Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par ginekologiem - ātrums!

 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
Tātad - man ir veselības problēmas pa sieviešu līniju. Pareizāk sakot čūla + nesen atklātās šūnas pirmsvēža stadijā.
Taču jautājums būs par, ko citu. Mana mamma nesen mani pārsteidza ar pārmetumu vētru, ka man esot jāmaina ārste, jo viņa strādājot pārāk lēni.
Gribu jautāt, cik tad īsti tas ir normāli? Pirmo reizi gāju novembrī. Izrakstīja zāles, noņēma analīzes. Tad attiecīgi 14 dienas lietoju zāles pluss vēl sagaidot savu rindu, pagāja mēnesis līdz atkal devos pie ārstes. Principā tā arī visu laiku sanāk, ka apmēram mēnesis/trīs nedēļas jāgaida līdz nākamajai vizītei. Taču mamma nesaprot, ka rindas ir rindas un tur neko padarīt nevar, pluss vēl tas laiks, kad jālieto zāles (lietoju jau 4tās, kursa ilgums apmēram divas nedēļas). Tajā laikā, kad tiek lietotas zāles, nedrīkst čūlu apstrādāt. Pēdējās analīzes, kurās arī uzrādījās šīs pirmsvēža šūnas, taisīju martā, rezultāti bija jāgaida divas nedēļas. Tagad man atkal bija analīzes, rezultāti jāgaida nedēļu, vizīte pie ārstes ir nākam piektdien. Mamma uzskata, ka daktere man neko neārstē, tikai velk gumiju. Es viņai saku, ka - ārste nevar zināt, kas jāārstē, ka nezina analīžu rezultātus, un kamēr visa aina nav pilnīgi skaidra arī čūlu viņa neaiztiks.
Gribēju zināt, vai tas patiešām ir normāli, jo ar ārstēšanos man nav bijis saskarsmes, tāpēc nezinu, cik ātri tam vajadzētu notikt. Nedzīvoju Rīgā, ja tas, ko maina.
17.04.2013 11:46 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Uz taviem jautājumiem man atbilžu nav, taču gribēju novēlēt atveseļošanos un veiksmi :)
17.04.2013 11:49 |
 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
kakao - paldies! :)
Vēl pieļauju iespēju, ka mamma vnk ir satraukusies, tāpēc arī situāciju uztver saasināti un pārspīlē.
17.04.2013 11:49 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
viziiti pie ljoti pieprasiitiem aarstiem ir normaali gaidiit meenesi, bet, taa kaa tas mani neapmierina, eju pie taadas, kur viziite jaagaida 2 nedeeljas. par analiizeem - driizaak vinji taas suuta uz Riigu, taapeec ilgi jaagaida.
njemot veeraa situaacijas nopietniibu, es pakonsulteetos ar citu aarstu, ko vinjsh domaa par to chuulu, bet aarstu droshi vien nemainiitu, tas visu atkal paleelinaas.
17.04.2013 11:51 |
 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
Donata - to es ar viņai teicu, ka pāriet pie cita ārsta tagad būtu diezgan stulbi, kamēr viņa izies cauri visai manai situācijai, sapratīs kas ir kas.
17.04.2013 11:53 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu es pajautātu pati savai ārstei, vai šāda gaidīšana neko neietekmē, kā arī pēc tava apraksta ātrāk izskatās, ka nemaz nevar, ja visu laiku tās analīzes jānodod, varbūt vienīgi maksāt dubultā, jo tad analīzes var saņemt ātrāk.

Nu vienmēr jau var pie cita ārsta painteresēties, jo savādāk jau neuzzināsi, vai tas normāli.

Veseļojies. ;)
17.04.2013 11:54 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Pēdējās analīzes, kurās arī uzrādījās šīs pirmsvēža šūnas, taisīju martā, rezultāti bija jāgaida divas nedēļas.


Pēc manas pieredzes, šīs analīzes, ja taisa 1dienā vai 2dienā, tad nākamajā 4dienā bija gatavas.
Bet var jau būt, ja neesi Rīgā, tad transportēšanas dēļ
17.04.2013 11:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
chiize, mamma ljoti uztraucas, ja vinja grib tevi suutiit pie vinjas aarsta, aizej, vairaaku aarstu viedoklis nekad nav bijis lieks + vinjai buus sajuuta, ka paliidz tev aarsteeties.
17.04.2013 11:55 |
 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
Pēc manas pieredzes, šīs analīzes, ja taisa 1dienā vai 2dienā, tad nākamajā 4dienā bija gatavas.

Njā, man uzreiz teica, ka gatavas būs 10 darba dienu laikā. Droši vien dzīvesvietas dēļ. :(
Lilii - paldies! :)
17.04.2013 11:56 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Izklausās traki.
Man ļoti sāpēja vēders un aizgāju pierakstīties pie ginekologa. Māsiņai pateicu, ka man jau ilgstoši sāp vēders un viņa lika apsēsties un uzgaidīt (tiku bez pieraksta). Kad pateicu, ka atnākšu rīt, jo tajā brīdī nebija laika, viņa pat pati teica, ka nevajag riskēt ar veselību, jo ja nu ir kas nopietns.
Daktere man atklāja olnīcas iekaisumu. Izrakstīja zāles un teica, ka tad, kad lietošanas laiks (10 dienas) ir pagājis, lai nāku atrādīties. Pierakstījos pie māsiņas un tiku kādas 2 dienas pēc lietošanas beigām, jo tā kā es ārstējos viņa centās atrast kādu "caurumu" grafikā. Tad, kad vajadzēja iet pēc analīžu rezultātiem (bija zināmi 3 dienu laikā) arī pie dakteres tiku ielaista bez pieraksta.
Tavā situācijā domāju, ka noteikti vajadzētu mainīt dakteri. Jebkurām saslimšanām, it īpaši tik nopietnām, ir nepieciešama operatīva ārstēšana. Un nebaidies no valsts dakteriem... pati eju pie tādas un esmu ļoti apmierināta.
17.04.2013 12:04 |
 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
Nav nemaz tik traki, kā izklausās. :) Pirmsvēža šūnas iedalās trijās pakāpēs, man ir pirmā, kuru izārstēt patiesība ir diezgan viegli. Tā kā, būšu vesela, to zinu. :)
Tur jau tā lieta, ka mana problēma nav akūta. Sanāk tā, ka aizeju pie ārstes, izraksta zāles, nododu analīzes, lietoju zāles, pēc dažām dienām eju atkal. Šoreiz būtu tikusi ātrāk, taču šonedēļ daktere nestrādā, lai gan tas tāpat neko nemainītu, jo iet kārtējais zāļu kurss (vēl 7dienas). Man dakterīte tīri labi patīk, jauka un visu sīki un smalki izstāsta un uzmundrina.
17.04.2013 12:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man arii liekas, ka, ja probleema buutu akuuta, aarste reagjeetu citaadi. chuula nav iekaisums...
17.04.2013 12:29 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Cik saprotu, Tev ir CIN1, ja? Ja tā, tad neko citu, kā gaidīt un cerēt, ka pāries, Tev darīt nevajag. Vairāk vitamīnu, vairāk svaiga gaisa un labo emociju! ;)
17.04.2013 12:41 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
teiksu ta-gribi rezultatus, macins ir javer vala. pie valsts arstiem slimnicas nav ko iet un gaidit mega atsaucibu, jo viniem viss(tai skaita pacienti) ir jau lidz klinkim. ir jaiet uz privatpraksem, kur tu maksa naudu par viziti, tad cilveks bus ieinteresets ar tevi krameties, lai nakamreiz atnaktu un samaksatu ari!

p.s novelu tev atveselosanos! turies! viss bus ok:)
17.04.2013 12:47 |
 
Reitings 253
Reģ: 29.01.2009
Jā, CIN1.
Marta - ne manā pilsētā. Bet paldies! :)
17.04.2013 13:09 |
 
Reitings 389
Reģ: 08.12.2012
Jā, kā te meitenes pareizi raksta, ka CIN1 ir pats pats sākums. Ginekologi pat to īsti nesaista kā priekšvēža stāvokli, bet gan kā iekaisumu. CIN2 un CIN3 ir vairāk uz priekšēzi.
Un mamma drīzāk ir uztraukusies par tevi, tapēc arī tāda reakcija
17.04.2013 17:57 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Mamma noteikti ir par tevi uztraukusies. Pie labiem ārstiem vai pie ārstiem, kuru vienkārši kādā mazpilsētā ir deficīts tiešām ir jāgaida mēnesi, bet parasti pie nopietniem gadījumiem ir iespēja pierakstu pastiept un atrast vietu kaut vai tiem pašiem akūtiem pacientiem. Ar analīzēm arī tāpat - jo tālāk no laboratorijas, jo specifiskākas analīzes, jo ilgāk ir jāgaida.

Veselību!
17.04.2013 18:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits