Tām, kuras īrē dzīvokli

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Meitenes, vēlos vienā konsultatīvā jautājumā palūgt Jūsu padomu:)
Ar draugu jau divus gadus dzīvojam brīnišķīgā dzīvoklī Rīgā. Kad ievācāmies, bija tikko pabeigts eiro remonts. Cena par īri ir salīdzinoši zema, jo parasti par šādiem dzīvokļiem īres maksa ir daudz augstāka. Ir veidots dizains dzīvoklī, lieliska infrastruktūra- sūdzēties nebūtu iemesla.. BET, saimniece ir kundze gados, kura katru mēnesi nāk pakaļ naudai pati. Protams, neesmu vienīgā noteikti, kurai saimnieki paši brauc pakaļ. Ir jau saprotams, ka saimnieks vēlas pārliecināties par to, kā tiek izmantots dzīvoklis, vai nav bojājumu, bet mūsu saimniece nāk katru mēnesi, nerēķinoties ar to, vai būsim mājās, vai nē. Visbiežāk gadās, ka kāds ir mājās, bet ne vienmēr. Nepārspīlēju-viņa pārlūko katru putekli, katru stūrīti dzīvoklī.
Pati saka, ka ir ļoti apmierināta ar mums, ka esam jauks pāris, viņai paveicies ar īrniekiem, bet mēs ar draugu vakar pamatīgi sadusmojāmies par šo jautājumu, jo tā tomēr ir mūsu PRIVĀTĀ telpa, kamēr īrējam un man nav komfortabli, ka kāds nāk, kamēr neesam mājās.
Turklāt nesen atkal bijām atstājuši naudu dzīvoklī, zinot, ka viņa ieradīsies, kad nebūsim un bija pietrūkuši 50 santm jo, gluži vienkārši, nekad precīzi nevaram aprēķināt elektrību, gāzi.. To viņa vēlas darīt pati. Pēc tam telefonsarunā viņa man atļāvās norādīt, ka viņai parādnieki ļoti nepatīkot:D Mēs ar savējo šokā.

Ar komunikāciju man nekad problēmas nav bijušas, tāpēc plānoju viņai norādīt, ka vēlamies, lai viņa ierastos, kad esam mājās, bet labprāt uzklausītu Jūs-vai es "taisu no mušas ziloni" un tas ir normāli vai arī būtu normāli tomēr ieteikt apmeklēt mūs, kad esam mājās?

Esam kārtīgs pāris, uzskatu, ka esam ļoti labi īrnieki. Viss tiek maksāts regulāri, esam kārtīgi, bet tāpat viņa vienmēr atradīs, kur norādīt, ka, piemēram, uz gāzes plīts ir palicis traipiņš:D
27.03.2013 15:24 |
 
Reitings 128
Reģ: 27.02.2013
Mums arī katru mēnesi saimniece nāk pēc naudas, jo caur ibanku nedrīkst skaitīt, jo viņa nemaksā nodokļus.
Par koridori tālāk viņa nekad nav nākusi, pēc naudas nāk katra mēneša konkrētā datumā, dažreiz jau iepriekš atdodam naudu (brīvdienās), visu saskaņojot, arī precīzu laiku, kad nāks pēc naudas.
Neuzskatu, ka izīrētājam būtu tiesības nākt uz dzīvokli un putekļus pārbaudīt, kur nu vēl nākt bez īrnieku ziņas, kad tie nav mājās.
28.03.2013 10:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Mani vairāk izbrīna tie izīrētāji, kuri domā, ka pēc 5 gadu termiņa dzīvoklī viss būs kā tikko pēc remonta. Piedodiet, bet tomēr jārēķinās ar kaut kādu mēbeļu, tehnikas nolietojumu. Tās pašas tapetes gaitenī laika gaitā tomēr kļūst netīras un ne vienmēr ir iztīrāmas.
+

SDraudzene īrē jau 6 gadu, un kad saimniece izteica pretenzijas pateica ko līdzīgu ka Tu. Jo ir saimnieki kam galvā salmi un nesaprot el;ementaru lietu. Cita druška atkal īrē jau trešo dzīvokli un vienmer ienakot dzivot katru kaktu safočē, un izbraucot arī. Jo bieži saimnieki pārspīlē, taču ja ir foto tad var pieradīt ka saimnieks fleite un izpušķo. Iesaku ta darīt visiem.
28.03.2013 10:49 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Man viena dzīvokļa saimniece arī gribēja izrādīt dzīvokli jaunajam īrniekam, kad tur vēl dzīvoju. Viņa ar mākleri visu organizēja, un es pateicu - diemžēl tikai tad, kad VISU būšu izvākusi, potenciālais īrnieks varēs te nākt. Un tā arī bija.

Iepriekšējā dzīvoklī saimnieki šķita ļoti forši līdz brīdim, kad lai gan ar mūsu atļauju (mums šķita, ka viņi neko neteiks) atbrauca pēc naudas, kad nebijām mājās. Es biju tikko no kkādiem ilgiem kursiem atbraukusi, istaba pilna ar somām, trepes piebradātas, jo mēs uzreiz ar vīru kkur aizbraucām..... Izlietnē daži netīri trauki... Tas viss aiz steigas.
Saimnieks toreiz pateica fundamentālu teikumu: "Es te gribu atbraukt kā pie sevis mājā". :D Kā mēs sacepāmies toreiz... Jo kamēr īrnieks dzīvo dzīvoklī, tās ir viņa mājas. Gandrīz aizgājām, bet tomēr beigās salabām.
28.03.2013 10:59 |
 
Reitings 479
Reģ: 12.10.2009
Paciemošanās un paskatīšanās Tv nav tik traki, man nācās piedzīvot kaut ko vēl labāku vecajā dzīvoklī- atbraucam pēc brīvdienām uz dzīvokli, slēdzu vaļā durvis , kaut kā grūti slēdzās, pēc ilgākas mocīšanās atslēdzu, eju iekšā jūtu, kaut kas pēc deguma smird, es jau satraukta saucu draugu, lai meklē, kas dedzis ieeju virtuvē skatos katlā piededzināta auzu putra, eju uz istabu a tur saimniece gultu klāj, viņa bija palikusi pa nakti, taču taisnojās, ka atbraukusi tikai dārzu ravēt :D

Taču tagadējā dzīvoklī viss kārtībā, saimnieci esmu redzējusi divas reizes- apskatoties dzīvokli un ievācoties, īri pārskaitam caur ibanku un komunālos ejam paši uz banku maksāt, viņa teica, ka nenāks un nevaktēs, izskatoties, ka esam labi cilvēki un uzticās :)
28.03.2013 11:16 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
pie pensionāriem labāk neīrēt.

+
man arī ir veselas 2 negatīvas pieredzes ar īrēšanu pie pensionārēm.
29.03.2013 14:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits