Kāzu dāvana

 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Sveikas :)
Drīzumā jādodas uz kāzām un jautājums par dāvanu ir kļuvis aktuāls. Precīzāk, ielūgumā norādīts, ka jaunais pāris grib dāvanu saņemt aploksnē. Varbūt jums ir kādas idejas no personīgās pieredzes kā interesanti esat saiņojušas naudiņu. Google un dažnedažādas lapas krustu šķērsu izstaigātas, bet nekas īsti nav iekritis acīs.
29.04.2013 13:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man patika Rene ideja par naudu rāmītī.. tikai es droši vien ieliktu mazā rāmītī skaistu simtlatnieka banknoti .. un āmuriņu. Tad jaunajam pārim nebūs jātērē laiks valūtas maiņu punktos :)
Manuprāt, tas nav nekas slikts dāvināt naudu kāzās. Jauki, ka pāris var izvēlēties, kādu pannu, vāzi un glāzes pirkt. mulsinoši, ka tas ir norādīts jau ielūgumā.. man būtu neērti kaut ko tādu uzrakstīt.. drīzāk pateiktu mutiski... Parasti jau pārim jautā, ko dāvināt... nu tas tā :)
29.04.2013 15:28 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
interesanta diskusija.

mēs ielūgumā uzrakstījām, lai atvieglotu rūpes par dāvanām, tās var ievietot mazā aploksnītē..nu vai kaut kā tā.

teorētiski, dāvana- tas tiešām ir brīnišķīgi, un to saņemt būtu gan jauki, gan interesanti, gan visādi citādi pozitīvi, bet ja jau ilgstoši dzīvojam kopā- daudz mantu jau sadzīvots. Protams, ir lietas, kuras vajadzīgas- bet tad tiešām ir vajadzīgs mega konkrēts saraksts " gultas pārvalks no veikala x firmas y, ar izmēru, krāsu, cenu", jo pretējā gadījumā viesiem rodas kaudze jautājumu. Un vēl- kā dalīt, kuram viesim kas jāpērk, lai beigās nesapērk abas omītes vienādās gultas veļas? Jau ielūgumā "iemest" izlozēto dāvanu, kura jaunajam pārim jāpērk? Sarakstu būšana attiecībā uz kāzām man liekas neforšāka nekā vnk pateikt, ka droši var arī naudu. Galu galā, tas nenozīmē, ka jādāvina tikai nauda.

un vēl, pēdejā laikā, ejot ciemos pie cilvēkiem (ne uz kāzām, bet citiem pasākumiem), kas nav ģimenes, bet paziņu, draugu lokā, man šermuļi metas, skatoties kādus nevajadzīgus ķīnas s*** dāvina. Tad labāk tiešām būtu piečuku aploksnē ielicis. Nav runa par to, ka lieta ir par mazām naudiņām, bet par to, ka tā dāvana brēc- esmu lēta, nopirkta bodē pa lēto, bez iedziļināšanās vai jubilāram tā derēs. Iespējams nedaudz paspilgtināju krāsas..bet nu.

Līdz ar to, tām, kas ir pret naudas dāvināšanu. Iesakiet reālus ieteikumus un risinājumus! ? :))
29.04.2013 15:30 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Es ar veselo saprātu saprotu, ka naudu dāvināt ir vispraktiskāk, bet man laikam tikai galvā emocionāli traucē tā doma, ka principā kāzas tiek pataisītas par dārgu ballīti :D Es priecātos, ja ielūgumā būtu ierakstīts kaut kāds mērķis, kam to naudu jaunie vēlas novirzīt, piemēram, jauna dzīvokļa iegādei, kopīgam ceļojumam, ja gaidāms bērniņš, tad to var kaut kā "apspēlēt" utt.
29.04.2013 15:34 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
vienīgais, kam es piekrītu un ko nesaprotu- taisīt kāzas par sadāvināto naudu jeb skaitīt to, kā Tev vēl nav. Lūk tas ir muļķīgi. Par ko ir dzirdēts no atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ierpiekšējie klienti- nu jau sievas un vīri, joprojām nav samaksājuši.
29.04.2013 15:34 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, kāzās dāvināt naudu ir ļoti praktiski - visiem! :) Un tur pat nav jāmeklē nekādi attaisnojumi. Viens būtisks iemesls - cilvēkiem ir tik ļoti dažādas gaumes, ka visas vienkārši nav iespējams saprast... Un naudas dāvināšanai ir ļoti labs iemesls - viesi var iepriecināt jauno pāri ar tieši to, ko viņiem kārojās. Kas ir teicis, ka viesi obligāti apmaksās kāzas? Varbūt tas, ko viesi apmaksā ir jaunā pāra sapņu ceļojums, vai sapņu mašīna. Nu priekš kam tās sīkās, sadzīviskās lietas dāvināt, ja visi viesi var samesties kādai lielai lietai, ko jaunais pāris nevar nopirkt no vienas algas? Un tā kā viesi parasti nāk uz kāzām, jo neviltoti priecājās par jauno pāri, tad nav žēl arī ilgākā laika periodā lielāku summu sakrāt. Un, ja kādam ir ārkārtīga vēlēšanās uzdāvināt to segas pārvalku vai katlu - vienmēr tak var pielikt naudas dāvanai klāt! :D
29.04.2013 15:35 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Parfait, laikam pirms diviem gadiem biju uz pāra kāzām, kuri bija ielūgmā rakstījuši, ka priecātos par aploksnīti, jo viņiem nedaudz pietrūkst sava sapņa īstenošanai (tikai bija nedaudz skaistāk uzrakstīt) un sadāvināto naudu pielika iekrātajai, un nopirka dzīvokli.
29.04.2013 15:37 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
Parfait nu mums ir doma tiešām sapirkt lietas, kas nepieciešamas dzīvoklim, tā labiekārtošanai, un noteikti kaut ko, kas būs kā piemiņa, ka lūk šī lieta/ manta pirkta no kāzu naudiņām.

Iemeslu nerakstījām, jo bērns mums nav pieteicies, tas pagaidām atkrīt- bet konkrēts mērķis, piemēram, dzīvoklis, ceļojums- sabiedētu cilvēkus, ka gaidām lielās naudas. Jo tās tomēr dārgas lietas.
29.04.2013 15:37 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
kakao, tas ir ļoti feini :)
Man tajā naudas dāvināšanā laikam tas, kas tiešām besī ir šis aspekts -

vienīgais, kam es piekrītu un ko nesaprotu- taisīt kāzas par sadāvināto naudu jeb skaitīt to, kā Tev vēl nav. Lūk tas ir muļķīgi. Par ko ir dzirdēts no atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ierpiekšējie klienti- nu jau sievas un vīri, joprojām nav samaksājuši.
29.04.2013 15:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār viesi uzskata, ka naudu prasīt nav smuki, bet paši grib par brīvu gan pieēsties, gan piedzerties, un pēc tam vēl kritizē, ka tas nebija labi un tas arī bija slikti. Bet parasti jau uz kāzām tāpēc parasti neiet...

Ja es rīkotu kāzas, tad nedomātu cik dabūšu atpakaļ, jo tā tiešām ir medījuma dalīšanu, kamēr tas vēl ir mežā, ja rīkoju balli, tad rīkoju arī ēšanu un visu citu, bet tā kā pieņemts, ka dāvanas vajag, tad es arī teiktu, ka labāk saņemt kaut ko aploksnē, nevis lietas, kuras nezinu vai izmantošu kādreiz. Kāzas nerīkotu naudas dēļ, jo tāpat vairāk tiks iztērēts nekā sadāvinās, kāzas ar balli rīkotu savu ģimeņu un draugu dēļ, kurus vēlos tajā dienā redzēt sev blakus.
29.04.2013 15:41 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
tikko ienāca prātā doma, ja uz kāzām tiek aicināti tālāki vai svešāki cilvēki, draugi, kuriem nauda ir kaut kas sāpīgs un grūts, tāpēc rodas šādas diskusijas: "Kāpēc man jādāvinā x summa par kaut kādu ballīti?"- nu nav jādāvina, un uz kāzam arī nav jāiet, kaut vai šīs attieksmes dēļ. Nedod Dievs jaunais pāris nebūs kaviāru galdā cēlis. (atkal paspilgtinu krāsas)

tāpēc uzskatu, ka jāaicina tiešām mīļi un tuvi cilvēki, kur aicinātajiem galvenais, lai klāt ir šie tuvie cilvēki un nav svarīgi, ko dāvinās ielūgtie. Un ielūgtie dāvina pēc savām iespējām, bet novērtē, ka jaunais pāris vēlas šadā nozīmīgā brīdī redzēt šos cilvēkus.

Diemžēl ir dzirdēts, ka aicina "šito sievišķi, kuru īsti nepazīstu, bet viņa ir bagāta, varbūt kaut ko sadāvinās"...pfuuu
29.04.2013 15:42 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
piekrītu katram Lilii vārdam ,tikai tagadnes fromā:

Ja es rīkotu kāzas, tad nedomātu cik dabūšu atpakaļ, jo tā tiešām ir medījuma dalīšanu, kamēr tas vēl ir mežā, ja rīkoju balli, tad rīkoju arī ēšanu un visu citu, bet tā kā pieņemts, ka dāvanas vajag, tad es arī teiktu, ka labāk saņemt kaut ko aploksnē, nevis lietas, kuras nezinu vai izmantošu kādreiz. Kāzas nerīkotu naudas dēļ, jo tāpat vairāk tiks iztērēts nekā sadāvinās, kāzas ar balli rīkotu savu ģimeņu un draugu dēļ, kurus vēlos tajā dienā redzēt sev blakus.
29.04.2013 15:44 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Vispār viesi uzskata, ka naudu prasīt nav smuki, bet paši grib par brīvu gan pieēsties, gan piedzerties, un pēc tam vēl kritizē, ka tas nebija labi un tas arī bija slikti. Bet parasti jau uz kāzām tāpēc parasti neiet...


Pie tam man liekas traki,kad kaut kādi seni paziņas, ar kuriem vispār kontakta vairs nav, un visādi tālākie radi,kurus tik pat kā nesatiec, apvainojas par to,ka netika ielūgti uz kāzām. Tāpat tagad plānojot kāzas, es pēc facebook statusta nomainīšanas saņēmu pāris vēstules no senajiem bijušajiem pamatskolas klasesbiedriem, vai es viņus arī uzaicināšot uz kāzām. :D Kā arī darba kolēģi, kas vispār dzīvo citā valstī un arī neesmu satikusi gadus 3, un pat pa to laiku nevienu vēstuli nebiju saņēmusi, pēkšķi visi grib uz kāzām nāk un apvainojas vēl. :D
29.04.2013 15:53 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Vēl gribēju pieminēt,ka mēs arī lūgsim aploksnītēs dāvanas, jo gribam pēc kāzām iekārtot dzīvokli. Un diez vai,ka kāds uzdāvinās mums lielu gultu, sekciju, virtuves iekārtu vai ko tādu.
29.04.2013 15:54 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Man drauga mammai vel no kāzām stāv kkād neizpakoti palagi un trauki...
Mēs kāzas plānojam nākamvasar un jau zinām, ka lūgsim lai dāvina naudiņu, jo vēlamies aizbraukt pēc tam ceļojumā. Katrs varēs dāvināt cik var atļauties.
Turklāt mums jau ir pašiem gan savs dzīvoklis, gan visi trauki, veļa, mašīna utt. Man nepatīk nepraktiskas un nelietderīgas dāvanas. Vienīgais ko es domāju, vai tās puķes no viesiem ir vajadzīgas, jo viņas tak novītīs tā pat pa to dienu kamēr līdz vieu namam tiek :o
29.04.2013 15:57 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Rene ieteikumi baigi labi :)

es pēdējoreis dāvināju vecā grāmatā ar izgrebtu vidu.

Un par naudas dāvināšanu.
Mēs nerakstījām neko par dāvanām, jo:
1. man patīk taisīt vaļā dāvanas, pārsteiguma moments;
2. man nepatīk, ka kāzas tiek pataisītas par biznesa plānu;
3. man šķiet, ka pārsvarā cilvēki dāvina naudu tāpat. pārsvarā visi uzdāvināja naudu, laikam tikai 3 nē;
4. manis pēc cilvēks var nākt bez dāvanas vispār, jo es gribu redzēt viņu, nevis viņa kasti, aploksni utt.
29.04.2013 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Es arī labāk gribētu saņemt naudu. Negribu, lai tā kā manam brālim bija, ielūgumā bija norādījis dāvanu sarakstu un beigās tika pie 5 lielām siltām segām, 2 no tām bija pilnīgi vienādas. o.O
29.04.2013 16:15 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Nī_Mo, espareizi atceros, tu esi floriste ja? :)
29.04.2013 16:19 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Jollya, Jā. :)
29.04.2013 16:21 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Es arī labāk gribētu saņemt naudu. Negribu, lai tā kā manam brālim bija, ielūgumā bija norādījis dāvanu sarakstu un beigās tika pie 5 lielām siltām segām, 2 no tām bija pilnīgi vienādas.

Tādēļ jau dāvanu sarakstam ir jābūt saskaņotam/publiski pieejamam. Vedēji svītro ārā to, pie kā viesi piesakās.
29.04.2013 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Onlainā, pubiski pieejamam? :) Vedējiem ar to vēl jāņemas? koshlene, man liekas, ka tu es pārskatījusies ārzemju filmas, kur ir visi viesi ir advancēti, turīgi un ir speciāli kāzu rīkotaji
29.04.2013 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits