Nekad nesaki nekad

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Iespaidojoties no citaam diskusijaam - vai ir taadi principi , kurus nekad neesat paarkaapushas, cerat nepaarkaapt un kuri vada juusu dziivi? Kaa juus skataaties uz cilveekiem, kuri dziivo bez moraales? Varbuut pashas dziivojiet bez principiem ar domu "nekad nesaki nekad" un pieljaujat, ka dziivee varat izdariit pilniigi jebko ?
23.02.2013 18:17 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Labi, es nerunāju par situāciju, ka pēkšņi apzināti sākšu slepkavot vai kko tā..
Beet!
Piem. es tagad teikšu, ka nekad nenogalināšu cilvēku, nu nekādos apstākļos. Bet piemēram, kādreiz pārkāpšu ātrumu braucot ar mašīnu, to nesavaldīšu un notriekšu kādu gājēju, un viņš ies bojā. Tad ko?! Es būšu savu konkrēto nekad vnk vienā mirklī pārkāpusi. Nu kam man tādas absurdas lietas izteikt!..
23.02.2013 20:09 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Krista, jā, tad jau nu es noteikti esmu pilnīga absolūta palaidne, kam prātā vien izklaides, jo esmu realistiska, kas netaisās solītapkārtējiem kkādas lietas, par ko nevarēšu atbildēt.
Esmu cilvēks, kas atbild par saviem vārdiem..
23.02.2013 20:12 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Krista - ir visai liela starpība starp morāles normām un principiem.
23.02.2013 20:13 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Al Qaeda tas piemeers ir absoluuti nevietaa! Jo tu taadaa gadiijumaa apzinaati neesi nevienu nogalinaajusi. Es par sevi varu teikt, ka viens no maniem principiem ir nevienu tiishaam nenogalinaat ar nodomu un tikai nesaki, ka noteikti man gadiisies kaadu dienu pamosties, panjemt bisi un noshaut kaiminju.
23.02.2013 20:13 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Moraales normas un principi iet roku rokaa, jo ir arii princips nepaarkaapt moraales normas.
23.02.2013 20:14 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Jā, bet tas vēl joprojām nenozīmē, ka ja cilvēks, nav principiāls, viņš ir amorāls.
23.02.2013 20:16 |
 
Reitings 17
Reģ: 23.02.2013
Esmu vislielākā pretruna pati sev. Dienu dienā principi aug un tik pat ātri iznīkst,kādam no ārpasaules ietekmējot to. Ja nosolītos nekad nedarīt kādu attiecīgu lietu,augstākais pēc gada jau ar to būšu saskārusies. Tāpēc dzīvoju bez principiem,protams,ievērojot ētiskās normas.
23.02.2013 20:18 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
_paris,
Krista - ir visai liela starpība starp morāles normām un principiem.

+++
23.02.2013 20:18 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nu, principus es uztveru kā kaut kādu iekšējo mugurkaulu.. Piemērs par Maximas pārdevējām nav princips iz sērijas nekad nesaki nekad, jo tā ir augstprātība, par kuru kādu dienu varbūt tiksi sodīts (varbūt ne Maximā strādāt, bet vispār kādu melnu darbu) jeb kkas līdzīgs Kubietes piemēram par Krājbanku, ja iepriekš esi nostādinājis sevi augstāk par citiem, BET... principi ir tas lietas, kuras tu nekad nevēlēsies pārkāpt, dažādiem cilvēkiem tie ir dažādi. Ja kādai, t. sk. man tas ir nenocelt precēto/aizņemto čali, tad to arī nedarīšu, pat ja būs grūti, pat ja iemīlēšos. Lūk, ko saucu par principiem, nevis taisnojoties, ka redz, laikam būs jānoceļ, jo brīvo džeku jau daudz nav un nospļaušos par visu, bet vismaz nebūšu viena, ar principiem.... Nu, ko te teiksi... tikai to, ka tāds princips ir cilvēkam svešs un vairāk ir maska, jo redz, lai citi nepadomā, ka esmu sliktā. Bet ja jau pašā sākumā tāda doma tiek pieļauta, tad nedomāju viss, ka var runāt par principiem
23.02.2013 20:20 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Izklausās tā - ja man nav principa nevienu nogalināt, tad es noteikti esmu slepkava.
23.02.2013 20:21 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Un kā ir ar tiem cilvēkiem, kam ir pilns ar principiem un morālēm, bet prot tos pielietot tikai attiecībā uz citiem. Un + vēl nepārtraukti paši par tiem principiem piemirst. Un tos nepārtraukti maina... ?!
Tie tad ir tie morāli pareizie, jo viņi tak pamatojas uz šiem principiem!!
23.02.2013 20:21 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Manaas aciis ir gan, jo ja uz doto briidi nedara neko amoraalu, tad naakotnee no taada cilveeka var sagaidiit pilniigi visu! Principi tomeer cilveeku disciplinee, ierobezjo vistaljautiibu un cilveekam ar principiem ir lielaaks ticamiibas procents nekaa taadam, kuram taadu nav.
23.02.2013 20:22 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
princips -2. Noteikta pārliecība, noteikts uzskats, kas nosaka cilvēka, cilvēku grupas darbību, rīcību, attieksmi pret īstenību.



Ētika (sengrieķu ήθος 'paraža, tikums, raksturs') ir filozofijas nozare - zinātne par morāli, tikumību (dažreiz tā tiek dēvēta arī par morāles filozofiju); ētikas pamatkoncepti ir, piemēram, pieņemamais un nepieņemamais, labums un ļaunums, tikums, griba, atbildība.
23.02.2013 20:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es vispār uzskatu, ka principu nevar būt daudz. Cilvēks, kura dzīve sastāv tikai no principiem varbūt ir lielākais liekulis, nekā tas, kuram ir tikai daži. Jo automātiskā (tikai ķeksīša pēc) principu ievērošana nedos labus rezultātus
23.02.2013 20:23 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Un mans piemērs ir labs! Jo es apzināti pārkāpu ātrumu, un apzinoties šo iespēju, kadas sekas varētu iestāties!! Bet tomēr nenovērsu to! Līdz ar to samērā apzināti esmu nonākusi pie tām sekām!
Tas par to cilvēka nogalināšanu!! ;)
23.02.2013 20:23 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tikumu ētika

Tikumu ētika uzsver ne tik daudz rīcības, kā paša cilvēka izvērtējumu. Tikumu ētika pieņem, ka pastāv cilvēkam piemītošas īpašības — tikumi — kas arī nosaka viņa rīcību un rīcībā parādās tas, kāds ir pats cilvēks. Ideāls, vadoties pēc tikumu ētikas, ir cilvēks, kuram piemīt attiecīgās īpašības, kas nepieciešamas sabiedrības pastāvēšanai. Tikumu ētika nejautā vai indivīda rīcība ir laba, bet vai pats cilvēks ir labs, par tik, par cik tā pieņem, ka rīcība ir saistīta ar paša cilvēka iekšējo raksturu un līdz ar to uzdevums ir attīstīt noteiktus tikumus. Tikumu ētiku attīsta Platons, uzskatot, ka eudaimoniju ir jāattīsta četri tikumi: taisnīgumu, gudrību, drosmi un mērenību. Šī ētikas teorija ir efektīva, proti, tā varētu kalpot par veidu, ka organizēt indivīdu kopdzīvi, ja būtu skaidri noteikts tikumu saturs. Ja visi vienotos, kas ir līdzjūtības, mērenības un citi tikumi, tad izveidojot sistēmu, kura šos tikumus spētu nostiprināt tajos, kuriem acīmredzot to trūkst, varētu veidot solidāri funkcionējošu sabiedrību. Bet problēma ir tajā, ka tikumus, kā piemēram gudrību, vai līdzjūtību atsevišķi indivīdi nemaz nav spējīgi apgūt ģenētiski; cilvēks, kurš jau ir piedzimis ar disponētību uz vardarbību un ļaunumu, nepakļausies tikumu terapijai, ja vien tā nenotiks mehāniski iejaucoties viņa biomehānisma funkcijās, bet šāda iejaukšanās saduras ar bioētikas jautājumiem un vismaz pagaidām nav leģitīma.
23.02.2013 20:25 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nu es laikam sapratu - tev patīk tā sajūta- vīrs un vārds, ja kāds saka, ka darīs tā, tad tā arī būs un savas domas nekad nemainīs, ka viss ir zināms, paredzams, saprotams, izskaitļojams, principiāls. Katram savs, bet jāsaka, ka man šī nopietna attieksme pret šo tēmu vairāk atgādina drošības meklēšanu un visu, kas ir citāds, noliegšanu kā pārāk neizprotamu, biedējošu.
23.02.2013 20:26 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Un kā ir ar tiem cilvēkiem, kam ir pilns ar principiem un morālēm, bet prot tos pielietot tikai attiecībā uz citiem. Un + vēl nepārtraukti paši par tiem principiem piemirst. Un tos nepārtraukti maina... ?!
Tie tad ir tie morāli pareizie, jo viņi tak pamatojas uz šiem principiem!!



Manaas aciis ir gan, j Ta atbild Krista, te man vairs nav pat ko teikt. Divkosiba.
23.02.2013 20:27 |
 
Reitings 1050
Reģ: 10.11.2010
Man tiešām nekad nebūs dzīvoklī kaķis vai suns, jo riebjas spalvas :D Tā kā NEKAD. :D
23.02.2013 20:27 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un kā ir ar tiem cilvēkiem, kam ir pilns ar principiem un morālēm, bet prot tos pielietot tikai attiecībā uz citiem. Un + vēl nepārtraukti paši par tiem principiem piemirst. Un tos nepārtraukti maina... ?!
Tie tad ir tie morāli pareizie, jo viņi tak pamatojas uz šiem principiem!!

Taadiem patiesiibaa nav ne moraales, ne principu, jo tas naak no ieksaam, nevis tikai kaa aareejaa fasaade.
Dienu dienā principi aug un tik pat ātri iznīkst,kādam no ārpasaules ietekmējot to. Ja nosolītos nekad nedarīt kādu attiecīgu lietu,augstākais pēc gada jau ar to būšu saskārusies.

Arii shitie nav iistie principi, bet gan soliijumi sev, miiksts mugurkauls vai arii paaraak nereaali un neizpildaami principi.

Princips ir kaut kas taads, kas tiek ieveerots visu dziivi, mainaas ar ljoti lielaam gruutiibaam un kursh ietekmee muusu ikdienu, darbiibas un izveeles un tas liecina par cilveeka stabilitaati.
23.02.2013 20:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!