Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atlūgums

 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Centos atrast iepriekšējās diskusijās, taču īsti nemanīju kā ir, ja atlūgumu uzraksta 'pēc abpusējās vienošanās'? Citiem vārdiem sakot, ja uzrakstu šo frāzi darba uzteikumā, vai vadība ir tiesīga to nepieņemt? Esmu dzirdējusi kaudzēm šausmu stāstu, ka vadība var neļaut tā rakstīt, vai nepieņemt, vai vēl sazin ko izdomāt. Un es nesaprotu. Cik esmu lasījusi, noskaidrojusi un vispārīgi izpētījusi, viņiem kā firmai, tā nav nekāda nelaime, ja tieši tā uzrakstu. Tas, ko nesaprotu ir iemesls, Kādēļ viņi var censties atrunāt? Un, vai ir tā, ka viņiem IR jāpieņem mans uzteikums, neskatoties uz vārdu 'abpusējs' kopējā kontekstā?
Cenšos būt diezgan pieklājīga, un labprāt pirms rakstītu aprunātos ar savu vadību, tomēr ar to nav iespējams pa labam sarunāt, it neko (saistībā ar šo jautājumu, jo vispārēji mums nekādu domstarpību nav ), tad nu esmu spiesta uzrakstīt un vienkārši nodot, jo runāšana būtu viena nervu čakarēšana..
Atvainojos, ka tik gari, taču vēlos dzirdēt arī viedokli no jūsu puses. Esmu izbūrusies DL cauri, tomēr nerodu atbildi uz saviem jautājumiem, vai arī cītīgi nemeklēju.
Jauku vakaru!
13.03.2013 22:11 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
péc abpuséjas vienoshanás vari rakstít tikai tad, ja esat vienojushies! ja neesat vienojushies darba devéjs tiesígs prasít, lai raksti pés savas veléshanás.
mani negribéja laist no darba prom, man pat nepienjéma atlúgumu péc savas véléshanás....
13.03.2013 22:15 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Esmu apjukusi, jo viedokļi dalās. Kāda paziņa minēja, ka, nav tiesību nepieņemt, jo Tās Ir manas tiesības, tādu iesniegt, nezinu, kādēļ gan tā teica, jo, cik skatos konkrēt likuma attiecībā uz to nav..
13.03.2013 22:29 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
tev ir tiesíbas iesniegt péc savas véléshanás, jo abpuséjais ir saskanjojot ar priekshniecíbu - tápéc jau saucas abpuséja vienoshanás! ká tu vari vienpersoniski izlemt, ka ir abpuséja vienoshanás???

darba devéjam tas kaut ko nozíméja, vai tik nebija káda kompensácija jáizmaksá, ja abpuséjais, neatceros, jo pati aizgáju bez nekáda atlúguma, jo mans péc savas véléshanás tika pa taisno ielidináts miskasté :D skats bija labs :D es pilnígi stávéju un nezináju, ko darít, jo péc 30 dienám man bija jábút prom :D tad sapratu, ka man vienalga, nenjem, pashi vainígi, un péc 30 dienám vnk aizgáju prom
13.03.2013 22:38 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Tieši par to šaubījos arī es, jo tas izklausās tā, it kā man, tomēr vajadzētu parunāt ar vadību :D
Bet, kādai pazīstamai grāmatvedei par to izjautāju krustu šķērsu un viņa sacīja, ka viņi neko nevar iebilst un varu par to nerunāt, tik nolikt atlūgumu uz galda, ja jautā, jāteic, ka man tādas tiesības ir. Un tas nekādā mērā neiespaido firmu. Lai gan, tad jau nebūtu nemaz runa par to, ka nepieņem uzteikumu, ja vien viņiem nerastos, kāds mīnuss no tā. Sviests.
Ahh, pārlasīšu vēlreiz tos likumus, jo man vajag sīki zināt, lai varu pamatot, kas un kā, jo domāju, ka grāmatvedei varētu būt diezgan atbilstošs viedoklis šajā jautājumā.

Ak šausmas, 'normāla' darba vieta :D Tad sanāk, ka Tu pēc tām trīsdesmit dienām aizgāji tā vienkārši, bez papīra? :D
13.03.2013 22:46 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Ja jau Tu tik kārtīgi izbūries cauridarba likumam, tad vajadzēja saprats, ka "pa lielam" ir 3 darba tiesisko attiecību izbeigšanas veidi:
1. darbinieka uzteikums
2. darba devāja uzteikums
3. darba devēja un darbinieka vienošanās.

Tikai pēdējais ir līgums - abpusēja vienošanās, kurā attiecīgi var vienoties par visiem jautajumiem, kas saistās ar darba attiecību izbeigšanu, piem., datums, ar kuru tiek izbeigtas darba attiecības.

Abi pārējie ir vienpusēji akti, pie kuriem jāievēro likumā noteiktie termiņi. Kā gan, loģiski domājot, var izsecināt, ka vienpusējs uzteikums var būt "pēc abpusējas vienošanās" - tas ir - es un mans spoguļattēls abpusēji vienojāmies iesniegt atlūgumu?

Kāpēc esi tik ļoti ieciklējusies, ka šai frāzei obligāti jābūt Tavā atlūgumā ietvertai?
13.03.2013 22:59 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
já, nostrádáju pédéjo dienu, vinji man pajautája, vai tieshám rít nebúshu, pateicu, ka man rít tachu lidmashína :D protams algu sanjému visu, bet nodoklju grámatinja tá arí palika pie vinjiem :D vinji pateica, ka gan jau ilgi prom nebúshu un dríz atgriezíshos...

ai, jautra darba vieta bija:) ja atgrieztos LV, varbút pat aizietu pie vinjiem :D
13.03.2013 23:03 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
Loverdose-ja es rakstītu atlūgumu, tad šo frāzi vēlētos,lai man būtu iespēja pretendēt uz oficiālu bezdarbnieka stagtusu un pabalstu, tas tā,ja nu visi striķi trūkst.
13.03.2013 23:04 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Shoko - arī gadījumos, kad darbinieks pats uzsaka darbu, netiek zaudētas tiesības iegūt bezdarbnieka statusu vai pabalstu.
Vienīgā atšķirība - ja darba ņēmējs ir pats uzteicis darbu, tad pabalsts tiek piešķirts ne ātrāk kā 2 mēnešus pēc bezdarbieka statusa iegūšanas, bet, ja darba attiecības izbeigtas pēc abpusējas vienošanās - tad uzreiz, bet arī šajā gadījumā ir domāta abpusēja vienošanās, kas ir līgums starp darba devēju un darbinieku, nevis patvaļīgs ieraksts darbinieka uzteikumā.
13.03.2013 23:09 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
Loverdose-un arī,ja es iesniedzu atlūgumu pēc pašas vēlēšanās, arī tad ir šis 2 mēnešu termiņš?
13.03.2013 23:12 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Kā jau augstāk esmu minējusi, man sacīja, ka drīkst rakstīt arī neko nebrīdinot, jo cilvēks ir diezgan saistīts ar šo jomu un kādēļ gan neticēt viņam. Taču, kad pati aizdomājos, tad saprotu, ka tas ir ārkārtīgi cūciski, tā ņemt un tieši ar šādu frāzi nolikt uzteikuma lapu uz galda, tamdēļ vēlos noskaidrot kā tieši ir.

Otrkārt - jā, man tas pabalsts vajadzīgs jau pirmajā mēnesī, ne pēc 2 mēnešu gaidām.
Treškārt - iespējams kļūdos, taču pieļauju, ka esi zinoša par šo tēmu. Tādā gadījumā gribētu vaicāt, ko man darīt, ja vadība ir kategoriski pret apbusējo? Vienkārši, pasaka, ka nedrīkstu rakstīt un viss. Es neticu, ka man šajā gadījumā nav tiesību to apstrīdēt, ja konflikti nav bijuši un esmu pildījusi savus darba pienākumus kā paredzēts.
13.03.2013 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Shoko - tas attiecas uz visiem gadījumiem, kad darbinieks ir pats uzteicis darbu.
13.03.2013 23:17 |
 
Reitings 21
Reģ: 13.03.2013
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Nu nav tāda "atlūgums/uzteikums pēc abpusējas vienošanās".

Tas, ko Tu, šķiet, nesparoti, ir tas, ka darba devēja un darbinieka abpusējā vienošanās par darba attiecību izbiegšanu ir līgums. Kā zināms, līgumu slēgšana tiek ievērota līdzēju brīva griba, tātad, jā, darba devējs var atteikties slēgt šādu vienošanos. Vēl jo vairāk, ja Tu uz lapas uzrakstīsi uzteikumu un piemetināsi "pēc abpusējas vienošanās", tas pavisam noteikti neatbildīs vienošanās pazīmēm. Abpusēji - tas jau nozīmē, ka abas puses vienojas un apliecina to ar parakstiem. Mani nepārsteidz, ka Tavs darba devējs nevēlas neko tādu pieņemt.

Ko darīt? - Darba likums paredz noteiktu kārtību, kā Tu vari izbeigt darba attiecības - 100.pants - uzsaki darbu un pēc mēneša esi brīva.
13.03.2013 23:27 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Nē, es neesmu rakstījusi atlūgumu. Grasos to darīt, tā kā nav zināma vadības gaidāmā attieksme. Pieļauju, ka būs 'pret', jo iepriekšējiem kolēģiem, kas rakstījuši uzteikumu atteikta šī iespēja abpusēji vienoties.
Tātad, īsumā sakot, ja darba devējs atsaka vienoties, mana vienīgā iespēja ir rakstīt to, ka vēlos uzteikt darbu pēc pašas vēlmes un gaidīt tos 2mēn?
13.03.2013 23:34 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Isabelle, já, ja darba devéjs atsakás - tu neká nevari piespiest!
13.03.2013 23:57 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.02.2013
Liels Paldies, meitenes! Tad būs vien jārunā un tad jau manīs, cerēšu, ka vismaz kāds cerību stariņš, kaut kur ir! :D
14.03.2013 00:01 |
 
Reitings 360
Reģ: 17.01.2013
abpusējā vienošanās nozīmē ka gan tev,gan darba devējam nav nekādu savstarpēju nenokārtotu lietu,un jūs šķiraties labprātīgi. juridiski nekādu iesniegumu nav jaraksta, jo vienošanās ir abu pušu brīva griba.paprasi izziņu no darba devēja,ka esi atbrivota saskanņā ar darba likuma 114.pantu,to vajag bezdarbniekiem(lai gan kad es gāju,man to lapu pat nevajadzēja uzrādīt jo viņiem jau kompī rādijās ka esmu pārtraukusi darba attiecības ar abpusējo vienošanos).
14.03.2013 15:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja cilvēks raksta atlūgumu, tad raksta, ka lūdz atbrīvot no amata pienākumu pildīšanas pēc paša vēlēšanās.
Darba devēja vietā neparakstītu nekādu abpusējo vienošanos.
14.03.2013 18:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits