Cilvēki- ...

 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Šķiet ziemas periods ir stipri par stipru ievilcies. Bet labā ziņa ir tāda, ka pavasaris jau ''klauvē'' aiz loga rūts tikpat kā. Un šajā garajā, tumšajā rudens- ziemas periodā ir ievilkusies depresija. Laikam jau tāpēc, ka ārā lielākoties ir drūms laiks, saulīte pa retam parādās un man teju jau gandrīz gads riņķī kad esmu viena. Tā pārspīlētā valentīndiena mani vai beidza nost no vientulības sajūtas. Labi, ka tā ir garām. Bet ne jau šoreiz par to ir stāsts. Stāsts ir par cilvēkiem, par sabiedrību kopumā.

Jau pasen esmu novērojusi (taču kādu mēnesi tā stiprāk), ka uz manis tiek vērst desmitiem, simtiem acu pāru. Nosodošu acu pāru, vienalga kurā vietā - autobusā, vilcienā, tramvajā.. uz ielas pie luksafora, visur kur es dodos savās dienas gaitās un manis tiek vērsti šie nosodošie acu skatieni. Par ko? PAR KO ,NOLĀDĒTS? Es esmu kārtīga, jauna sieviete - kopta un labi ģērbjos, drēbes vienmēr ir no labiem veikaliem tīras, kosmētika saprāta robežās tiek lietota. Ģērbjos atbilstoši laika apstākļiem. BET? Ko var blenzt, es atvainojos. Daudzi pat uzdrošinās pagriezties vēlreiz atpakaļ, pasmīkņāt.

Kāpēc es to rakstu - šodien bija liels, trekns punkts tam visam.. kas lika vienkārši man eksplodēt. Lai gan ir svētdiena, es pēc darba devos mājup uz staciju. Līdz vilcienam bija dažas minūtes atlikušas, stāvēju uz perona un gaidīju savu vilcienu. Nolēmu atbildēt uz draudzenes iepriekš rakstīto īsziņu. Tajā pašā laikā, kāds puisis.. kāds nu puisis 20+ gadi, no tāda ''kruto'' galu. Nesaku, ka es esmu zemē metama, es arī labi izskatos un no draugiem saņemu, kā arī kolēģiem tikai komplimentus. Jo mans darbs ir birojā un tur ir jāģērbjas un jaizskatās pieklājīgi, lietišķi, smuki.
Šis puisis staigāja no viena stūra uz otru, šurpu turpu . Un tad man kā pārsteigums (es to puisi nepazinu, nezinu kas viņš tāds) , perons tukšs ... un BAMS!! No mugurpuses viņš man ar plecu savu stipri iesita, pagrūda un pateica '' Dur* bl!!!*''. Nodomāju, smalks gājiens! Bet neko viņam tam āpsim nepateicu:@ . Jo mana pašapziņa pēdejā laikā dēļ šiem cilvēkiem, kad šķiet ka ar mani nav kas kārtībā ir pamatīgi iedragāta un tas vēl maigi teikts. Nervi ir noēsti, ka pat sabiedrībā uznāk raudiens.



Izkāpu no vilciena, viņš arī. Bet viņš nebija vietējais. Vietējos es zinu, jo dzīvoju mazā miestiņā netālu no Rīgas. Es pagriezos un mājup pār asarām nevaldīdama gāju apkārt ceļu, kas ir garāks, nekā parastais ikdienā ierastais.

Es vairs nezinu ko darīt. Par ko man tas viss? Par ko? Kāpēc tā ir jāblenž? Ko es esmu izdarījusi kādam? Es vispār esmu klusa, mierīga. Uz teātri, visām izrādēm es eju viena pati, bez ģimenes, bez draudzenēm. Tur arī šie skatieni. Tā sāp. ;(

Cilvēki- tie ir mežoņi. Ne velti esmu teikusi ka dzīvnieki ir bijuši visos laikos uzticamāki par divkājaino.
24.02.2013 18:13 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Es saku, ka tā ir latviešu īpatnība. Nedēļu dzīvoju ārzemēs, nevienu skatienu uz sevis nemanīju, tomēr atbraucot tiešām ir tāda sajūta, ka vairums blenž. Nē, man nav mono-uzacs, ūsiņas vai šizofrēnija.

Man liekas, ka daudziem cilvēkiem vienkārši nav ko darīt un viņi sāk blenzt virsū, pētīt. Bet mani ne tik ļoti uztrauc šī nopētīšana, cik agresivitāte no pilnīgi svešu cilvēku puses. Visas tās niknās omes, bezkaunīgie bērni - Latvijā tie ir vairumā. Vienīgais jautājums - kāpēc?
24.02.2013 20:19 |
 
Reitings 415
Reģ: 01.12.2012
Bet kā tu zini ka blenž, ja pati neblenz?
24.02.2013 20:26 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Monro,
Paldies Tu tā mani sasmīdināji... tas kaķis labais . :D :D :D

Paldies Rūta.
:)
24.02.2013 20:48 |
 
Reitings 220
Reģ: 28.10.2011
ar šo problēmu saskāros, kad bija kādi 16 gadi... Gājām ar draudzeni pa ielu, kad pēkšņi viņa uzdeva jautājumu - tev nešķiet, ka cilvēki nu konkrēti lūr virsū?! Un jā, katrs garāmgājējs skatās sejā, mašīnās garām braucošie vēl griež galvu atpakaļ... Bet vēlāk es sapratu, ka tas ir tikai tāpēc, ka eju pa ielu un pati skatos virsū. Tagad man ir pilnīgi vienalga, cilvēkus neievēroju un nešķiet, ka mani baigi kāds pēta. Un pat ja arī tā ir, cenšos nepievērst uzmanību. Ja tik ļoti pēta, pašiem kādi kompleksi, un tā jau ir viņu problēma! :)
Bet par atgadījumu stacijā, es nezinu, tas jau ir... brutāli. tā vienkārši, es domāju, neviens tā nedarītu. :/
24.02.2013 21:01 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.11.2012
Ka jau daudzas meitenes mineja, domaju ka tev vienkarsi parslodze un tadel skatieniem pievers pastiprinatu uzmanibu.
Man, piemeram, ir ta, ka patik skatities uz skaistiem, sakoptiem, labi gerbtiem cilvekiem, jo... vini vienkarsi labi izskatas, padomaju kas tiesi ir tas kas mani piesaista, aksesuari vai kadi stila elementi. Protams, censhos neblenzt parak uzkritosi :D Ja nu sanak ''aizblenzties'' un cilveks manu skatienu noker tad vienkarsi uzsmaidu :)
Pasai ir bijusas tadas dienas, kad draugs saka, ka visi uz mani skatas, nopeta, bet viss ir kartiba tada zina, ka nav ne tusha izpludusi vai tml.


Varbut tu lidzinies kadai sabiedriba pazistamai personai pec izskata?
24.02.2013 21:10 |
 
Reitings 415
Reģ: 01.12.2012
Esmu ievērojis, ka tā sauktās slavenības Latvijā bieži lupī virsū, lai tikai paskatītos un atpazītu.
24.02.2013 21:13 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Jāni,
nezinu.. es vakar biju teātrī un nejauši uzskrēju sieviešu wc Lienei Šomasei. Nelūrēju tā bezkaunīgi, tik paskatījos.. viņa pasmaidīja un katra aizgājām uz savu pusi. Cilvēki tur bija daudz. Gara rinda.
24.02.2013 21:20 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Monro, super kaķis. :D Ja man kāds cilvēks tā izdarītu, es aiz smiekliem pilnas bikses dabūtu. :D


Da labi, ne visi ir tik neaudzināti, ka naturāli blenztu sejā cilvēkam - vienalga - zvaigzne vai ne zvaigzne. Nu nezinu, varbūt, ja es Andželīnu Džoliju ieraudzītu, tad noblenztu, bet uz ko LV tā skatīties? Uz Reiniku? Busuli? Aishu?
24.02.2013 22:12 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Ejot pa ielu neliekas, ka kāds blenž virsū, sabiedriskajos, gan tā neērti ja kāds sēž pretī, vienmēr pa logu skatos ārā vai nemaz tajā vietā nesēžu. Par sačukstēšanos, domāju pievērs tam pārāk lielu uzmanību, man pašai kadreiz ir licies, ka aprunā, beigās tā nav :D
24.02.2013 22:20 |
 
Reitings 453
Reģ: 29.01.2009
Vai arī kad kāds lupī , nobļaujies - KAS TUR IR ??? un lupī aiz muguras, meklē uz ko citi tā skatās!
- tā nosmējos! :D
24.02.2013 22:26 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Sabiedriskajos transportos, visi cilveki skatas. Tas nav nekads jaunums. Jo citu tur vienkarsi nav ko darit. Lidz ko iekap kads jaunais pietura, ta viss vilciens nopeta.
Ta ir vienmer un visur. Un peta visi un visus!!!!
Es pati braucu ar 6 vilcieniem pa dienu. Gan stacija, gan vilciena es ari skatos uz cilvekiem. Un vini skatas uz mani. Bet ar laiku pie to pierod. Un pat, ja cilveks ir pilnigi vienkarss, es tapat varu skatities. Un domat, kas vins ir, ar ko nodarbojas, ka apgerbies.
25.02.2013 08:28 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Runājot par šo tēmu es vienmēr aizdomājos-kā cilvēki var pamanīt, ka uz viņiem VISI skatās, ja viņi paši neskatās uz tiem VISIEM? :) Ja es neskatos uz cilvēkiem, man šķiet, ka uz mani arī neviens neskatās un viss-problēma atrisināta. Tāpat kā bērniem māca-aiztaisi acis un Tevi neviens neredzēs. :)
25.02.2013 08:54 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Vēl par skatīšanos, gandrīz katru rītu braucot uz darbu redzu vilcienā vienu meiteni, es tā arī nespēju saprast viņas patieso vecumu, tas ir aptuveni no 18-35, viņa ir manā skatījumā ļoti nesimpātiska, un es viņu pamanīju jo viņa uz mani blenza, un tagad gribot negribot viņu pamanu :D takā varbūt paši uzprasamies lai ievēro...
25.02.2013 08:58 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Cilvēki parasti skatās,pēta,ja otrs ir ļoti skaists, vai arī gluži pretēji. Es arī mēdzu paskatīties uz skaitiem cilvēkiem, cilvēkiem,kuri ir labs stils, kā arī tādiem,kuri tērpjas bezgaumīgi, maucīgi,ir spilgtas krāsas mati, uzvelk apspīlētu maiciņu,kas izceļ lielo riepu,vai arī "izlecošajā stilā".
man arī ir bijis tā,kad kaut ko pasaka, vai arī pasmejas( pāris reižu mūžā)..padomāju par to vienu dienu un aizmirstu.
sabiedriskajos patiešām nav ko darīt...vai skaties pa logu kā mainās mājas,vai arī uzmet acu skatienu kādam pasažierim.
turpmāk būs jāapdomā uz ko skatos. varbūt arī kādu esmu iedzinusi kompleksos:D
25.02.2013 08:58 |
 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Runājot par šo tēmu es vienmēr aizdomājos-kā cilvēki var pamanīt, ka uz viņiem VISI skatās, ja viņi paši neskatās uz tiem VISIEM? Ja es neskatos uz cilvēkiem, man šķiet, ka uz mani arī neviens neskatās un viss-problēma atrisināta.

Man tas pats. Uz nevienu neblenžu un šķiet, ka neviens uz mani arī neblenž. Līdz šim nezināju, ka tā varētu būt problēma. Galvā man citas domas, lai vispār pievērstu uzmanību tādiem sīkumiem.
25.02.2013 09:08 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu nezinu, varbūt tiešām kkas nav tomēr kārtībā ar tavu izskatu, apģērbu. protams, tas nav iemesls, lai cilvēki šādi rīkotos, kā tu aprakstīji. bet varbūt tomēr vajag padomāt. es vnk nu nezinu, neesmu neko tādu dzirdējusi vai redzējusi. un, jā ci;vēki skatās uz ielas uz pārējiem. uz kurieni tad skatīties, uz māju jumtiem, vai? kad mēs ejam ar draugu, nu, jā, ir sanācis pasmīkņāt par cilvēkiem, kuriem ir dīvaina izpratne par apģērbu utt. vaebūt tu arī esi, kāda no šiem cilvēkiem
25.02.2013 09:23 |
 
Reitings 287
Reģ: 20.10.2010
Parādi visiem vidējo pirkstu, lai ir iemesls nošokēties
25.02.2013 10:42 |
 
Reitings 3273
Reģ: 16.06.2012
Runājot par šo tēmu es vienmēr aizdomājos-kā cilvēki var pamanīt, ka uz viņiem VISI skatās, ja viņi paši neskatās uz tiem VISIEM?


Piemēram, es jūtu, ja uz mani kāds skatās. Pat nevajag blenzt virsū, lai pamanītu.
Manuprāt, mūsdienās ir daudz cilvēku, kas labprāt sabiedriskajos transportos citus nopēta un par to nu galīgi nevajag satraukties, lai jau skatās.
25.02.2013 13:06 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Esmu no tiem cilvēkiem, kas uz ielas pat garām pazīstamajiem nereti paskrien pirms attopas un atbild uz čau.
Tas tāpēc, ka es ar skatienu cilvēkiem "peldu" pāri, nevis koncentrējos. Tieši tā - šeit ir Lv, šeit acu skatieniem sastopoties, sasmaidās tikai romantiskā kino galvenais cukurdūlītis un superbeibe :D
Tāpēc mans ieteikums - ja šādi skatieni traucē (un tas, kā pati raksti, nav vizuālā aspekta dēļ), atslēdzies, vnk atslēdzies no tā visa. Lai pamanītu, ka uz Tevi skatās, Tev ir jāskatās uz viņiem. Vnk, nedari to.
Otrs, nepadomā uzreiz, ka esi psiha. Bet - ja iemesls nav vizuālajā, kāpēc Tev pastiprināti pievērš uzmanību, tas varbūt tomēr ir psiholoģiskajā. Varbūt izskaties naidīga, varbūt - ķermeņa valoda nodod ko tādu, varbūt - esi nomocījusies, tāpēc visu, arī skatienus, uztver 100x saasinātāk nekā tie ir patiesībā. Aizej, parunājies. Tas būs krietni vērtīgāk (arī savu sagrauto pašapziņu tas noteikti palīdzēs atgriezt) nekā diskutēt cosmo forumā ;)
25.02.2013 13:48 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Lēna, man liekas Tu pati meklē to,ka vot šitas uz mani ne tā paskatījās, šis kko pateica, ak vai tas tur sačukstējās un saķiķinājās, BET īstenībā tā nemaz nav! Jo iekšēji jūties slikti, ļoti nepašpārliecināti , vai, iespejams, Tev kkas nepatīk savā izskatā, man arī tā ir bijis, ja , piemēram, esmu kkur iesēdusies ar jaku :D vai kko uzsplēsusi vai dažreiz daudz staigājot uz zabakiem parādās tie šausmīgie sāls nospiedumi, uzreiz liekas - omg visi drošviens skatās uz to jaku/biksēm/ zābakiem un domā kko sliktu :D :D bet īstenībā nevienam i neinteresē tas, tikai es pati pa to uztraucos un to iedomājos :D
Jo man māsa arī stāstīja vienreiz ar draugu gaidījuši autobusu pieturā un tur sēdējusi tāda sieviete paresna un viņi abi vnk stāvejuši smējušies savā starpā pa saviem jokiem (VISPĀR nevienu brīdi nesmējās pa to sievieti) un tā siveite vnk piecēlusies un pateikusi - ko jūs visu laiku smejaties pa mani, jūs domājat sasumigi smieklīgi, ja? un aizgājusi tālāk. Mana māsa saka, šie abi stāvējuši vaļā mutēm, kas pa sviestu, kas notiek :D nu un tad jau redzkur sanāk, varbūt sieviete nenormāli sakompleksējusi pa sevi, dzirdējusi daudz sliktas aizvainošjošas piezīmes un viņai uz katra stūra škiet , ka visi smejas un skatās uz viņu..
Iesaku Tev saprast un katru reizi, kad domā, ka kāds uz Tevi skatās atcereties - KATRAM IR SAVAS PROBLEMAS, DOMAS, DARISANAS. Un tici man , neviens neveltīs dienu , lai domātu pa tevi, ka Tev redz kkas nav kārtībā vai tamlīdzīgi. Ej domā pa sevi, savām lietām, nepievērs uzmanību apkārtnotiekošajam. Un p.s. tas puisi peronaa es domaju vienkarši kkāds ambālis, moš meklē kašķi un rupjš kā zirga deķis un Tu nebūt neesi vienīgā, kas izpelnīsies no viņa tādas piezīmes :D
25.02.2013 15:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits