es nekādi nevaru saprast atšķirību, ja pašnodarbinātais izvēlas kļūt par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju kā mainās viņa statuss? Nekā? viņš joprojām ir pašnodarbinātais vai kļūst par mikrouzņēmumu/ sia?
kāda ir atšķirība starp pašnodarbināto kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju un pašu mikrouzņēmumu?
esmu izbūrusies cauri jau visam netam, bet nekur nevaru atrast atbildi uz šo jautājumu..nezinu varbūt esmu blonda, bet tiesām nesaprotu. Vrbūt te ir kāda gudra dāma šājās lietās, kas var paskaidrot?
Ja esi pašnodarbinātais, tad tu esi kā fiziska persona (ne juridiska). Ja pašnodarbinātais grib kļūt pat mikrouzņēmumu jeb nodibina SIA, tad Tu uzreiz skaities kā individuālais komersants (IK).
Saimnieciskās darbības veicēja statuss nemainās no tā, ka viņš kļūst par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju. Mainās tas, ka viņš nemaksā 25% no (ieņēmumi - izdevumi), bet gan 9% no ieņēmumiem.
Mikrouzņēmums ir SIA, kurai pamatkapitāls ir mazāks par 2000 LVL. Tas var maksāt nodokļus pēc parastās shēmas, bet var kļūt par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju. Tas ir tāds īpašs SIA paveids.
Tas pats saimnieciskās darbības veicējam (pašnodarbinātajam) - var maksāt nodokļus pēc parastās shēmas, bet var kļūt par MUN.
Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs nav atsevišķa saimnieciskās darbības forma, tā ir īpaša nodokļu piemērošanas kārtība.
sophie, tad sanāk, ja es veicu komercdarbību kā SIA mikrouzņēmums, es neesmu IK? Jo zinu, ka pat neskatoties, ka Tev ir SIA mikrouzņēmums, Tu tik un tā atbildi ar visu mantu kā individuālais komersants.
SIA ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību. Tu nevari būt vienlaicīgi SIA un IK.
Tu vari būt IK, kas ir reģistrējusies kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs (tas, kurš maksā 9% no apgrozījuma), bet tas nenozīmē, ka tu esi SIA. Mikrouzņēmums un mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs nav viens un tas pats.