Par Kažokzvēru aizsardzību!

 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Labvakar, meitenes!
Varbūt kāda no Jums šovakar skatījās Nekā Personīga un redzēja sižetu par kažokzvēru audzēšanas situāciju Latvijā.
Ja nē,tad jau populārākajos ziņu portālos varat par to izlasīt,piem:
http://www.apollo.lv/zinas/zveru-audzetavas-uzfilmetais-soke/555419

Lūdzu,palīdziet izbeigt nežēlību pret dzīvniekiem un parakstiet iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu Latvijā!
http://manabalss.lv/par-kazokzveru-audzesanas-izbeigsanu-latvija/show

Paldies :)
24.02.2013 20:41 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Pasaulē viss ir nežēlīgi. Tā tas vnk ir.

Protams, man ir žēl to dzīvnieciņu, bet beigu beigās viņi tāpat nomirst, un nav jau teiks, ka nomirs bez sāpēm.

Negribu būt divkosīga un teikt, ka neatbalstu kažokādu biznesu, jo es ēdu gaļu, nēsāju ādas zābakus un pižiku. Lietoju kosmētiku un dzeru zāles, kas pirms tam testētas uz dzīvniekiem.
Ēdu lauku labumus, kur arī cieš dzīvnieki.

Es pat nezinu vai mūsdienās ir iespēja dzīvot bez kaitēšanas dzīvniekiem. Man šķiet, ka viss ko daram kaitē dabai.

Kaut vai tagad datora lietošana. Jo ražojot PC detaļas tika patērēti daudz resursu, piesārņots gaiss un notekūdeņi un kāds zvērs noteikti nomira.
24.02.2013 22:30 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ella nu tad viipsnaa nevis tere laiku lienot no adas ara ar putam uz lupam,pieradit savu liekuligo mates Terezes dabu :D :D :D
24.02.2013 22:30 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Kimbra Neko jaunu tu te nevienam neatklāji!
24.02.2013 22:31 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
BTW - ja te būtu aicināums parakstīties pret verdzību Kambodžā vai pret mežu lieku izciršanu es arī parakstītos un atbalstītu to visu! Bet te iet runa par kažokādām. Un es vnk nesaprotu kāpēc meitenes vnk nevar to atbalstīt nevis stādīt priekš pret argumentus, kurus es nemaz nesaprotu kādā sakarā.


Tāda sajūta it kā te liek izvēlēties - tu esi par šinšilu vai koku vai kambodžas vergiem? Bet te nav jāveic tāda izvēle! Tu vari būt par viņiem visiem. Un kur ir problēma?
24.02.2013 22:32 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
julenok -40- Tu tiešām domā,ka tie cilvēki,kas iet kāpj kalnos ziemā aukstumā vai pētnieki aukstos apgabalos nēsā kažokus? Sen jau ir izdomāti ne cietsirdīgi materiāli,kas ir siltāki un vieglāki par kažokiem.
24.02.2013 22:33 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Neieslīgšu diskusijās, tikai nesaprotu vienu - tiklīdz kāds iestājas pret kaut ko, tā vienmēr atradīsies bariņš, kurš bļaus "liekulīgais, svētulis utt.". Kāda liekulība vai svētulība var būt tas, ka kādam rūp vēl kāds cits, nevis tikai viņš pats? Visu pasauli nekad nebūs iespēja izmainīt un izglābt, bet es neredzu nevienu pašu iemeslu, kāpēc neizdarīt vismaz mazumiņu.
24.02.2013 22:34 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Nazīc, un kāpēc tad emsu liekulīga? Nē, nu tu mani pazīsti vsp? Kur gan esmu bijusi liekulīga?


Tas, ka es neatbalstu dzīvnieka nogalināšanu mani padara par liekuli???
24.02.2013 22:34 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Ellai: Šeit tomēr iet runa par kažokzvēru aizliegšanu un cilvēks var gribēt palīdzēt neesot vegāns, tāds,kas neizsprauž datora vadu no elektrības vakarā,tāds,kas ilgi mazgājās dušā un tērē daudz ūdeni.
Tāda sajūta,ka cilvēki paši sevi cenšas atrunāt no laba darba izdarīšanas.
24.02.2013 22:36 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
forestkid - visi cilvēki, kas dzīvo aukstajās zemēs nav pētnieki vai ceļotāji ar no moderniem materiāliem gatavota apģērba. Ir arī parastie cilvēki, eskimosi utt., kas vēl joprojām nēsā kažokādas.
24.02.2013 22:36 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
man ir žēl badā esošā kaimiņu suņa - mēs ar dēlu viņu regulāri piebarojam.

man nav žēl nebrīvē audzētas sudrablapsas, kas citu dzīvi nemaz nepazīst. viņu nav no kā glābt, jo viņai nekad nebija citas dzīves. nevar glābt to, kā nav. viņa nemaz nepeidzimtu, ja kādam nevajadzētu viņas kažoku. tad kāda starpība, vai to lapsu nogalina vai viņa nepiedzimst?
24.02.2013 22:38 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Selene, pričom te eskimosi? Kažokādu audzētavas apgādā eskimosus?
24.02.2013 22:38 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Manuprāt arī medības ir primitīvas paliekas no cilvēka pirmatnējās dabas. Tas ir briesmīgi, ka cilvēks gūst prieku vnk no nogalināšanas, kad gaļa parasti netiek ne apēsta, nedz izmantota ka citādi, bet tiek veidota par trofeju, izbāzeni vai tml..

Bet AUDZĒT ar nodomu dzīvnieku lai noslaktētu tas ir jau pašā saknē, amorāli..


Varbūt tas ir futūristiski, bet padomājat, ka ja nu pēc 150 gadiem Latvija būs tik nolaista, ka kaut kada biezā valsts izdomās, ka mūsu valsts iedzīvotājus var kā tādas šinšiliņas audzēt, lai eksperimentētu ar mums, lai nez, piemēram audzētu biomasu karam, lai ņēmtu orgānus. Un tas te daudzām šķiet normāli? Jo cilveks ne tikai ir tendēts sevi uzskatīt par augstāku neka citas sugas, bet arī vienmēr ir kāda daļa, kas uzskata sevi par augstāku nekā cita daļa! Un kā gan mēs varam tik vieglprātīgi attiekties pret to, jo paši varam nokļut dzīvnieka lomā. Pue tam Pasaules vēsturē tas jau ir noticis un ne reizi vien. Mēs tgd visi esam šokēti par verdzību, par genocīdiem, par antīkajos laikos verdzību Ēģiptē un masu izsūtīšanām tepat LV! Tad kā mēs varam vienaldzīgi pieņemt tādu attieksmi pret dzīvnieku? Sanāk, ka liela daļa no mums ir tādi paši kā tie kas paverdzināja, iznīcināja? Mēs vēstures stundās bijām šokā, kā gan lielākā sabiedrības daļa varēja ignorēt genocīdu? eksperimentus ar cilvēkiem? masveida izsūtīšanas? Cilveki pievēra acis... Tāpat ka lielākā daļa piever acis tgd.
24.02.2013 22:41 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ella laikam jau man taisniiba ja jau tevi tik ljoti aizskara :)
24.02.2013 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Moš tagad aizliegsim cūku/liellopu fermas, cīnīsimies par to, ka jelkāda zvēr- un lopkopība ir aizliegta, tikai tukša vieta nestāvēs, to pašu darīs citi - leiši, poļi, ķīnieši...


+1

Lielos vilcienos- jā, ir nežēlīgi, bet.. Kāpēc uzreiz galējībās..Aizliegt, apturēt..
Un tad taisīsim nākošo diskusiju, ka redz, Eiropā dzīvo labāk, nav naudas, nav darba vietas, lauki izmirst. Loģiski. Apturam un aizliedzam vēl kaut ko.
24.02.2013 22:42 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Libra
Neieslīgšu diskusijās


Ja jau neizlasīji līdz galam. Tad neuzdod jautājumus.
24.02.2013 22:44 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Lancaster:

man nav žēl nebrīvē audzētas sudrablapsas, kas citu dzīvi nemaz nepazīst. viņu nav no kā glābt, jo viņai nekad nebija citas dzīves. nevar glābt to, kā nav. viņa nemaz nepeidzimtu, ja kādam nevajadzētu viņas kažoku. tad kāda starpība, vai to lapsu nogalina vai viņa nepiedzimst?

VOV!!! Tas ir kronis visam! Kur gan vsp ir cilvēki, līdzcietība, morāle, ja slepkavība jebkurā tās izpausmē tiek uzskatīta par normu?

Tad jau māte, kas piedzemdē bērnu ar nodomu un noglina viņu nav slepkava? Jo kāda starpība, jo tas bērns jau neko nav redzejis, dzīvojis! Un māte jau grūtniecības laikā ir ieplānojusi no viņa atbrīvoties!?


Tad gan domāju, ka būtu no tām, kas šausminātos, nosodītu...


Un tas, ka tā lapsa arī dzīvoja, juta, cieta, juta vēlmes un emocijas... Nu jā... tas jau nekas...
24.02.2013 22:46 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
forestkid

Ieteiktu paskatīties, cik maksā šāds ekipējums - un salīdzināt ar algām Krievijā. Domāju, ka jautājums par to, ko izvēlēsies cilvēks, atkritīs pats par sevim. Vispār ieteiktu aizbraukt padzīvot uz talāko pagastu (nezinu par Latviju, bet par Krieviju gan) un tur pastāstīt par vegānu ideju un paradīt to (it sevišķi būtu jauki ziemā braukt uz tuvāko pilsētu, uz kuru autobusi brauc 2 reizes nedēļā, un kad ziemā netīra sniegu - vispār nebrauc).

Man tas viss nedaudz atgādina tādu, pirmkārt, liekulību (es esmu tik laba, es nedaru ļaunu citiem) un, otrkārt, garlaicību un pārpalicību.

Bet nu katram savs.
24.02.2013 22:48 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Jā, parakstīju. Jā, veģetāriete. Jā, zinu, ka pieniņš, ko dzeru, nāk no govs, kuru gaida gaužs liktenis. Zinu, ka, ja nebūs būtisku, neparedzētu šķēršļu, dienās būšu vegāns vai, vēl foršāk, ja svaigēdājs.


Bet nesaprotu `liekuļu medības`. Kas slikts tajā, ja zvērināts gaļēdājs neatbalsta kažokzvēru industriju? Vai arī ādas kurpju cienītājs nemedī briežus. Katra nāve ir traģēdija. Un arī katra mokās nodzīvota dzīve tāda ir. Kāpēc nesākt ar mazumiņu?

Jā, esmu naiva, pārlieku liela ideāliste, tiecos būt labticīga... Sāp šī nedomājotnogalinošā pasaule.
24.02.2013 22:50 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Ella,
nepārpīlē.

mans jautājums skan šādi :

kāda jums starpība, vai zvēraudzētavā lapsa nepiedzimst vai piedzimst un tiek nogalināta? kādā veidā tas dara kāda cilvēka dzīvi sliktāku? ta lapsā nav tāpat neko citu redzējusi un nebūtu arī, jo nepiedzimtu.

kad savvaļā nogalina roņu mazuļus, Bengālijas tīģerus vai badā mērdē suņus, tad tas mani sāpina pat ļoti... tas iznīcina līdzsvaru uz zemes.
24.02.2013 22:50 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
bet noteikti nav tā, ka esmu pret cilvēkiem, kam zvēraudzētavas uzdzen šausmas.
24.02.2013 22:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits