Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mana atzīšanās par brīvību!

 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Sveikas!
Ārā spīd saule un reizē arī snieg sniegs.
Man galvā skan kāda veca, lēna 70'gadu dziesma, un acīs lēnām saskrien asaras- veroties ārā pa logu.
Man ir 19 gadu, un klusām vēlos atzīties, ka esmu brīvībholiķe.
Ir pienācis pēdējais laiks, tāds kā pagrieziena posms manā dzīvē.
Es jūtu, kā viss un visi, kas ir man apkārt spiež mani ar vārdiem pie zemes.
Drīz beidzas vidusskola, atzīmes labas, bet es vēlos pēc vidusskolas būt brīva. Vēlos savu dzīvi apgleznot kā mākslasdarbu.
Taču, protams, viss slēpjas apkārtējos. Nāku no koncervatīvas ģimenes, kur uz to vien, ka pasaku, ka vēlos darīt kaut, ko savādāku kā citi uz mani skatās jau ar šķību aci. Šie teksti- ka tādēļ vien, ka nevēlos stāties augstkolā,koledžā mani uzskata par pilnīgu st*lbeni,kas tiek klaji arī pateikts.
Taču manī visu mūžu ir bijusi sajūta, ka esmu savādāka, mani nesaista studiju programmas, ko piedāvā augstkolas ( ne tikai Lv), es neesmu slinka, man ir sajūta, ka esmu uz pasaules, lai izzinātu to,uzkrātu pieredzi, palīdzētu. To ir tik dīvaini izskaidrot, bet es esmu nogurusi no spiediena, kas ir apkārt.
Un stundām ilgi vēroju ārā pa logu horizontu un domāju, cik lieliski būtu būt brīvai- bez interneta, televīzijas, kaut kur tālu prom (Protams, atgriežoties Lv).

Tātad mani jautājumi ir sekojoši:
Vai man pakļauties spiedienam, mācīties tos 2,5-3gadus un vēl sevi smacēt,
Darīt kaut ko, ko liek sirds, BET es vēl aizvien nevaru saprast kā, ar kādām metodēm to panākt. Iespējams, visa mana fantāzija aprobežojas ar brīvprātīgo darbu, bet jēziņ nē, es domāju, ka vienkārši nevēlos būt viena no sistēmas.

Vai maz no šī apļa ir iespējams izspraukties? Vai ir iespējams būt tik stiprai... un vai šeit ir vēl kāda, vai varbūt es vienkārši ar visu naudu, cilvēku uzmanību esmu no tā tā nogurusi, ka jūdzos nost?
23.03.2013 17:42 |
 
Reitings 1202
Reģ: 22.01.2013
Viss atduras pret finansēm. Ja ir resursi - aiziet!
23.03.2013 17:45 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
skatoties objektīvi no malas, jā, es pamācītos tos dažus gadus, iegūtu izglītību, lai brīdī, kad mans jaunības maksimālisms pārietu un es nolaistos uz zemes, man būtu kaut kāds pamats pie kā pieķerties. un augstskolās var studēt arī tālmācībā.
23.03.2013 17:46 |
 
Reitings 452
Reģ: 07.02.2011
Ja tev ir 19 tad nevis jautā citiem,bet apdomā pati,ko vēlies un ko nē, protams, izvēlies un apdomā visu kārtīgi,jo ārpus mājām viegli nebūs.
Vēlu tev veiksmi :)
23.03.2013 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Queen Interesantāk tieši ir bez naudas.

René, Kas tad tas par jaunības dullumu, ja jau kopš bērnības esmu zinājusi šo.
Un izmācīties jau itkā var arī pēc tam, kad atgriežos.

Ja nu gadījumā kādu vairāk vai mazāk interesē tas, kā es jūtos, ir laba filma- Into the wild.
23.03.2013 18:01 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Sveika.man bija ljooti liidziigi.un es esmu daudz par sho jautaajumu domaajusi..
Bet shiis ir tikai manas paardomas!! Es nesaku,ka kaut kas ir pareizi vai nepareizi..
Atceros kaa mees vienrei 12.klasee runaajaam,kas mees gribeetu buut,kur mees gribeetu buut peec gadiem utt...un es vienmeer teicu,ka es gribu buut jauna mamma,gribu atrast lielo miilestiibu(es vienmeer esmu bijusi diezgan naiva romantikje ) un ka es gribeetu straadaat skolaa. Maaciitis mazos beernus,jo,manupraat,beerniiba ieliek tos pamatus,kas noteiks,kaadi mees buusim veelaak,ljoti daudzi beerniibas notikumi ietekmee to,par kaadiem cilveekiem izaugam...kaa risinam probleemas ar citiem,ar sevi, kaa pienjemam citus cilveekus, kaa pilnveidojamies utt..jo buutiibaa jau pashu svariigaako,ko cilveekam vajag,mes apguustam 1.dziives gadaa- est, staigat,runat,panjemt lietas... Tas viss mani tik ljoti fascinee,tad ,nu,es izleemu,ka es gribeetu straadaat skolaa ar mazajiem. Jo tas tachu ir visforshaakais un augljus nesoshaakais darbs.tu centies paliidzeet mazajam cilveekam,kas ir veel tik daudz sapnju un ideju. ..taa,luuk,un daudzi arii teica,ka tas ir nedaudz smiekligi,stulbi utt...tad kapec es 3 gadus maacijos pastiprinaati eksaktos prieksh,etus,ja veelos buut 'tikai' skolotaaja??!! Manupraat,mums katram dziivee ir tas merkjis jau daudz mas nosprausts,bet celji,kaa pie taa nonaakam,ir daudz un dazhaadi... Es zinu,ka es neaizgaaju studeet,es zinu,ka es pametu labiju,es zinu,ka es dziivoju citaa alstii,es zinu,ka es esmu bijusi beern aukle...un es zinu,ka es esmu esmu ieguvusi ljoooti daudz,es esmu buutiibaa apguvusi 2 jaunas valodas,es esmu satikusi vienreizeejus cilveekus,iemaaciijusies tik daudz ,iepazinusi pasauli un sevi.. Un es esmu laimiigi preceejusies un zinu,kaa ir izneesaat mazuli 9 meeneshus,es zinu,kaa ir atdot prom savu daargaako- pienjemt,ka manam mazulim nebija pie mums jaapaliek,pienjemt,ka vinjam bija citaadaaka misija,pienjemt,ka mans ego-es gribu savu beernu!!!- iisti shajaa pasaulee neko nenosaka...notiek daudz dazhaadu notikumu,kas muus izmaina...un es esmu saakusi straadaat skolaa. Labaa eiropas skolaa ar 4/5 gadiigiem beerniem. S miilu savu darbu. Tas nav pilnas slodzes,bet iesaakumam ljoti labs taapat...un ,skat,peec 4 gadiem es esmu tur,kur es gribeeju buut vienmeer...bet es buutu vareejusi iet studeet ekonomiku,kaa bija domaajushi mani vecaaki, un es buutu jau 2.kursaa reaali izbesiijusies,un ...iespeejams,ka es nebuutu tur,kur esmu pashlaik... Un es arii zinu,ka es gribu maaciities,es zin,ko es gribu maaiities,bet tas viss ir naacis pamazaam...4 gadu laikaa es esm sho sapratusi,ka 'aatri' nevienmeer garantee rezultaatus. Lai arii es neesmu beigusi augstskolu, es nejuutos mazaak zinosha kaa mani draugi,es tachu naudu skaitiit maaku,rakstiit maaku,pulksteni paziistu un arii latvieshu gramatiku zinu.
Es redzeeju forshu kreklinju ar uzdruku (apmeram kaut kas shaads bija rakstiits) -"un ir pagaajusi karteja diena,kuras laikaa man nevajadzeja pielietot algebru"... Man ,piemeram,tieshaam vienmeer likaas,ka shiis ziniibas visas ir vairaak ,lai attiistiitu muusu speeju domaat,bet ikdienaa tachu mums ir vienalga,kaa atteels veidojas acii vai kapec cos no 45 gradiem ir tik ,cik ir...
Es vienmer esmu bijusi vairak realiste , mani vienmer ir saistijushi cilveka pasha piedzivojumi,domas...graamatu izlasiit nav liela maaka. Manupraat.

Lai tev veicas...dziive ir iisa. Dziivo saskanjaa ar savu sirdi.
23.03.2013 18:10 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Jaa,filma skaista un skumja... Arii vinjhs saprata filmas beigaas,ka taa nav laime,ja nav liidzaas neviens,ar ko tajaa daliities. :) man ljoti svariigi ir cilveeki. Es miilu cilveekus,es apbriinoju vinjus,vinji ir daudz smalkaaki mehaanismi par visaam ieriiceem un tehnologjijaam... Mees esam dabas kronis.
23.03.2013 18:12 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Vai man pakļauties spiedienam, mācīties tos 2,5-3gadus un vēl sevi smacēt,


Godīgi - manuprāt, nevajag. Jo vairāk laiks ir gājis uz priekšu, jo vairāk esmu sapratusi, ka nav vērts darīt kko, kas pašu nedara laimīgu. Kāda citiem daļa gar tavu dzīvi? Es uzskatu, ka dzīve ir pārāk īsa, lai to pavadītu darot to, ko citi uzspiež.
Lai nu kā - apdomājies un rīkojies tā, lai tu būtu laimīga, jo tā ir tava dzīve.
Lai veicas.
23.03.2013 18:21 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Uzdod sev vienu vieniigu jautaajumu - kas tev dos finanseejumu? Ja pati, tad droshi - baudi dziivi, straadaa briivpraatiigo darbu vai kaadu citu darbu un tamliidziigi, dari, ko gribi, taa ir tikai tava dziive. Ja vecaaki, radinieki - tad taada meitene, kas grib briiviibu, tai pat laikaa teereejot vecaaku naudu, man liktos stulba un slinkje.
23.03.2013 18:22 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
tille, Tu patiešām izklausies kā cīnītāja, un tas, kas dzīvē ir nolemts, pēc tevis rakstītā, var saprast, ka arī piepildīsies vai tur vai, kas :)
Tas mani pat uzmundrināja. Un es patiesi priecājos par tavu pieredzi.
23.03.2013 18:22 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Queen Interesantāk tieši ir bez naudas.

Vai Dievs.. Gribeeshu redzeet, ko tu teiksi, kad, piemeeram, saslimsi ar kaut ko smagaaku par saauksteeshanos (nenoveelu, tikai piemeers) un buus nepiecieshamas zaales. Vai kad tieshaam nebuus ko paeest vai kur apmesties. Nedeelju, meenesi tas varbuut ir interesanti, bet pienaak laiks, kad nauda BUUS ljoti vajadziiga. Manupraat, taadaa bezruupiigaa dziivee var doties tie cilveeki, kuriem tomeer ir kaut kaada nauda iekraata, lai buutu atpakaljceljsh katram gadiijumam. Pashlaik tava veelme izklausaas peec mazas meiteniites sapnjiem.
23.03.2013 18:27 |
 
Reitings 431
Reģ: 29.01.2009
Tille, tu atdevi kādam savu bērnu??? :(
23.03.2013 18:28 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
:) bet es piekriitu tam,ko teica Pievakare- slinkums un stulbums nav mani vai tavi iemesli,ja tu esi izveeleejusies briiviibu,buut 'sava celja gaajeejs', tad tu to dari ar parlieciibu. Nevis dziivo maajaas,seedi diivaanaa visu dienu un pukojies,kaada gan tev neizdevusies dziive vai ,tieshi otraadi, izdevusies briiviiba. :)
23.03.2013 18:29 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Jaa... Tam augstaakajam speekam.. Kaut gan man nekad netika dota iespeeja vinju patureet sev.
Negribu izklausiities galiigi jociiga ,rakstot savaaa filosofiskajaa manieree..taapeec-mans deelinjsh nomira.
23.03.2013 18:31 |
 
Reitings 431
Reģ: 29.01.2009
Vai, piedod :(
23.03.2013 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
Parakstos zem katra Heartkiller vārda!
Nekas traģisks nenotiks, ja paņemsi, piemēram, gadu brīvu sevis izzināšanai un tad jau redzēs kurp dzīve aizvedīs. Ja runa ir par finansēm, ko vajag, lai sāktu brīvprātīgo darbu, var atrast arī citus ceļus. Šobrīd nemācēšu pateikt, bet ir vairākas organizācijas, kur jaunieši var iesniegt savus projektus, atrast sabiedrotos un īstenot savas ieceres.
Viens man pazīstams puisis tā arī izdarīja un šķiet, ka ne mirkli nenožēlo.

Jebkurā gadījumā - veiksmi Tev! Vienmēr esmu apbrīnojusi cilvēkus, kas izvēlas citādāku, nestandarta dzīves ceļu. :)
23.03.2013 18:34 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Dari to, ko gribi! Nepadodies sabiedrības rāmjiem un tiecies uz savu mērķi. Vēlu veiksmi un laimi! :)
23.03.2013 18:35 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Penelope...taada ,luuk,ir mana pieredze. Ar sho sajuutu un atminjaam es pavadu katru dienu,tapec varbut es arii esmu saakusi uz daudzam lietam skatities citadak.nezinu.
Bet brivpratigais darbs skan interesanti. Es esmu redzejusi vairaks piedavajumus ,piemeram,braukt uz afriku un macit berniem anglju valodu,ziimeet,speeleet speeles... Netaa ir daudz info. Mans teevs arii ir diezgan stingra rakstura cilveeks,paliela uznjeemuma vadiitaajs utt...bet es atradu info par aukles darbu,es aizsuutiju pieteikumus,atradu gjimeni,pec tam nostadiju vecakus fakta priekshaa,mes izrunaajaam visus par un pret,mans teevs sazinaajaas ar gjimeni,pie kuras es veelos braukt,lai tomeer tas ir droshi utt.. Un es biju celjaa! :)
23.03.2013 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Esmu līdzīga un Tevi pilnībā saprotu. Taču diemžēl no daudz kā nevar izsprukt šajā pasaulē, kādam par apkārtējo labklājību ir jāmaksā (un jāstrādā). Ir jau labi fantazēt par dzīvi, esot siltumā un paēdinātai, tikai ārā tas ir ērkšķu pilns un sāpīgs ceļš. Taču nebaidies, var šīs abas lietas arī apvienot, pabarot sevi fiziski un galvenais, garīgi. Tikai meklē savus ceļus, jo tas, kas nācis caur grūtībām, "sāp" visvairāk, t.i., sāp nevis fiziski, bet iekšēji caur sāpēm dod lielāko vērtību.

Tikai neierobežo savu skatījumu uz lietām, piemēram, brīvprātīgais darbs (kā sākums, manuprāt, Tavā gadījumā būs ļoti labs) būs tikai tik "sistēmisks", cik pati to pieļausi, un no Tevis pašas patiesībā ir atkarīgs VISS :)
23.03.2013 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
Vienu atcerējos!
http://www.viaa.gov.lv/lat/muzizglitibas_programma/grundtvig/grund_darbn/grundtvig_dalibniekiem_info/
Domāju, ka ir vērts piedalīties un iegūt jaunus iespaidus, sākt ar mazumiņu. :)
23.03.2013 18:40 |
 
Reitings 102
Reģ: 29.01.2009


izlasīju diskusiju un prātā uzreiz atausa šis te..
esmu šāda dzīvesveida, ja to var tā saukt, piekritēja. man Galvenais ir tas kā jūtos, sajūtas, būt laimīgai, smaidīt, kontaktēties ar cilvēkiem, kuri man liek smaidīt, kuri man ir patīkami, darīt lietas, kuras raisa pozitīvas emocijas.. manuprāt, tas ir dzīvē Pats svarīgākais! un cilvēki, kuri to visu saprot un dzīvo pēc šī principa,.. ahhh kā es viņus apskaužu! vairāk nekā tos, kuru kontos stāv miljoni.
un šis klips mani arī tā kā atmodināja, noskatījos ar tādu interesi.. un smaidu uz lūpām :)
https://www.youtube.com/watch?v=bek1y2uiQGA
23.03.2013 18:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits