Cilvēki- ...

 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Šķiet ziemas periods ir stipri par stipru ievilcies. Bet labā ziņa ir tāda, ka pavasaris jau ''klauvē'' aiz loga rūts tikpat kā. Un šajā garajā, tumšajā rudens- ziemas periodā ir ievilkusies depresija. Laikam jau tāpēc, ka ārā lielākoties ir drūms laiks, saulīte pa retam parādās un man teju jau gandrīz gads riņķī kad esmu viena. Tā pārspīlētā valentīndiena mani vai beidza nost no vientulības sajūtas. Labi, ka tā ir garām. Bet ne jau šoreiz par to ir stāsts. Stāsts ir par cilvēkiem, par sabiedrību kopumā.

Jau pasen esmu novērojusi (taču kādu mēnesi tā stiprāk), ka uz manis tiek vērst desmitiem, simtiem acu pāru. Nosodošu acu pāru, vienalga kurā vietā - autobusā, vilcienā, tramvajā.. uz ielas pie luksafora, visur kur es dodos savās dienas gaitās un manis tiek vērsti šie nosodošie acu skatieni. Par ko? PAR KO ,NOLĀDĒTS? Es esmu kārtīga, jauna sieviete - kopta un labi ģērbjos, drēbes vienmēr ir no labiem veikaliem tīras, kosmētika saprāta robežās tiek lietota. Ģērbjos atbilstoši laika apstākļiem. BET? Ko var blenzt, es atvainojos. Daudzi pat uzdrošinās pagriezties vēlreiz atpakaļ, pasmīkņāt.

Kāpēc es to rakstu - šodien bija liels, trekns punkts tam visam.. kas lika vienkārši man eksplodēt. Lai gan ir svētdiena, es pēc darba devos mājup uz staciju. Līdz vilcienam bija dažas minūtes atlikušas, stāvēju uz perona un gaidīju savu vilcienu. Nolēmu atbildēt uz draudzenes iepriekš rakstīto īsziņu. Tajā pašā laikā, kāds puisis.. kāds nu puisis 20+ gadi, no tāda ''kruto'' galu. Nesaku, ka es esmu zemē metama, es arī labi izskatos un no draugiem saņemu, kā arī kolēģiem tikai komplimentus. Jo mans darbs ir birojā un tur ir jāģērbjas un jaizskatās pieklājīgi, lietišķi, smuki.
Šis puisis staigāja no viena stūra uz otru, šurpu turpu . Un tad man kā pārsteigums (es to puisi nepazinu, nezinu kas viņš tāds) , perons tukšs ... un BAMS!! No mugurpuses viņš man ar plecu savu stipri iesita, pagrūda un pateica '' Dur* bl!!!*''. Nodomāju, smalks gājiens! Bet neko viņam tam āpsim nepateicu:@ . Jo mana pašapziņa pēdejā laikā dēļ šiem cilvēkiem, kad šķiet ka ar mani nav kas kārtībā ir pamatīgi iedragāta un tas vēl maigi teikts. Nervi ir noēsti, ka pat sabiedrībā uznāk raudiens.



Izkāpu no vilciena, viņš arī. Bet viņš nebija vietējais. Vietējos es zinu, jo dzīvoju mazā miestiņā netālu no Rīgas. Es pagriezos un mājup pār asarām nevaldīdama gāju apkārt ceļu, kas ir garāks, nekā parastais ikdienā ierastais.

Es vairs nezinu ko darīt. Par ko man tas viss? Par ko? Kāpēc tā ir jāblenž? Ko es esmu izdarījusi kādam? Es vispār esmu klusa, mierīga. Uz teātri, visām izrādēm es eju viena pati, bez ģimenes, bez draudzenēm. Tur arī šie skatieni. Tā sāp. ;(

Cilvēki- tie ir mežoņi. Ne velti esmu teikusi ka dzīvnieki ir bijuši visos laikos uzticamāki par divkājaino.
24.02.2013 18:13 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Piekritīšu Mežāzei tā varētu būt... iespējams. Jo divi darbi un koledža iun autoskola aizņem daudz mana laika, mana diena sākās 7:00 un beidzās 23:00 kad pārrodos mājās ar pirmspēdējo vilcienu, paēdu.. ieeju dušā un eju gulēt. Tā katru dienu. Slodze ir pamatīga. Bet tas ir viss, ko vēlos dzīvē sasniegt.. tāpēc esmu sevi tā iegrūdusi visur kur. Tas arī tāpēc, ka nedomātu par to,ka esmu nebaidīšos no vārda ''gaužām'' vientuļa. Esmu pielikusi savas rokas pilna darbiem, ''aizsitusi'' savu laiku.

Pat tagad te esmu aizsēdējusies, lai gan ir svētdienas vakars.. man ir vēl daudz ko jāpaspēj izdarīt.
24.02.2013 18:45 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja mani uzreiz sauktu par šizo, es arī nepriecātos.

Jā - cilvēkiem patīk blenzt/lūrēt/aprunāt/ķiķināt aiz muguras. Ir cilvēki, kuri to nemana, ir cilvēki, kuri to ļoti labi jūt un redz. Tā tas ir bija un būs. Vieglākais, ko darīt - ignorēt vai tikpat debīli palūrēt pretī, lai gan - ir kadri, kuri pēc tāda gājiena blenž vēl izteiktāk. Ja man apnīk, ka uz mani lūr, tad tā arī pasaku. Kādreiz arī likās, ka nav kkas ok, ka man tiek tādi skatieni veltīti, tagad labprāt vidējo pirkstu parādītu un pasmaidītu - ja viņiem nav kauna, man arī. :D
24.02.2013 18:46 |
 
Reitings 602
Reģ: 04.08.2012
ka man tiek tādi skatieni veltīti, tagad labprāt vidējo pirkstu parādītu un pasmaidītu - ja viņiem nav kauna, man arī. :D


es arī tā darītu :D
24.02.2013 18:48 |
 
Reitings 1519
Reģ: 30.04.2010
Šizofrēnija bez kritikas par savu veselības stāvokli.
Cita izskaidrojuma nav, apmeklē psihoterapeitu vai vismaz psihologu.
24.02.2013 18:50 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Es arī domāju,ka vaina ir tajā,ka meitene pati uz visiem skatās apkārt, lupī virsū un cilvēki tāpēc ar neapmierinātu seju skatās pretī !

Tāpēc es ieteicu šo -

Lēna, es tev ieteiktu kaut kur ejot, skatīties vienā punktā un vispār uz cilvēkiem virsū neskatīties. Un tam,ka kāds pagrūž, atvainojies pati arī. Tā es daru un man neviens netraucē dzīvot. Kaut Rīgā kāds uzgrūžas un nolamā līdz pēdējam ,es tāpat atvainojos par to,ka patrāpijos ceļā kādam.
24.02.2013 18:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Gurri
Tavs pieņēmums ir garām, jo bērni nekad nesačukstētos par kaut ko tādu un arī dīvainis uz perona neatļautos uzgrūsties sievietei šinšilādā.
Bērnu ķiķināšana uzreiz norāda, ka vaina ir izskatā, turklāt duras acīs.
24.02.2013 18:52 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
já, un paasti jau tádas, ká summer liktajás bildés, sevi zskata par superskaistám, un domá, ka visi skatás, jo apbríno, nevis njirdz :D
24.02.2013 18:52 |
 
Reitings 602
Reģ: 04.08.2012
Un vispār - kāpēc tad vispār jāpievērš uzmanību tam,ka vēl kāds pasmīķņā,paskatās, - ak Dievs,nu tak pasmejies pretī un domā pozitīvi! ;) Un jā,ja jau tu mēdz skatīties ļaudīm virsū,tad atmet šo paradumu.
24.02.2013 18:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mis take
Tādas sevi sauc par koptām un izskatīgām :D
24.02.2013 18:53 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Ar Tevi droši vien nav kkas normāli, ja jau tik negatīva uzmanība. Pati laikam to neievēro, pajautā kādam cilvēkam, kurš nav tavs draugs.
Tas nav normāli.
Un stacijā pilns ar idiotiem un bomžiem, jo mazāk tur, jo labāk.
24.02.2013 18:54 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Tev nav kāda kroplība?
24.02.2013 18:56 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Nu nesaprotu es neko :) Man liekas ka tev liekas :D ka uz tevi skataas .

Varbuut nevajag domaat ka esi zemes centrs un visi runaa un skataas tikai uz tevi un par tevi :)
24.02.2013 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 2685
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir šī pieredze. Cilvēki Latvijā lupī virsū vnk nenormāli! Nesen biju Zviedrijā, Stokholmā, metro sēžot, neviens cilvēks man virsū pat neskatījās, kaut arī dzirdēja, ka runāju savādākā valodā, esmu iebraucēja. Iesēdos 22.autobusā no lidostas un viss... Penši pretī sēžot noskatās tā, it kā man sūds būtu matos ielipis! Es šito nesaprotu!
Arī draugs ir teicis- tā sieviete tevi TĀ nopētija! No galvas līdz kājām. Daudz reiz nepamanu, jo es nelūru, bet man arī tas šausmīgi kaitina. ... :(
24.02.2013 18:58 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Es patiešām nevaru iedomāties, kādai tev būtu jāizskatās, lai visi blenztu uz tevi un vēl pietam ķiķinātu. Varbūt tu pati kā mazliet traka skaties uz visiem un ķer acu skatus, lai pēc tam pašausminātos par to, kāpēc uz tevi skatās?! Uzskatu, ka tas viss patiešām ir galvā. Pati jau atzini, ka mazliet māc depresija. Ja nepievērsīsi tam tik pastiprinātu uzmanību, redzēsi - tas beigsies!
24.02.2013 18:59 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
summer, taisníba! tádas parasti pat neiedomájas, ka izskatás shausmígi, publicé visos portálos foto, un dzívo laimígas, domájot, ka visiem patík :D

varbút autore véléjás, lai pasakam, ka vinja ir ljoti skaista, ka visi tá skatás, bet bérnu teiktais liecina, ka kaut kas galígi nav kártíbá.
24.02.2013 19:00 |
 
Reitings 415
Reģ: 01.12.2012
Negribu nevienu biedēt, bet tik tiešām šķiet kā psihiska slimība. Uz mani un nevienu ko pazīstu neviens neskatās, varbūt tāpēc ka mēs neskatamies.
Principā jā, kā tu zini ka kāds lupī virsū? Vistacamāk tādēļ ka pati lupī.
24.02.2013 19:00 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Lēna ,tev vēstule
24.02.2013 19:00 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Varbūt uz Tevi skatās, jo Tu uz fona izcelies ar savu šarmu, skaistiem matiem vai košu apģērbu, aksesuāriem vai vnk ģērbšanās stilu? ;) Ne jau vienai Tev var būt depresija, bet atceries,ka arī citiem jau piebesījis aukstums vai drūmie skatieni, tādēļ vieglāk ir saplūst masā, nekā izcelties ar smaidu? Nevienmēr jādomā, ka Tev kas kaišs. Tas uzreiz parādā, ka Tev ir jāstrādā pašai ar sevi :)
Es ļoti bieži klausos austiņās mūziku, kas mani savā ziņā iepriecina vai vismaz neliek domāt par apkārtējo acu skatieniem vai ķiķināšanu. Tas novēršs šos jautājums - kāpēc ar mani? Kas notiek? utt.
Ja man uzgrūžas un šādi nolamā par neko, es vnk pasmaidu un nodomāju pie sevis "dzīvo ar domu, ka viņš ir stulbs" - nez, bet man tas palīdz.
24.02.2013 19:01 |
 
Reitings 415
Reģ: 01.12.2012
Tā vajadzētu lai ieliek bildi, lai varētu novērtēt. Sāk šķist ka varētu būt troļļošana.
24.02.2013 19:04 |
 
Reitings 43
Reģ: 30.10.2012
Tu izskaties pārāk labi vai pārāk slikti.
24.02.2013 19:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits