Griķu diēta

 
Reitings 15
Reģ: 11.10.2011
Sveikas, meitenes!
Vai tiešām griķu diēta ir tik ļoti efektīva? Varbūt, kāda, kura ir mēģinājusi varētu padalīties un pastāstīt, kā bija, kāds rezultāts?

Mans augums ir 161cm un svars 52 kg, taču vēl nesen svēru 48, pa Lieldienām esmu pamatīgi saēdusies. Varbūt varat pateikt, kā 2 nedēļu laikā varētu tikt vaļā no 4 kg? Esmu nolēmusi sākot ar 5dienu apmeklēt fitnesa zāli. Skriešana, taču palīdz nomest svaru?
03.04.2013 09:47 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012

Tas ko es cenšos saprast - ja pa svētkiem ir uzrīta tauku masiņa, tad tas jau pats par sevi IR šoks ķermenim. Meitene slaida būdama droši vien ēdusi samērīgi, bet te pēkšņi kaloriju bumba vairāku dienu garumā. Tad attiecīgi, pakāpeniski arī "jānomierina" ķermenis ar mazāk treknu un saturiski veselīgāku ēdamo.
Neliekas pareizi teikt, ka šoks būs griķos, tvaicētos dārzeņos un vārītā vistā. Šoks jau ir bijis un beidzies ar pieņemšanos svarā.



+++
03.04.2013 11:46 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
piedodiet, ne gluži par tēmu, bet kā var uzēst svētkos + 4 kg ? :O es saprastu, ka svētki mēnesi būtu, bet ne jau pāris dienu laikā tāds skaitlis. manuprāt, autore uzēdusies jau ir nedaudz agrāk un pati to tikai tagad pamanījusi. nezinu gan, kā tu izskaties, bet tavam augumam tas svars pat varētu būt par mazu!!! ja vēlies atpakal iepriekšējo formyu, tad sāc nodarboties ar sportu
03.04.2013 11:50 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
stellaglmr - šoks būs no viena mono produkta(dārzeņus neskaitu, jo tie tā kā ir vispār visa pamatā) un zemās kaloritātes, kas parasti šajās ģeniālajās diētas knapi sasniedz 1000kcal. Nē nu, ja jums šāds režīms šķiet sabalansēts, uz priekšu, kas liedz?! Man patīk, ka sievietes ēd griķus un jūtās tik forši, slaidi, nu ko tad neēdiet nedēļu auzu pārslas vai makaronus? Starpības jau nav nekādas.
03.04.2013 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 1934
Reģ: 31.01.2012
Ievērojiet, ievērojiet tās griķu diētas. LABĀKAJĀ GADĪJUMĀ pieņemsieties atpakaļ svarā. Sliktākajā gadījūmā būs kā manai tantei - sabojāja organismu, tagad figūra vispār nekāda - kājas kā sērkociņi, bet vēders no tagadējās normālās ēšanas jau ar normālu riepu ataudzis, knapi staigā, jo grūti uz tik tievām kājām sevi noturēt. Tā, lūk.
03.04.2013 12:06 |
 
10 gadi
Reitings 140
Reģ: 18.09.2011
Griķi bez sāls ar mazkoloriju krējumu un dillēm 2mēneši -30kg,draudzenes tētis tā ēda,bet katru dienu vienu un to pašu nu fuj nu,tādam gribasspēkam jābūt!
03.04.2013 12:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
_paris - necenšos tevi apšaubīt, tikai saprast no kura gala tu šobrīd skaties. :D Un tik un tā man tas liekas kaut kā šķībi. Sava taisnība tev neapšaubāmi ir, bet es domāju, ka tev noteikti vajadzētu sākt apgūt šo lietu profesionāli, lai nav tā, ka kaut kur viedoklī "buktējies".
03.04.2013 12:09 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Pāris dienas -2-3 atslodzei nav nekas slikts un neko nesabojās...



Nu vairākus mēnešus tā ēst vai pat pāris nedēļas, gan ir neveselīgi.


Un ja ievēro stingru diētu, bet pēc tam turpina ēst veselīgi neko neuzņems, Protams, ja pēc diētas sāk rīt kā cūka un šokolādes ar kēksiem štopēt atnaķs ne tikai nomestais, bet arī papildus svars. Zinu meitenes, kurām tā šķiet normāli - rīt kā cūkai, bet pēc tam mērdēties bada, tad atkal rīt, atkal mērdēt sevi badā. Ir cilvēki, kam tas ir dzīvesveids.
03.04.2013 12:13 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
stellaglmr - nav nepieciešamības aiziet tālāk par klasisko grāmatu plauktu Valterā un Rapā, piemēram, paņemt pirmo par uzturu&diētām un saprast, ka buksē nevis mani argumenti, bet, acīmredzot, mūsu savstarpējā komunikācija un sapratne. Es nesaku neko specifisku, lai kaut kas "ietu šķībi." Es apgalvoju, ka ir smieklīgi aizstāvēt griķu diētas, kāpostu, piena, banānu un vēl tās miljons, jo tas neko tur neattīrīs.Jā, un arī 4kg TAUKU par divām nedēļām tas nevienai nenometīs. Vēl smieklīgāk ir teikt, ievēršu šo un tad ēdīšu veselīgi. Tad kāpēc, kāpēc to nevar sākt jau ar šo dienu, bez diētām, tā vienkārši?! Tas ir apburtais loks. Neviena tiešā neizprot kā tas darbojās? Jums šķiet, ka attīrīsieties no tiem kg tieši tad, ja ēdīsiet griķus ar kefīru? Un, kas būs, ja ēdīsiet kartupeļus ar kefīru, iekļaujoties 700kcal? Tad svars nost nenāks, ja? Tie griķi ir tādi maģiski? Nē, nu es ākstos :) Viss ok, labu apetīti! ;)
03.04.2013 12:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
_pars - es tikai saku, ka organismi ir dažādi. Tiem ir nepiecešamas dažādas lieta un kaitīgas ir dažādas lietas. Piemēram, es neticu, ka tu spētu man izveidot veselīgu ēdienreižu grafiku ar to pārtikas ierobežojumu kādu pieļauj mans ķermenis. Un tādas meitenes ir neskaitāmas, kuras paļaujoties uz vispārinātām Valters un Rapa grāmatām kļūdaini bendē savu ķermeni. Katrs gadījums, ķermenis ir specifisks un individuāls - vienai daļai der kaut kas viens, citai ir pilnīgi pretēji. Tāpat kā pareizi nepieciešams sportot, pielāgojot treniņprogrammu, tāpat arī ēšana ir individuāls un specifiski sastādāms process. Es neapšaubu avu taisnību, vienkārši saku, ka pemēram, mani tavi ieteikumi burtiski iedzītu kapā un ja ne tik drastiski, tad gailīšos noteiki caur trubiņu varētu ņammāt.
03.04.2013 13:07 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
stellaglmr - vai tu saki, ka ir kāda sieviete, kurai ir ļoti veselīgi ievērot monodiētu ar kaloritāti zem pamatvielmaiņas?
03.04.2013 13:09 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ja nē, tad es vispār nesaprotu kā tavs komentārs par individuālo ēšanas programmu, kas ir skaidra lieta-katram cits, ir saistāms ar maniem komentāriem par to, ka nav veselīgi un nepieciešami pārtikt no viena(vai trijiem) produktiem.
03.04.2013 13:13 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Manuprāt _paris ir pārāk kategoriska.

Varu spriest tikai no savas pieredzes, bet kur te ir runa par kaloriju skaitu zem pamatvielmaiņas? Es ar tādu ciparu sen būtu paģībusi, ar riteni vējā braucot pāri Vanšu tiltam vai soļojot padsmit km dienā ar suņiem.

Tas, ko griķu nedēļa man palīdzēja - izskaust rafinēto cukuru no ēdienkartes, jo vienu nedēļu no tā atsakoties, organisms beidza taisīt enerģijas lēcienus augšā - lejā, kā arī samazināt uzņemto sāls daudzumu, jo vienu nedēļu padzīvojot bez sāls, pieradu un nebēru sāli tik daudz kā iepriekš ( jas arī pirms tam nebija nekāds milzu daudzums).

Var, protams, teikt, ka monodiētas ( Zaļās pupiņas, burkāni, redīsi, paprika, sīpoli - tie nez kāpēc neskaitās??? ) nekam neder, bet augstākminētie ieguvumi bija tā vērti.

Un griķi joprojām ir mans mīļākais graudaugs, kas dod sāta sajūtu un enerģiju.

Tām, kas nepamanīja, vēlreiz ielikšu linku par citas meitenes pieredzi. Iesaku ieskatīties.

http://ddaina.blogspot.com/2012/03/griku-dietas-nedela-ne-loti-iss.html#more
03.04.2013 13:36 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
._paris ir lielisks teoretikjis. Bet dziivee prakse no teorijas biezhi vien atshkjiras.
03.04.2013 13:49 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
es tomēr domāju, ka labāk un pat vieglāk ir ievērot veselīgu dzīvesveidu un dzīvot bez stresa par kilogramiem. tas nenozīmē, kādu dienu nevar pielikt kartupeļiem majonēzi, jo tomēr, daudzi ir pieraduši to lietot. bet ir starpība, vai viņu lieto katru ēdienreizi vai reizi 2 nedēļās vai vēl retāk. tāpat ar citiem produktiem. nebūs jāievēro tad tās drastiskās diētas un jāpiespiež tā, ka nelabi metas, bet vajag. labāk ir kaut cik visu laiku domāt līdzi, ko apēdam un šo to arī atļauties, nekā vienā dienā uz mēnesi visu nogriezt kā ar nazi.
03.04.2013 14:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ella, tas ir patiesi lieliksi, ka tu zini, kas es esmu un, ko ar šīm savām teorijām esmu sasniegusi savā dzīvē un izskatā. Bet šeit laikam daudzām tā ir, labāk dzīvot alā, lasīt žurnālu "patiesības" un ja kāda apgalvo atšķirīgo - norokam. Tad veiksim, es turpināšu savu ceļu, jūs savu. Nešaubos, ka līdz vasarai šādu diksusiju būs ne mazums.
03.04.2013 14:18 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Lasu un brīnos! Tik tiešām!

Protams ir vieglāk mēnesi vnk sēdēt uz griķiem, nekā saprast un sakārtot savu ēdienkarti.

Palasiet labak šo:

Labi, pieņemsim, ka diēta „nostrādāja”. Tas ir pilnīgi iespējams. Pieņemsim, ka 5 dienās esiet zaudējusi 3 kg. Paskaitīsim, kas un kā zaudēts:

1) Lai zaudētu šādu svaru 5 dienās ir jāpieņem, ka diētai jābūt pietiekoši „drastiskai”. Brīnumi pasaulē nenotiek, un jūs saprotat, ka labi un sātīgi ēdot 3 kg 5 dienās zaudēt ir nereāli. Cik gan ierobežojošai jābūt šādai diētai? Var būt dažādi. Taču par piemēru paņemsim dārzeņu vai dārzeņu-olbaltumvielu diētu, kas dienā paredz uzņemt tikai 500 kcal. Jo ēdot vairāk, tik daudz svaru zaudēt nav iespējams. Pat pilnībā badojoties cilvēks dienā zaudē ne vairāk kā 1-1,5kg.

2) Tālāk paskaitīsim, kas tad īsti zaudēts šajās 5 dienās:

a) enerģijas trūkuma gadījumā organisms pirmām kārtām ķeras klāt glikogēnam, kurš ”nesportista” organismā ir apmēram 300 grami (glikogēns mūsu organismā nonāk kā ogļhidrāti, kuri pēc tam mūsu aknās un muskuļos „pārvēršas” par glikogēnu.) Katrs glikogēna grams sev piesaista 3-4 gr ūdens. Rezultātā zaudējot šos rezerves 300 gramus glikogēna mēs reizē zaudējam arī ūdeni 300gr x 4gr ūdens . Tātad rezultātā mēs zaudējam 1200gr (1,2kg).

b) jebkura tāda veida diēta paredz arī atteikšanos no sāls. Un tas nav ne bez nodoma – jo sāls arī piesaista organismā ūdeni. Līdz ar to atsakoties no sāls uzturā, mēs atkal ļaujam no organisma aizplūst ūdenim. Rezultātā varam pieskaitīt vēl 0,5 l ūdens.

c) līdz ar diētas uzsākšanu, mēs arī loģiski mazāk ēdam, līdz ar to nenovēršami mazāk mūsu zarnā veidojas, atvainojiet, fekālijas. Un vēlreiz atvainojiet par „sīkumainību”, bet zarnu trakts mums ir diezgan garš, ap 15 metriem un ietilpina apmēram 2-3 kg satura, no kuriem apmēram puse ir mikrobā masa).Pieņemsim, ka diētas laikā šis daudzums samazinājies par 1kg.

Un tā, kopējais ķermeņa svara zudums: 1, 2kg + 0,5kg = 1kg = 2,7kg.

Protams, ka visi cipari ir aptuveni, taču gala rezultāts un secinājumi liek vilties: šajās piecās drastiskās diētas dienās reāli badojoties ir zaudēti tikai 300 gr tauku.

Tam grūti noticēt, bet tā nu tas ir. Tauku slānīša zaudēšanas iespēja (tieši tauku, nevis kā cita!) 5 dienu (arī 3 un 7 dienu) laikā principā ir ļoti neliela un minimāla. Un tieši tāpat arī badojoties (kaut arī svara zudums šajā laikā ir ievērojams), tauki tiek zaudēti minimāli. Pārsvarā tiek zaudēts ūdens un zarnu saturs. Kas pēc diētas pabeigšanas loģiski – atgriežas. Tieši to pašu var attiecināt arī uz visām caureju veicinošajām tabletēm, urīndzenošajām tējām, kas iedarbojas konkrēti uz organismu, nevis uz taukiem.

Un tā, mēs ieraudzījām, ka pat ievērojams svara zudums dažās dienās nenozīmē, ka zaudēti ir tauki. Kāpēc tā? Tāpēc, ka tauku izmantošana par stratēģisku enerģijas avotu ir pats grūtākais un sarežģītākais process. Organismā ir pietiekoši daudz ko patērēt vispirms, pirms tas pilnā mērā ķersies klāt zemādas tauku izmantošanai. Piemēram, kā enerģijas avotu, tas vispirms var izmantot to pašu pieminēto glikogēnu, kas atrodas mūsu muskuļos un aknās, olbaltumvielas no asinīm, olbaltumvielu rezerves no aknām un tauku rezerves no muskuļiem, olbaltumvielas no muskuļiem – to visu organisms var izmantot pirms ķerties klāt tieši zemādas tauku izmantošanai (dedzināšanai) kā enerģijas avotam.
03.04.2013 15:11 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Esmu ievērojusi daudz un dažādas drastiskas diētas ir viņām rezultāts, bet vairāk uz rēķina ko minēja surli_murli.
Man personīgi vislabāk patīk ābolu-kefīra ! :)
03.04.2013 15:33 |
 
Reitings 135
Reģ: 22.03.2013
Neiespringstot uz komentāriem, par griķu diētu varu teikt, ka īstermiņā, tā ir laba un tiešām iegūt viegluma sajūtu var :) Es griķu kūri esmu taisījusi 3 dienas pēc kārtas, finansiālu apsvērumu pēc, jo naudas nebija, bet griķu paciņa bija vienīgais mājās atrodamais ēdiens :D Riepiņa sarāvās :) pēc tam nekas dubultā neatgriezās, bet tā kā sāku ēst kā iepriekš, tad atgriezos pie vecā riepas izmēra :D :D
03.04.2013 15:45 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
_paris ar to negribēju tevi aizvainot, bet drīzāk norādīt, ka džīvē katram tā teorija var atšķirties no prakses. Tāpat vienādi ēdot, viens tievē, cits stāv uz vietas, bet trešais uzresnē. :) Mēs ģimenē agrāk ēdam vienu un to pasu pārtiku, bet visiem krasi atšķīrās svars - mamma tāpat resnēja, māsai svars nemainījās, bet tētis tieši otrādi vienmēr bija formā. Mēs nenodarbojāmies ar sportiskām aktivitātēm neviens, tātad tur nav vaina atšķirībai. :) Tā kā teorija ko tu stāsti - ir TAVA teorija, kas tev palīdzejusi praksē izveidot lielisku augumu un uzturēt labu veselību. BEt diez vai tā ir universala formula visām sievietēm visā pasaulē.



surli_murli - gan jau, ka svara vērotajām, kam galvenais ir skaitlis uz svariem vsp ir kada starpība, ko viņas zaudē - galvenais jau lai skaitlis uz svariem atbilst.
03.04.2013 15:47 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
man pazina jau 2 gadus seez uz shiis dieetas...tikai 6dienas un 7dienas ieed ko citu....nezinu gan kada vinja bija pirms tam jo zinu vinju tik kaadu gadu..bet nu slaida ir viss oki doki..vinja saka,ka vinjai nav iebildumu pret grikiem
03.04.2013 16:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits