Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skaistie-stulbi un lohi, neglītie cilvēki-gudrīši un ar bagātu dvēseli?

 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
Mūsdienās ir stereotipi, un ne velti es šodien tā aizdomājos, jo pati ar to esmu saskārusies dzīve.
Nereti skaistām sievietēm ir jāpierāda tas, ka viņas ir ne tikai ar smuku fasādi, bet arī gudras, jo cilvēkiem jau viticamāk, sevi mierinot, šķitīs, ka ja tev ir viens, tad noteikti nevar būt vēl kas. Gudrie cilvēki asociējas ar tādiem vārgiem vai resniem nūģīšiem.
Un tas ir ne tikai par sievietēm, bet arī ar vīriešiem. Daudzas uzskata, ja viņš ir skaists un kopts cilvēks, tad raksturs ir slikts, aprobežots narciss, bet ja neglīts vīrietis, tad uzreiz puisim ir bagāta iekšējā pasaule un viņš ir fantastisks cilvēks raksturā. Ziniet, esmu redzējusi daudz pretstatus šiem stereotipiem, jo pazīstu tiešām gan sievietes, gan vīriešu, kas ir ne tikai gudri, bet arī simpātiski. Savukārt tie nūģīši reizēm tīksminās par sevi vēl vairāk nekā patiesi simpātisks cilvēls. Tā vien šķiet, ka Dieviņš iedevis tev tādu iekšējo pasauli, tā spiežas uz āru. Ja savā būtībā neesi labs cilvēks, tad tas spiežas pa visām vīlītēm ārā,t.i cilvēka iekšējā būtība ir atspoguļojama viņa izskatā.


Ko no Jums vēlos? Neko. Vienkārši pafilosofēju. Ja vēlaties, izsakiet savu viedokli, novērojumus.
17.03.2013 00:03 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
Piemēri:
1. Blonda uzņēmēja vārdā Santa(uzvārdu neatceros, bet ir sabiedrībā zināma sieviete) intervijā atzina, ka nereti , sarunājoties ar klientiem biznesa jautājumos, viņai ir jāpierāda, ka ir ne tikai blonds zaķis, bet arī gudra sieviete, kuru nevar ievilkt gultā.
2. Sprūžs. Mocās ar pumpām uz sejas. Gan jau ar darva sēž iekšā. Savu dvīnīšu māti pameta sekretāres dēļ. Ne man spriest kas un kā, bet tomēr tas lika aizdomāties...
17.03.2013 00:06 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
manā jomā būt par sievieti jau ir izaicinājums :D visu laiku saskaros ar stereotipiem. bet nekas - lielāks stimuls augt :)
17.03.2013 00:06 |
 
10 gadi
Reitings 2673
Reģ: 25.05.2012
Domāju, ka katram cilvēkam, kam ir vēlēšanās sevi var pierādīt un dzīvē pierādīs - gan skaista blondīne, gan briļļains tipiņš ja viņos iekšā būs apnēmība.

Par Sprūžu runājot, domāju, tās pumpas viņam no žūlts iekšā un pašlabuma meklēšanas.
17.03.2013 00:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man tieši šķiet, ka skaistiem cilvēkiem ir daudz vieglāka dzīve, viņi visiem patīk un viņiem nav sevi tik ļoti jāpierāda, kā neglītiem. Piem. kurš gan gribētu pieņemt darbā neglītu cilvēku, vai precēties ar neglītu utt.
Ir arī pētījums, kurā tika pierādīts, ka, ja cilvēks ir skaists, tad automātiski bieži viņš tiek uztverts arī kā veiksmīgs un gudrs.
17.03.2013 00:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja neglīts vīrietis, tad uzreiz puisim ir bagāta iekšējā pasaule un viņš ir fantastisks cilvēks raksturā.


nezinu, kura tā uzskata, parasti puisis momentā tiek norakstīts kā attiecībām nederīgs.
17.03.2013 00:13 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
bēgot no vieniem stereotipiem, tu lec iekšā nākamajos. katrs cilvēks ir individualitāte ar savu unikālu dzīves pieredzi, kas viņu padarījusi par to, kas viņš ir.
17.03.2013 00:19 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Man uzreiz radās jautājums - kas šajā kontekstā ir domāts ar ''nūģis''?

Mani novērojumi - vismaz jaunībā, ja simpātiskajiem viss ātrāk un vieglāk nāk, tad arī attiecīgi viņi to mazāk novērtē, mazāk cenšās, grib vēl. Protams, tas nav 100% attiecināms uz visiem, bet bieži novērojams gan. Man liekas, ka ja cilvēks nav apveltīts ar dabisko skaistumu, bet viņam ir bagāta iekšējā pasaule / prāts, tad arī no ārpuses viņš būs kopts un pievilcīgs. Mani parasti piesaista vīrieši, kuri māk ar savu runāšanu aizraut. Vismaz tajā brīdī izskats noteikti ir sekundārs.
17.03.2013 00:19 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Kas, sasodīts, tiek uzskatīts par neglītu cilvēku?

Es esmu NESMUKĀ meitene ( nu tā bez mīlīgās sejiņas) - vai mana dzīve būtu vieglāka ar jauku sejiņu? Jā, virspusējā saskarsmē vai pirmā iespaida radīšanā noteikti. Visādi citādi - nē.

Un tik un tā - es zinu, ka atnākot mājās no meža garos, netīros zābakos, saveltā džemperī, izspūrušiem matiem utt, es cilvēkiem, pat tiem, kas mani satiek pirmoreiz, patikšu, jo izskatos īsta, aizrāvusies ar to, ko daru, apmierināta pati ar sevi.
17.03.2013 00:27 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Jāsaka, ka tēma, kas likusi aizdomāties daudziem.

Mans viedoklis ir drīzāk vairāk piekrītošs attiecīgajam stereotipam. Pamatošu, kāpēc.

īsumā sakot- viss ir gluži vienkārši. Lai cilvēks kļūtu gudrs, ir nepieciešams laiks. Laiks, ko viņš vai viņa pavada mācoties un, burtiskā nozīmē, ieguldot laiku savā izglītībā.

UN tieši tas pats un ne savādāk attiecināms uz skaistajiem cilvēkiem. Nav daudz cilvēku, kuriem gēni ir tādi, ka viņi var neiet ne uz zāli, ne pie kosmetologa, ne arī pie zobārsta. Pārējie- ja vēlas kļūt pievilcīgi- laiku iegulda savā izskatā. Un, pašas piekritīsiet, ka pucēšanās, kosmētika, sporta zāle- aizņem patiešām DAUDZ laika! Tieši tas pats, piemēram, ir džekiem- lai viņi sev uztrenētu presīti, sadabūtu LABU augumu- tur nepietiek ar sporta zāli 2x nedēļā. Tur vajag GADUS! Un arī, protams, līdzekļus. Visi tie čipendeili dzīvo ar speciālu programmu un ēdienkarti.

Protams, ir izņēmumi, bet cilvēks pēc dabas ir slinks radījums. UN parasti jāizvēlās- esi gudrs.. VAI.. skaists..

Vēl kāds aspekts, kuru nevar ignorēt- if don't use it- you lose it... Ja augumu netrenē, tad figūra pazūd.. Tas pats ir ar zināšanām- līdzko Tu pārstāj mācīties- Tu slīdi atpakaļ. :)

Tai pat laikā- manuprāt, ir iespējams to visu sabalansēt.. Un tas jau ir atkarīgs tikai no mums pašiem.. :)
17.03.2013 00:28 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vispār man šķiet, ka Martas gadījumā problēmas ir nevis skaistumā (jo, kā jau teicu, skaisti cilvēki visiem patīk), bet gan imidžā. Protams, ja ģērbies kā no filmas "Gudrā blondīne", tas varētu radīt aizdomas par prof. kompetenci. Arī frizūra, meikaps utt. Katrai lietai ir sava vieta.
17.03.2013 00:31 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tas ir ljoti, ljoti individuaali. Pasaulee ir visvisaadas kombinaacijas - gudras skaistules, skaistas nejeegas, negliiti gjeeniji un negliiti tukshpauri. Piekritiishu, ka stereotipi meedz dazkaart dziivi padariit gruutaaku, jo naakaas nemitiigi pieraadiit preteejo un ir sfeeras, kuraas izskatam ir ljoti liela noziime. Izskatiigam darbiniekam tomeer ir lielaakas iespeejas nosleegt dariijumu. Par to ieksheejo pasauli - daudziem taa pasaule sapuust deelj skaudiibas un kompleksiem. Vienu lietu esmu noveerojusi, ka negliitie cilveeki meedz biezjaak buut ljauni. It iipashi negliitas sievietes attieciibaa uz gliitaakam.
17.03.2013 01:01 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nepiekritīšu.. Tas nav individuāli.. šeit ir runa par stereotipu un tā atbilstību vispārējai reālajai situācijai nevis, runājot par katru cilvēku individuāli..
Stereotipiem bieži vien ir reāls pamats.. Piemēram, ne tāpat vien īsie džeki pat ļoti bieži brauc ar lielākām mašīnām, vai vairāk apmeklē sporta klubu.. :)
Stereotips.. bet tam ir pamatojums..

Skaista= stulba? Stereotips, bet tam VAR atrast pamatojumu..

Resns= gudrs? Kāpēc ne, ja vien patiešām nav visu jaunību atsēdējis ar čipsu paku pie datorspēlēm..
17.03.2013 01:42 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Stereotipiem bieži vien ir reāls pamats..

Tas, ka viens kompjuutergeenijs bija negliits un viena miss universe nezinaaja reizreekjinu, uzreiz nenoziimee to, ka visas miss universe buus stulbas un visi negiitie buus gjeeniji. :)
17.03.2013 02:13 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
:D:D Man drīzāk šķiet, ka stereotips ir apgriezts autores apgalvojumam. Un tas pat ir pierādīts pētījumos par cilvēka uztveri, ka ārējais skaistums uzreiz tiek asociēts ar labākām rakstura īpašībām. Bet dzīvē gan ir visādi.
17.03.2013 02:21 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Zinu daudz skaistus cilvēkus (gan vīriešus, gan sievietes), kas ir gudri un spēj savā dzīvē daudz ko sasniegt ne tikai ar savu ārieni. :)

Tomēr daļa taisnības šim stereotipam arī ir, kas, manuprāt, ir tāpēc ka, ja ir mīnusi, tos nepieciešams ar kaut ko kompensēt, attīstot citas lietas. Tas jau nenozīmē, ka cilvēks daudz mācīsies un būs gudrs, ja ārēji ir ne tas skaistākais. Varbūt pievērsīsies kādam hobijam, iesaistīsies kādā organizācijā utt. Bet varbūt vienkārši būs pagalma urļiks, kas dzer alu no rītiem un šņabi pusdienās un spļaudās uz ielas. Patiesībā urļikus es nekad glītus neesmu redzējusi un es ļoti apšaubu, ka viņi ir gudri vai arī ar bagātu dvēseli.
17.03.2013 03:45 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Bet vel ir tadi teicieni "Cilveks izskatas ta, ka vins jutas" vai " Iekseja cilveka pasaule atspogulo vina arejo pasauli".
17.03.2013 07:47 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Ne tik par skaistiem un gudriem, bet biezi ir ta, ka cilveka ir kaut kas raksturojoss, piemeram, seja, kaut kas tads, kas izsauc konkretu ipasibu uz vinu. Un biezi vien ta ari ir!
Piemeram, lielas gaisas, atvertas acis, liecina par labestibu, biezi tadi cilveki ir loti jauki.
Vai "morda prosit kerpicha" :D ari biezi atbilst patiesibai. Cilveks ir tik riebigs, ka toc gribas ar kiegeli lidinat.
17.03.2013 07:55 |
 
Reitings 415
Reģ: 01.12.2012
Vīriešiem tas smukums un seksīgums nav tik svarīgs. Bet ja gribās, tad var pastaigāt uz svaru zāli un kļūs par pilnīgu kruto, vienalga kā pēc sejas izskatās. Ja ir piedevām gudrs, tad būs cieņa visās jomās.
Sievietēm savādāk. Zem 25 nemaz nevar būt seksīga, varbūt tikai pēc sejas glīta, tā ka nav ko uztraukties.
17.03.2013 09:54 |
 
Reitings 157
Reģ: 29.01.2009
Man saskaroties tieši attiecību ziņā ar tiem skaistajiem un tā sakot vidēja izskata cilvēkiem, tomēr ir nācies secināt, ka pārāk skaists ir tā sakot too good to be true. Jo viens ir kopts cilvēks un otrs ir tas vīrietis, kurš izskatās pēc Kena, tie parasti tad arī ļoti labi apzinās savu skaistumu ir iedomīgi un pievērš tam pastiprinātu uzmanību, bieži nenovērtē cilvēku sev blakus, jo nākamie jau stāv rindā. Protams, ir izņēmumi un katra situācija ir atšķirīga.

Bet nu man liekas tikai normāli, ja cilvēks ir kopts, un tādu tēlu taču mēs gribam arī lai redz mūsu darba kolēģi un biznesa partneri. Nez vai kādam būs ļoti labs priekšstats par cilvēku, kas uz biznesa tikšanos ieradīsies nošķurkušā t kreklā.
17.03.2013 10:26 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Brīžiem šķiet, ka daiļavas cenšas uzsvērt savu daiļumu sakot, ka redz tikai tāpēc, ka viņas ir daiļas, viņas uzskata par dumjām, bet patiesībā izrādās, ka viņas tiešām arī ir dumjas un nemaz ne tik daiļas. :D Bet kopumā, jā, katrs gadījums ir individuāls.
17.03.2013 11:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits