne Dobelē, valsts nozīmes kultūras piemineklis. Dobeles senāko iedzīvotāju – zemgaļu - apmetne te atradusies jau 1000 gadus p.m.ē. Senās pilsētas ielokā bijusi uzcelta zemgaļu koka pils, kur bijis viens no seno zemgaļu administratīvajiem centriem. No 1335. līdz 1347. gadam Livonijas ordenis zemgaļu koka pils vietā uzcēla mūra pili, vēlāk tika piebūvēta baznīca un izveidots parks. Līdz 1562. gadam pils bija garnizona priekšnieka un vienlaikus novada pārvaldnieka - komtura mītne.
Ok, es esmu bijusi 2x un caurbraucot, bet noteikti aizietu līdz pilsdrupām, apskatītu centrālo laukumu, paklīstu pa ieliņām un pēc tam pasēdētu kaut kur iedzertu kafiju un pavērotu pilsētu. Man ļooooti patīk pastaigāties pa nezināmām pilsētiņām. :)
Pētera Upīša muzejs un dārzs
Adrese Graudu iela 1, Dobele
estermežs
Adrese Dobele
Apraksts Meža parks ar brīvdabas estrādi, iecienīta pilsētnieku atpūtas vieta. nosaukums cēlies no Dobeles latviešu luterāņu draudzes ķestera mājām, kas šajā vietā atradušās līdz pirmajam pasaules karam. Turpat bijusi arī skola, kurā 1843.gadā mācījies Dainu tēvs Krišjānis Barons. Savulaik Ķestermežā atradās Rūķīšu kalns, kur 1938.gadā pēc Dobeles ārsta Edgara Francmaņa ierosmes izveidoja bērnu rotaļu laukumu. Šī zeme tolaik piederēja Dobeles un apkārtnes slimnīcai. Kalna visrsotni nolīdzināja, izveidoja celiņus tos nostiprinot ar laukakmeņu krāvumiem. No Rūķīšu kalna pavērās skaists skats uz Bērzes upi. Precīzu ziņu nav, bet, iespējams, drīz vien mainoties varām, Rūķīšu kalns pamazām aizauga ar krūmiem. 20.gs. 60.gados Bērzes upes ielokā tika uzbūvēta brīvdabas estrāde. Vērnienīgākos pārbūves darbus tā piedzīvoja 1986.gadā, kad virs estrādes uzslēja jumtu, augstāk pacēla un paplašināja skatītāju sēdvietas.
Kubietei, un, protams, arī pārējām meitenēm, paldies par izsmeļošo informāciju! Žēl tikai, ka viena pati būšu, tāpēc tā pilsētas apskate varētu būt nedaudz vienmuļa.
Nu nav tik traki. Ta jaunā banzīca piemeram ir interesanta gana. Tiešam ieej kafuzī, pastiaga pa centru.novadpētniecības muzejs un Štelmaheru akmeņu dārzs arī ir gana interresanti.
Stulbums kaut kads. Ko ta vina viena 4 stundas tai partkā sadarīs? Labak muzeji,banzica un kafuzis,pastaiga pa centru. Tas ir daudz loģiskāk un interesantak.
Pareizi ceriņi:)
Maijs ir tas laiks, kad braukt uz Dobeli un veldzēties ceriņu smaržā. Viss dārzs plaukst un smaržo. Pašā krāšņumā zied Pētera Upīša selekcionētās ceriņu šķirnes, kā arī turpat blakus augošās ogābeles ir pilnas ar ziediem.
Šeit var apskatīt katras šķirnes vainaga un ziedkopas formu, ziedu lielumu un krāsu. Izvēlēties pašu piemērotāko savam dārzam un turpat uz vietas to iegādāties.
P. Upīša ceriņu dārzu, kurā apskatāma Latvijas lielākā un skaistākā ceriņu kolekcija (130 šķirnes un hibrīdi). /Maksa par dārza apmeklējumu - Ls 1.20/.