Nauda un izmaksāšana!?

 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Sveikas!Parunāsim par naudas lomu jūsu attiecībās.Cik ļoti jums tas ir svarīgi? Kad ejiet uz randiņiem kurš maksā? Kā ir meitenēm kuras kopā dzīvo?
Manējais gan ir ļoti turīgs, tāpēc reizēm nespēju turēt līdzi viņa prasībām un izklaidēm.Nākās izdomāt visādus aizbildinājumus kāpēc nevaru piedalīties.Vinš ir no Rietumeiropas valsts, kur ir ļoti labas algas. Taču valstī ir pieņemts , ka katrs sevi uztur un randiņos vienmēr maksā katrs par sevi. Viņiem vīrieši un sievietes ir vienā līmenī un tas būtu sexisms ,ja tagad vīrietis maksātu par sievieti.Viņa arī justos pazemota, ka nav spējīga maksāt par vakariņām. Tāpēc rēķins bez vārda runas tiek dalīts. Mani tas apmierina, jo zinu ka vienu dienu , ja izšķirsimies,tad nebūs domstarpības, ka esmu viņa naudu tērējusi, uz kakla sēdējusi utt.
Kā ir ar jums? Jums tas ir svarīgi? Esmu novērojusi,ka Latvietes ir diezgan naudas kāras un ja puisis randiņos nemaksā, tad vairs turpinājums nesekotu. Tas droši vien ir saistīts ar nabadzibu un krievu laiku uzskatiem,ka vīrietim ir sieviete jāuztur.Visi tikai runā ,ka moderna sabiedriba, taču tajā pašā laikā gaida, ka viņas uzturēs un dos naudu.
22.04.2013 13:42 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Man iespejams ir vecmodigi uzskati , bet es uzskatu to par normu ja virietis apmaksa rekinu kafejnica vai kad ejam kopa izklaideties. Protams savai naudai ir jabut un nevar dzivot uz kakla bezkaunigi ( iznemot berna kopsanas atvalinajumu u.tml. ) Tas man asociejas ar audzinasanu un ar viirieti kurs man liktu apmaksat vina rekinus vai pasai norekinaties pec randina ar vinu , es nekad necienitu un neiesaistitos.
22.04.2013 18:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Happy123, nevari izmainiit apstaakljus, taapeec maini attieksmi pret tiem? izskataas, ka tu tam chalim esi diezgan vienaldziiga. ja taa nebuutu, vinjsh riikotos kaa Emmanuelle:
Protams ,zinot vina macinu ,es maksaaju,uzskatu tas buutu loti nepieklaigi,uzaicinaat vinu uz daargu kafejniicu un gaidiit ,lai vins maksaa!

un tur nav nekaada sakara ar Rietumeiropas vai nerietumeiropas valsti. 2. variants ir ka vinjsh vienkaarshi visu dziivi ir bijis bagaats un tik stulbs, ka nevar iedomaaties, ka tev ir maz naudas, vai arii tu to sleepj. bet ja vinjsh zina, ka tev ir maz naudas, tad tavaa vietaa es izdariitu secinaajumus.
22.04.2013 18:11 |
 
10 gadi
Reitings 3056
Reģ: 13.11.2011
ja es eju uz randiņu tad es piedāvāju maksāt uz pusēm, jo man nepatīk, ka svešs cilvēks izmaksā.
22.04.2013 18:18 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vinjsh gadienaa nav spaanis?
Cik es esmu redzeejusi, visur lielaakoties viirieshi izmaksaa randinjos. Un biezji pat draugu / koleegju lokaa viirieshi apmaksaa sievieshu kaartas paarstaavju reekjinus. Taa kaa nav naacies buut attieciibaas, kur pashai puse jaamaksaa.
Es godiigi sakot, apvainotos un izvairiitos no taalaakaas saskarsmes ar taadu kadru, kursh zinot manu finansiaalo staavokli, aizvilktu mani uz taadu vietu, kur man buutu jaatstaaj puse no manas algas. To pashu varu arii teikt par draudzeneem. Man takta izjuuta neljauj aicinaat kaadu mazaak paartikushu draudzeni uz daargu vietu, zinot to, ka vinja vienmeer pati grib par sevi maksaat. Tai vietaa izveelos kaadu izklaidi, pasaakumu, kuru VINJA var atljauties bez bazjaam.
22.04.2013 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
ai, mees abi pliki studenti, maksaa tas, kursh var, bet paarsvaraa jau tomeer draugs.
22.04.2013 18:36 |
 
Reitings 157
Reģ: 29.01.2009
Kad kaut kur ejam izmaksā viņš, bet teiksim , ja es kaut kur aicinu, piemēram, uz teātri tad biļetes nopērku pati. Tā vispār viņš vienmēr ir gatavs izmaksāt, bet ja es vēlos kaut ko nopirkt vai izmaksat viņš neiebildīs.

Pirmajos randiņos tomēr gaidu, ka vīrietis izmaksās, jo cik pēc pieredzes vīrieši kuriem ir filozofija par vienlīdzību galu galā tā vienkārši attaisno to, ka nerūpējas par sievieti.
22.04.2013 18:53 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Pēc šī apgalvojuma-
Vinš ir no Rietumeiropas valsts, kur ir ļoti labas algas. Taču valstī ir pieņemts , ka katrs sevi uztur un randiņos vienmēr maksā katrs par sevi.

Man radās jautājums, kurā valstī tā ir pieņemts??

Esmu dzīvojusi 3 R-Eiropas valstīs, daudz skraidījusi uz randiņiem pirms satiku savu vīru. Ne reizi randiņa laikā esmu par sevi maksājusi, jo vīrietis nav ļāvis pat domāt par sava maka vilkšanu laukā no somiņas.
Man patīk vīrišķīgi vīrieši- ne tādā ziņā, ka izdabās visām manām kaprīzēm, bet gan izrādot vēlmi par mani parūpēties. Un tas, manuprāt, jau ir jāparāda randiņā.
22.04.2013 19:19 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
skandināvi šajā jomā ir dīvaini, viņi pat durvis tev neatvērs un nepieturēs, jo baidās nejauši aizvainot sievieti, ka viņa ir "nevienlīdzīga". drīzāk jau jāsaka, skandināvu sievietes ir dīvainas, vīrieši tikai piemērojas.. tā man skaidroja viens soms.

bet daudz kas jau atkarīgs no katra cilvēka un arī attiecībām. man nebūtu kauns vīrietim pateikt, ka es dārgas izklaides nevaru atļauties, lai nebūtu pēc tam badā jāsēž, lai tikai izskatītos smalka..
22.04.2013 19:21 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Es tomēr esmu diezgan pieradusi, ka randiņos izmaksā vīrietis. Tikai vienu amerikāni sastapu, kurš lika maksāt man pašai par sevi (maltīte maksāja pusotru latu, kas ārzemēs ir ļoti lēti) un tad man bija uzreiz nelāgs iespaids, ka turpmāk ar viņu uzturu tikai draudzīgus kontaktus.
22.04.2013 19:27 |
 
Reitings 141
Reģ: 27.07.2012
Uzskatu, ka izmaksāt vajag puisim vai uz pusēm, vismaz randiņu posmā un tā. Bet attiecībās un tā, tur jau atkarīgs kādas kuram iespējas, normāli, ja izmaksā tas, kurš pelna vairāk un kam lielākas finanses.
27.04.2013 23:52 |
 
Reitings 767
Reģ: 12.05.2011
Es nezinu kāpēc, bet man nepatīk, ka man apmaksā... jo īpaši pirmajos randiņos! Es piedāvāju uz pusēm.. es vienkārši jūtos neērti :D
Ceru , ka kāds mani spēs pārmācīt, jo īstenībā es zinu kāpēc tā ir :D
27.04.2013 23:54 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sākām tikties, kad es vēl mācījos vidusskolā, bet vīrietim jau bija bakalaurs kabatā un labs darbs. Protams, ka par visu maksāja viņš, jo es par savu kabatas naudu vispār uz kafūžiem nebūtu gājusi. :D Šobrīd mana alga jau ir pieklājīga, bet tomēr vīrieša ienākumiem klāt nestāv. Tad nu es par savu naudu iepērkos veikalā pa ceļam uz mājām, pērku biļetes uz pasākumiem, bet joprojām, ja kaut kur ejam, visu apmaksā viņš. Es galīgi neuzskatu, ka sievietes alga ir tikai viņas šmotkām un skaistumkopšanas procedūrām, tomēr visam jābūt samērīgi - ir atšķirība, vai algas ir līdzīgas vai vīrietim 5x lielāka.

Autorei gan es ieteiktu godīgi pateikt, ka nevari atļauties, nevis melot.
28.04.2013 08:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits