Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzņemtās/patērētās kalorijas

 
10 gadi
Reitings 3183
Reģ: 18.12.2012
Jau tievētāju diskusijā rakstīju - pirmoreiz tā, pa īstam, šodien sāku skaitīt kalorijas - gan uzņemtās, gan patērētās. Idejiski patērētajām būtu jābūt vairāk par uzņemtajām, lai veiksmīgi kristos svars. Šajā gadījumā mans mērķis nav svara krišana, bet vienkārši tāds kā eksperiments - kādu laiku papētīt, vai tā maz ir iespējams dzīvot.

Šodienas līdzšinējie secinājumi - lai patērētās kalorijas būtu vairāk par uzņemtajām, jāsporto intensīvi vismaz 1h + noteikti daudz jāstaigā un jāveic papildus aktivitātes (kāpnes utml.). Un tas arī ir minimums, ja tiek uzņemtas mazāk par 2000 kalorijām. Protams, aktivitātes (treniņi, noietie ceļa gabali, ātrums) ir atšķirīgas, tāpēc sīkumos neiegrimsim...

Vēlējos tik jautāt jūsu pieredzi - ja kāda seko - cik kalorijas uzņemat/cik patērējat? Vai esat kādreiz tiešām ilgstoši dzīvojušas uzņemot mazāk kā patērējot? Un vispār - cik daudz kalorijas aktivitātēs sanāk patērēt?
05.05.2013 19:28 |
 
Reitings 266
Reģ: 04.03.2013
Šobrīd mani pašas svars apmierina, protams, strādāju pie formas, bet tā jau nav tievēšana. :)
Pirms diviem gadiem, kad veicu reformu savā ēdienkartē/dzīvesveidā, jā - rūpīgi skaitīju kalorijas.
Šobrīd tā ļoti, ļoti neskaitu un nerēķinu, bet cenšos dienā ievērot 3 ēdienreizes. Kopā cenšos uzņemt ap 1500 kcal, tad nu aptuveni paskatos, lai nav viens cukurs uz šķīvja. :D
Bet vairāk sekoju uzturvielām - olbaltumvielu, ogļhidrātu, ūdens u.c. daudzumam ēdienkartē.
05.05.2013 20:02 |
 
Reitings 266
Reģ: 04.03.2013
Ak jā, un principā man nav nemaz sevi ļoti jāierobežo, vienkārši jāieklausās sevī, organisms pats pateiks, ko vēlas - to iemācījos, kad sāku sportot.
Ēdu to, ko gribās un kas garšo - un pēc kāda laika atklāju, ka esmu tikusi vaļā no 'emocionālās ēšanas', pārēšanās, knakstīšanās gar saldumiem u.tt. :) Un tad arī vairāk par savu kaloriju normu nemaz nesanāk apēst.
Nu labi, šad tad jau sanāk gan tomēr... :p
05.05.2013 20:06 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nu bet jāierēķina, ka arī organisma normālai funkcionēšanai tiek patērētas kalorijas, lai sirds pumpētu asinis, lai plaušas elpotu, lai smadzenes strādātu utt. - tās visas arī ir kalorijas.
05.05.2013 20:07 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
ir bijuši periodi kuros tikai no kafijas pārtiku un sportoju..neiesaku.
06.05.2013 05:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits