Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

zaļais dzīvesveids

 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Vai jūs piekopjat eko dzīvesveidu? Ja jā, tad tieši ko un , ja nē, tad kāpēc? :)
08.05.2013 22:35 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Lietoju bio kosmetiku un skiroju atkritumus. Dazreiz izvelos produktus ar lielo uzrakstu BIO :D Tas ari ir viss no mana zala dzivesveida.
08.05.2013 22:37 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Aaaa un vel man ir ekstra iepirkumu somas, neperku katru reizi plastikata maisinus! :)
08.05.2013 22:39 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Ja, man nav tiesibu un es braucu ar sab. tr. - lidz ar to nepiesarnoju gaisu!

Nopietni runajot, isti nee, tik vien ka atgritumu skirosana!
08.05.2013 22:41 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Pērku jogurtus ar zaļo karotīti. :D
08.05.2013 22:42 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Nē.
Tas tomēr ir vesels dzīvesveids, man pārāk patīk līdzšinējais, lai tik radikāli mainītu teju visus paradumus, ikdienu.
08.05.2013 22:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Censhos cik varu. Atbalstu eko razjotaajus, peerku zemnieku saimnieciibu produkciju, pati audzeeju dalju, skjiroju atkritumus, taupu elektriibu, netecinu kraanu bez vajadziibas, ja ir iespeeja, tad izveelos velo mashiinas vietaa, mazgaaju daudz ko maajaas ar sodu vai etikji, izveelos videi draudziigus iepakojumus utt. Ir lietas, no kaa diemzeel nespeeju veel pagaidaam atteikties. Nespeeju vilkt second hand apgeerbu, podu mazgaaju ar kjiimiskiem tiiriishanas liidzekljiem, mainu sameeraa biezji datorus un braucu ar liela izmeera mashiinu.
08.05.2013 22:44 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Man personīgi liekas, ka liela daļa problēmas slēpjas tieši pārāk lielā preču patēriņā- gan eko, gan ne-eko lietās. Mēs reti, kad apdomājam, vai tiešām bez šīs lietiņas nu nekādi nevarēšu. Un tā tie atkritumu kalni aug. It īpaši mūsdienās, kad cilvēku ir tik daudz, mums cītīgāk jāpiedomā pie saviem iepirkšanās paradumiem. Ai, nu sanāca baigi filozofiski, bet man tā ir sāpīga tēma, par kuru varu vārīties stundām ilgi :D
08.05.2013 22:46 |
 
10 gadi
Reitings 3224
Reģ: 18.12.2012
Daļēji dzīvoju zaļi, tomēr vairāk tikai pati savai/apkārtējo ērtībai.

Lietoju iepirkumu somas vai maisiņus vēlāk kā miskastes maisus izmantoju. Izslēdzu gaismas un ūdeni, kur/kad nav nepieciešams. Nepārvietojos ar auto, izvēlos riteni, kad iespējams. Cenšos nepirkt liekas lietas, vest pārstrādāt baterijas/makulatūru u.c.
08.05.2013 22:49 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Varbūt kāda no jums ir informēta, kā var sarunāt, lai uzstāda šķirošanas konteinerus pie mājām?
08.05.2013 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 3224
Reģ: 18.12.2012
Johansone, visticamāk - caur namu pārvaldnieku
08.05.2013 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
šķiroju atkritumus- stikls pie stikliem, baterijas pie baterijām utt.
Sab.tr. izmantoju un eju,cik vien varu ar kājām.
Pundurtrusim atdodu burkānu,gurķu, ābolu mizas, zaķa wc ieroku dārzā.
Savā mini dārziņā audzēju,ko vien varu pašu vajadzībām, neaudzēju tikai kartupeļus, agri pavasarī jau savi sīpoli podiņā auga. Dažas kastītes ar puķēm,ko izstādīšu dārzā.
Bērnu jau sen radinu pie poda, gadās,kad bikses pilnas, bet pa dienu savi 3-4pamperi ietaupās.
Papīru, kādu koka gabalu, to pašu kociņu no zaķa vālītēm vitamīnu atdodu brālim, viņam ir krāsns visu nokurina.
08.05.2013 22:54 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Nepiekopju. Neesmu gatava atteikties no saviem šī brīža paradumiem un šī brīža dzīves. Man šobrīd viss patīk.
Uzskatu, ka - dari uz visiem 100%, vai nedari vispār. Nesaprotu tos, kuri dara kaut kādu vienu zaļu lietu, ar to lielās apkārt, bet tajā pašā laikā dara 10 citas, ne zaļas lietas. Tas ir dzīvesveids, kuru vai nu piekop, vai nepiekop.
08.05.2013 23:13 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Cik iespejams piekopju. Skiroju atkritumus, tiru pec iespejas bez kimijas vai saudzigaku lidzekli, lietoju eko kosmetiku, taupu elektribu, gazi, udeni. Ir caurumi maniem eko dzivesveida centieniem, bet negribas but paranoiski zalai.
08.05.2013 23:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Uzskatu, ka - dari uz visiem 100%, vai nedari vispār. Nesaprotu tos, kuri dara kaut kādu vienu zaļu lietu, ar to lielās apkārt, bet tajā pašā laikā dara 10 citas, ne zaļas lietas. Tas ir dzīvesveids, kuru vai nu piekop, vai nepiekop.

Es savukaart nesaprotu taadus, kaa tevi. Katra zaljaa lieta, ko kaads izdara, padara muusu vidi tiiraaku un nepiesaarnjotaaku. Pa mazam soliitim no katra indiviida beigaas veido to lielo soli uz ekologiskaaku planeetu. Tu vispaar aptver, ka 100% eko buutiibaa noziimee pasuutiit visu civilizaaciju 3 maajas taalaak un doties dziivot mezjaa zaru buudaa? Ja visi domaatu kaa tu, tad jau tagad vairs nebuutu dzeramaa uudens un mees peldeetu atkritumos.
08.05.2013 23:25 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Jā, es pārvietojos ar kājām vai arī ar velo, reizēm pat ar velo braucu uz citu pilsētu vai valsti.
Lietoju maksimāli bio kosmētiku, varbūt kaut kas no vis mājās esošā nav tīrs bio - eko, bet lielākā daļa vismaz bez parabēniem un dzīvnieku kaitniecības.
Nelietoju visādus gaisa atsvaidzinātājus un vēl kaudzi lietas, kas cilvēkam nevajag.
Nelietoju paketes un tamponus, izvēlos piltuvi.
Ļoti gribētu šķirot atkritumus, bet nesaprotu kā, jo dzīvoju Rīgas centrā un mums pagalmā ir viens konteiners, kurā gāž iekšā visu, ceru, ka kāds padalīsies par praktisko pusi šajā lietā, kā to šķirošanu īstenot???
12.05.2013 16:24 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Ā, vēl tīrīšanas līdzekļus lietoju ļoti maz, reti un tikai ekoloģiskos. Ja māju tīra regulāri, tad ļoti daudz ko var notīrīt vnk ar ūdeni un lupatiņu.
Cik vien iespējams izvairos no plastmasas maisiņiem, man ir liela soma, dažreiz arī auduma iepirkumu tašas.
Mēģinu taupīt papīru, visādiem pierakstiem izmantoju lapeles, kas paliek pāri, aprakstu lapām otrās puses utt. Piem, mājās ir tukša griķu paka, no kartona, fiksi saplacinu, sagriežu gabaliņos, un veidojas nelielas, kartona piezīmju lapiņas.
Varbūt kāda var ieteikt vietu, kur nest makulatūru? Jo no tam kartona kastēm, piem, 1/2 gada laikā var savākt ļoti daudz papīru.
Elektrību un ūdeni taupu, vnk tapēc, ka nav naudas lieliem rēķiniem :D
Vēl grēkoju un veļu bieži mazgāju ar parastiem līdzekļiem, jo eko nevaru atļauties nopirkt, piem., trauku līdzeklis eko maksā tik pat cik parastais, bet veļas mazg. līdzekļiem ir liela cenu starpība.
12.05.2013 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Šobrīd nepiekopju. Jā, es eju ar kājām visur, kur varu un man ir auduma maisiņš. Bet es to neskaitu kā baigo zaļā dzīvesveida piekopšanu - man vnk ir ērtāk ar savu maisiņu un ērtāk iet ar kājām. Tas arī viss.
Vispār piekrītu šim attiecībā arī uz savu dzīvi:
Tas tomēr ir vesels dzīvesveids, man pārāk patīk līdzšinējais, lai tik radikāli mainītu teju visus paradumus, ikdienu.
12.05.2013 16:36 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Pārvietojos kājām vai izmantoju sabiedrisko transportu, arī draugu vienmēr mudinu moča vai mašīnas vietā tomēr izvēlēties sabiedrisko, ļoti daudzus produktus pērku audzētus bioloģiskajās saimniecībās, kā arī mājražotāju gatavotus, atdodu drēbes citiem, ne metu, tādējādi piesārņojot vidi, labprāt mājas lupatiņām vai dārza drēbēm apmeklēju humpalas, lai varu iegādāties ne jaunu, bet jau lietotu apģērba gabalu. Mazgājot zobus/traukus, cītīgi ievēroju ūdens daudzumu, ko lietoju, lieki netecinu. Šķiroju atkritumus, lietoju kosmētiku, kur tomēr lielākās daļas kaitīgās ķīmijas nav, neaizkarinu radiatorus ar aizkariem, nestumju tiem arī mēbeles priekšā, pareizi vēdinu telpas ziemā, izvēlos ekonomiskus un videi draudzīgu materiālus, iekārtas, arī spuldzes, reciklēju stiklu, ķieģeļus, nepērku veikalos maisiņus, bet visur līdzi nēsāju kādu linu vai kaņepju somu, lieki nepatērēju elektroenerģiju. Un galvenais, ka arī apkārtējiem labprāt mācu dzīvot dabai draudzīgāk, vadu apmācības lieliem un maziem, blogoju par zaļām lietām, sniedzu konsultācijas.
12.05.2013 16:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits