Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par attieksmi pret citu trūkumiem

 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
Vienu dienu sēdēju portālā spoki.lv un kādā rakstā novēroju interesantu lietu. Īsumā bija tā, ka tajā rakstā bija saliktas daudzas bildes un vienā no bildēm meitenei bija redzams celulīts. Viņa nebija resna - normālas miesas būves, gara auguma sieviete ar vidēja resnuma ciskām. Celulīts nebija ļoti izteikts, bet bija pamanāms. Un tā interesantā lieta slēpās tieši komentāros. Bija pāris komentāri ar aptuveno tekstu "fuj!! celulīts!!" un interesantākais bija tas, ka tos bija rakstījušas tieši meitenes nevis puiši (ok, varbūt kāds čalis bija piereģistrējies kā meitene, bet nez..). Kāpēc, Jūsuprāt, tas tā ir? Vai ir tā, ka cilvēki pirmkārt pamana un ievēro to, kas pašiem ir problēma? Vai varbūt citu trūkumu izcelšana ir sava veida izcelšanās uz šo cilvēku fona - sak, redz, kā viņai ir, bet man gan tā nav (vairs neiet runa tikai par to rakstu)? Vai varbūt tā ir kāda skaudības/konkurences izjūtas izpausme?
Īstenībā diezgan nepatīkams secinājums. Kur ir sieviešu solidaritāte vienai pret otru, kāpēc uz otras trūkumiem ir jāvērš arī citu cilvēku uzmanība, ja var vienkārši paklusēt..?
12.05.2013 13:54 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
spokos sēž bērni. Komentārus neņemtu par nopietnu. Ikdienā neesmu starp tādiem cilvēkiem, tāpēc grūti komentēt.
12.05.2013 13:58 |
 
Reitings 64
Reģ: 18.03.2013
Manuprāt, ir pa druskai no visiem Tevis pieminētājiem iemesliem!

Tādas ir un arī būs, nekur nepazudīs. Saka jau, ka sievietes ir dzēlīgas kā čūskas. Laikam var piekrist?
12.05.2013 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Nu man arī tas viss nepatīk, lielai daļai baigi sapotēti visi tie skaistuma ideāli, ka uzskata, ka savādāk nevar būt, un, ja kādai ir tas pats celulīts, tad nu uzreiz "slikti", "nepareizi" utt :D Cilvēki tiecas uz to ārējo perfektumu, bet dvēselēs paliek arvien tukšāki... žēl.
12.05.2013 14:00 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
spokos sēž bērni.

Arī bērni, bet ne tikai ;) Un mazi bērni visticamāk nezin, kas ir celulīts :D
12.05.2013 14:01 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Vai ir tā, ka cilvēki pirmkārt pamana un ievēro to, kas pašiem ir problēma?


Pirmkārt, ievēroju to, kas izceļas - ļoti glītais vai neglītais, pēc tam to, kas man sevī nepatīk, salīdzinu ar otru, ja vispār tāda situācija sanākusi, ka ieslīgstu šāda veida pārdomās.

Vai varbūt citu trūkumu izcelšana ir sava veida izcelšanās uz šo cilvēku fona - sak, redz, kā viņai ir, bet man gan tā nav (vairs neiet runa tikai par to rakstu)?


Šaubos, varbūt tikai tādā -labi, ka piedzimu ar taisnu degunu vai zobiem- ziņā, ka varēja arī nepalaimēties.
12.05.2013 14:02 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Spokos sež ari Norāms Cilvēks kas jau ir pusmūzā. Ari citus zinu kam ir 25-60 gadi.Ta ka tur ir dazāda vecuam cilveki:D
12.05.2013 14:04 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Reti kurš cilvēks skatās uz celulītu un domā/saka - eu, super, celulīts! :D Protams, ka cilvēkiem trūkumi nepatīk - ne sevī, ne citos. Un tad nu šie cilvēki dalās divās daļās, vieni izlemj paklusēt vai koncentrēties uz pozitīvo, bet otri nebaidās (īpaši anonīmajā interneta vidē) pateikt to, ko domā. It īpaši jaunieši, kas vēl ir savas identitātes un vērtību meklējumos.
Turklāt mēs esam izlutināti ar perfektajām photoshop bildēm tā, ka parasts, ne-ideāls ķermenis daudziem liekas kkas briesmīgs.
12.05.2013 14:04 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Bija pāris komentāri ar aptuveno tekstu "fuj!! celulīts!!" un interesantākais bija tas, ka tos bija rakstījušas tieši meitenes nevis puiši (ok, varbūt kāds čalis bija piereģistrējies kā meitene, bet nez..). Kāpēc, Jūsuprāt, tas tā ir? V


Iemesli ir vienkārši. Glancēton žurnālu fotožopētie vāki. Cilveki ir aizmirsusi kāds i8r dziva cilveka reāls ķermenis. Ka ir daudz mīnusu, ka tur nevar pielabot ar peles klikšķi.
12.05.2013 14:06 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Manuprāt tā drīzāk ir vienkārši konkrētā portāla (spoki.lv) īpašība. Agrāk spokos diezgan bieži uzturējos, tad tur varēja atrast kvalitatīvus, foršus rakstus un iepazīt interesantus cilvēkus, taču paskatoties kas tur tagad notiek... Portāls ir pārvērties par kaut kādu 13-15gadnieku tusiņu, tāpēc arī man liekas ka tie komentāri ir pumpainu tīņu rakstīti...
12.05.2013 14:07 |
 
Reitings 126
Reģ: 17.03.2009
12.05.2013 14:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Manā blogā ik pa laikam kāda uzrodas, lai pateiktu, ka man deguns/lūpas/vaigu kauli/ausis/kas tur vēl ne tāds kā vajag, uzjautrinoši lasot kā to cenšas pierādīt ar putām uz lūpām bezmaz vai! :D

Un kopš kura laika sievietes ir kā dzimums solidāras? Izknābās acis viena otrai pie pirmās izdevības. Uzskatu, ka tādas paīstam sieviešu ciešās attiecības var pastāvēt tikai starp tuvām asins radiniecēm.
12.05.2013 14:11 |
 
Reitings 448
Reģ: 25.01.2013
Parakstos zem katra Mežāze vārda. Arvien svarīgāk ir būt perfektam, tievam, bez celulīta, utt. bet kaut kādas cilvēciskās vērtības (kaut vai apzināti nedarīt otram pāri ar ''ak tu tētīt, kā tu esi atēdusies'') paliek mazsvarīgāk un mazsvarīgāk. Un tā doma ka ''eu, viņai ir celulīts, man nav, tad jau jāiekomentē ''resnā cūka, paskatieties, kāds viņai celulīts''.. diezgan briesmīgi. Nu es domāju, ka bieži vien tā ir vairāk kā konkurence- itkā normāla meitene, bet viņa jānoliek, lai tikai izplatītu domu, ka šķībs deguns jau nu nekādā gadījumā nav ok, un džekiem jāizvēlas tāda ar puslīdz taisnu (kā komentāra rakstītājai ganjau).
12.05.2013 14:11 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Ja, pamanu un pie sevis varbut pasausminos, bet publiski par kadu aiz neko darit nekad nezakajos. Uzskatu to par manieru trukumu.
Varu aprunat ar kadu privati , izteikt savu viedokli , bet ari tad nelietoju rupjus apzimejumus.
Un ne, man nekad nekas neskauz un speciali trukumus citos nemekleju, ja redzu ko labu un/vai skaistu, man nav problemu par to priecaties.
Esmu gan noverojusi, ka skaistas sievietes bez kompleksiem nekautresies pateikt labus vardus otrai sievietei, kamer kada , kuru Dievins nav apdavinajis, nevilcinasies meklet trukumus jebkura cita sieviete un ja visi teiks "skaista" , pazinos: " nu, ne , nekas tur nav".
12.05.2013 14:11 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Un kopš kura laika sievietes ir kā dzimums solidāras? Izknābās acis viena otrai pie pirmās izdevības. Uzskatu, ka tādas paīstam sieviešu ciešās attiecības var pastāvēt tikai starp tuvām asins radiniecēm.

+++
12.05.2013 14:14 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
Arī mēdzu ievērot vai nu to ideālo, vai nu tās sievietes, kurām tauki veļās pāri džinsiem un krekliņš nepietiekami garš, kurš nepiesedz riepu.
Ievēroju, bet nenomelnoju.
Drīzāk, kad vasarā apmeklēju pludmales - domāju, kā tās meitenes tik labi izskatās, nu kā? :D Reāli, Majoros kaut kādas foto modeles staigā apkārt. :D
Bet, ja nopietni, tad, ja tā uzmanīgāk paskatās kādi pārīši staigā pa Rīgas ielām - meitenes mēdz būt diezgan apaļīgas, ar celulītu redzamu, bet blakus izskatīgi puiši. Visticamāk, ka meitene ir ļoti feins cilvēks, turklāt skaistuma standarti daudziem ir dažādi. Ja dzirdu, kad kāds vīrietis saka - "fui, nē, viņai celulīts" vai "fui, nē, viņa pārāk bāla" un tam līdzīgus komentārus- skaidrs ir viens- vīrietis nav pieaudzis, nav. Man pat dažreiz liekas, ka sievietes tik ļoti nekritizē vīriešu alus vēderus, kā vīrieši sieviešu celulītu.
12.05.2013 14:22 |
 
Reitings 7
Reģ: 04.05.2013
Jā , ir mūsdienās stereotipi.
Dēļ masu mēdijiem tiek idealizēts cilvēka ķermenis.
Bet mirklis, kad puisis pasaka -ārprāc, kāds tai sievietei celulīts? (skatoties filmu)
un tu sēdi un saproti, bet viņai nekā tur nav, bet man gan ir manāms,ko lai dara. tas gan ir nepatīkami.
12.05.2013 14:27 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Sev apkārt esošajā sabiedrībā esmu novērojusi, ka sievietes vairāk aprunā vizuālās nepilnības, ieejot pat sīkās detaļās, savukārt vīrieši redz kopskatu un nav tik piekasīgi. Kā jau becky minēja, reti kad var just sieviešu solidaritāti. Vēl esmu novērojusi, ka kritizē tās, kurām kaut kas nav kārtībā ar personīgo dzīvi.
Tie vīrieši, kurus esmu sastapusi un kuri kritizē celulītu u.tml. lietas (bet tādu ir bijis maz), parasti pēc dabas ir tādi sievišķīgi, nedaudz gejiski :)
12.05.2013 14:33 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
kim
....vai arī paši galīgi nav perfekti un savus kompleksus izliek, kritizējot sievietes sīkās nepilnības.
12.05.2013 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ja dzirdu, kad kāds vīrietis saka - "fui, nē, viņai celulīts" vai "fui, nē, viņa pārāk bāla" un tam līdzīgus komentārus- skaidrs ir viens- vīrietis nav pieaudzis, nav.

Perfekti pateikts. Un to pašu es attiecinu arī uz sieviešu dzimumu - izaugot vairs negribas līst citas ādā un šausmināties par to, kāds otrai ķermenis.
12.05.2013 14:46 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Pa purnu tam cilvēkam (visdrīzāk jau tai), kurš bija pirmais cilvēks uz zemes, kas ievēroja celulītu un izdomāja, ka tas ir kaut kas ārkārtēji briesmīgs. Un tā ar principā visu. Jo kaut kur šīm ''problēmām'' ir jāsākas.
12.05.2013 14:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits