Parasti meitenēm ilgviļņu lokas asociējas ar lokām, kuras izveidotas ar ruļļu, vai lokšķēru palīdzību, tomēr....nē ilgviļņu lokas ir vairāk līdzīgas tām, kuras izveidotas ar dīfūzeri.
Protams, ka mazliet jau pabojā matus, jo šajā procesā tiek pārrauta mata cistīna saite, tādējādi, lai mati ieņemtu ruļļa formu. Tomēr, ja pareizi pēc tam kopj matus, nekādu ļaunumu tas nenodara. Turklāt mūsdienās ir jaunā paaudzes sastāvi. Zem aparāta nevienam vairs nav jāsēž un, ja ir vajadzība ilgviļņus var likt pat 4 x gadā. Kad ataug nav tā strīpa starp ilgviļņiem un dabīgajiem matiem, tie pakāpeniski tā kā ar laiku iziet ārā. Ja pēc mazgāšanas neko neliks matos, tad būs tādi pūkaini, tādēļ svarīga ir pēcapstrāde, tātad šāmp.+balz/maska +putas/serums/želeja/krēms, kas nu kuram patīk.
Jo garāki ir mati, jo uz mazākiem rulīšiem būtu jāliek, lai kaut maz būtu tā čirka, jo vispār, uz lielajiem ruļīem liek, ja ir vajadzīgi apjoma ilgviļņi, kuriem čirka ir minimāla, galvenais akcents tiek likts uz sakņu pacelšanu.