Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai ir kāds likums, kas mani ar mazu bērnu neļauj izlikt uz ielas?

 
Reitings 2
Reģ: 18.05.2013
Es rakstu šo bezizejas situācijas vadīta un ceru, ka tā ne tikai palīdzēs man pašai rast kaut kādu risinājumu un cerību dzīvei, bet atvērs acis un kapos kā brīdinājums citiem. Taču pats galvenais, ko vēlos panākt – lai maniem bērniem būtu jumts virs galvas, ēdiens un nākotne.

Pirms gada un 3 mēnešiem mūsu ģimenē piedzima trešais bērniņš. Vēloties nodrošināt bērniem pienācīgus dzīves apstākļus un plānojot ģimeni, bijām paņēmuši kredītu lielāka dzīvokļa iegādei. Ekonomiskās, politiskās, attiecību un visādas citādas krīzes dēļ šobrīd esmu palikusi pie drumslās sasistas siles un nezinu, kā tālāk dzīvot, kā izdzīvot, kā skatīties acīs saviem bērniem un kā viņus pabarot. Ģimenes apgādnieks šobrīd vairs nedzīvo ar mums un esmu palikusi viena ar trim bērniem. Kredīta maksājumus segt nevaram un arvien dziļāk iestiegam purvā. Bankas, kas izsniedzot aizdevumu bija tik atsaucīgas, tagad mūs ir iedzinušas lamatās, pieprasa naudas atmaksu un draud ar izlikšanu no dzīvokļa. Katru mēnesi liela daļa ienākumu aiziet šai bankai, taču summa neesot pietiekama, lai saglabātu jumtu virs galvas. Esam pilnībā atkarīgi no banku „garastāvokļa” un pēc mēneša mums dzīvoklis laikam būšot jāatstāj. Bērni man bieži jautā, kādēļ es raudu, kādēļ mēs neejam uz kādiem pasākumiem, viņi jau vairs necer uz kārumiem vai jaunām mantām – arī viņi ir samierinājušies un tas skumdina visvairāk.

Protams, daudzi varētu teikt, ka tādu gadījumu kā mans ir neskaitāmi un pašai vien jātiek ar saviem parādiem galā, bet jūtos, kā cīnoties pret sienu. Varbūt kādam no lasītājiem būs kāds konkrēts padoms, kā rīkoties, kādā institūcijā vērsties, kam galu galā sūdzēties, kad jūti, ka Tevi kā cilvēku ne vien neciena, bet arī pilnībā pakļauj un atņem rīcības brīvību.

Esmu vērsusies pēc palīdzības pašvaldībā, rakstījusi vēstules ministriem, bet nekādas īpašas reakcijas. Kā viņi uzzina, ka sūdzos par šo banku, atbildes sāk palikt samudžinātākas un galu galā nonākam pie tā, ka bankai ir visas tiesības tā rīkoties. Un mans pienākums ir ar to samierināties.

Varētu veikt kādu pētījumu, apzinot un saskaitot tos cilvēkus, kuri ir nonākuši Skandināvu banku gūstā un neredz izeju. Šos cilvēkus noteikti nevar uzskatīt par pilntiesīgiem Latvijas iedzīvotājiem, jo dzīves jēga un jebkura darbība ir vērsta tikai uz to, lai izpatiktu bankai, samaksātu bankai un vēl pateiktu paldies bankai. Es saviem bērniem tādu dzīvi nenovēlu, bet salīdzinot cilvēka mūža ilgumu ar kredīta mūža iespējamo termiņu, nākas secināt, ka šī verdzība tiek pārmantota un tas šķiet bezcerīgi.

Vēlos vērsties pie jebkura, kas var palīdzēt ar padomu, iedrošināt, pateikt priekšā – kur ir izeja? Esmu darījusi un darīšu visu, lai pierādītu, ka arī es un mani bērniņi ir cilvēki.
18.05.2013 23:30 |
 
Reitings 244
Reģ: 25.04.2013
Ak,mílá! Tiesam nezinu,ko tu vari darit:( laikam,ka vislabak bus,ka tu meklesi jaunu dzivesvietu. Tam bankam neinterese cilveki:( tapat,ka valstij ir nosplauties! Man lersonigi nav ideju,ka tev var palidzet.
18.05.2013 23:36 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Nu, manuprāt, cīnīties ar banku nav jēgas. Vienīgais uz ko tu vari cerēt - reputācijas risku (Banka negribēs riskēt ar reputāciju, izmetot 3 bērnus uz ielas,lai iegūtu sev nevajadzīgu blokmājas dzīvokli). Tāda gan, man liekas, ir maza iespēja.
Nu es risinātu šadi -
1) ietu uz banku runāt par īres iespējām, maksājot mazāku summu, palikt dzīvoklī un uzreiz nezaudēt to;
2) vai ir iespēja dzīvot pie vecākiem?
3) un bērnu tēvs??? viņam arī jāpalīdz ar risinājumu.

Apelēt pie banku negodprātīgas rīcības - manuprāt ir nevietā. Tu tomēr esi pieaudzis cilvēks, kuram pašam jāuzņemas atbildība par lēmumiem.
18.05.2013 23:38 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Traģiskākais šajā situācijā ir tas, ka pat atsakoties no bankas dzīvokļa, naudu tāpat paliec parādā. Skumji.
Kredītbrīvdienas? Tas ir uz sitiena vienīgais, kas man nāk prātā.
Varbūt, bērna tēvam piedzīt normālus līdzekļus? Bijāt precējušies?
18.05.2013 23:38 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Diemžēl tāda ir situācija arī maniem radiem.
Kredītus patiešām nav labi ņemt, bet ko nu vairs.
Cik pārējiem bērniem ir gadi? Varbūt kāds ir pietiekami vecs, lai atrastu kādu darbiņu, vai pieskatītu brāļus/māsas?
Varbūt pati vari runāt ar radiem, vai kāds nevarētu pieskatīt, un tu tikmēr strādā un alga būs lielāka par pabalstiem?
Ja mazākais bērns ir mazs, un negribi viņu atstāt mājās, varbūt atrod darbu kā auklīte, sēdi savās vai citu mājās un pieskati citus bērnus, saņem naudu.
Ā, bet tev draud izlikšana. Nav neviens pie kā padzīvot?
Es tiešām nezinu, ko lai iesaka, manuprāt, būtu loģiski, ja tevi nevarētu izlikt no dzīvokļa, taču, kas to, lai zina.
18.05.2013 23:39 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Hm.. ienāca prāta beztabu, vai kas tamlīdzīgs.
Domāju, ka diezgan aktuāls sižets viņiem būtu.
Vēl tu vari draudēt bankai, ka teiksi beztabu, bet patiesībā neteikt.
18.05.2013 23:41 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Es aizdomājos par berna tēvu. Vai tiešām viņš pieļaus, ka viņa bērni var palikt bez mājām...? Varbūt vērts vērsties pie viņa pēc palīdzības?
18.05.2013 23:44 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
vai vīrietis maksā alimentus par bērniem, ja nedzīvo ar jums? varbūt vari panākt, ka alimenti ir mēneša kredītmaksājuma lielumā, lai bērniem vismaz ir mājas?
18.05.2013 23:45 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Situācija ir šausmīga un es tiešām novēlu, lai viss nokārtotos, bet... banka ne pie kā nav vainīga. Tu raksti, kāda banka ir ļauna un kā paņēmusi tevi gūstā, bet tu pati gāji pie bankas un lūdzi kredītu, banka tikai ņem to, kam tu pati piekriti. Tu esi nelaimīgas sakritības, nevis bankas gūstekne.
Lai veicas visu atrisināt!
18.05.2013 23:46 |
 
Reitings 710
Reģ: 24.11.2010
Varbūt vari braukt uz ārzemes?
18.05.2013 23:46 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Manuprāt, no bankas tevi neviens nepasargās. No turpmākiem parādiem par dzīvokļi var tikt vaļā, taisot "bankrotu" no sevim (izmaksā ~100-1500Ls + divus, laikam, gadus ņēms trešdaļu no algas).

Bet par to, kur tālāk dzīvosi, jārūpējas tagad - ja ir mazi ienākumi, pašvaldībai jāapmaksa jums dzīvoklis. Jo ja tu laicīgi nenodrošināsi bērniem dzīvošanas aostākļus - viņus varēs paņēmt no tevim.
18.05.2013 23:46 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
*1000-1500Ls
18.05.2013 23:46 |
 
Reitings 856
Reģ: 12.03.2011
Te jāprasa padomsbecky , gan viņa varēs gudri pateikt, ka sūda valstī sūda cilvēkiem pienākas sūds.
18.05.2013 23:48 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
manuprāt, būtu loģiski, ja tevi nevarētu izlikt no dzīvokļa, taču, kas to, lai zina.

manuprat butu logiski, ka VARETU izlikt no dzivokla, jo tas tak ir kreditsaistibas un tas ir japilda, ja netiek pilditas tiek atnemts ipasums! protams es ceru ka lidz tadam bedigam risinajumam tas nenonaks!
ko darit?
ej uz banku, runa, mekle risinajumus, kompromisus! mamai ar ta bij vienreiz gaja teica-sory nevaram palidzet, otreiz gaja teica- nu ok padomasim, un tik ar 3.-4. reizi vinji piedavaja abam pusem pienemamu risinajumu!
nu vai ari ka jau mineja spele uz zelumu un bankas reputaciju, ludz palidzibu kadam bez tabu, neka personiga vai tamlidzigi, tad ar ir dzirdeti pozitivi iznakumi!
p.s. cinies un gan jau viss bus ok!
18.05.2013 23:49 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
aa un vel tak ir tas bezmaksas juristu konsultacijas, aizej un painteresejies kadas tew ir tiesibas, piemeram-kreditbrivdienas, kredita parekinasana kad to kreditu pavelk uz vairak gadiem, bet mazakiem ikmenesa maksajumiem utt!
19.05.2013 00:00 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
ā, vēl ir opcija - pieprasīt pašvaldībā dzīvokli. Tur, kur Rīgas modes uz Brīvības ielas, pirms Esplanādes, ir tas birojs.
Ar trīs bērniem dzīvojamo platību noteikti piešķirs, vienīgi par gaidīšanu nezinu, bet ir tie ārpus kārtas, ko izmitina. Jāinteresējas par šādu opciju. Dzīvoklis uz kura vārda noformēts?

Pastāv arī iespēja esošo dzīvokli izīrēt par noteikto bankas ikmēneša maksājuma summu un iet dzīvot pie radiem vai īrēt lētāku dzīvokli ar mazāku dzīvojamo platību. Tikai cik tur tas izdevīgums nezinu, vienīgi varēsi segt bankas maksājumu un dzīvokli nezaudēt.
19.05.2013 00:05 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kardamon, vai, es joprojām nelieku tevi mierā, nabadzīte! :D

Padomu dot nevarēšu - man nav kredītu, līdzingu, sms un visādu citādu krītu!
19.05.2013 10:23 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Tiešām ir tā,ka bankām un smscredit ( un visām šitām veidīgajām iestādēm) nav kopēja sistēma? Proti, banka nevar redzēt vai tev ir ņemts kredīts no šādiem?
Mani te sabaidīja,ka nedos kredītus,ja ir kādreiz ņemts kredīts no sms. Vienu reizi pirms gadiem diviem (?) paņēmu tos bonuslatus , protams, atdevu tos 5ls uzreiz, bet kredītvēsturē jau ir un tagad raustos,ka nesanāk šaize beigās.
19.05.2013 10:46 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
ērzelis
Katram cilvēkam pirms viņam tiek piešķirts kredīts var redzēt, kur vēl ir paņemti kredīti. Ir tāds reģistrs.
Kredītu var neizsniegt, ja iekļūst Latvijas Bankas parādnieku reģistrā - "melnajā sarakstā", tas ir tādā gadījumā, ja saistības ir bijušas nodotas parādu piedziņā. Savādāk, var nepiešķirt kredītu, ja kredītiestāde atzīst, ka neesi maksāt spējīgs - ienākumi ir par mazu. Tas, ka ir bijis sms kredīts - nav šķērslis.
19.05.2013 11:02 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
enigma, paldies, nomierināji mani :)
Galvotājām kredīti nav ņemti vispār un alga virs vidējās ir.
19.05.2013 11:06 |
 
Reitings 285
Reģ: 19.07.2012
Liec bez tabu
19.05.2013 12:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits