Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Augsto aprindu slimība - MIGRĒNA

 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Sveikas meitenes.

Vai šeit ir vēl kāda migrēnas slimniece? Gribētos zināt, kā cīnaties. Mani spēki sāk izsīkt. Esmu izgājusi visas pārbaudes kādas vien iedomājamas, cenšoties piemeklēt labāko ārstēšanas vai novēršanas veidu, esmu izgājusi 10 buram tantiņas, pēdējā paldies Dievam vismaz uz pusgadu novērsa šīs drausmīgās lēkmes. Bet jau vairākus mēnešus šīs lēkmes ir atkal atpakaļ un krietni nopietnākā variantā. Pēdējās pāris reizes pat ar ātro palīdzību.

Gribētos lai padalaties ar savām metodēm, varbūt esat kaut kā strauji mainījušas dzīvesveidu un tas viss ir ja ne pārgājis, tad vismaz nomierinājies.. Uzklausīšu jebko, jo ar šo drausmīgi mokošo slimību slimoju, jau kopš sevi atceros, un tas noteikti nav tas ko es gribētu nodot saviem bērniem. Līdz ar to darīšu jebko.

Paldies jau iepriekš!
27.03.2013 07:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man bija šī problēma, gan ne tik ekstrēma, ka līdz ātrajai palīdzībai nonāktu, un paldies dievam līdz ar tīņa gadiem pārgāja, bet tomēr.

Man palīdzēja galvas masāža un slapjš dvielis uz pieres (var arī kaut ko ar mentolu tipa "zvaigznīte" iesmērēt deniņos). Un nestresot. Kad es pieņēmu apzinātu lēmumu beigt "cepties" par visiem sīkumiem, manas sekmes skolā nokritās pamatīgi, taču līdz ar teicamnieces statusu pazuda arī galvassāpes.

Apdomā, vai atvaļinājuma un brīvdienu apstākļos nav tā, ka migrēnas lēkmes moka mazāk? Ja jā, tad tiešām sāc apkarot stresu, iemēģini nezinu, kaut vai jogu, meditāciju, iešanu uz baseinu, jebko relaksējošu.
27.03.2013 07:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nezinu vai tas, kas man ir, ir migrēna (neiroloģe teica, ka droši vien ir, bet, lai to pateiktu pavisam noteikti, vajadzīgs ilgāks laiks). Nu katrā ziņā pirms galvassāpēm aura, sāpes nomācošas. Pamatskolas laikos bija ļoti stipras, bet tagad vairs tā nav.
Man palīdz vakaros iedzert ko nerviem un labākam miegam. (Relaksen balzams ir labs, taču nevaru to lietot, jo mazina hormonālās kontracepcijas iedarbību). Sāpes ir daudz, daudz retākas. (Bet, kā jau teicu, man tās sāpes nav baigi stiprās...)
27.03.2013 08:05 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
man ar migrēnu palīdz tas, ka aizgāju pie homeopātes un mēs izrunājām līdz pašiem sīkumiem, no kurienes tas viss rodas (emocijas, ēdiens, u.t.t. u.t.j.), tāpēc tagad cenšos ievērot, lai visi apstākļi ir labvēlīgi manai pašsajūtai un, ja tomēr noiet greizi, laicīgi iedzert zāles.
27.03.2013 08:06 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Atigita, man šai lietai palīdzēja diezgan drastiska metode - cukura izslēgšana no ēdienkartes vai vismaz krasa uzņemtā cukura samazināšana. Dabiskos cukurus - augļus, medu - ēdu, bet visu kas ir ar rafinēto cukuru - nea. Pēc kāda laika cukurs, maita, nemanāmi ieslīdēja atpakaļ ēdienkartē, un galvassāpes bija atpakaļ.

Un protams

+ labs miegs
+ pietiekami ūdens
+ kustības
27.03.2013 08:31 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Meitenes, kas īsti jums skaitās "migrēna"?
Man lēkmes uznāk reti (ikdienas galvassāpes par migrēnu neuzskatu), un nezinu, kas ierosina - stress? (Nestresot - viegli teikt), alkohols!!, asi ēdieni utt

Kā cīnos? Nekā.. Ja jūtu, ka nāk, dzeru vai nu Cinnie vai Ultracode (abas palīdz tikai sākuma stadijā), ja ir jau lēkme, nekādas zāles vairs nelīdz, ir gadījies arī ātros saukt. Drausmīgi, bet ikdienā cenšos par to nedomāt. Būs, būs. Neko tur, manuprāt, izdarīt nevar...
27.03.2013 08:32 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Līdz kādam "līmenim" jums nonāk migrēna, kad saprotat, ka jāsauc ātrie? Izklausās briesmīgi!
Man migrēnas ir bijušas bieži, bet nekad neesmu iedomājusies, ka tas var aiziet līdz ātrajiem!
27.03.2013 08:36 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
surli_murli, tad kā Tev izpaužas migrēna? Nejauc ar parastām galvassāpēm? Kad man tiešām ir migrēna, man nenormāli sāp galva, parasti vienā vietā, "spiež" uz acīm, miglojas, uznāk aklums, ir fiziski nelabi, parasti vemju, mēdz būt, ka sāk tirpt ķermenis. Vistrakāk bija, kad notirpa visa kreisā puse, mēli ieskaitot, tad gan saucu ātros, jo nobijos, ka "notirps" arī sirds.
Būtībā, kad man ir migrēna, esmu kā dārzenis. Varu tikai gulēt pilnīgā tumsā un klusumā, trīcēt, raudāt, mēģināt izvemties, lai paliek vieglāk, un censties aizmigt, lai ātrāk viss pāriet.
27.03.2013 08:44 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Nu tik traki man nav bijis..ptu ptu ptu
Man migrēna parasti izpaužas ar ļoooti stipram galvassāpēm, migla acu katiņos (tas liekas dīvaini :D) un slikta dūša. Parasti, kad man tā uznāk zāles nepalīdz, bišku palīdz tad, kad salieku rokas uz galvas, lai ir spiediens..., dažreiz lūdzu draugam, lai man saliek uz galvas savas smagās rokas.
Bet vispār diezgan traki ar tām migrēnām..., pie tam, ja vēl tik trakā stadijā
27.03.2013 08:49 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Paldies meitenes.. Ak, Dievs, lasu un šausminos, cik patiesībā mēs tādas esam daudz, kam dzīve sačakarēta ar tām migrēnas lēkmēm. Vājprātīgi!
Jā, tā dārzeņa būšana ir briesmīga. Ir ievilcies pat 3 dienās tāda gulēšana, vemšana un mocīšanās sāpēs.
Nestresot - vai tas maz ir iespējams?! It kā jau cenšos visu uzņemt vieglāk, bet ne vienmēr tas izdodas. Un patiesībā pavērojot sevi, nav tā, ka lēkmes nāk virsū tad kad šī spriedze būtu palielināta vai būtu mazāk gulēts. Es īsti nemaz nevaru atrast to sakarību ar dzīvi, jo tās lēkmes uznāk visneiedomājamākajos brīžos. Varu arī nakts laikā pamosties un saprast, ka galva plīst pušu un vēmiens nāk..
27.03.2013 08:54 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Man mamma visu laiku cenšas iestāstīt, ka migrēnas man nāk virsū dēļ kontracepcijas.., es sparīgi turos tam pretī :D Bet ei nu sazin...
27.03.2013 08:57 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Atigita, jā, man dakterīte teica, ka migrēna var būt gan no liela stresa un bēdām, gan lieliem priekiem :D neiešu taču tagad visu dzīvi sēdēt mājās un vispār nekādas emocijas neizbaudīt...
surli_murli, jā, man arī palīdz spiediens uz galvu, jocīgi :)

ko jūs sakāt/zināt par to, ka katra migrēna ir mini insults? es par to nopietnāk sāku aizdomāties, kad man pēc vienas migrēnas lēkmes jūtami sāka raustīties valoda.. (kas ir nopietno un lielo insultu sekas parasti)
27.03.2013 08:58 |
 
Reitings 638
Reģ: 27.06.2012
Man tā pati prbolēma-izgājusi esmu visas pārbaudes..pašlaik meklēju zāles, kas man varētu palīdzēt-vnk eksperimentē ar mani dakteri :D ikdienā lietoju antidepresantus, jo man tā galva sāp no stresa
27.03.2013 09:00 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Tas varētu to ietekmēt. Jo šādu faktu man minēja arī pēdējā no buramtantiņām. Viņa gan vispār bija principiāls cilvēks un neatbalsta ķīmisko zāļu lietošanu.. Bet tā kā es jau tajā laikā kontracepciju nelietoju un arī zālēm max saku nē (cik jau nu iespējams). Nu pusgadu viņas vārdotais ūdens un manis novārdošana palīdzēja. Bet otru reizi nevaru sadūšoties braukt, jo viņa bija solījusi, ka man pazudīs vismaz uz vairākiem gadiem tās migrēnas lēkmes!
27.03.2013 09:01 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Meitenes, pie kāda ārsta jāiet, ja ir aizdomas par migrēnu?
Man apmēram reizi, citreiz divas reizes nedēļā uznāk nenormālas galvassāpes, ļoti bieži tikai vienā galvas pusē. Sāp tā, ka ne pakustēties, ne padomāt, reizēm līdz ģībienam. Nepalīdz pat Ibumetīns.
27.03.2013 09:03 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Libra - Stradiņos ir tāda galvassāpju speciāliste, tikai uz sitiena neatceros uzvārdu.. pagulē, noteikti atradīsi.
surli_murli - par kontracepciju ir pilnīga taisnība. Ja ir traka migrēna, es to laikam beigtu lietot kā pirmo...
27.03.2013 09:04 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Man šad tad gadās tādas lēkmes, kad var tikai gulēt un vaidēt, jo parastās pretsāpju zāles nelīdz - nu varbūt tikai atvieglo. Visbriesmīgāk bija grūtniecības laikā - kad bez paracetamola un nošpas neko citu nevarēja lietot. Bet jāsaka, ka tagad, kad pēc dzemdībām pagājis vairāk nekā gads, tfu, tfu, tfu, galva man šajā laikā nav sāpējusi vispār.
Ā, nāvīgs savienojums tam, lai sāktu sāpēt galva, ir vīns+siers (īpaši zilais siers), pēc tāda salikuma man galva sāp vienmēr.
27.03.2013 09:06 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Kotibe.. nuuuu nē :D
27.03.2013 09:10 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
surli_murli, tad priecājies, ka nav tik trakas Tev migrēnas :D jo es laikam būtu gatava atteikties ne no tā vien, lai man nekad vairs nebūtu lēkme...
27.03.2013 09:18 |
 
Reitings 537
Reģ: 29.01.2009
Nu lasot jūsu pieredzi, secinu ka man migrēna bija vieglā formā. Jā galva sāpēja, miglojās acis, vilka uz vemšanu utt. Sataisījos iet uz baigajām pārbaudēm, un ko izdara neiralogs-man izmasēja aizmugurē kaklu, izkrakšķināja, izstaipīja, 3 mēneši kā nav sāpju. Un tas viss tikai no sēdoša darba, ka visa spranda savilkta. Tagad vēl iziešu fizioterapijas kursu, vakar tieši speciāliste teica, viss rodas no nepareizes sēdēšanas un nekustēšanās!
27.03.2013 09:18 |
 
Reitings 82
Reģ: 19.09.2009
Sveikas. Man diemžēl arī ir šī diagnoze. Lietoju Cinie, nepalīdz tik efektīgi kā gribētos, bet tomēr palīdz. Rudenī migrēnas lēkmes bija 2x nedēļā, tagad par laimi 2x mēnesī vidēji. Un arī es tad esmu dārzenis uz diennakti. Tagad dzeru vairāk ūdeni. Bet nu sajūtas ir tiešām neciešamas, man vienmēr gribās, lai kāds ar kāju aizsper to galvu prom, un vēl liekas, ja izvemšos paliks labāk. Ceru, ka ar laiku tikšu no tā visa vaļā.
27.03.2013 09:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits