Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Balsojam PRET!

 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Iespaidojoties no kažokzvēru diskusijas, es aicinu kādu jaunkundzi izveidot petīciju PRET darbavietām, PRET ekonomisko attīstību, PRET nākotni Latvijā..

Tā ir vienkāršāk kā aizliegt kažokzvēru audzētavas.. Un tad brīnīties, kāpēc Latvija paliek tukša vieta BEZ nākotnes.
26.02.2013 00:25 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Da labi, neapnīk šito tēmu cilāt?
26.02.2013 00:28 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
!!
26.02.2013 00:28 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
:D :D :D
26.02.2013 00:29 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Varbūt vnk. visas nobalso pret petīcijām un lieta darīta?
26.02.2013 00:31 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Citēšu sevi..
"un tu gribi labāk šādi: nežēlība pret dzīvniekiem - PAR! nežēlība pret cilvēkiem - PAR! necilvēcīgi apstākļi dzīvām būtnēm - PAR! nogalināšana, lai iegūtu naudu - PAR! CILVĒKA nogalināšana, lai iegūtu naudu - PAR! utt.?"
(Paskaidrojot savu domu - kažokzvēru diskusijā kāda meitene trāpīgi pateica, ka cilvēkiem piemīt tā īpašība domāt, ka viņi ir pārāki par citām dzīvām būtnēm, bet citi cilvēki domā - ka arī par citiem cilvēkiem.)

Es personīgi saprotu, ka diez vai tiktu aizliegtas kažokzvēru audzētavas, bet vismaz uzlabot tajos apstākļos būtu nepieciešams - un tas ir fakts. Tāpēc neredzu tādām provokācijām "Latvija bez nākotnes, PRET ekonomiku" šeit vietu.
26.02.2013 00:33 |
 
Reitings 131
Reģ: 11.10.2012
Tēmas autore apskata neesošu dilemmu. http://yourlogicalfallacyis.com/black-or-white

Mēs varam cīnīties gan pret nevajadzīgu vardarbību (kuru, starp citu, nevar attaisnot ar kāda biznesa interesēm), gan arī cīnīties par ekonomikas attīstību, piemēram, attīstot kažokādām alternatīvas nozares.
26.02.2013 00:37 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
uztaisam referendumu, kas aizliedz referendumus? Hm, laba doma...
26.02.2013 00:37 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Palasījos diskusiju par kažokzvēru audzētavu.
Protams, tas ir skarbi, ka tā notiek. Tomēr es iesaku paskatīties PLAŠĀK un nesākt tīri latviskā manierē bļaut PRET, līdz ko kaut kas nelikumīgs ir atklāts.

Jebkura rūpnieciska ražošana ir jebkuras valsts pamatā. Minēšu kādu piemēru:

Es ražoju ĀDAS izstrādājumus. Ādas izstrādājumi, saprotams, tiek ražoti no ādas.

Parasti tā ir cūkāda, ļoti laba ir govs un lieliska- zirga āda.
Bet būtībā tas ir šausmīgi.. dzīvieka āda, vai ne?
Tai pat laikā- mēs tos dzīvniekus apēdam!! Tas ir .. kaut kāds ārprāc, ne?

Bet ir arī otrs apstāklis- āda ir viens no lieliskākajiem dabiskajiem materiāliem pasaulē! Tas ir vislieliskākais termoizolācijas materiāls pasaulē. Tas ir izturīgāks par JEBKURU audumu, utt..
Un, ja reiz mēs to dzīvnieku tāpat apēdam- varbūt tomēr labāk ir izmantot maksimāli daudz no tā, nevis lielāko daļu izmest miskastē, kā tas notiek ar lielāko daļu no visas pārtikas, ko iepērkat ikdienā?

Tātad... Vēl pirms 15 gadiem Latvijā darbojās 3!!! ādas rūpnīcas, kas pārstrādāja ādu.
Rīgā divas un Jelgavā. (man liekas, ka bija arī D-pilī, bet es tur nekad neesmu bijis)
Tagad ir tikai Jelgavā. Tāda pussabrukusi.
Tā ir vesela nozare. Milzīga. Tur ražoja ādu, ko tālāk pārdeva cilvēkiem ,kas taisīja mēbeles, cilvēkiem ,kas taisīja auto sēdekļus, cilvēkiem ,kas taisīja apģērbu.
Tie ir TŪKSTOŠI darbavietu. Tie ir tie paši tūkstoši, kas ir jau emigrējuši. Izglītoti cilvēki, kas tagad lasa sēnes Īrijā un Francijā.

Bet- vai tas nozīmē, ka mums nav ādas auto sēdekļu, ādas dīvānu un ādas jaku(pat ne obligāti kažokādas)? Nē. Tas viss mums ir. Tikai nodrošina darbavietas citās valstīs.

Bet Latvijai jau tas ir pierasti. Gribēja celt Coca Colas rūpnīcu- visi balso PRET. Gribēja cūku fermu taisīt- visi balso PRET. Gribēja celt HESu- PRET. AES- PRET.

Kas notiks, ja kās izdomās NOJAUKT kādu no mūsu HESiem? Atkal būs PRET! Tas nekas, ka ikviens HES ir tik vecs, ka ir bīstamāks par jebkuru tuvējo AES kaimiņvalstīs! Vienalga pret visu ir PRET! Nožēlojami.



Un tā petīcija, tām, kas nepapūlējās to izlasīt, atgādināšanu ir par VISU kažokzvēru audzētavu SLĒGŠANU. Tas nozīmē darbu pazaudēs visi šajā rūpniecības nozarē iesaistītie- audzētāji, tirgotāji un pārstrādātāji. Darbu pazaudēs vismaz pāris simtu cilvēku. Kas iegūs? Citu valstu kažokzvēru audzētavas. Problēmu jau tas neatrisina. Tikai rosina vēl vairāk cilvēku izceļot.

Nobalsot PRET nav nekāds risinājums.
26.02.2013 00:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Es ražoju ĀDAS izstrādājumus. Ādas izstrādājumi, saprotams, tiek ražoti no ādas.

Tu gribi,lai te dažas ar sirdi aiziet? :D
26.02.2013 01:03 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Es ražoju ĀDAS izstrādājumus. Ādas izstrādājumi, saprotams, tiek ražoti no ādas.

26.02.2013 01:06 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
āda ir viens no lieliskākajiem dabiskajiem materiāliem pasaulē! Tas ir vislieliskākais termoizolācijas materiāls pasaulē. Tas ir izturīgāks par JEBKURU audumu, utt..

26.02.2013 01:08 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
To "saprotams" es ieliku pēc tam, kad sapratu, ka kaut kas tai teikumā neskan kā vajag.. :D

Tomēr ideja ir tāda, ka mēs ikdienā nekad neaizdomājamies, cik daudz VERGU darbaspēku mēs patiesībā atbalstām pērkot 10gadīgu ķīniešu ražotas rotaļlietas saviem 10gadīgiem sīkajiem, pērkot ar smag'\ako ķīmiju smidzinātus poļu ābolus vai spāņu gurķus, utt, utt!
26.02.2013 01:08 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nu tā jau ir.. tipiski..

Tikai, kad turpini meklēt vainīgos pie pastāvošās pasaules iekārtas- izvairies no spoguļiem.


Es nemaz nerunāšu par ādas augstpapēdenēm, kuras saražojuši vergu bērneļi Indijā, gumijas riepām bērnu ratiņiem, kuru dēļ Krievijā salaida tonnu ķimikāliju upēs, kā arī kosmētika ir pats, pats.. Kuras dēļ ķimijas izgarojumi lietus veidā reizēm rada applaucējumus..

Bet jā- turpini vainot tos, kas kaut ko vēl cenšās ražot un darīt Latvijā..
26.02.2013 01:24 |
 
Reitings 131
Reģ: 11.10.2012
Excite
Tev ir tainsība tajā ziņā, ka vienkārši aizliegumi ir vājš risinājums, svarīgākais ir veicināt pieprasījuma mazināšanos, tomēr nevar piekrist tam, ka aizliegumiem nav nekādas jēgas. Tas palīdzēs arī samazināt pieprasījumu un virzīties uz to, lai tiktu aizliegts nevien ražot, bet arī ievest kažokādas no citām valstīm.

Kā salīdzinājumu var minēt aizliegumus attiecībā uz kosmētikas testēšanu ES. Jau pirms vairākiem gadiem tika aizliegts ES izmantot kosmētikas testēšanā dzīvniekus, bet sākot ar šo gadu būs aizliegts arī ievest uz dzīvniekiem testēto kosmētiku.

Piesaukt te biznesa intereses un darbinieku intereses pelnīt tieši šajā nozarē vispār ir nevietā, jo mums nav pienākums atbalstīt jebkādā veidā dzīvnieku kaitniekus, tieši tāpat kā mums nav pienākums atbalstīt narkodīlerus vai cilvēkas, kas pelna ar cilvēku tirdzniecību. Toties mums ir pienākums izvēlēties neatbalstīt kaitēšanu kādam, kad ir tāda iespēja.
26.02.2013 01:29 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Uzreiz var redzēt, ka ir viedoklis. Un nevis kaut kāds, bet- pamatots.

Tomēr man uzreiz ir divi jautājumi..

1) Kāpēc Latvijai ir JĀCIEŠ šādu lēmumu dēļ? un
2) Kādas ir Latvijas iespējas ko tādu mainīt globālā līmenī?

Uz otro atbildēšu- NEKĀDAS. Paši redzam, cik labi mums (ne)iet ES sēdēs..

Un bieznesa intereses ir saistītas VISTIEŠĀKAJĀ mērā. Tāpēc es minu līdzīgus piemērus. VISS ir saistīts ar kaut ko nelegālu. Pārtika pa naktīm laistīta ar ķimikālijām, zirga gaļu pārdod kā govs gaļu, veikalos pārdod viltoto preču zīmolus, utt!

Tas nenozīmē, kas ir jāaizliedz gaļa kā tāda, pārdot apģērbu, vai vispār- pārtiku!
26.02.2013 01:36 |
 
Reitings 131
Reģ: 11.10.2012
1) Kāpēc Latvijai ir JĀCIEŠ šādu lēmumu dēļ?

Es domāju, ka Latvijas ciešanas tas tikai mazinās. Arī kažokzvēri ir Latvijas iedzīvotāji un viņi cieši nesalīdzināmi vairāk, nekā cietīs cilvēki, ja šo cilvēku biznesu likvidēs. Protams, ja tu neuztver kažokzvērus kā vērā ņemamus indivīdus un uzskati, ka cilvēku ekonomiskās intereses ir svarīgākas, tad nav jēgas tālākai diskusijai, tad jāatgriežas pie jautājuma par kažokzvēru ētisko statusu. Jāpiebilst gan, ka netieši cieš arī cilvēki, kuriem ir pretīgi dzīvot valstī, kurā ir legāla vardarbība pret dzīvniekiem neatkarīgi no tā, ka tā ir legāla arī citās valstīs.

2) Kādas ir Latvijas iespējas ko tādu mainīt globālā līmenī?

Vērtējot globālā līmenī, jāņem vērā, ka arī citur cilvēki var uzdot šādu jautājumu un principā ar šādu retoriku gandrīz jebko varētu attaisnot. "Kāpēc mums kaut ko darīt lietas labā, ja citur tāpat to turpinās darīt, un vispār mēs esam piliens jūrā".
Bet, lai notiktu kaut kādas izmaiņas, kādam ir jāsāk kaut ko darī šajā virzienā, un daļā no civilizētākajām valstim jau tas ir izdarīts, piemēram, Nīderlandē un Norvēģijā kažokādu ražošana jau ir aizliegta, tāpat arī daudz kur šis jautājums ir aktuāls un notiek diskusijas par aizliegumiem. Kāpēc gan mums nesekot šim labajam piemēram un nerādīt piemēru citiem? Nākošais solis būtu jau kažokādu tirdzniecības aizliegums. Tas viss ne vien apgrūtinātu kažokādu realizēšanu Latvijā, bet arī patērētājiem arvien vairāk liktu aizdomāties par iemesliem, kāpēc mūsu sabiedrība nav pieņēmusi šādu nozari.

Rezumējot - aizliegums patiešām vēl nav risinājums, bet tas ir solis virzienā uz risinājumu.
26.02.2013 02:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits