Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pozitīvā puse

 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Pēdējā laikā šeit diskusijās notiek mūsu nolikšana - īgnie latvieši, prasīgie latviešu vīrieši un pelēkas peles salīdzinot ar karstasinīgajām krievu dāmām (turklāt manā skatījumā pelēkā pele = malā stāvoša klusa nūģe, kura neviena vārda pār lūpām nevar dabūt, tā ka šis salīdzinājums man nepatīk, lai gan piekrītu par īgnumu un prasīgumu). un visur piemin izņēmumus, ka ne visi ir tādi (arī es tā daru :D)

Tātad, lūdzu, pastāsties, kas jums patīk latviešos - labās īpašības, rakstura iezīmes utt. Kas tad mums ir labs? :)
22.04.2013 18:47 |
 
Reitings 284
Reģ: 09.11.2012
Latvieši reāli domā, nu tādos atsevišķos gadījumos. Manuprāt, zin daudzas ārstnieciskas metodes..
22.04.2013 18:49 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Latvieši ir dziļi. Tie,kas spēj nosaukt tikai sliktās īpašības ,patiesībā nespēj tik dziļi ieskatīties.
22.04.2013 18:54 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Tādu kārtīgu latvieti jau ir grūti iedomāties, prātā nāk tikai vecā pensīšu paaudze. Jo pārējie ir miksļi, vai jebkāda cita rase, kas dēvējas par latvieti, vai pusaudži, kam no īsta latvieša tālu un lielākoties tā pat nerespektē.

Kopumā, es teiktu - patiotisms, gods un lepnums (labajā ziņā), sīkstums izturēt grūtības (kā nezāles, kas lokās vējā, bet tomēr pieceļās).
22.04.2013 18:54 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Man vienkārši patīk latvieši. Patīk mūsu tradīcijas,mūsu strādīgums,godīgums (protams,ne visiem),mūsu valoda,galu galā.

Latvieši ir dziļi. Tie,kas spēj nosaukt tikai sliktās īpašības ,patiesībā nespēj tik dziļi ieskatīties.


++ es piekrītu Ewane
22.04.2013 18:57 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Taa labaakaa latvieshu dalja nomira Sibiirijaa, paraujot liidzi genofondu. :( Varu veltiit daudz komplimentu latvieshu daamaam - ljoti izturiigas, varoshas, zinaatkaaras un caklas.
22.04.2013 19:00 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Latvieši ir praktiski.
22.04.2013 19:01 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Šodien pirms sākās tv3 play GIR, bija maza reklāma, kur meitenīte kafejnīcā pienāca klāt katram galdam un teica PALDIES.
Vīrietis izbrīnīts prasīja par ko?
Meitenīte teica, par to, ka Labestības dienā saziedoja man naudiņu un es izveseļojos.
Vīrietis vēl pārsteigtāks, vaicā - bet kā Tu zini, ka es arī ziedoju?
Meitenīte pasmaidīja un teica - es nezinu un tāpēc es eju klāt katram un saku PALDIES.

Tas ir kaut kas tāds, kas mani jāsaka ļoti dziļi aizskāra, pa virsu tam, ka ikdienā mēs visi esam pārguruši , īgi un pat dusmīgi... par spīti tam, ka bieži iznāk kāds skarbs vārds pār lūpām , kuru vēlāk nožēlojam, mēs spējam palīdzēt , mēs spējam būt cilvēcīgi un nevis samāksloti, bet pa īstam.
22.04.2013 19:09 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
ļoti labā lieta ir - latvieši ir ļoti praktiski (to jauminēja iepriekš), ja kaut ko nevar atļauties nopirkt, uztaisīs paši. visu ko var salabot, izdomas bagāti praktiskās lietās.

vēl man patīk, ka ikdienā izmanto senlatviešu tradīcijas - laika pareģojumus, ārstnieciskās tējas, homeopātiju. un latviešu pirts!!

vēl joprojām 21.gadsimtā dziedam tautasdziesmas, dejojam tautas dejas, nēsājam tautas tērpus..

un esam ļoti stipri, visādām grūtībām tiekam cauri dzīvi, kariem, izsūtīšanām, krīzēm.
22.04.2013 19:09 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Latviešu vīrieši - ar labām manierēm pret sievietēm (vairums). Vispār ar vienu lietuviešu draudzeni ospriedām, ka salīdzinot ar rietumeriopas vīriešiem, baltiešiem tiešām ir labas manieres jeb pieturās pie vecajiem principiem.
Vēl, ko man ir apkārtējie teikuši, ka latvieši (jeb jau atkal - baltieši) ir oriģināli un inovatīvi. Neparedzētās situācijā svar izdomāt visādus neiedomājamus risinājumus.
Un jā, neesam pazaudējuši tradīcijas nevienā aspektā, kas, manuprāt ir super.
22.04.2013 19:23 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Jāsaka, ka daudzpusīgi, jo ne tikai kaut ko salabos, bet zinās arī par dažādām lietām, tēmām.

Daudzas valodas zinam, jo ar savējo jau neko ārpus robežām nevaram iesākt.

Kaut kāds patriotisms jau ieslēdzas katrā, kad tas nepieciešams, taču domāju to labā nozīmē, jo arī daļa tomēr, kas ikdienā saka, ka nav vairs patrioti, tādi paliek, it īpaši dziesmu svētkos un hokejā.

Lepni par saviem cilvēku panākumiem pasaulē.
22.04.2013 19:24 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Un vēl
Latvieši ir dziļi.

Piekrītu, kas man arī šķiet tāda forša īpašība. Bet mana tkal gribās teikt - batieši. Cik esmu novērojusi - lielākā daļa patiesībā izrādās krietni savādāki kā sākumā šķiet. Noslēpumaini esam.
22.04.2013 19:25 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Latvieši ir talanta pilni, spēj darīt lielas lietas, ja grib un spēj radīt ko tādu, kas iet cauri laikiem.
Esmu liela latviešu dzejnieku cienītāja, komponists I.Kalniņš ir cilvēks uz kuru skatos ar apbrīnu, klausoties M.Brauna "Pērkons, Saule, Daugava" skudriņas skrien pār kauliem. Un šādus piemērus varētu minēt vēl un vēl. Nemaz nerunājot par latviešu filmu klasiku, par izciliem aktieriem un izcilām personībām.
Vakar par šo īpaši izteikti aizdomājos skatoties "Koru Karus" un izdzirdot R.Paula dziesmu "Ances Romance". Skudriņas cauri izskrēja un sapratu, cik dziļas, patiesas un skaistas dziesmas spēj radīt latvieši.
Un lai gan esmu salīdzinoši jauna, man neizmērojams prieks, ka uzaugu kopā ar vecmāmiņu, kura mani iepazīstināja ar latviešu kino klasiku, dziesmām un izciliem aktieriem, kā piemēram, E.Pāvulu, G.Cilinski, V.Artmani u daudziem, daudziem citiem.
Lai gan bieži čīkstu un īdu par lativiešu dabu, tai pat laikā esmu liela patriote, mīlu savu zemi un, mirkļos, kad paklausos vienu no savām mīļākajām latviešu dziesmām (I.Kalniņa "Viņi Dejoja Vienu Vasaru") aizmirstas viss sliktais un saprotu, cik liela tauta esam un, ja vien gribam, spējam gāzt kalnus.
22.04.2013 19:34 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Man patīk latvieši, mēs esam mazāk čomiski, vairāk draudzīgi, dziļāki, ciešāk viens ar otru kopā, sirsnīgi, vienkārši un jautri cilvēki. Skaisti arī.
22.04.2013 19:34 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Tā kā gribētos savējos redzēt, dzīvojam labāk, niez mēle atkal pateikt kaut ko, kas būtu jāmaina, bet to nedarīšu (domās rādu Ewane mēli, un viņa zina, kāpēc?) Pirmais, par ko tikām vienmēr cienīti padomju laikā ir darba kultūra. Redzu, ka tas pavisam pazaudēts vēl nav. Strādāt kārtīgi vēl arvien prot daudzi. Man prieks, ka jaunatnē nav zudis izglītošanās gars. Cits jautājums, kāda ir pati izglītība.
Bet pats galvenais, par ko esmu priecīgs un 100% pārliecināts, - mums ir vissimpātiskākās, visjaukākās, visgaumīgākās, vismīļākās, visiejūtīgākās, visizpalīdzīgākās un visskaistākās meitenes!!!!! Par to, lasot šo forumu es esmu pārliecinājies.
22.04.2013 19:44 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Melns, nu Tu patiešām spēj likt pasmaidīt! :) Prieks, ka ir vīrieši, kuri spēj sievietē saredzēt gaumīgumu, mīļumu, iejūtību un citas rakstura īpašības, kuras citiem ikdienā paslīd garām. :)
22.04.2013 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
No vēl nepieminētā:
Man ļoti patīk latviešu humora izjūta - nu tā parastā ikdienas ar tizlajiem jociņiem, ironiju, sarkasmu un vienkārši pilnīgu svietu. Dažreiz Francijā esot (pat nevis dažreiz, bet ļoti bieži), es pasaku kaut ko ļoti smieklīgu un neviens nesmejas. Man nav tā labākā humora izjūta un smieklīgākie joki, bet nu dažreiz es zinu, ka esmu pateikusi lietu, kas Latvijā skaitītos ļoti smieklīga, bet francūži tikai noblisina acis un cenšas izspiest nervozo "smejos, lai tu nejustos neērti" smiekliņu vai vienkārši skatās uz mani ar wtf acīm. Tas pats par filmām - ar zviedru draudzeni bijām uz kino un mēs abas bijām vienīgās, kas visā zālē smējās. Pirms kāda gada uz manu pilsētu bija atbraukuši puiši no Latvijas - tad arī sapratu, ka priekš manas gaumes mēs latvieši esam ļoti smieklīgi.

Vienmēr ar lepnumu visiem stāstu par dziesmu svētkiem, tā ir tāda lieta man sirsniņā, kas ļoti patīk
22.04.2013 20:23 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Latviesi ir zinoši, dzīvo saskaņā ar dabu, sievietes, daudz vairāk meklē sevi, strādā ar sevi nekā citu tautu pārstāvji.
Konstruktīvi domā, bieži, kā gūt sev labumu, kā palielināt potenciālu.
Atbalsta savējos, kaut vai šeit lasu, pērk madaras kosmētiku, ēd mūsu šokolādi, dzer mūsu balzamu un to arī sūta uz ārzemēm.
Latviesi apzinās savu kultūras mantojumu.
22.04.2013 20:34 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
DIO +++
Nekad neesmu teikusi un neteikšu, ka latvieši ir slikti, īgni utt.
Vienmēr palīdzēs, cik spēs.
22.04.2013 20:46 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Latvieši ir sīksti un izturīgi:)

Par to slikto - ja staigā ar lozungu "visi latvieši ir skaudīgi", "visi latviešu vīrieši ir slikti" utt. to labo nekad arī neieraudzīsi, jo neesi nemaz gatavs/nevēlies to saskatīt.

Melns, paldies Tev!:D
22.04.2013 21:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits